Skontaktuj się z nami!

Cennik
Najczęściej wyszukiwane usługiNiskie ryzyko powikłań!
Amniopunkcja to jedno z badań prenatalnych, określane jako inwazyjne. Amniopunkcja jest obecnie najczęściej wykonywanym inwazyjnym badaniem prenatalnym, ponieważ wykazuje najniższe ryzyko powikłań. Badanie polega na pobraniu płynu owodniowego (płyn otaczający dziecko) i poddaniu go analizie laboratoryjnej pod kątem wad genetycznych płodu. Wykonuje się ją w przypadku nieprawidłowych wyników badań nieinwazyjnych w celu potwierdzenia diagnozy. Dzięki amniopunkcji rodzice jeszcze przed porodem mogą zyskać pewność co do stanu zdrowia swojego dziecka.

Jesteśmy blisko Ciebie!
Badanie amniopunkcji możesz zrealizować w placówkach należących do Grupy Gyncentrum w Katowicach, Krakowie, Bielsku-Białej, Częstochowie. A już niebawem także w Lublinie, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu. Zapraszamy!

Amniopunkcja Wrocław
Klinika Gyncentrum Wrocław
ul. Orląt Lwowskich 1
Czym jest amniopunkcja?
Amniopunkcja (amniocenteza) to inwazyjne badanie prenatalne wykonywane w celu zdiagnozowania wad genetycznych u płodu. Polega ona na pobraniu płynu owodniowego, w którym znajdują się komórki pochodzące m.in. ze skóry czy przewodu pokarmowego płodu. Dzięki amniopunkcji możemy dowiedzieć się wielu cennych informacji o DNA płodu.
Na czym polega amniopunkcja?
Amniopunkcja polega na nakłuciu pęcherza płodowego jałową igłą i pobraniu z niego płynu potrzebnego do badania. Pacjentce przed rozpoczęciem zabiegu podaje się znieczulenie. Całe badanie wykonywane jest pod kontrolą ultrasonografu. Zabieg jest dość krótki i bezbolesny. Po pobraniu próbka płynu owodniowego przenoszona jest na specjalną sztuczną pożywkę, na której zakładana jest hodowla in vitro. Dzięki temu pobrane komórki się namnażają, co ułatwia wykonanie analizy i wykrycie ewentualnych wad genetycznych.
Wskazania do amniopunkcji
Amniopunkcja jest badaniem inwazyjnym, dlatego nie jest wykonywana rutynowo u każdej kobiety. Na badanie kieruje lekarz, jeśli są ku temu konkretne powody. Najczęściej wskazaniem do amniopunkcji jest wynik nieinwazyjnego badania prenatalnego, takiego jak test PAPP-a czy test NIPT. Tego typu badania diagnozują jedynie podwyższone ryzyko wystąpienia jakiejś choroby, a nie samą chorobę. Ewentualne nieprawidłowości trzeba więc potwierdzić, wykonując dalszą diagnostykę. Wskazaniem do wykonania amniopunkcji może być również wiek matki. Lekarze często zalecają ją kobietom po 35 roku życia. W tak późnej ciąży ryzyko rozwoju wad genetycznych jest większe, dlatego przeprowadzana diagnostyka musi być dokładniejsza.
Amniopunkcja wskazana jest również ciężarnym, które w przeszłości urodziły już dziecko z wadą cewy nerwowej. Są one obarczone zwiększonym ryzykiem wystąpienia tego typu wady u płodu ponownie.

Jakie choroby wykrywa amniopunkcja?
Amniopunkcja niestety nie wykrywa wad wrodzonych tj. wady serca, czy rozszczep wargi i podniebienia. Jest ona w stanie wykryć jedynie choroby genetyczne u płodu.
Amniopunkcja wykonana może zostać także w celu wykonania testu na ojcostwo lub pokrewieństwo oraz poznania płci dziecka. Niewiele osób jednak się na to decyduje, ponieważ tego typu badania wykonać można na podstawie krwi matki.
Materiał uzyskany w wyniku amniopunkcji służy do wykrywania:
- zaburzeń chromosomalnych tj. zespół Downa, trisomii 13. i trisomii 18 oraz nieprawidłowości chromosomów płci m.in. zespół Turnera i Klinefeltera
- chorób genetycznych m.in. mukowiscydozy i anemii sierpowatej
OBEJRZYJ WIĘCEJ O AMNIOPUNKCJI
Kiedy wykonać badanie?
Badanie wykonuje się między 13 a 16 tygodniem ciąży. Wcześniejsze wykonanie amniopunkcji wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia u dziecka powikłań. Może to prowadzić m.in. do chorób układu oddechowego, wad stóp płodu, a nawet do poronienia.
Zdarza się, że amniopunkcja wykonywana jest w trzecim trymestrze ciąży. Robi się to jednak tylko w przypadku podejrzenia wcześniej niewykrytej wady genetycznej lub zakażenia płodu wynikającego z przedwczesnego pęknięcia błon płodowych.
Czy amniopunkcja to badanie bezpieczne?
Wiele przyszłych mam obawia się amniopunkcji. W końcu jest to badanie inwazyjne, więc musi wiązać się z pewnym ryzykiem. Rzeczywiście tak jest – amniopunkcja niesie za sobą ryzyko wystąpienia pewnych powikłań, ale wynosi ono zaledwie 0,2-1%.
Podczas wykonywania amniopunkcji lekarze dokładają wszelkich starań, aby ryzyko pojawienia się jakichkolwiek problemów było jak najmniejsze. Pobieraniem płynu owodniowego zajmują się jedynie doświadczeni ginekolodzy, a cała procedura kontrolowana jest przez badanie USG. Zmniejsza to szanse na pojawienie się powikłań niemal do zera.
Powikłania po amniopunkcji dotyczą zaledwie jednego na czterysta przypadków. Bardzo rzadko mogą więc pojawić się takie skutki uboczne, jak:
- Uszkodzenie łożyska lub pępowiny
- Krwawienie
- Nakłucie płodu
- Infekcja wewnątrzmaciczna
- Pęknięcie pęcherza płodowego
- Odpływanie wód płodowych
Dostając zalecenie amniopunkcji, nie powinniśmy jednak myśleć o wymienionych powikłaniach. W końcu chodzi tutaj o zdrowie naszego maluszka. Zaufajmy więc lekarzowi i podejdźmy do badania bez zbędnego stresu.
Jak wygląda badanie?
Zabieg trwa kilka minut. Lekarz pod kontrolą USG wprowadza przez powłoki brzuszne kobiety cienką igłę, przekłuwając pęcherz płodowy i pobiera do strzykawki płyn owodniowy. Następnie usuwa igłę, a w miejsce nakłucia zakłada opatrunek. Cała procedura wykonywana jest jedynie przez doświadczonych ginekologów. Nie ma więc powodu do obaw przed zabiegiem.
Po zabiegu pacjentka przez kilka dni powinna dużo odpoczywać oraz unikać dźwigania i intensywnego wysiłku fizycznego. W przypadku ciężarnych z grupą krwi Rh- konieczne może być także przyjęcia specjalnych leków (immunoglobulin) w celu uniknięcia konfliktu serologicznego. Po amniopunkcji nie powinny pojawić się żadne nieprzyjemne dolegliwości. Jednak w razie ich wystąpienia należy skonsultować się z lekarzem.
Najczęściej zadawane pytania
dotyczące amniopunkcji
Ciężarne często chcą uniknąć amniopunkcji za wszelką cenę, dlatego szukają alternatyw dla tego badania. Nie istnieje jednak drugie rozstrzygające badanie o takiej czułości i z tak niskim ryzykiem wystąpienia powikłań. Przesiewowe badania prenatalne z krwi matki oraz badanie USG nie jest w stanie dostarczyć nam pewnych informacji o stanie zdrowia dziecka.
Pacjentka amniopunkcję zamienić może jedynie na inne inwazyjne badanie prenatalne, takie jak biopsja kosmówki czy kordocenteza. Są one bardzo czułe, ale wiążą się z dużo większym ryzykiem wystąpienia powikłań. Amniopunkcja jest najbezpieczniejszą alternatywą.
Koszty wykonania amniopunkcji wynoszą zwykle od 1 300 do 2 000 złotych. Możliwe jest jednak wykonanie jej całkowicie za darmo dzięki refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Dotyczy to jedynie ciąż wysokiego ryzyka.
Czytaj więcej
Zadbaj o zdrowie
swojego dziecka
już dziś!
Wykonaj amniopunkcję
w klinice Gyncentrum
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Niebawem skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia dogodnego terminu badania.


Wybierz test prenatalny Panorama
Jedyny test NIPT umożliwiający rozróżnienie pomiędzy DNA matki i dziecka przy wykrywaniu zaburzeń ilości materiału genetycznego prowadzących do takich schorzeń, jak np. zespół Downa.
Nieinwazyjny test prenatalny PANORAMA z krwi jest zalecany każdej kobiecie w ciąży.
Dlaczego Panorama?
Stanowi badanie przesiewowe takich chorób genetycznych, jak np. zespół Downa, zespół DiGeorge’a (zespół delecji 22q11.2).
Jest najbardziej dokładna w określaniu płci dziecka spośród wszystkich NIPT* (określanie płci na życzenie) oraz w przypadku bliźniąt daje możliwość ustalenia, czy są jedno- czy dwujajowe.
Daje znacząco mniej nieprawidłowych wyników niż badania przesiewowe i inne badania prenatalne z krwi matki.
Można wykonać ją już od 9. tygodnia ciąży.
Nie stwarza żadnego zagrożenia dla dziecka.
Daje możliwość wykrywania triploidii – ciężkiego zaburzenia chromosomalnego, które może skutkować poważnymi powikłaniami ciąży, jeśli jest niemonitorowane.
*NIPT – nieinwazyjne testy prenatalne, które polegają na pobraniu próbki krwi od matki i analizie znajdującego się w niej DNA z łożyska w kierunku określonych wad chromosomalnych mogących wpływać na zdrowie dziecka.
Dowiedz się więcej o zdrowiu swojego dziecka!
Wykonaj test prenatalny Panorama w Gyncentrum.
Co dokładnie badamy za pomocą testu Panorama?
Ciąże pojedyncze
Trisomia 21 (zespół Downa)
Trisomia 18 (zespół Edwardsa)
Trisomia 13 (zespół Patau)
Triploidia
Monosomia X (zespół Turnera)
Aneuploidie chromosów płci
Płeć dziecka (opcjonalnie)
Trisomia 21 (zespół Downa)
Trisomia 18 (zespół Edwardsa)
Trisomia 13 (zespół Patau)
Triploidia
Monosomia X (zespół Turnera)
Aneuploidie chromosów płci
Zespół delecji 22q11.2 (zespół DiGeorge’a)
Płeć dziecka (opcjonalnie)
Trisomia 21 (zespół Downa)
Trisomia 18 (zespół Edwardsa)
Trisomia 13 (zespół Patau)
Triploidia
Monosomia X (zespół Turnera)
Aneuploidie chromosów płci
Panel 5 mikrodelecji:
Zespół delecji 22q11.2 (zespół DiGeorge’a)
Zespół delecji 1p36
Zespół Angelmana
Zespół Cri-du-chat
Zespół Pradera-Willego
Płeć dziecka (opcjonalnie)
Ciąże bliźniacze jednojajowe
Trisomia 21 (zespół Downa)
Trisomia 18 (zespół Edwardsa)
Trisomia 13 (zespół Patau)
Monosomia X (zespół Turnera)
Aneuploidie chromosów płci
Płeć dziecka (opcjonalnie)
Trisomia 21 (zespół Downa)
Trisomia 18 (zespół Edwardsa)
Trisomia 13 (zespół Patau)
Monosomia X (zespół Turnera)
Aneuploidie chromosów płci
Zespół delecji 22q11.2 (zespół DiGeorge’a)
Płeć dziecka (opcjonalnie)
Ciąże bliźniacze dwujajowe
Trisomia 21 (zespół Downa)
Trisomia 18 (zespół Edwardsa)
Trisomia 13 (zespół Patau)
Płeć dziecka (opcjonalnie)
Ciąże z komórką jajową dawczyni
Trisomia 21 (zespół Downa)
Trisomia 18 (zespół Edwardsa)
Trisomia 13 (zespół Patau)
Płeć dziecka (opcjonalnie)
Wykonaj test PANORAMA w Gyncentrum
Panoramę wykonasz we wszystkich Klinikach Gyncentrum w Katowicach, Krakowie, Bielsku-Białej, Częstochowie, Lublinie, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu. Zapraszamy!
Co oznacza wynik testu Panorama?
Panorama określa spersonalizowane prawdopodobieństwo wystąpienia u dziecka jednego z objętych testem schorzeń, takich jak Zespołu Downa, Zespół Edwardsa, Zespół Patau, Zespół Turnera czy Zespół DiGeorge’a (Zespól delecji 22q11.2). Panorama, podobnie jak inne testy przesiewowe, nie oznacza ostatecznej diagnozy takiej choroby i każdy wynik dodatni powinien zostać potwierdzony badaniem diagnostycznym.
W przypadku dodatniego wyniku testu Panorama Gyncentrum zapewnia interpretację wyniku przez genetyka klinicznego, co jest istotnym wsparciem dla ginekologa prowadzącego ciążę.
Co to jest mikrodelecja?
Jeśli brakuje niewielkiego fragmentu chromosomu, mówimy o mikrodelecji. W odróżnieniu od takich chorób, jak zespół Downa, których częstość zwiększa się u dzieci matek w wieku 35 lat i starszych, mikrodelecje występują z taką samą częstością u dzieci matek w każdym wieku. Panorama umożliwia przeprowadzenie badań przesiewowych w kierunku pięciu najczęściej występujących zespołów mikrodelecji, wiążących się z poważnymi problemami zdrowotnymi:
- zespół delecji 22q11.2 (DiGeorge’a),
- zespół delecji 1p36,
- zespół Angelmana,
- zespół Pradera-Williego,
- zespół kociego krzyku.
Poznaj ceny testu prenatalnego Panorama
PANORAMA bliźnięta (twins) | 2 000 zł |
PANORAMA – panel prenatalny podstawowy (basic) | 2 000 zł |
PANORAMA – panel prenatalny podstawowy + delecja (plus) | 2 350 zł |
PANORAMA – panel rozszerzony (pro) | 2 600 zł |
Najczęściej zadawane pytania dotyczące
testu Panorama
Test Panorama jest przesiewowym testem prenatalnym nowej generacji (NIPT) opartym na analizie wolnego pozakomórkowego DNA płodu, krążącego we krwi matki. Pozwala z bardzo wysokim prawdopodobieństwem oszacować ryzyko wystąpienia u dziecka wybranych wad genetycznych.
Zdecydowanie TAK! Test Panorama warto wykonać m.in. z następujących powodów:
- To jedyny test NIPT umożliwiający rozróżnienie pomiędzy DNA matki i dziecka przy wykrywaniu zaburzeń ilości materiału genetycznego prowadzących do takich zespołów wad wrodzonych, jak np. zespół Downa.
- Spośród wszystkich testów opartych na analizie płodowego DNA jest też najbardziej dokładny w określeniu płci dziecka, a w przypadku bliźniąt daje dodatkowo możliwość ustalenia, czy są to bliźnięta jedno- czy dwujajowe.
- Test cechuje bardzo wysoka dokładność, co jest zasługą zastosowania sztucznej inteligencji (AI).
- Z jeszcze większą dokładnością niż inne dostępne testy NIPT wykrywa zespół Di George’a (delecja 22q11.2) – drugiej co do częstości występowania (obok zespołu Downa) choroby genetycznej u dzieci.
- Daje znacząco mniej wyników fałszywie dodatnich niż inne testy prenatalne z krwi.
- Można go wykonać już od 9. tygodnia ciąży.
- Ponieważ badanie wykonywane jest z krwi, nie stwarza żadnego zagrożenia dla matki ani rozwijającego się płodu.
Test Panorama jest dostępny już od 9. tygodnia ciąży i warto go zrobić w następujących sytuacjach:
- Jeśli u kobiety występuje podwyższone ryzyko urodzenia dziecka z wadą genetyczną.
- Jeśli w rodzinie matki lub ojca dziecka zdarzały się przypadki chorób genetycznych.
- Jeśli poprzednie ciążę kobiety były już obciążone wadami genetycznymi.
- Jeśli kobieta zdecydowała się na późne macierzyństwo, tj. po 35 roku życia.
Cena testu Panorama jest różna w zależności od wybranego pakietu:
- PANORAMA bliźnięta (twins) 2 000 zł
- PANORAMA – panel prenatalny podstawowy (basic) 2 000 zł
- PANORAMA – panel prenatalny podstawowy + delecja (plus) 2 350 zł
- PANORAMA – panel rozszerzony (pro) 2 600 zł
Na wynik testu Panorama czeka się do 10. dni roboczych.
Dowiedz się więcej o zdrowiu swojego dziecka!
Wykonaj test prenatalny Panorama w Gyncentrum.
Dowiedz się więcej
o zdrowiu swojego dziecka!
Wykonaj test prenatalny Panorama w Gyncentrum.
Dziękujemy za wypełnienie formularza
Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.
Nieinwazyjny test prenatalny z krwi. Ocenia ryzyko wystąpienia u dziecka zespołu Downa, zespołu Edwardsa, zespołu Patau oraz triplodii.
Test podwójny jest przesiewowym testem prenatalnym wykonywanym z krwi matki, oceniającym ryzyko wystąpienia u dziecka najczęstszych aberracji chromosomowych: zespołu Downa (trisomia chromosomu 21), zespołu Edwardsa (trisomia chromosomu 18), zespołu Patau (trisomia chromosomu 13) oraz triplodii. Badanie polega na ocenie dwóch parametrów: stężenia ciążowego białka PAPP-A oraz wolnej podjednostki beta gonadotropiny kosmówkowej (beta hCG). Test podwójny powinien być wykonywany między 11. a 13. tygodniem i 6 dniem ciąży wraz z badaniem ultrasonograficznym pierwszego trymestru uwzględniającym przezierność karkową (NT).
W klinice Gyncentrum poza testem podwójnym proponujemy naszym pacjentkom również inne przesiewowe testy prenatalne, takie jak test Panorama.

Interesuje Cię koszt testu podwójnego?
Zapoznaj się z cennikiem lub zadzwoń na infolinię
Gdzie wykonasz test podwójny?
Test podwójny wykonasz w Klinikach Gyncentrum w Katowicach, Krakowie, Bielsku-Białej oraz Częstochowie. A już niebawem także w Lublinie, Poznaniu, Warszawie oraz we Wrocławiu. Zapraszamy!
Jaka jest czułość testu podwójnego?
Czułość testu podwójnego szacowana jest na ok. 60%, jednak gdy uwzględnimy wiek pacjentki i zestawimy go z wynikiem przezierności karkowej, to wówczas czułość testu wzrasta do 90%. Zatem dopiero zestawienie ze sobą wszystkich parametrów pozwala oszacować rzeczywiste ryzyko trisomii. W przypadku zespołu Downa stężenie białka PAPP-A jest zwykle obniżone, a poziom beta-hCG i przezierność karkowa są podwyższone. Zbyt niskie stężenie białka PAPP-A i beta-hCG oraz podwyższona przezierność karkowa mogą z kolei świadczyć o zespole Edwardsa lub zespole Patau.
Umów badaniePrzebieg testu podwójnego
Test podwójny jest badaniem nieinwazyjnym, dzięki czemu nie stanowi żadnego zagrożenia ani dla matki, ani dla rozwijającego się w jej ciele dziecka. Z punktu widzenia pacjentki przypomina zwykłą morfologię. Próbkę do testu stanowi kilka mililitrów krwi pobranej z żyły w zgięciu łokciowym. Badanie nie wymaga przygotowań i może być przeprowadzone o dowolnej porze dnia, ponieważ pacjentka nie musi być na czczo.
W przypadku otrzymania dodatniego wyniku testu podwójnego (wysokie ryzyko wystąpienia ww. aneuploidii), ciężarna zostaje skierowana na inwazyjne badania prenatalne, np. amjopunkcję, która ma ustalić, czy dziecko jest obarczone wadą genetyczną.
Czym jest ciążowe białko PAPP-A?
Białko PAPP-A to białko produkowane w trakcie ciąży przez trofoblast (późniejsze łożysko). Pełni rolę immunosupresyjną, czyli odpowiada za obniżenie odporności organizmu, co w okresie ciąży jest zjawiskiem fizjologicznym. Stężenie białka PAPP-A dostarcza cennych informacji na temat zdrowia samej ciężarnej, mówi m.in. o funkcjonowaniu łożyska, wydolności w kolejnych trymestrach ciąży. Dzięki niemu dowiemy się o ryzyku ewentualnych powikłań ciążowych, w tym cukrzycy ciążowej, nadciśnieniu tętniczym indukowanym ciążą oraz zaburzeniach wzrostu płodu.
Czym jest beta hCG?
Gonadotropina kosmówkowa jest najważniejszym hormonem ciążowym, produkowanym najpierw przez zarodek, a potem przez łożysko. Występuje w dwóch podjednostkach: alfa oraz beta. Hormon ten kontroluje rozwój ciąży, wpływając na szereg procesów, w tym przebudowę endometrium, implantację zarodka, angiogenezę (tworzenie się nowych naczyń krwionośnych) oraz rozwój kosmówki. Zaburzenia wydzielania gonadotropiny kosmówkowej mogą prowadzić do powikłań i sygnalizują nieprawidłowy przebieg ciąży.
Umów badanieCzytaj więcej
Zadbaj o zdrowie swojego
dziecka już dziś!
Wykonaj test podwójny
w klinice Gyncentrum.
Dziękujemy za wypełnienie formularza
Niebawem skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia dogodnego terminu badania.
PLGF i sFLT1 – markery stanu przedrzucawkowego
Ogranicz ryzyko powikłań
Zadbaj o swoje zdrowie oraz dziecka!

Stan przedrzucawkowy (preeklampsja) występuje u ok. 5% wszystkich ciężarnych i najczęściej rozwija się po 20. tygodniu ciąży. Niestety stanowi poważne zagrożenie dla matki oraz rozwijającego się w jej ciele dziecka. Nieleczony stan przedrzucawkowy może doprowadzić do rzucawki, uszkodzić wątrobę i nerki, zahamować rozwój płodu, a nawet spowodować jego niedotlenienie i śmierć.
Naukowcy wciąż starają się ustalić, jakie czynniki decydują o rozwoju tego schorzenia. Ostatnio coraz większą rolę w patogenezie stanu przedrzucawkowego przypisuje się łożyskowemu czynnikowi wzrostu PLGF oraz rozpuszczalnemu receptorowi dla naczyniowo-śródbłonkowego czynnika wzrostu typu 1, czyli sFLT1. Oznaczając jednocześnie oba markery, jesteśmy w stanie z prawdopodobieństwem wynoszącym ponad 95% potwierdzić chorobę. Wówczas kobieta zostaje objęta odpowiednim leczeniem, dzięki czemu ryzyko groźnych powikłań stanu przedrzucawkowego maleje.
Czym jest stan przedrzucawkowy i jak się objawia?
Układ krążenia jest jednym z ważniejszych układów w organizmie człowieka. W okresie prenatalnym krążenie matki jest oddzielone od krążenia płodu za pomocą specjalnego narządu – łożyska. Zapewnia ono dziecku ochronę immunologiczną, dostarcza tlenu i substancji odżywczych, przy okazji usuwając szkodliwe produkty przemiany materii. Prawidłowe unaczynienie łożyska wytworzone w procesie tzw. angiogenezy wpływa na tempo wymiany wspomnianych substancji i tym samym na rozwój płodu.
Niestety w przebiegu stanu przedrzucawkowego na skutek zaburzonej angiogenezy przepływ krwi w łożysku jest znacznie utrudniony. Skutkuje to niedotlenieniem płodu, wzrostem ciśnienia tętniczego u przyszłej mamy (>140/90) oraz obecnością białka w moczu. Poza ww. objawami przy ciężkim stanie przedrzucawkowym u ciężarnej mogą pojawić się:
- silne bóle głowy,
- bóle w nadbrzuszu,
- nudności i wymioty,
- skąpomocz,
- zaburzenia widzenia,
- obrzęk płuc,
- zwiększona aktywność enzymów wątrobowych,
- zmniejszona liczba płytek krwi.
Wystąpienie napadu drgawek toniczno-klonicznych i utrata przytomności świadczą natomiast o tym, że doszło już do rzucawki, czyli ciężkiego powikłania stanu przedrzucawkowego. Warto podkreślić, że stan przedrzucawkowy nie jest groźny tylko dla dziecka, ale także dla matki, zarówno w ciąży jak i w okresie połogu, a rzucawka może się skończyć dla niej śmiertelnie.
Oznaczenie markerów PLGF i sFLT1 – nowe badanie w diagnostyce preeklampsji
Diagnostyka stanu przedrzucawkowego przebiega dwutorowo i składają się na nią badania biofizyczne oraz biochemiczne. Badania biofizyczne obejmują najczęściej Dopplera, ultrasonografię oraz badanie czynności serca płodu. Jeśli chodzi o badania biochemiczne, najważniejsza jest ocena utraty białka w moczu, morfologia krwi, poziomy bilirubiny, kreatyniny, kwasu moczowego oraz badanie prób wątrobowych: ALAT, AspAT i LDH. Od niedawna diagnostykę biochemiczną stanu przedrzucawkowego uzupełnia się również badaniem dwóch bardzo ważnych markerów: PLGF i sFLT1.
Czynniki PLGF i sFLT1 i ich znaczenie w rozwoju stanu przedrzucawkowego
Prawidłowa angiogeneza, tak niezbędna dla sprawnej wymiany substancji między organizmem matki a płodem, wymaga zachowania równowagi pomiędzy czynnikami, które tę angiogenezę hamują i pobudzają. Czynników aktywujących proces powstawania nowych naczyń krwionośnych jest wiele. Zaliczymy do nich m.in. właśnie PLGF. Dla odróżnienia, drugi z czynników – sFlt-1 ma właściwości anty-angiogeniczne, co oznacza, że hamuje proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Jeśli dojdzie do zaburzeń proporcji pomiędzy aktywującym angiogenezę czynnikiem PLGF a hamującym ten proces czynnikiem sFLT1 (pierwszego będzie za mało, a drugiego za dużo), następuje uogólniony skurcz naczyń, wzrasta ciśnienie tętnicze i w konsekwencji rozwija się stan przedrzucawkowy.
Gdzie można wykonać badania Badania PLGF i sFLT1?
Zapraszamy na badanie markerów stanu przedrzucawkowego (PLGF i sFLT1) do naszych ośrodków w Katowicach, Krakowie, Częstochowie i Bielsku-Białej.
Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1
tel. 32 506 57 77
Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10
tel. 12 306 73 77
Gyncentrum Bielsko-Biała
ul. Komorowicka 140
tel. 32 506 57 77
Gyncentrum Częstochowa
ul. Kozielewskiego 9
tel. 32 506 57 77
Interesuje Cię koszt badania PLGF i sFLT1?
Zapoznaj się z cennikiem lub skontaktuj z naszą infolinią
Zakup, dostawa i montaż zestawu do przygotowywania analiz genetycznych i białkowych
ZAPYTANIE OFERTOWE NR ZO/03/LAB/2018 – pobierz dokument
Załącznik Nr 1 Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia do ZO/03/LAB/2018 – pobierz dokument
Załącznik 2 do 4 do Zapytania ofertowego NR ZO/03/LAB/2018 – pobierz dokument
Załącznik nr 5 – wzór umowy do ZO/03/LAB/2018 – pobierz dokument
Załącznik nr 6 – Formularz parametrów technicznych do ZO/03/LAB/2018 – pobierz dokument
Załącznik 2 do 4 do Zapytania ofertowego NR ZO/03/LAB/2018 NOWE z dnia 29.01.2018 – pobierz dokument
Załącznik nr 6 – Formularz parametrów technicznych do ZO/03/LAB/2018 NOWY z dnia 29.01.2018 – pobierz dokument
Odpowiedzi na zapytania Wykonawców 1 do ZO/03/LAB/2018 z dnia 29.01.2018 – pobierz dokument
Odpowiedzi na zapytania Wykonawców 2 do ZO/03/LAB/2018 z dnia 30.01.2018 – pobierz dokument
Wynik postępowania ZO/03/LAB/2018 z dnia 06.02.2018 – pobierz dokument
Zakup dostawa i montaż urządzeń do laboratorium genetycznego
ZAPYTANIE OFERTOWE NR ZO/01/LAB/2017 – pobierz dokument
Załącznik Nr 1 do Zapytania ofertowego NR ZO/01/LAB/2017 – pobierz dokument
Załacznik 2 do 5 do Zapytania ofertowego NR ZO/01/LAB/2017 – pobierz dokument
Odpowiedzi na zapytania 06.12.2017 – pobierz dokument
Odpowiedzi na zapytania 2 06.12.2017 – pobierz dokument
Załącznik nr 5 – wzór umowy NOWY 06.12.2017 – pobierz dokument
Odpowiedzi na zapytania 3 07.12.2017 – pobierz dokument
Załącznik nr 5 – wzór umowy NOWY 2 07.12.2017 – pobierz dokument
Odpowiedzi na zapytania 4 08.12.2017 – pobierz dokument
WYNIK POSTĘPOWANIA ZO/01/LAB/2017 21.12.2017 – pobierz dokument
Zakup, dostawa i montaż sekwenatora kapilarnego
ZAPYTANIE OFERTOWE NR ZO/02/LAB/2018 – pobierz dokument
Załącznik Nr 1 – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia do ZO/02/LAB/2018 – pobierz dokument
Załącznik 2 do 4 do Zapytania ofertowego NR ZO/02/LAB/2018 – pobierz dokument
Załącznik nr 5 – wzór umowy do ZO/02/LAB/2018 – pobierz dokument
Załącznik nr 6 – Formularz parametrów technicznych do ZO/02/LAB/2018 – pobierz dokument
Załącznik nr 5 – wzór umowy do ZO/02/LAB/2018 NOWY z dnia 30.01.2018 – pobierz dokument
Odpowiedzi na zapytania Wykonawców 1 do ZO/02/LAB/2018 z dnia 30.01.2018 – pobierz dokument
Wynik postępowania ZO/02/LAB/2018 z dnia 06.02.2018 – pobierz dokument
Poradnia genetyczna
Poradnia genetyczna Gyncentrum prowadzi działalność specjalistyczną w zakresie diagnostyki niepowodzeń rozrodu uwarunkowanych genetycznie.

Wskazania do konsultacji genetycznej
niepowodzenia rozrodu:
- poronienia (dwa lub więcej)
- obumarcie płodu
- urodzenie martwego dziecka
- niepłodność
ciążą podwyższonego ryzyka:
- nieprawidłowe wyniki badań i testów prenatalnych
- wiek matki powyżej 35 lat
- choroba genetyczna u dziecka w poprzedniej ciąży
- obciążenie genetyczne jednego lub obojga rodziców
- choroby genetyczne występujące w rodzinie rodziców
Celem badań genetycznych jest jak najwcześniejsze rozpoznanie choroby genetycznej. Diagnostyka genetyczna jest procesem wieloetapowym i złożonym. Polega na analizie ludzkiego DNA, RNA, chromosomów, białek lub metabolitów, w celu wykrycia zmian związanych z chorobami uwarunkowanymi genetycznie.
Badania genetyczne obejmują:
- Badania biochemiczne – badania w kierunku swoistych metabolitów, związanych z chorobą uwarunkowaną genetycznie.
- Badania cytogentyczne – badania w kierunku dużych, liczbowych i strukturalnych aberracji chromosomowych, które mogą powodować choroby uwarunkowane genetycznie.
- Bezpośrednie badania genetyczne – badania DNA w kierunku mutacji genowych.
Diagnostyka genetyczna obejmuje:
Badanie cytogenetyczne:
- kariotyp
Badanie cytogenetyczno-molekularne:
- celowane – FISH
- przesiewowe – aCGH
Badania molekularne:
- celowane – MLPA, sekwencjonowanie genu
- przesiewowe – NGS, WAV
Cel diagnostyki genetycznej
Naszym pacjentom zapewniamy dostęp do kompleksowej diagnostyki genetycznej. Na miejscu w poradni wykonujemy pełen zakres badań laboratoryjnych.
PORADNIA GENETYCZNA – LOKALIZACJE:
holsäMED Katowice
ul. Kościuszki 229
CH Libero Katowice
poziom +2
Rejestracja:
poniedziałek – piątek: 7:00 – 21:00
sobota: 7:00 – 15:00
Tel: 32 506 50 85
Klinika Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1
Rejestracja:
poniedziałek – piątek: 7:00 – 19:00
sobota: 7:00 – 14:00
Tel: +48 735 122 777
Poradnia urologiczna
Diagnostyka i leczenie schorzeń układu moczowo-płciowego oraz męskiej niepłodności
Poradnia urologiczna Gyncentrum udziela świadczeń w zakresie profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia schorzeń układu moczowo-płciowego oraz męskiej niepłodności. Diagnozujemy i leczymy infekcje układu moczowego, nietrzymanie moczu, kamicę moczową, przetoki moczowe, zwężenie cewki moczowej, zaburzenia wzwodu i erekcji, choroby prostaty, żylaki powrózka nasiennego etc.

Kiedy zgłosić się do urologa?
Zgłoś się do poradni urologicznej jeśli:
- odczuwasz ciągłe parcie na pęcherz
- czujesz pieczenie i/lub ból podczas oddawania moczu
- odczuwasz pieczenie i/lub swędzenie w okolicy cewki moczowej
- zdiagnozowano u Ciebie zmiany w moczu tj. białkomocz, krwiomocz, ropa w moczu
- masz problemy z nietrzymaniem moczu
- masz obrzęk i/lub ból jąder
- masz zaburzenia wzwodu i erekcji
- masz żylaki powrózka nasiennego
- od dłuższego czasu bezskutecznie starasz się o dziecko
- odczuwasz jakiekolwiek inne dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego lub zauważyłeś niepokojące zmiany w wyglądzie narządów płciowych
Kompleksowa diagnostyka i leczenie schorzeń urologicznych
W Gyncentrum zapewniamy dostęp do specjalistycznych badań laboratoryjnych i histopatologicznych oraz zaawansowanej diagnostyki obrazowej. Na miejscu wykonujemy USG. Nasi specjaliści z zakresu urologii rozpoznają i leczą m.in.:
Męską niepłodność
Przyczyną męskiej niepłodności mogą być wady anatomiczne układu moczowo-płciowego, niskie parametry nasienia, zaburzenia hormonalne, zaburzenia funkcji seksualnych, czy czynniki środowiskowe upośledzające płodność.
Żylaki powrózka nasiennego
Żylaki powrózka nasiennego to przypadłość, która dotyka nawet 10-15% mężczyzn. Częściej występują u młodych mężczyzn, mogą jednak ujawnić się w każdym wieku. Nieleczone żylaki powrózka nasiennego powodują dolegliwości bólowe oraz prowadzą do obniżenia parametrów nasienia. Są także jedną z najczęstszych przyczyn męskiej niepłodności. Więcej o leczeniu żylaków powrózka nasiennego w Gyncentrum >>
Infekcje układu moczowego
Na nawracające infekcje układu moczowego narażone są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Powodować je mogą zarówno bakterie, wirusy jak i grzyby. Najczęstszym objawem tego typu infekcji jest ból i pieczenie podczas oddawania moczu.
Nietrzymanie moczu
NTM polega na mimowolnym wycieku moczu z pęcherza i może dotyczyć kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Problem ten ma wiele przyczyn. U kobiet może być następstwem ciąży, porodu albo zmian hormonalnych zachodzących w organizmie wraz z wiekiem. U mężczyzn nietrzymanie moczu może być spowodowane m.in. chorobami gruczołu krokowego.
Kamica moczowa (nerkowa)
Jest to schorzenie polegające na powstawaniu złogów zwanych „kamieniami” w nerkach (kamica nerkowa), moczowodach (kamica moczowodowa) lub pęcherzu moczowym (kamica pęcherza moczowego). Objawy kamicy nerkowej to przede wszystkim ból w okolicy lędźwiowej, tzw. napad kolki nerkowej, nudności i wymioty oraz objawy niedrożności jelit.
Przetoki moczowe
Polegają na obecności nieprawidłowego połączenia pomiędzy pęcherzem moczowym a innymi narządami w miednicy mniejszej. Najczęściej tworzą się one jako powikłanie po operacji bądź terapii (np. radioterapii), gdy ściana pęcherza moczowego zostanie uszkodzona. Przetoce może towarzyszyć wyciek moczu z pęcherza, nudności, wymioty, biegunka, a czasem także gorączka.
Zwężenie cewki moczowej
Polega na zmniejszeniu jej średnicy. Specyficzna budowa męskiego układu moczowego sprawia, że na zwężenie cewki moczowej częściej zapadają panowie. Może być ono następstwem wcześniejszego cewnikowania, przebytego w przeszłości stanu zapalnego, a u kobiet może być efektem zmian hormonalnych w okresie pomenopauzalnym. Zwężenie cewki moczowej powoduje problemy z oddawaniem moczu, zmniejsza jego przepływ oraz powoduje ból i uczucie niecałkowicie opróżnionego pęcherza.
Choroby prostaty
Rozrastająca się prostata może uciskać na cewkę moczową, czyli przewód, którym mocz wydostaje się z pęcherza. W efekcie strumień moczu staje się słabszy, a mężczyźnie towarzyszy uczucie nie do końca opróżnionego pęcherza.
Nowotwory w obrębie układu moczowo-płciowego
Jednym z najczęstszych nowotworów układu moczowo-płciowego u mężczyzn jest rak jądra. Szczyt zachorowań przypada na 20. -39. rok życia, a więc dotyczy całkiem młodych mężczyzn. Rozwojowi nowotworu jądra sprzyja m.in. wnętrostwo, ale swój udział mogą mieć również czynniki genetyczne. Objawem sugerującym nowotwór jądra jest przede wszystkim obecność niebolesnego guza, ale też stwardnienie czy obrzęk jądra.
Jak wygląda wizyta w poradni urologicznej?
Przebieg konsultacji urologicznej zależy w dużej mierze od płci pacjenta. Nieco inaczej wygląda ona u kobiet, a inaczej u mężczyzn. Oczywiście w pierwszej kolejności urolog zawsze rozmawia z pacjentem, bez względu na jego płeć. Następnie przechodzi do badania przedmiotowego. U pacjenta płci męskiej lekarz urolog może wzrokowo ocenić stan jąder i prącia, zbadać prostatę (per rectum) czy wykonać USG jąder i podbrzusza. W przypadku kobiet urolog skupia się przede wszystkim na wynikach badań laboratoryjnych (badaniu krwi, badaniu moczu). Ewentualnie może wykonać USG jamy brzusznej oraz zbadać nerki – palpacyjnie lub opukując okolicę lędźwiową.
Gdzie znajdują się poradnie urologiczne Gyncentrum?
Zapraszamy na wizytę do naszych poradni urologicznych Gyncentrum w Katowicach i Krakowie.

Poradnia urologiczna Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1
tel: +48 735 122 777
e-mail: [email protected]

Poradnia urologiczna Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10
tel: +48 735 122 777
e-mail: [email protected]
Poradnia endokrynologiczna
Kompleksowa diagnostyka i leczenie zaburzeń hormonalnych.
Poradnia endokrynologiczna Gyncentrum udziela świadczeń w zakresie profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia schorzeń układu endokrynnego u dzieci i dorosłych. Diagnozujemy i leczymy zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy, nadnerczy i przysadki mózgowej, zespoły androgenne, zaburzenia metaboliczne, przedwczesne dojrzewanie etc. Zatrudniamy doświadczonych specjalistów w zakresie endokrynologii ogólnej i endokrynologii rozrodu.

Kompleksowa diagnostyka i leczenie schorzeń endokrynologicznych
W Gyncentrum zapewniamy dostęp do specjalistycznych badań laboratoryjnych oraz zaawansowanej diagnostyki obrazowej. Na miejscu wykonujemy USG tarczycy. Nasi specjaliści z zakresu endokrynologii rozpoznają i leczą następujące schorzenia:
- choroby tarczycy, tj.: guzy i wole tarczycy, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto etc.
- choroby nadnerczy, tj.: guzy nadnerczy, nadczynność lub niedoczynność kory nadnerczy, nadciśnienie hormonalne, zespół Cushinga, choroba Addisona etc.
- choroby przysadki mózgowej, tj. guzy przysadki mózgowej, nadczynność lub niedoczynność przysadki mózgowej, moczówkę prostą, hiperprolaktynemię, choroba Cushinga etc.
- choroby trzustki, tj. guzy endokrynne, cukrzyca etc.
- choroby przytarczyc, tj.: tężyczka, osteoporoza etc.
- guzy neuroendokrynne
- choroby gonad, tj. menopauza, andropauza, zaburzenia dojrzewania płciowego, zaburzenia miesiączkowania, zespół policystycznych jajników etc.
- zespoły androgenne, tj.: nadmierne owłosienie, łysienie, trądzik
- ginekomastię
- zaburzenia płodności, tj.: niepłodność męska i żeńska
Zapraszamy na konsultację endokrynologiczną do naszych klinik w Katowicach, Krakowie, Częstochowie i Bielsku-Białej.
Endokrynolog – jak może pomóc?
Zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą być przyczyną wielu uciążliwych dolegliwości. Smutek, zmęczenie i brak energii, które towarzyszą nam na co dzień tłumaczymy szybkim trybem życia i brakiem czasu na odpoczynek. Tymczasem organizm może nam w ten sposób sygnalizować problemy endokrynologiczne. Z reguły nie doceniamy ogromnej roli, jaką w naszym ciele pełnią hormony. Odpowiadają one za wzrost i rozwój organizmu, płodność oraz procesy metaboliczne, które w nim zachodzą. Można więc powiedzieć, że hormony zawiadują całym naszym ciałem i to od ich poziomu bardzo często zależy, jak się czujemy. Jeśli mamy za dużo lub za mało hormonów lekarz endokrynolog pomoże nam wyrównać ich poziom, przepisując odpowiednie leki. Zanim to jednak zrobi, zleci badania hormonalne. Wyniki pokażą mu, które hormony należy uzupełnić, bo jest ich za mało, a które występują w nadmiarze i trzeba ich poziom obniżyć.
Niedoczynność i nadczynność tarczycy – najczęstsze schorzenia leczone przez endokrynologa
Według statystyk z chorobami tarczycy zmaga się nawet 22% Polaków, wśród chorych dominują kobiety. Ponieważ choroby tarczycy rozwijają się powoli i nie dają zbyt specyficznych objawów, ich zdiagnozowanie nie jest proste. Najczęstszym problem z jakim pacjenci przychodzą do endokrynologa jest niedoczynność lub nadczynność tarczycy. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z niedoborem, w drugim z nadmiarem hormonów produkowanych przez tarczycę. Niedoczynność tarczycy powoduje, że procesy metaboliczne organizmu spowalniają. Chora osoba czuje ciągłe zmęczenie, jest senna i nie ma na nic siły. Bez powodu przybiera też na wadze, szybko marznie, ma przesuszoną skórę i wypadają jej włosy. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku nadczynności tarczycy. W jej przebiegu na skutek nadmiaru hormonów tarczycowych metabolizm przyspiesza. Osoby z nadczynnością tarczycy chudną mimo dobrego apetytu, są stale pobudzone, mają problemy ze snem, pocą się i jest im gorąco.
Endokrynolog – jakie badania zleci?
Lekarz endokrynolog będzie chciał znać stężenia najważniejszych hormonów tarczycowych, a więc trójjodotyroniny (FT3), tyroksyny (FT4) oraz hormonu tyreotropowego przysadki (TSH), który stymuluje tarczycę do ich uwalniania. Ponadto wykona USG tarczycy. W razie potrzeby zleci także badania poziomu hormonów przeciwtarczycowych przeciwko peroksydazie tarczycowej (aTPO, anty-TPO). W trakcie diagnostyki może zlecić także dodatkowe badania hormonalne.
Endokrynolog – jak może pomóc niepłodnej parze
Aby para mogła mieć dziecko, u kobiety musi występować owulacja. Bez niej poczęcie nowego życia jest niemożliwe. Zdarza się jednak, że pod wpływem pewnych czynników owulacja nie zachodzi. Takim czynnikiem mogą być właśnie zaburzenia gospodarki hormonalnej. Jeśli więc starania o dziecko przedłużają się w czasie, warto odwiedzić gabinet endokrynologa i wraz z nim rozważyć wykonanie badań hormonalnych. Do najważniejszych hormonów płodności zaliczamy progesteron, estrogeny, prolaktynę, hormony FSH i LH, hormon antymüllerowski (AMH) oraz testosteron.
Gdzie znajdują się poradnie endokrynologiczne Gyncentrum?
Zapraszamy na wizytę do naszych poradni endokrynologicznych Gyncentrum w Katowicach, Krakowie, Częstochowie oraz w Bielsku-Białej

Poradnia endokrynologiczna holsäMED Katowice
ul. Kościuszki 229
CH Libero Katowice
poziom +2
tel: 32 506 50 85
e-mail: [email protected]
Czytaj więcej
Poradnia dietetyczna
Przez żołądek do zdrowia!
Twój dietetyk kliniczny Gyncentrum
Do usług!

Interesuje Cię koszt usług poradni dietetycznej?
Zapoznaj się z cennikiem lub skontaktuj z naszą infolinią!
Nawyki żywieniowe w dobrych rękach
Poradnia dietetyczna Gyncentrum świadczy profesjonalne porady i usługi dietetyczne. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do par borykających się z problemem niepłodności, kobiet cierpiących na endometriozę, a także kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz chcących wrócić do formy sprzed ciąży.
W poradni dietetycznej Gyncentrum Pacjenci pozyskują niezbędną wiedzę żywieniową wraz z analizą wskaźników antropometrycznych. Na podstawie szczegółowego wywiadu medycznego, analizy nawyków żywieniowych i składu ciała specjaliści Gyncentrum opracowują dla Pacjenta indywidualne zalecenia dietetyczne i profesjonalny plan żywieniowy. Dzięki regularnym wizytom kontrolnym Pacjent otrzymuje niezbędne wsparcie we wdrożeniu planu dietetycznego oraz uzyskaniu założonych efektów.
Leczone schorzenia:
- niepłodność
- endometrioza
- PCOS
- zaburzenia hormonalne
- choroby tarczycy: niedoczynność, nadczynność, choroba Hashimoto,
- nadwaga
- otyłość
Zakres konsultacji dietetycznej:
- wywiad dotyczący stanu zdrowia
- analiza i weryfikacja dotychczasowych nawyków żywieniowych
- analiza składu ciała
- omówienie wyników pomiarów antropometrycznych
- edukacja w zakresie prawidłowych zasad żywienia
- opracowanie i omówienie indywidualnych zaleceń
- przygotowanie indywidualnego planu żywieniowego
- wsparcie we wdrożeniu planu dietetycznego
Poradnia ginekologiczno-położnicza
Profilaktyka i leczenie schorzeń ginekologicznych oraz opieka nad kobietą w ciąży
Chciałabyś potwierdzić ciążę, dobrać antykoncepcję lub po prostu upewnić się, że z Twoimi narządami rodnymi wszystko jest w porządku? A może szukasz lekarza, który poprowadziłby Twoją ciążę lub masz problemy z płodnością? Poradnia ginekologiczno-położnicza Gyncentrum udziela świadczeń w zakresie pełnej diagnostyki i leczenia schorzeń ginekologiczno-położniczych oraz prowadzenia ciąży.

Kompleksowa opieka ginekologiczna nad kobietą na każdym etapie jej życia
Zakres pracy poradni ginekologiczno-położniczej Gyncentrum obejmuje diagnostykę oraz leczenie schorzeń kobiecych narządów rodnych, w tym wad wrodzonych oraz chorób nowotworowych, diagnostykę przyczyn poronień, prowadzenie ciąży oraz dobór antykoncepcji. Każda Pacjentka korzystająca z usług poradni ginekologiczno-położniczej Gyncentrum ma także możliwość wykonania specjalistycznych badań obrazowych jak również laboratoryjnych.
Świadczenia w ramach poradni:
Konsultacje i porady lekarskie
Profilaktyka, diagnostyka i terapia schorzeń układu płciowego kobiety, w tym m.in.:
- Stany zapalne narządu rodnego i moczowego
- Mięśniaki, torbiele, polipy, guzy
- Endometrioza
- Choroby szyjki macicy
- PCOS
Diagnostyka nieprawidłowych krwawień i zatrzymania miesiączki
Dobór odpowiedniej metody antykoncepcji:
- antykoncepcja doustna,
- antykoncepcja przezskórna,
- wkładki wewnątrzmaciczne
Kompleksowa opieka nad kobietą w ciąży:
- przygotowanie do ciąży,
- rozpoznanie ciąży,
- prowadzenie ciąży,
- opieka poporodowa
Diagnostyka niepłodności
Opieka nad kobietą w okresie menopauzy, w tym m.in.:
- dobór hormonalnej terapii zastępczej (HTZ)
Zapraszamy na konsultację ginekologiczno-położniczą do naszych klinik w Katowicach, Krakowie, Częstochowie i Bielsku-Białej.
Specjalistyczne badania w jednym miejscu
Pacjentki Gyncentrum otrzymują na miejscu w poradni dostęp do specjalistycznych badań, m.in.:
- badania cytologicznego
- badań USG
- badań w kierunku HPV
- badań w kierunku raka szyjki macicy
- badań biochemicznych
- badań hormonalych
- badań w zakresie chorób zakaźnych
- badań bakteriologicznych
- badań w zakresie biologii molekularnej
- badań genetycznych
- badań immunologicznych
Kiedy warto zgłosić się do poradni ginekologiczno-położniczej?
Objawami, z którymi Pacjentki najczęściej zgłaszają się do poradni ginekologiczno-położniczej są świąd, pieczenie i upławy z pochwy. Powodem tego typu dolegliwości może być zarówno infekcja intymna (grzybicza, bakteryjna, wirusowa), jak i alergia na substancje dodawane do środków higienicznych, takich jak podpaski, tampony, wkładki czy płyny do higieny intymnej.
Do poradni ginekologiczno-położniczej warto zgłosić się również w przypadku nieregularnych cykli menstruacyjnych. Miesiączka może się spóźniać lub pojawiać zbyt wcześnie z wielu powodów: stresu, zmiany klimatu, przebytej infekcji, gwałtownej utraty masy ciała czy zaburzeń hormonalnych. Do ginekologa przychodzą także panie, które podejrzewają, że mogą być w ciąży i chciałyby to potwierdzić oraz panie planujące rozpocząć stosowanie antykoncepcji hormonalnej.
Inne wskazania do wizyty w poradni ginekologiczno-położniczej to:
- obfite i bolesne miesiączki
- krwawienia międzymiesiączkowe
- bóle podbrzusza
- suchość pochwy
- dolegliwości po zastosowaniu antykoncepcji hormonalnej
- bolesne stosunki
- bolesność piersi
- przedłużające się starania o dziecko
- dolegliwości związane z menopauzą
W poradni ginekologiczno-położniczej Gyncentrum wykonasz m.in.:
Badanie cytologiczne
Jest to badanie, które daje możliwość wczesnego wykrycia raka szyjki macicy. Jest całkowicie bezbolesne i można je wykonać podczas rutynowej wizyty. Próbkę do badania cytologicznego stanowi wymaz z szyjki macicy pobrany specjalną szczoteczką.
Badanie ginekologiczne
Jest to badanie, które umożliwia ocenę stanu narządu rodnego. Lekarz przeprowadza je palpacyjnie albo za pomocą wziernika.
USG ginekologiczne
Badanie ultrasonograficzne pozwala ocenić kondycję macicy oraz jajników, określić ich rozmiar i lokalizację. USG ginekologiczne wykonuje się na 3 sposoby: dopochwowo (u kobiet, które współżyły) oraz przez powłoki brzuszne lub odbyt (u kobiet, które nie współżyły).
Laparoskopię ginekologiczną
Jest to zabieg diagnostyczno-leczniczy pozwalający ocenić stan kobiecych narządów rodnych. Wykonuje się go przy podejrzeniu niedrożności jajowodów, w celu usunięcia mięśniaków macicy, guzków, torbieli i ognisk endometrialnych. Laparoskop wyposażony w specjalny zestaw optyczny wprowadza się przez 3 niewielkie otwory wykonane w powłokach brzusznych.
Histeroskopię
Jest to zabieg diagnostyczno-leczniczy pozwalający na oglądanie jamy macicy, endometrium oraz ujść macicznych jajowodów w dużym powiększeniu. Histeroskop mający postać długiej rurki wyposażonej w kamerę wprowadza się do jamy macicy przez pochwę i szyjkę macicy.
Sono-HSG
Jest to badanie umożliwiające ocenę macicy i jajowodów. Lekarz ginekolog rozchyla najpierw ściany pochwy przy pomocy wziernika, następnie dezynfekuje szyjkę macicy i wprowadza sterylny jednorazowy cewnik, na którego końcu umieszczony jest balonik. By uwidocznić macicę i jajowody, podaje przez cewnik roztwór soli, który je wypełnia. Badanie obywa się pod kontrolą USG.
Gdzie znajdują się poradnie ginekologiczno-położnicze Gyncentrum?
Zapraszamy na wizytę do naszych poradni ginekologiczno-położniczych Gyncentrum w Katowicach, Krakowie, Częstochowie, Bielsku-Białej, Lublinie, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu. Zapraszamy!

Poradnia ginekologiczno-położnicza Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1
tel: +48 735 122 777
e-mail: [email protected]

Poradnia ginekologiczno-położnicza holsäMED Katowice
ul. Kościuszki 229
CH Libero Katowice
poziom +2
tel: 32 506 50 85
e-mail: [email protected]

Poradnia ginekologiczno-położnicza Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10
tel: +48 735 122 777
e-mail: [email protected]

Poradnia ginekologiczno-położnicza Gyncentrum Częstochowa
ul. Kozielewskiego 9
tel: +48 735 122 777
e-mail: [email protected]

Poradnia ginekologiczno-położnicza Bielsko-Biała
ul. Komorowicka 140
tel: +48 735 122 777
e-mail: [email protected]

Poradnia ginekologiczno-położnicza Lublin
ul. Tomasza Zana 32A
tel: +48 735 122 777
e-mail: [email protected]

Poradnia ginekologiczno-położnicza Poznań
ul. Głogowska 151
tel: +48 735 122 777
e-mail: [email protected]

Poradnia ginekologiczno-położnicza Warszawa
ul. Rondo ONZ 1
tel: +48 735 122 777
e-mail: [email protected]

Klinika Gyncentrum Wrocław
ul. Orląt Lwowskich 1
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]
Poradnia immunologiczna
Poradnia immunologii Gyncentrum zajmuje się diagnostyką i leczeniem immunologicznych przyczyn niepowodzeń zapłodnienia (niepłodności), upośledzenia implantacji jaja płodowego oraz poronień nawykowych.

Czym jest niepłodność immunologiczna?
Niepłodność immunologiczna to rodzaj niepłodności, za którą odpowiada układ immunologiczny. Może to być zarówno żeński, jak i męski układ immunologiczny. W przypadku kobiety oznacza to, że organizm wytwarza przeciwciała, które atakują jej własne komórki jajowe. Zdarza się także, że przeciwciała zwalczają także nasienie mężczyzny, co uniemożliwia zapłodnienie. Z kolei organizm mężczyzny może wytwarzać przeciwciała, które niszczą materiał genetyczny zawarty w nasieniu, co prowadzi do niszczenia plemników i niepłodności mężczyzny.
Badania naukowe wskazują, że do przyczyn wywierających istotny negatywny wpływ na proces zapłodnienia, implantacji zapłodnionego już jaja płodowego i wczesny rozwój zarodka ludzkiego, zwłaszcza w okresie pierwszych 10 tygodni, należy zaliczyć przyczyny immunologiczne. Ocenia się, że zaburzenia immunologiczne mogą być odpowiedzialne za 65%-70% utrat ciąż u kobiet z poronieniami nawykowymi. Obejmują one czynniki autoimmunologiczne i alloimmunologiczne.
Kiedy należy zgłosić się do poradni immunologicznej?
- w przypadku stwierdzonej niepłodności,
- gdy dochodzi do poronień nawykowych,
- w przypadku częstych stanów zapalnych, zakażeń.
W terapii niepłodności immunologicznej wykorzystuje się metody immunostymulacji oraz leczenie immunomodulujące poprzedzone wnikliwą analizą mechanizmów immunologicznych rozrodu.
Badania immunologiczne wykonywane w Klinice Gyncentrum
- Immunofenotyp z krwi obwodowej
- Nadkrzepliwość wrodzona Gen F2, F5 (czynnik V Leiden + mutacja 20210 G-A genu protrombiny met. PCR)
- Termolabilny wariant MTHFR (oznaczenie wariantu polimorfologicznego MTHFR 1298C + oznaczenie termolabilnego wariantu MTHFR C 677T)
- Pakiet nadkrzepliwość (nadkrzepliwość wrodzona Gen F2, F5 (czynnik V Leiden + mutacja 20210 G-A genu protrombiny met. PCR) + termolabilny wariant MTHFR)
- Badanie polimorfizmu APA 1 w genie IGF 2
- Mutacja w genie CFTR (290 mutacji) niepłodność męska (met. PCR)
- Mikrodelecje chromosomu Y
- Azoospermia (met. PCR)
- Mutacja 20210 G-A genu protrombiny (met. PCR)
- Czynnik V Leiden (met. PCR)
- Mukowiscydoza 205 mutacji (met. PCR)
- Antykoagulant toczniowy
- Przeciwciała antykardiolipinowe (IgG, IgM)
- Przeciwciała przeciwko β2 -glikoproteinie I (IgG, IgM)
- Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie (IgG, IgM)
- Przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi (IgG, IgM)
- Przeciwciała przeciwko protrombinie (IgG, IgM)
- Obecność przeciwciał blokujących (allo MLR)
- Test mikrocytotoksyczny
- KIR
- Typowanie tkankowe molekularne (HLA C)
- Homocysteina
- ANA1
- ANA2
- ANA3
- Przeciwciała przeciwjądrowe typ świecenia
- Inhibina B
- Kariotyp (badanie cytogenetyczne z krwi obwodowej)
PORADNIA IMMUNOLOGICZNA – LOKALIZACJE:
Klinika Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1
Rejestracja:
poniedziałek – piątek: 7:00 – 21:00
sobota: 7:00 – 15:00
Tel: +48 735 122 777
Klinika Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10
Rejestracja:
poniedziałek – piątek: 7:00 – 21:00
sobota: 7:00 – 15:00
Tel: +48 735 122 777
Konizacja szyjki macicy
Diagnostyka i leczenie zmian w obrębie szyjki macicy
Dzięki konizacji można ustalić, czy zmiany ujawnione w badaniu cytologicznym są efektem stanu zapalnego, czy rozwijającej się choroby nowotworowej. Za pomocą tego krótkiego zabiegu można też usunąć wczesne zmiany przedrakowe, dzięki czemu istnieje szansa, że nowotwór się nie rozwinie.

Interesuje Cię koszt konizacji szyjki macicy?
Zapoznaj się z cennikiem lub skontaktuj z naszą infolinią!
Krótko o konizacji
Konizacja szyjki macicy jest krótkim zabiegiem operacyjnym wykonywanym zarówno w celu diagnostycznym jak i leczniczym. Polega na wycięciu stożka szyjki macicy (z łac. conus to właśnie stożek) i poddaniu go badaniom histopatologicznym. Głównym wskazaniem do zabiegu konizacji szyjki macicy jest nieprawidłowy wynik cytologii.
Jak przebiega zabieg konizacji szyjki macicy?
Konizację szyjki macicy wykonuje się w krótkim znieczuleniu ogólnym, podawanym dożylnie lub dolędźwiowo. Dlatego też do kliniki należy zgłosić się na czczo, tj. nie przyjmować pokarmów i płynów przez 6-8 godzin. Przed samym zabiegiem pacjentka rozmawia z lekarzem anestezjologiem na temat stanu swojego zdrowia oraz rodzaju znieczulania. Konizacja odbywa się na stole zabiegowym w pozycji ginekologicznej.
Gdy pacjentka jest już odpowiednio znieczulona, lekarz wprowadza do pochwy wziernik tak, by dobrze uwidocznić jej wnętrze. Następnie przy pomocy skalpela, lasera lub tzw. pętli elektrochirurgicznej, wycina fragment szyjki macicy. Następnie przechodzi do wyłyżeczkowania jamy macicy, co dodatkowo pozwala zdiagnozować inne nieprawidłowości w jej obrębie. Pobrana w trakcie konizacji tkanka jest poddawana ocenie histopatologicznej. W niektórych przypadkach szyjka macicy wymaga założenia szwów rozpuszczalnych.
Cały zabieg trwa ok. 30 minut i najczęściej jeszcze tego samego dnia pacjentka może udać się do domu.
Wskazania do konizacji szyjki macicy
- Nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
- Nieprawidłowy wynik kolposkopii
- Nieprawidłowy wynik biopsji szyjki macicy
Przeciwwskazania do konizacji szyjki macicy
Konizacja szyjki macicy jest zabiegiem bezpiecznym, rzadko wywołującym powikłania, w związku z czym nie ma do niej większych przeciwskazań. Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego nie wykonuje się jej w trakcie miesiączki oraz w trakcie toczącego się w organizmie stanu zapalnego.
Rekonwalescencja po konizacji szyjki macicy
Po zabiegu konizacji szyjka macicy może goić się nawet 3-4 tygodnie. Przez ok. 24 godziny po zabiegu mogą też utrzymywać się skurczowe bóle podbrzusza. Ponadto pacjentka może spodziewać się krwawienia i upławów z dróg rodnych. Jeśli trwają one dłużej niż 3 tygodnie, powinna niezwłocznie udać się do lekarza. W trakcie rekonwalescencji zaleca się oszczędny tryb życia, szczególną dbałość o higienę miejsc intymnych oraz nieużywanie tamponów.
Czytaj więcej
Usunięcie torbieli jajnika
Torbiel jajnika jest dość częstą przypadłością wśród miesiączkujących kobiet. Początkowo może nie dawać żadnych widocznych objawów. Występuje też w wielu odmianach i może dotyczyć obu lub tylko jednego jajnika. O torbieli kobieta dowiaduje się najczęściej zupełnie przypadkowo podczas rutynowej wizyty u ginekologa. Obecnie zmiany tego typu usuwa się dwiema metodami – tradycyjnie oraz laparoskopowo.

Interesuje Cię koszt zabiegu usunięcia torbieli jajników?
Zapoznaj się z cennikiem lub skontaktuj z naszą infolinią!
Czym jest torbiel jajnika?
Torbiel jajnika to patologiczna przestrzeń ograniczona ścianą. Najczęściej powstaje na skutek zmian hormonalnych w organizmie kobiety, ale nie tylko.
W prawidłowym cyklu menstruacyjnym komórka jajowa dojrzewa w tzw. pęcherzyku Graafa. Pęcherzyk następnie pęka, wypuszczając jajeczko wprost do jajowodu. Czasem jednak, z powodu zaburzonej gospodarki hormonalnej, tak się nie dzieje. Pęcherzyk zamiast pęknąć, rośnie i wypełnia się płynem. Tak powstaje tzw. torbiel czynnościowa, czyli torbiel pochodząca z przetrwałego pęcherzyka Graafa. Przeważnie jest ona niegroźna i wchłania się samoistnie już w kolejnym cyklu.
Torbiel jajnika może być również następstwem endometriozy, czyli choroby polegającej na obecności endometrium poza jamą macicy. Torbiele endometrialne, ze względu na swoją ciemnobrunatną barwę, nazywa się też „czekoladowymi”. Przeważnie wymagają one usunięcia. Inną odmianą torbieli jest tzw. torbiel skórzasta, inaczej dermoidalna.
Poza łagodnymi torbielami jajników istnieją też niestety torbiele złośliwe – rak jajnika. Te w każdym przypadku wymagają usunięcia.
Jak wygląda usunięcie torbieli jajnika?
Torbiele jajnika usuwa się obecnie dwiema metodami – tradycyjną oraz laparoskopową. Pierwszą stosuje się najczęściej wtedy, gdy istnieje duże ryzyko, że zmiana jest złośliwa. Otwierając powłoki brzuszne, lekarz ma wtedy większe pole do działania. Może np. zadecydować o resekcji całego jajnika, jeśli uzna to za konieczne. Rekonwalescencja po usunięciu torbieli jajników metodą tradycyjną trwa jednak zdecydowanie dłużej.
Podczas laparoskopii chirurg wykonuje maksymalnie 3 niewielkie nacięcia. Najpierw jednak jama brzuszna zostaje wypełniona dwutlenkiem węgla, dzięki czemu powłoki brzuszne unoszą się, a narządy wewnętrzne rozsuwają. Chirurg wprowadza laparoskop przez niewielkie – 10 milimetrowe – nacięcie w pępku. Urządzenie to wyposażone jest w zestaw optyczny, który pozwala dokładnie obejrzeć wnętrze jamy brzusznej. Jeśli istnieje potrzeba, poniżej linii bikini wykonywane są 2 kolejne nacięcia, przez które chirurg wprowadza mikronarzędzia. Wnętrze macicy wyświetla się na monitorze, dzięki czemu wszystko jest dobrze widoczne. Po zakończeniu operacji nacięcia są zaszywane, a dwutlenek węgla wypuszczany z jamy brzusznej. Następnie czuwający nad pacjentką anestezjolog przystępuje do jej wybudzania.
Wskazania do usunięcia torbieli jajnika
- Torbiel jest przyczyną dolegliwości: ból podbrzusza, parcie na pęcherz, problemy z wypróżnianiem się, zaburzenia miesiączkowania
- Torbiel jest na tyle duża, że uciska na inne narządy, upośledzając ich funkcjonowanie
- Torbiel uległa pęknięciu lub jest zagrożona pęknięciem
- Istnieje podejrzenie, że torbiel może mieć charakter złośliwy
- Torbiel nie powstała w wyniku zaburzeń hormonalnych i w związku z tym nie wchłonie się sama w kolejnym cyklu
- Kobieta jest po 45. roku życia, co wiąże się z większym ryzykiem zezłośliwienia torbieli jajnika
Rekonwalescencja po usunięciu torbieli jajnika
Czas, w którym pacjentka dochodzi do siebie po zabiegu usunięcia torbieli jajników jest różny w zależności od zastosowanej metody. Laparoskopia jest zabiegiem małoinwazyjnym, po którym nie pozostaje rozległa rana pooperacyjna. Dzięki temu pacjentka dość szybko odzyskuje siły i najczęściej tego samego dnia opuszcza klinikę. Po ok. 7-14 dniach może wrócić do normalnej aktywności. Okres rekonwalescencji po usunięciu torbieli jajników metodą tradycyjną trwa zwykle nieco dłużej i może wynosić nawet kilka tygodni.
Czytaj więcej
Badania biochemiczne
Diagnostyka biochemiczna
Celem diagnostyki biochemicznej jest oznaczenie stężenia pewnych substancji w krwi ciężarnej, które umożliwiają rozpoznanie większości chorób płodu. Wcześnie postawiona diagnoza ma kluczowe znaczenie dla dalszego postępowania leczniczego oraz wpływa na losy ciąży. Klinika Gyncentrum jest wyposażona w zaawansowane laboratorium biochemiczne oraz oprogramowanie wspomagające analizę wyników.

Test PAPP-A
Jednym z najważniejszych testów biochemicznych jest test PAPP-A – badanie o najwyższej czułości w wykrywaniu zespołu Downa.
Test PAPP-A pozwala ocenić ryzyko urodzenia dziecka z najczęściej występującymi chorobami genetycznymi związanymi z anomalią chromosomów (zespołu Downa, zespołu Edwardsa oraz zespołu Patau).
Podczas wykonywania testu oceniane są parametry biochemiczne we krwi matki: poziom ciążowego białka A i wolnej podjednostki β-HCG, co zwiększa szanse na wykrycie wcześniej wymienionych zespołów genetycznych. W przypadku zespołu Downa u dziecka, poziomy białka są obniżone, a wolne beta hCG i przezierność karkowa podwyższona. Natomiast w przypadku zespołów Edwardsa i Patau, poziomy PAPP-A i beta hCG obniżone.
Interesują Cię koszty badań biochemicznych?
Zapoznaj się z cennikiem lub skontaktuj z naszą infolinią
Gdzie można wykonać badania?
Zapraszamy na badania biochemiczne do naszych ośrodków w Katowicach, Częstochowie i Bielsku-Białej.
Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1
tel. 32 506 57 77
e-mail: [email protected]
Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10
tel. 32 506 57 77
Gyncentrum Bielsko-Biała
ul. Komorowicka 140
tel. 32 506 57 77
e-mail: [email protected]
Gyncentrum Częstochowa
ul. Kozielewskiego 9
tel. 32 506 57 77
e-mail: [email protected]
Badania cytogenetyczne
Analiza chromosomów

Laboratorium cytogenetyczne kliniki Gyncentrum jest wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający wykonywanie m.in. badań FISH oraz oznaczania kariotypu z krwi przyszłych rodziców.
Badanie cytogenetyczne polega na analizie liczbowej i strukturalnej chromosomów, czyli struktur zbudowanych z liniowej cząsteczki DNA oraz białek. Celem badania jest wykrycie lub wykluczenie nosicielstwa aberracji w budowie i liczbie chromosomów u któregoś z partnerów. Dzięki badaniu cytogenetycznemu możliwe jest również określenie płci dziecka.
Dzięki badaniom cytogenetycznym możemy wykryć m.in.:
- delecje – zmiana w materiale genetycznym polegająca na utracie części chromosomu,
- duplikacje – podwojenie fragmentu chromosomu,
- chromosomy markerowe – małe dodatkowe chromosomy, najczęściej nieznanego pochodzenia.
Badanie kariotypu
Kariotyp to typowy dla danego organizmu zestaw chromosomów. W komórkach somatycznych zdrowego człowieka zawartych jest 46 chromosomów (22 pary komórek autosomalnych oraz jedna para chromosomów płciowych – allosomów).
Zaburzenia w liczbie i strukturze chromosomów mogą prowadzić do rozwoju wad i chorób genetycznych (m.in. zespołu Downa, zespołu Klinefeltera, zespołu Turnera). Gdy zmianie ulega jedynie rozmieszczenie materiału genetycznego w genomie, ale jego ilość jest zachowana (tzw. translokacja zrównoważona), pacjent może nie mieć objawów klinicznych. Może jednak mieć problemy z zajściem w ciążę i przekazywać wadliwe geny potomstwu. Aberracje chromosomowe mogą także być przyczyną poronień i problemów z donoszeniem ciąży.
Badanie kariotypu (badanie cytogenetyczne) służy do oceny liczby oraz budowy chromosomów pacjenta. Dzięki temu możliwe jest wykrycie liczbowych i strukturalnych aberracji chromosomowych.
Kto powinien wykonać badanie kariotypu?
Badanie kariotypu powinny wykonać przede wszystkim osoby, które:
- mają problem z poczęciem dziecka,
- przygotowują się do procedury in vitro,
- doświadczyły poronienia,
- są obciążone ryzykiem wystąpienia wad lub chorób uwarunkowanych aberracją chromosomową,
- wiedzą o przypadkach niepłodności, poronień, wad genetycznych wśród członków rodziny.
Badanie kariotypu można wykonać również profilaktycznie. Wiedza o ewentualnych nieprawidłowościach, pozwoli podjąć odpowiednie kroki w przyszłości np. podczas starań o dziecko. Ocenę kariotypu wykonuje się jednorazowo, a uzyskany wynik będzie niezmienny przez całe życie.
Co zyskujesz wykonując badanie kariotypu?
- Dowiesz się, czy jesteś nosicielem aberracji chromosomowych
- Poznasz, czy przyczyną niepłodności i poronień jest aberracja chromosomowa
- Dowiesz się, jakie jest ryzyko przekazania wady genetycznej potomstwu
- Wraz z lekarzem zaplanujesz leczenie, które zwiększy szanse na ciążę i urodzenie dziecka
- Lepiej przygotujesz się do procedury zapłodnienia in vitro
- Zyskasz spokój, gdy wynik badania będzie prawidłowy
Metoda FISH
Fluorescencyjna Hybrydyzacja In Situ (FISH z ang. Fluorescent In Situ Hybridization) – badanie ma na celu wykrycie w badanym materiale genetycznym określonej sekwencji DNA za pomocą fluorescencyjnych sond DNA. W celu analizy badanego materiału konieczne jest użycie mikroskopii fluorescencyjnej.
Technika FISH może być wykorzystana do badania wielu typów komórek i tkanek. Mogą to być limfocyty (jądra metafazowe oraz interfazowe) uzyskane w wyniku hodowli komórkowej, jak również w bezpośrednim rozmazie krwi, rozmazy szpiku kostnego, preparaty moczu, komórki guzów nowotworowych, blastomery, polocyty czy amniocyty. Możliwa jest także analiza jąder z tkanek zabezpieczonych w blokach parafinowych.
Technikę FISH stosuje się w przypadkach, gdy w badaniu kariotypu niemożliwe jest ustalenie dokładnego rodzaju bądź miejsca powstania rearanżacji w genomie. Zastosowanie unikalnych sond umożliwia zlokalizowanie miejsc pęknięć chromosomów czy określenie rodzaju translokacji. FISH jest również narzędziem w badaniu zespołów mikroduplikacyjnych i mikrodelecyjnych.
Wskazania do badania FISH:
- nieprawidłowy wynik badania USG płodu
- nieprawidłowy wynik testów biochemicznych
- pacjentka w wieku 35 lat i powyżej
- wystąpienie w rodzinie zespołu Downa, Edwardsa, Patau lub Turnera
Laboratorium cytogenetyczne Gyncentrum wykonuje następujące badania:
- Kariotyp z limfocytów krwi obwodowej
- Kariotyp z amniocytów płodu
- Badanie aneuploidii chromosomowych – metoda RAPID FISH
Interesują Cię koszty badań cytogenetycznych?
Zapoznaj się z cennikiem lub skontaktuj z naszą infolinią
Gdzie można wykonać badania?
Zapraszamy na badania cytogenetyczne do naszych ośrodków w Katowicach, Częstochowie i Bielsku-Białej.
Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1
tel. 32 506 57 77
e-mail: [email protected]
Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10
tel. 32 506 57 77
Gyncentrum Bielsko-Biała
ul. Komorowicka 140
tel. 32 506 57 77
e-mail: [email protected]
Gyncentrum Częstochowa
ul. Kozielewskiego 9
tel. 32 506 57 77
e-mail: [email protected]
Badanie FISH
Jedno badanie – wiele typów komórek i tkanek

Technika FISH
Fluorescencyjna Hybrydyzacja In Situ (FISH z ang. Fluorescent In Situ Hybridization) jest techniką cytogenetyczną, służącą do wykrywania w badanym materiale genetycznym określonej sekwencji DNA za pomocą fluorescencyjnych sond DNA. W celu analizy badanego materiału konieczne jest użycie mikroskopii fluorescencyjnej.
Technika FISH może być wykorzystana do badania wielu typów komórek i tkanek. Mogą to być limfocyty (jądra metafazowe oraz interfazowe) uzyskane w wyniku hodowli komórkowej, jak również w bezpośrednim rozmazie krwi, rozmazy szpiku kostnego, preparaty moczu, komórki guzów nowotworowych, blastomery, polocyty czy amniocyty. Możliwa jest także analiza jąder z tkanek zabezpieczonych w blokach parafinowych.
Technikę FISH stosuje się w przypadkach, gdy w badaniu kariotypu niemożliwe jest ustalenie dokładnego rodzaju bądź miejsca powstania rearanżacji w genomie. Zastosowanie unikalnych sond umożliwia zlokalizowanie miejsc pęknięć chromosomów czy określenie rodzaju translokacji. FISH jest również narzędziem w badaniu zespołów mikroduplikacyjnych i mikrodelecyjnych.
Badanie FISH, obok techniki PCR, jest także nieocenioną pomocą w diagnostyce preimplantacyjnej, gdzie badanie pojedynczej komórki polocytu czy blastomeru pozwala uniknąć podania zarodka, któremu jeden lub oboje rodzice przekazali określone wady genetyczne. W badaniach prenatalnych z wykorzystaniem amniocytów jako analizowanego materiału możliwe jest określenie aneuploidii chromosomowej płodu oraz określenie płci płodu.
Interesuje Cię koszt badania FISH?
Zapoznaj się z cennikiem lub skontaktuj z naszą infolinią
Densytometria
Zadbaj o swoje kości razem z Densytometrią
Zalecana przede wszystkim paniom w okresie menopauzy, ponieważ zachodzące wówczas zmiany hormonalne w organizmie (w tym spadek estrogenów) sprzyjają szybszej utracie masy kostnej.

Osteoporoza
Osteoporoza jest chorobą szkieletu charakteryzującą się zwiększonym ryzykiem złamań kości w następstwie zmniejszenia ich gęstości mineralnej i jakości tkanki kostnej. Warto wiedzieć, że zanik tkanki kostnej nie boli i postępuje bezobjawowo, stopniowo osłabiając kości. Kości przez to są słabsze i bardziej narażone na złamania.
Złamanie osteoporotyczne powstaje w wyniku niewielkiego urazu, a często brak jest nawet potwierdzonego przez pacjenta zdarzenia, które mogło być powodem złamania – tak bywa zwłaszcza w przypadku złamań kręgów.
Podstawowym narzędziem służącym do diagnostyki osteoporozy jest badanie densytometryczne. Badanie to wykonuje się przy pomocy densytometru właściwie na każdym etapie – od diagnozy pacjenta, przez dobór najbardziej optymalnej terapii, aż po cykliczne monitorowanie postępów leczenia.
Czym jest badanie densytometryczne?
Densytometria jest rodzajem badania rentgenowskiego wykorzystującym niskie dawki promieniowania. Densytometr tworzy dwuwymiarowy obraz trójwymiarowej struktury kości wskazując gęstość masy kostnej wyrażoną w g/cm2 (BMD – Bone Mineral Density).
Badanie wykonuje się w centralnych lokalizacjach takich jak część lędźwiowa kręgosłupa, biodro lub przedramię. Wykonujemy także densytometrie całego ciała – Total body oraz po endoprotezoplastyce stawów biodrowych.


Zaletą pomiarów gęstości mineralnej kości (BMD) w kręgosłupie jest to, że z racji dużej zawartości kości beleczkowej tu najwcześniej pojawią się zmiany osteoporotyczne oraz – z tego samego powodu – najwcześniej uwidaczniają się efekty lecznicze. Niestety z wiekiem pojawiają się zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie, które poprzez generowanie osteofitów, mogą podnieść wartość BMD. Pomiar BMD w tym obszarze u więcej niż połowy pacjentów z różnych przyczyn może wykazywać istotne różnice wartości T-score w porównaniu z pomiarem BMD kości udowej.
Standardowo zaleca się wykonywanie badania jednocześnie w obu tych lokalizacjach – części lędźwiowej kręgosłupa oraz biodra.
Podczas densytometrii Total Body skanowane jest całe ciało. Ocenie zostaje poddana masa tkanki tłuszczowej wraz z procentowym jej udziałem w stosunku do masy całego ciała oraz zawartość tkanki mięśniowej wyznaczona w gramach w poszczególnych regionach ciała.



Możliwa jest również ocena mineralizacji tkanki kostnej w poszczególnych segmentach szkieletu. Uzyskuje się wynik gęstości całego kośćca, ale przede wszystkim szczegółowe informacje dotyczące składu ciała i szeroką gamę współczynników porównujących konkretne regiony.

Densytometria u pacjentów po endoprotezoplastyce stawów biodrowych umożliwia analizę gęstości mineralnej kości wokół trzpienia jakiejkolwiek endoprotezy. Badanie jest przydatne do monitorowania zmian gęstości kości w strefach Gruena, co umożliwia oszacowanie ryzyka obluzowania endoprotezy w przyszłości.
Jak przebiega badanie?
Przed badaniem wykonuje się pomiar wzrostu i masy ciała oraz przeprowadza wywiad z pacjentem na temat schorzeniach, na które choruje oraz zażywanych leków. Do badania należy położyć się na specjalnym stole, do którego przymocowane jest ramię aparatu. Ramię densytometru przesuwa się nad ocenianym fragmentem kośćca. Badanie przedramienia wykonywane jest na siedząco. Samo badanie trwa ok. 1-5 minut, w czasie którego mierzona jest gęstość kośćca przy użyciu niskiej dawki promieniowania rentgenowskiego. Wynik jest wydawany bezpośrednio po badaniu. Do wyniku dodawane są również zalecenia, a sam wynik zostaje omówiony przez wykonującego badanie.
Badanie densytometryczne jest zalecane przede wszystkim:
- kobietom w okresie menopauzy i pomenopauzalnym
- kobietom, które kilkukrotnie rodziły w krótkich odstępach czasu
- kobietom, które zaczęły późno miesiączkować
- kobietom stosującym hormonalną terapię zastępczą (HTZ)
- mężczyznom po 70. roku życia
- osobom o niskiej masie ciała
- osobom, u których niewielki uraz (np. upadek z wysokości własnej, uderzenie) prowadzi do złamania
- osobom prowadzącym siedzący tryb życia
- osobom, u których w rodzinie występowały przypadki osteoporozy
- palaczom
- osobom nadużywającym alkoholu
- osobom mającym niską zawartość wapnia i witaminy D w diecie
- osobom chorym na nadczynność tarczycy, chorobę wrzodową, zespoły złego wchłaniania, niewydolność wątroby czy nerek
W naszej placówce Aparat Discovery Wi, którego producentem jest amerykański koncern Hologic, posiada nowoczesne oprogramowanie także do precyzyjnej diagnostyki dzieci i młodzieży już od 3 roku życia z zaburzeniami w zakresie wzrostu i dojrzewania, zaburzeniami metabolicznymi i innymi.

Wskazania do densytometrii w obrębie kości udowej i kręgosłupa lędźwiowego:
- przebyte złamania niskoenergetyczne;
- radiologiczne deformacje kręgów lub osteopenia;
- występowanie osteoporozy w rodzinie (złamanie bkk udowej u matki);
- inne czynniki ryzyka osteoporozy: obniżenie wzrostu o około 4 cm, kyfoza, niskie BMI (<19 kg/m2);
- podejrzenie wtórnej osteoporozy: reumatoidalne zapalenie stawów, pierwotna nadczynność przytarczyc, nieuregulowana nadczynność tarczycy, choroby wątroby, zespoły złego wchłaniania, pierwotny hypogonadyzm;
- monitorowanie leczenia;
- nieleczony niedobór estrogenów, wczesna menopauza <45 lat, wtórny brak miesiączki ponad 6 miesięcy (bez ciąży);
- leczenie doustne glikokortykosteroidami przez 3 miesiące lub więcej;
Wskazania do densytometrii w obrębie kości udowej i kręgosłupa lędźwiowego:
Wskazania do densytometrii przedramienia:
- nie można wykonać lub zinterpretować oceny BMD w obrębie kręgosłupa lędźwiowego lub obrębie końca bliższego kości udowej
- przy nadczynności przytarczyc
- przy znaczącej otyłości
Wskazania do densytometrii całego ciała:
- zaburzenia odżywiania (anoreksja, otyłość)
- zaburzenia wchłaniania
- stosowanie diety odchudzającej
- kontrola składu ciała u sportowców
- profilaktyczna ocena stanu zdrowia
Jak wygląda przygotowanie do badania densytometrycznego?
Densytometria nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Skierowanie na wykonanie badania wymagane jest tylko od osób, które w dniu badania nie ukończyły 18 roku życia.
W dniu badania pacjent może normalnie zjeść śniadanie i przyjąć leki, które zażywa. Pacjent nie musi się rozbierać, ale w obszarze badania nie mogą jednak znaleźć się żadne metalowe elementy takie jak: zamki, guziki, klamry od pasków, napy, ćwieki, biżuteria.
Przeciwwskazania do wykonania badania densytometrycznego:
- jeśli pacjentka jest (lub może być) w ciąży, należy odłożyć badanie aż do wykluczenia ciąży;
- jeśli pacjent był poddawany jakimkolwiek procedurom z użyciem poniższych substancji: jod, bar, badanie izotopowe w medycynie nuklearnej, wykonie badania densytometrycznego zalecane jest po 7 dniach od podania substancji.
Jak często powtarzać badanie gęstości kości?
Przy stwierdzonej osteoporozie zaleca się standardowe wykonywanie badań kontrolnych co 12 miesięcy na tym samym aparacie i w tej samej lokalizacji. Przy osteopenii i normie raz na dwa lata. Inną częstotliwość może ustalić lekarz prowadzący. Odstępy te mogą ulec modyfikacji w zależności od wieku, indywidualnych czynników ryzyka (np. sterydoterapia, terapia analogami LHRH) i wyjściowego wskaźnika gęstości kości.
Nasza pracownia podaje wartość współczynnika najmniejszej znaczącej zmiany (LSC, least significant change) umożliwiając prawidłową interpretację kolejnych oznaczeń BMD u tego samego pacjenta w całym okresie monitorowania procesu leczenia.

Gdzie można wykonać densytometrię?
Zapraszamy na badanie badanie densytometryczne do naszego ośrodka w Katowicach.
Densytometria Katowice
Gyncentrum
ul. Żelazna 1
III piętro, pok. 315A
Czytaj więcej
Spirometria
Raz, dwa, trzy…
Oddychaj głęboko!
Spirometria to badanie profilaktyczne, służące do oceny pojemności płuc oraz przepływu powietrza przez płuca podczas wdechu i wydechu. Dzięki badaniu spirometrycznemu można zdiagnozować takie przewlekłe schorzenia układu oddechowego jak astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), a następnie dobrać pacjentowi najbardziej optymalną w jego przypadku metodę leczenia.

MĘCZY CIĘ KASZEL I ŚWISZCZĄCY ODDECH?
SPRAWDŹ POJEMNOŚĆ SWOICH PŁUC, UMÓW SIĘ NA SPIROMETRIĘ!
Co dokładnie bada spirometria?
Spirometria mierzy pojemność i objętość płuc oraz ocenia przepływ powietrza przez płuca i oskrzela. Badanie spirometryczne jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. W trakcie jego trwania pacjent wykonuje przez specjalny ustnik kilka głębokich wdechów i wydechów.
Z jaką częstotliwością wykonywać spirometrię?
Po przekroczeniu 40. roku życia spirometrię najlepiej wykonywać co 2 lata. Chyba, że pacjent zgłasza niepokojące objawy ze strony układu oddechowego, np. kaszel, świszczący oddech, duszności czy ból w klatce piersiowej. Wówczas lekarz może zalecić częstsze przeprowadzanie tego badania. O regularnym wykonywaniu spirometrii powinni pamiętać także nałogowi palacze, ponieważ dym papierosowy jest jednym z tych czynników, które najbardziej sprzyjają rozwojowi POChP.
Jak przebiega spirometria?
Badanie spirometryczne polega na oddychaniu przez ustnik spirometru i wykonuje się je w pozycji siedzącej. Osoba przeprowadzająca badanie zakłada na nos pacjenta specjalny klips, by oddychał on wyłącznie przez usta. Następnie pacjent obejmuje ustami podłączony do spirometru ustnik i wykonuje kolejne polecenia osoby przeprowadzającej badanie. Na początku pacjent wykonuje jedynie spokojne oddechy. Ten etap badania nazywamy spirometrią statyczną. Następnie zostaje poproszony o nabranie jak największej ilości powietrza, a następnie wykonanie możliwie jak najgłębszego wydechu. Ten etap badania nazywamy spirometrią dynamiczną.
Dla uzyskania wiarygodnego wyniku cała procedura wykonywana jest kilkukrotnie, a o liczbie powtórzeń decyduje personel medyczny.
Spirometria z próbą rozkurczową
Na podstawie stopnia poprawy wskaźników spirometrycznych, głównie FEV1 – natężonej objętości wydechowej pierwszosekundowej i/lub FVC – natężonej pojemności życiowej, ocenia się odwracalność obturacji, wykonując tzw. próbę rozkurczową. Badanie polega na ponownym pomiarze spirometrycznym 15-30 minut po inhalacji krótko-działającego leku rozszerzającego oskrzela (zwykle salbutamol). Sam pomiar jest bezbolesny i nieinwazyjny, trwa kilka minut.
Pacjenci przyjmujący na stałe leki rozszerzające oskrzela powinni je odstawić przed wykonaniem spirometrii z próbą rozkurczową na ok. 6-24 godzin przed badaniem. W tym celu należy się skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.
Spirometria z próbą rozkurczową trwa około 60 min. Na badania należy zgłosić się ze skierowaniem. Bezwzględnie skierowanie musi zawierać nazwę i dawkę leku rozszerzającego oskrzela. Pacjent nie przynosi leku na badanie.
Którzy pacjenci powinni wykonać to badanie – wskazania do spirometrii
Spirometria jest jednym z podstawowych narzędzi w diagnostyce chorób płuc. Lekarze zalecają jej wykonanie m.in. w następujących sytuacjach:
- w trakcie rehabilitacji poCOVIDOWEJ
- u pacjentów zgłaszających takie objawy jak: kaszel, duszności, bóle w klatce piersiowej, świszczący oddech, powracające infekcje
- u pacjentów z podejrzeniem astmy oskrzelowej lub innej choroby układu oddechowego
- u pacjentów z potwierdzoną astma oskrzelowa lub inną chorobą układu oddechowego (spirometrię wykonuje się wówczas w celu monitorowania przebiegu choroby oraz skuteczności leczenia)
- u nałogowych palaczy
- u pacjentów po przeszczepach płuc
- diagnostyka POChP
- przewlekły kaszel z odkrztuszaniem dużej ilości wydzieliny
Którzy pacjenci nie powinni wykonywać tego badania – przeciwwskazania do spirometrii
Istnieją schorzenia, które stanowią bezpośrednie przeciwwskazanie do spirometrii. Są to m.in.:
- tętniak aorty
- tętniak tętnicy mózgowej
- przebyta niedawno operacja okulistyczna
- przebyty niedawno zawał serca, udar mózgu
- odma płuc
- zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe
- nadciśnienie tętnicze
- dławica piersiowa
- odwarstwienie siatkówki
- krwioplucie o niewyjaśnionej przyczynie
- dolegliwości bólowe po przebytej operacji w obrębie jamy brzusznej lub klatki piersiowej, uniemożliwiające wykonanie pełnego wdechu i wydechu
Jak przygotować się do spirometrii?
Spirometria nie jest badaniem, które wymaga szczególnych przygotowań ze strony pacjenta. Niemniej jednak, aby przebiegało bez zakłóceń, a wynik był wiarygodny, należy pamiętać o kilku prostych zasadach:
- na spirometrię warto założyć wygodne ubranie, dające swobodę ruchów w okolicy tułowia (szczególnie klatki piersiowej i brzucha)
- minimum 4 godziny przed badaniem nie należy palić papierosów oraz spożywać alkoholu, kawy, herbaty i innych napojów typu „cola”
- 2 godziny przed badaniem nie należy już jeść zbyt dużych posiłków
- minimum 30 min. przed badaniem nie należy podejmować żadnego intensywnego wysiłku fizycznego
- w dniu badania nie należy przyjmować preparatów wziewnych
Gdzie można wykonać badanie?
Zapraszamy na badanie badanie spirometryczne do naszego ośrodka w Katowicach.
Czytaj więcej


KATOWICE
Klinika Gyncentrum
Zapraszamy do naszej kliniki leczenia niepłodności, diagnostyki prenatalnej i ginekologii w Katowicach.
Dlaczego Klinika Gyncentrum Katowice?
Od wielu lat pomagamy Pacjentom urzeczywistniać ich marzenia o potomstwie, zapewniając przy tym najwyższą jakość usług.
Dlaczego warto wybrać naszą klinikę?
- W codziennej pracy czerpiemy z długoletniej tradycji i bogatego doświadczenia naszych specjalistów.
- Nasz zespół tworzą doświadczeni lekarze i wykwalifikowany personel medyczny.
- Współpracujemy ze specjalistami medycyny rozrodu z zakresu ginekologii, endokrynologii rozrodu, genetyki, immunologii, andrologii, urologii, embriologii, a także perinatologii i diagnostyki laboratoryjnej.
- Posiadamy nowocześnie wyposażone laboratoria oraz gabinety lekarskie.

Co nas wyróżnia?
Doświadczenie
Zespół z ponad 20-letnim doświadczeniem w leczeniu niepłodności oraz wypracowane przez lata autorskie procedury i algorytmy postępowania.
Kompleksowość
Pełna diagnostyka i zaawansowane leczenie niepłodności w ramach jednego ośrodka.
Spersonalizowana opieka
Dedykowany zespół specjalistów – jeden opiekun pacjenta oraz jeden lekarz prowadzący przez cały proces leczenia.
Gwarancja skuteczności
Autorski program in vitro z gwarancją skuteczności – leczenie zakończone ciążą lub zwrot 100% kosztów.
Wsparcie finansowe
Dostęp do programów in vitro z dofinansowaniem. Preferencyjny system płatności ratalnej za leczenie dla Pacjentów Gyncentrum.
Dostępność i wygoda
Dostęp do zaawansowanej diagnostyki oraz leczenia w 8 miastach w Polsce. Szybki i wygodny kontakt online z lekarzem prowadzącym z dowolnego miejsca.
Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić w Gyncentrum Katowice
Test Panorama Katowice jest przesiewowym badaniem prenatalnym nowej generacji określającym ryzyko wystąpienia najczęstszych wad genetycznych u płodu. Opiera się na analizie wolnego płodowego DNA oraz technologii SNP.
W klinice Gyncentrum Katowice pacjentka może wykonać histeroskopię, jedną z najdokładniejszych metod w diagnostyce chorób macicy. Histeroskopia pozwala poznać przyczynę niepłodności, nawykowych poronień czy nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych, umożliwia także wycięcie wielu patologicznych zmian.
W klinice Gyncentrum w Katowicach zajmujemy się pełną diagnostyką przyczyn poronień, oferując naszym pacjentom zarówno badania materiału z poronienia (w kierunku wad genetycznych oraz płci), a także badanie kariotypu rodziców oraz badanie w kierunku trombofilii wrodzonej.
Klinika Gyncentrum Katowice wspiera niepłodne pary na każdym etapie ich drogi do rodzicielstwa. Zapewnia dostęp do kompleksowej diagnostyki oraz nowoczesnych metod leczenia, włącznie z technikami wspomaganego rozrodu, takimi jak in vitro.
Od 6 miesięcy lub dłużej bezskutecznie staracie się o dziecko? To czas, aby umówić pierwszą wizytę w jednej z najbardziej doświadczonych klinik leczenia niepłodności w Katowicach.
Wiodący ośrodek diagnostyki prenatalnej w Katowicach. Pełen zakres diagnostyki – USG genetyczne, echokardiografia płodu, amniopunkcja, testy genetyczne i.in. Realizujemy świadczenia w ramach NFZ i prywatnie.
W Klinice Gyncentrum Katowice pacjenci mogą wykonać pełną diagnostykę nasiania, począwszy od oceny podstawowych parametrów, poprzez rozszerzoną analizę, a skończywszy na zaawansowanych metodach diagnostycznych.
Podstawowe badanie oceniające kobiecą płodność. Sprawdź stan rezerwy jajnikowej w Gyncentrum Katowice i świadomie zaplanuj swoje macierzyństwo.
Test na płodność dla mężczyzny i kobiety w Katowicach. W klinice Gyncentrum Katowice partnerzy mogą wykonać wszystkie badania oceniające ich płodność.
In vitro z komórkami jajowymi Dawczyni w Katowicach to szansa na ciążę dla kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą wykorzystać w procedurze własnych komórek jajowych.
Najprostsza i najmniej obciążająca metoda wspomagania rozrodu. W Klinice Gyncentrum Katowice przeprowadzamy inseminację domaciczną nasieniem partnera lub anonimowego dawcy.
Wykryj i wyklucz nieprawidłowości w budowie i liczbie chromosomów będących przyczyną niepłodności lub nawracających poronień w Gyncentrum Katowice.
Misja Gyncentrum
Naszą misją jest zapewnienie kompleksowej opieki medycznej oraz nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych, które mają pomóc parom zmagającym się z problemem niepłodności. Wierzymy, że każda niepłodna para zasługuje na szansę na rodzicielstwo. My dążymy do tego, by mogły zrealizować to marzenie.
Zadzwoń terazDo każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Zanim przystąpimy do leczenia, przeprowadzamy pełną diagnostykę przyczyn niepłodności, począwszy diagnostyki endokrynologicznej, poprzez badania anatomiczne, infekcyjne, immunologiczne, a skończywszy na zaawansowanej diagnostyce genetycznej. Na podstawie uzyskanych wyników proponujemy przemyślane rozwiązania i skuteczną terapię.
W swojej pracy sięgamy po najnowocześniejsze techniki wspomaganego rozrodu, takie jak ICSI, IMSI, PICSI oraz diagnostykę preimplantacyjną, w tym PGT-A, niPGTA, PGT-M, PGT-SR oraz Karyomapping. Oferujemy również szeroki zakres badań laboratoryjnych oraz dostęp do Międzynarodowego Banku Nasienia i Komórek Jajowych Gyncentrum. W trosce o komfort i rosnące potrzeby naszych Pacjentów staramy się nieustannie poszerzać ofertę wykonywanych badań i zabiegów.
Gdzie jesteśmy
Klinika Leczenia Niepłodności
ul. Żelazna 1 (III piętro)
40-851 Katowice
Rejestracja telefoniczna:
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]
poniedziałek – piątek: 7:00 – 20:00
sobota: 7:00 – 15:00
od dnia 1.12.2023r nasza infolinia będzie czynna:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00
sobota: 7:00-15:00
Godziny otwarcia kliniki:
poniedziałek-piątek: 7:00 – 19:00
sobota: 7:00 – 14:00
Punkt pobrań materiału do badań:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00
sobota: 7:00-13:00
Chcesz wykonać badania prenatalne?
Zapraszamy do ośrodka diagnostyki prenatalnej
przy ul. Kościuszki 229 (CH Libero, poziom +2) w Katowicach
Sprawdź, jak dojechać do Gyncentrum Katowice
Do zobaczenia!













Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców Zawiercia – NABÓR TRWA!
Wciąż trwa nabór wniosków do miejskiego programu in vitro dla mieszkańców Zawiercia w latach 2023-2026, którego Klinika Gyncentrum jest realizatorem. Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania w wysokości 4 000 lub 7 000 złotych w zależności od procedury.
Od 1 grudnia zmiana godzin pracy infolinii!
Drodzy Pacjenci, informujemy, że od 1 grudnia 2023 r. zmianie ulegną godziny pracy naszej infolinii.
In vitro z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI, ang. artificial intelligence) w Klinikach Gyncentrum!
Naukowcy Gyncentrum opracowali własny algorytm do oceny zarodków najlepiej rokujących w procedurze in vitro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w procedurach zapłodnienia pozaustrojowego to innowacja mająca na celu zwiększenie ich skuteczności. W Gyncentrum dążymy do tego, by w przyszłości algorytm stał się standardowym narzędziem dodatkowej oceny każdego zarodka przed transferem, tak aby jak najwięcej par z Polski i zagranicy mogło spełnić swoje marzenie o dziecku.
W Laboratorium Genetycznym Gyncentrum zidentyfikowano nowe warianty koronawirusa
Nagroda Najwyższa Jakość QI 2020 dla Gyncentrum
Szkolenie KITAZATO Walencja 2018
Badania prenatalne w ramach NFZ w Częstochowie
DARMOWE KONSULTACJE DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH
Trening relaksacyjny i porady psychologiczne
Zrób
pierwszy krok
do skutecznego leczenia!
Umów się na
pierwszą wizytę
w klinice Gyncentrum Katowice
Dziękujemy za wypełnienie formularza
Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.


KRAKÓW
Klinika Gyncentrum
Zapraszamy do naszej kliniki leczenia niepłodności, diagnostyki prenatalnej i ginekologii w Krakowie.
Dlaczego Klinika Gyncentrum Kraków?
Od początku istnienia naszej kliniki wspieramy Pacjentów w spełnianiu ich marzenia o potomstwie, starając się jednocześnie zapewnić im najwyższą jakość usług.
Dlaczego warto wybrać naszą klinikę?
- W naszej codziennej pracy korzystamy z długoletniej tradycji i bogatego doświadczenia naszych specjalistów.
- Nasz zespół składa się z doświadczonych lekarzy oraz wykwalifikowanego personelu medycznego.
- Współpracujemy z ekspertami w dziedzinie medycyny rozrodu, specjalizującymi się m.in. w ginekologii, endokrynologii rozrodu, genetyce, immunologii, andrologii, urologii, embriologii, a także perinatologii i diagnostyce laboratoryjnej.
- Dysponujemy nowocześnie wyposażonymi laboratoriami oraz gabinetami lekarskimi.

Co nas wyróżnia?
Doświadczenie
Zespół z ponad 20-letnim doświadczeniem w leczeniu niepłodności oraz wypracowane przez lata autorskie procedury i algorytmy postępowania.
Kompleksowość
Pełna diagnostyka i zaawansowane leczenie niepłodności w ramach jednego ośrodka.
Spersonalizowana opieka
Dedykowany zespół specjalistów – jeden opiekun pacjenta oraz jeden lekarz prowadzący przez cały proces leczenia.
Gwarancja skuteczności
Autorski program in vitro z gwarancją skuteczności – leczenie zakończone ciążą lub zwrot 100% kosztów.
Wsparcie finansowe
Dostęp do programów in vitro z dofinansowaniem. Preferencyjny system płatności ratalnej za leczenie dla Pacjentów Gyncentrum.
Dostępność i wygoda
Dostęp do zaawansowanej diagnostyki oraz leczenia w 8 miastach w Polsce. Szybki i wygodny kontakt online z lekarzem prowadzącym z dowolnego miejsca.
Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić w Gyncentrum Kraków
Test Panorama Kraków jest przesiewowym badaniem prenatalnym nowej generacji określającym ryzyko wystąpienia najczęstszych wad genetycznych u płodu. Opiera się na analizie wolnego płodowego DNA oraz technologii SNP.
W klinice Gyncentrum Kraków pacjentka może wykonać histeroskopię, jedną z najdokładniejszych metod w diagnostyce chorób macicy. Histeroskopia pozwala poznać przyczynę niepłodności, nawykowych poronień czy nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych, umożliwia także wycięcie wielu patologicznych zmian.
W klinice Gyncentrum w Krakowie zajmujemy się pełną diagnostyką przyczyn poronień, oferując naszym pacjentom zarówno badania materiału z poronienia (w kierunku wad genetycznych oraz płci), a także badanie kariotypu rodziców oraz badanie w kierunku trombofilii wrodzonej.
Klinika Gyncentrum Kraków wspiera niepłodne pary na każdym etapie ich drogi do rodzicielstwa. Zapewnia dostęp do kompleksowej diagnostyki oraz nowoczesnych metod leczenia, włącznie z technikami wspomaganego rozrodu, takimi jak in vitro.
Wykryj i wyklucz nieprawidłowości w budowie i liczbie chromosomów będących przyczyną niepłodności lub nawracających poronień w Gyncentrum Kraków.
Wiodący ośrodek diagnostyki prenatalnej w Krakowie. Pełen zakres diagnostyki – USG genetyczne, echokardiografia płodu, amniopunkcja, testy genetyczne i.in. Realizujemy świadczenia w ramach NFZ i prywatnie.
Od 6 miesięcy lub dłużej bezskutecznie staracie się o dziecko? To czas, aby umówić pierwszą wizytę w jednej z najbardziej doświadczonych klinik leczenia niepłodności w Krakowie.
Test na płodność dla mężczyzny i kobiety w Krakowie. W klinice Gyncentrum Kraków partnerzy mogą wykonać wszystkie badania oceniające ich płodność.
In vitro z komórkami jajowymi Dawczyni w Krakowie to szansa na ciążę dla kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą wykorzystać w procedurze własnych komórek jajowych.
Najprostsza i najmniej obciążająca metoda wspomagania rozrodu. W Klinice Gyncentrum Kraków przeprowadzamy inseminację domaciczną nasieniem partnera lub anonimowego dawcy.
Podstawowe badanie oceniające kobiecą płodność. Sprawdź stan rezerwy jajnikowej w Gyncentrum Kraków i świadomie zaplanuj swoje macierzyństwo.
W Klinice Gyncentrum Kraków pacjenci mogą wykonać pełną diagnostykę nasiania, począwszy od oceny podstawowych parametrów, poprzez rozszerzoną analizę, a skończywszy na zaawansowanych metodach diagnostycznych.
Misja Gyncentrum
Klinika Gyncentrum Kraków jest miejscem, w którym zapewniamy kompleksową opiekę medyczną oraz dostarczamy nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych. Mają one pomóc parom zmagającym się z problemem niepłodności spełnić swoje największe marzenie – marzenie o dziecku. Jako klinika leczenia niepłodności dokładamy wszelkich starań, by udało się je zrealizować.
Zadzwoń terazCechuje nas indywidualne podejście do każdego pacjenta. Zanim przystąpimy do leczenia, przeprowadzamy pełną diagnostykę przyczyn niepłodności, począwszy diagnostyki endokrynologicznej, poprzez badania anatomiczne, infekcyjne, immunologiczne, a skończywszy na zaawansowanej diagnostyce genetycznej. Na podstawie uzyskanych wyników proponujemy przemyślane rozwiązania i skuteczną terapię.
W swojej pracy sięgamy po najnowocześniejsze techniki wspomaganego rozrodu, takie jak ICSI, IMSI, PICSI oraz diagnostykę preimplantacyjną, w tym PGT-A, niPGTA, PGT-M, PGT-SR oraz Karyomapping. Oferujemy również szeroki zakres badań laboratoryjnych oraz dostęp do Międzynarodowego Banku Nasienia i Komórek Jajowych Gyncentrum. W trosce o komfort i rosnące potrzeby naszych Pacjentów staramy się nieustannie poszerzać ofertę wykonywanych badań i zabiegów.
Gdzie jesteśmy?
Klinika Leczenia Niepłodności
i Diagnostyki Prenatalnej
ul. Mehoffera 10
31-322 Kraków
Rejestracja telefoniczna:
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]
poniedziałek – piątek: 7:00 – 20:00
sobota: 7:00 – 15:00
od dnia 1.12.2023r nasza infolinia będzie czynna:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00
sobota: 7:00-15:00
Godziny otwarcia kliniki:
poniedziałek-piątek: 7:00 – 20:00
Punkt pobrań materiału do badań:
poniedziałek-piątek: 7:30-19:00
E-wynikiSprawdź, jak dojechać do Gyncentrum Kraków
Do zobaczenia!
















Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców Zawiercia – NABÓR TRWA!
Wciąż trwa nabór wniosków do miejskiego programu in vitro dla mieszkańców Zawiercia w latach 2023-2026, którego Klinika Gyncentrum jest realizatorem. Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania w wysokości 4 000 lub 7 000 złotych w zależności od procedury.
Od 1 grudnia zmiana godzin pracy infolinii!
Drodzy Pacjenci, informujemy, że od 1 grudnia 2023 r. zmianie ulegną godziny pracy naszej infolinii.
In vitro z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI, ang. artificial intelligence) w Klinikach Gyncentrum!
Naukowcy Gyncentrum opracowali własny algorytm do oceny zarodków najlepiej rokujących w procedurze in vitro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w procedurach zapłodnienia pozaustrojowego to innowacja mająca na celu zwiększenie ich skuteczności. W Gyncentrum dążymy do tego, by w przyszłości algorytm stał się standardowym narzędziem dodatkowej oceny każdego zarodka przed transferem, tak aby jak najwięcej par z Polski i zagranicy mogło spełnić swoje marzenie o dziecku.
W Laboratorium Genetycznym Gyncentrum zidentyfikowano nowe warianty koronawirusa
Nagroda Najwyższa Jakość QI 2020 dla Gyncentrum
Szkolenie KITAZATO Walencja 2018
Badania prenatalne w ramach NFZ w Częstochowie
DARMOWE KONSULTACJE DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH
Trening relaksacyjny i porady psychologiczne
Zrób
pierwszy krok
do skutecznego leczenia!
Umów się na
pierwszą wizytę
w klinice Gyncentrum Kraków
Dziękujemy za wypełnienie formularza
Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.


CZĘSTOCHOWA
Klinika Gyncentrum
Zapraszamy do naszej kliniki leczenia niepłodności, diagnostyki prenatalnej i ginekologii w Częstochowie.
Dlaczego Klinika Gyncentrum Częstochowa?
Od wielu lat wspieramy naszych Pacjentów na ich drodze do upragnionego rodzicielstwa, oferując przy tym najwyższą jakość usług.
Dlaczego warto zdecydować się na naszą klinikę?
- W codziennej pracy korzystamy z długoletniej tradycji i bogatego doświadczenia naszych specjalistów.
- Naszą kadrę tworzą doświadczeni lekarze i wykwalifikowany personel medyczny.
- Współpracujemy ze specjalistami z wielu dziedzin medycyny: ginekologii, endokrynologii rozrodu, genetyki, immunologii, andrologii, urologii, embriologii, a także perinatologii i diagnostyki laboratoryjnej.
- Mamy nowoczesne laboratoria oraz wyposażone w wysokiej klasy sprzęt medyczny gabinety lekarskie.

Dlaczego jesteśmy wyjątkowi?
Doświadczenie
Zespół z ponad 20-letnim doświadczeniem w leczeniu niepłodności oraz wypracowane przez lata autorskie procedury i algorytmy postępowania.
Kompleksowość
Pełna diagnostyka i zaawansowane leczenie niepłodności w ramach jednego ośrodka.
Spersonalizowana opieka
Dedykowany zespół specjalistów – jeden opiekun pacjenta oraz jeden lekarz prowadzący przez cały proces leczenia.
Gwarancja skuteczności
Autorski program in vitro z gwarancją skuteczności – leczenie zakończone ciążą lub zwrot 100% kosztów.
Wsparcie finansowe
Dostęp do programów in vitro z dofinansowaniem. Preferencyjny system płatności ratalnej za leczenie dla Pacjentów Gyncentrum.
Dostępność i wygoda
Dostęp do zaawansowanej diagnostyki oraz leczenia w 8 miastach w Polsce. Szybki i wygodny kontakt online z lekarzem prowadzącym z dowolnego miejsca.
Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić w Gyncentrum Częstochowa
Test Panorama Częstochowa jest przesiewowym badaniem prenatalnym nowej generacji określającym ryzyko wystąpienia najczęstszych wad genetycznych u płodu. Opiera się na analizie wolnego płodowego DNA oraz technologii SNP.
W klinice Gyncentrum w Częstochowie zajmujemy się pełną diagnostyką przyczyn poronień, oferując naszym pacjentom zarówno badania materiału z poronienia (w kierunku wad genetycznych oraz płci), a także badanie kariotypu rodziców oraz badanie w kierunku trombofilii wrodzonej.
Klinika Gyncentrum Częstochowa wspiera niepłodne pary na każdym etapie ich drogi do rodzicielstwa. Zapewnia dostęp do kompleksowej diagnostyki oraz nowoczesnych metod leczenia, włącznie z technikami wspomaganego rozrodu, takimi jak in vitro.
Od 6 miesięcy lub dłużej bezskutecznie staracie się o dziecko? To czas, aby umówić pierwszą wizytę w jednej z najbardziej doświadczonych klinik leczenia niepłodności w Częstochowie.
Wiodący ośrodek diagnostyki prenatalnej w Częstochowie. Pełen zakres diagnostyki – USG genetyczne, echokardiografia płodu, amniopunkcja, testy genetyczne i.in. Realizujemy świadczenia w ramach NFZ i prywatnie.
W Klinice Gyncentrum Częstochowa pacjenci mogą wykonać pełną diagnostykę nasiania, począwszy od oceny podstawowych parametrów, poprzez rozszerzoną analizę, a skończywszy na zaawansowanych metodach diagnostycznych.
Podstawowe badanie oceniające kobiecą płodność. Sprawdź stan rezerwy jajnikowej w Gyncentrum Częstochowa i świadomie zaplanuj swoje macierzyństwo.
In vitro z komórkami jajowymi Dawczyni w Częstochowie to szansa na ciążę dla kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą wykorzystać w procedurze własnych komórek jajowych.
Najprostsza i najmniej obciążająca metoda wspomagania rozrodu. W Klinice Gyncentrum Częstochowa przeprowadzamy inseminację domaciczną nasieniem partnera lub anonimowego dawcy.
Test na płodność dla mężczyzny i kobiety w Częstochowie. W klinice Gyncentrum Częstochowa partnerzy mogą wykonać wszystkie badania oceniające ich płodność.
Wykryj i wyklucz nieprawidłowości w budowie i liczbie chromosomów będących przyczyną niepłodności lub nawracających poronień w Gyncentrum Częstochowa.
Misja Gyncentrum
W codziennej pracy przyświeca nam jeden cel: zapewnić wsparcie i kompleksową opiekę medyczną oraz dostarczyć nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych, które mają pomóc niepłodnym parom w ich trudnej walce o potomstwo. Wierzymy, że każda para borykająca się z problemem niepłodności zasługuje na to, by otrzymać szansę na rodzicielstwo. Naszą misją jest im to umożliwić.
Zadzwoń terazIndywidualne podejście do Pacjenta jest dla nas priorytetem. Zanim rozpoczniemy leczenie, przeprowadzamy kompleksową diagnostykę przyczyn niepłodności, która obejmuje badania endokrynologiczne, badania anatomiczne, infekcyjne, immunologiczne oraz zaawansowaną diagnostykę genetyczną. W oparciu o uzyskane wyniki proponujemy starannie zaplanowaną i skuteczną terapię.
W swojej pracy sięgamy po najnowocześniejsze metody wspomaganego rozrodu, takie jak ICSI, IMSI, PICSI oraz diagnostykę preimplantacyjną, w tym PGT-A, niPGTA, PGT-M, PGT-SR oraz Karyomapping. Naszym Pacjentom oferujemy również szeroki zakres badań laboratoryjnych oraz dostęp do Międzynarodowego Banku Nasienia i Komórek Jajowych Gyncentrum. W trosce o ich komfort i indywidualne potrzeby staramy się sukcesywnie poszerzać ofertę wykonywanych badań i zabiegów.
Gdzie jesteśmy?
Klinika Leczenia Niepłodności
i Diagnostyki Prenatalnej
ul. Kozielewskiego 9
42-218 Częstochowa
Rejestracja telefoniczna:
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]
poniedziałek – piątek: 7:00 – 20:00
sobota: 7:00 – 15:00
od dnia 1.12.2023r nasza infolinia będzie czynna:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00
sobota: 7:00-15:00
Godziny otwarcia kliniki:
poniedziałek: 8:00 – 20:00
wtorek: 8:00 – 20:00
środa: 7:00 – 18:00
czwartek: 7:00 – 18:00
piątek: 8:00 – 16:00
Punkt pobrań materiału do badań:
poniedziałek: 8:00 – 14:00
wtorek: 8:00 – 14:00
środa: 7:00 – 14:00
czwartek: 7:00 – 14:00
piątek: 8:00 – 12:00
Sprawdź, jak dojechać do Gyncentrum Częstochowa
Do zobaczenia!








Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców Zawiercia – NABÓR TRWA!
Wciąż trwa nabór wniosków do miejskiego programu in vitro dla mieszkańców Zawiercia w latach 2023-2026, którego Klinika Gyncentrum jest realizatorem. Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania w wysokości 4 000 lub 7 000 złotych w zależności od procedury.
Od 1 grudnia zmiana godzin pracy infolinii!
Drodzy Pacjenci, informujemy, że od 1 grudnia 2023 r. zmianie ulegną godziny pracy naszej infolinii.
In vitro z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI, ang. artificial intelligence) w Klinikach Gyncentrum!
Naukowcy Gyncentrum opracowali własny algorytm do oceny zarodków najlepiej rokujących w procedurze in vitro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w procedurach zapłodnienia pozaustrojowego to innowacja mająca na celu zwiększenie ich skuteczności. W Gyncentrum dążymy do tego, by w przyszłości algorytm stał się standardowym narzędziem dodatkowej oceny każdego zarodka przed transferem, tak aby jak najwięcej par z Polski i zagranicy mogło spełnić swoje marzenie o dziecku.
W Laboratorium Genetycznym Gyncentrum zidentyfikowano nowe warianty koronawirusa
Nagroda Najwyższa Jakość QI 2020 dla Gyncentrum
Szkolenie KITAZATO Walencja 2018
Badania prenatalne w ramach NFZ w Częstochowie
DARMOWE KONSULTACJE DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH
Trening relaksacyjny i porady psychologiczne
Zrób
pierwszy krok
do skutecznego leczenia!
Umów się na
pierwszą wizytę
w klinice Gyncentrum Częstochowa
Dziękujemy za wypełnienie formularza
Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.


BIELSKO-BIAŁA
Klinika Gyncentrum
Zapraszamy do naszej kliniki leczenia niepłodności, diagnostyki prenatalnej i ginekologii w Bielsku-Białej.
Dlaczego Klinika Gyncentrum Bielsko-Biała?
Od wielu lat pomagamy Pacjentom spełniać ich marzenia o potomstwie, zachowując przy tym najwyższą jakość usług.
Dlaczego warto wybrać naszą klinikę?
- W naszej klinice korzystamy z wieloletniej tradycji i bogatego doświadczenia naszych specjalistów.
- Nasz zespół składa się z doświadczonych lekarzy oraz wykwalifikowanego personelu medycznego.
- Współpracujemy z ekspertami w dziedzinie medycyny rozrodu, w tym ginekologii, endokrynologii rozrodu, genetyki, immunologii, andrologii, urologii, embriologii, a także perinatologii i diagnostyki laboratoryjnej.
- Nasze laboratoria oraz gabinety lekarskie są nowocześnie wyposażone, co gwarantuje wysoki standard świadczonych usług.

Czym się wyróżniamy?
Doświadczenie
Zespół z ponad 20-letnim doświadczeniem w leczeniu niepłodności oraz wypracowane przez lata autorskie procedury i algorytmy postępowania.
Kompleksowość
Pełna diagnostyka i zaawansowane leczenie niepłodności w ramach jednego ośrodka.
Spersonalizowana opieka
Dedykowany zespół specjalistów – jeden opiekun pacjenta oraz jeden lekarz prowadzący przez cały proces leczenia.
Gwarancja skuteczności
Autorski program in vitro z gwarancją skuteczności – leczenie zakończone ciążą lub zwrot 100% kosztów.
Wsparcie finansowe
Dostęp do programów in vitro z dofinansowaniem. Preferencyjny system płatności ratalnej za leczenie dla Pacjentów Gyncentrum.
Dostępność i wygoda
Dostęp do zaawansowanej diagnostyki oraz leczenia w 8 miastach w Polsce. Szybki i wygodny kontakt online z lekarzem prowadzącym z dowolnego miejsca.
Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić w Gyncentrum Bielsko-Biała
Test Panorama Bielsko-Biała jest przesiewowym badaniem prenatalnym nowej generacji określającym ryzyko wystąpienia najczęstszych wad genetycznych u płodu. Opiera się na analizie wolnego płodowego DNA oraz technologii SNP.
W klinice Gyncentrum Bielsko-Biała pacjentka może wykonać histeroskopię, jedną z najdokładniejszych metod w diagnostyce chorób macicy. Histeroskopia pozwala poznać przyczynę niepłodności, nawykowych poronień czy nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych, umożliwia także wycięcie wielu patologicznych zmian.
W klinice Gyncentrum w Bielsku-Białej zajmujemy się pełną diagnostyką przyczyn poronień, oferując naszym pacjentom zarówno badania materiału z poronienia (w kierunku wad genetycznych oraz płci), a także badanie kariotypu rodziców oraz badanie w kierunku trombofilii wrodzonej.
Klinika Gyncentrum Bielsko-Biała wspiera niepłodne pary na każdym etapie ich drogi do rodzicielstwa. Zapewnia dostęp do kompleksowej diagnostyki oraz nowoczesnych metod leczenia, włącznie z technikami wspomaganego rozrodu, takimi jak in vitro.
Od 6 miesięcy lub dłużej bezskutecznie staracie się o dziecko? To czas, aby umówić pierwszą wizytę w jednej z najbardziej doświadczonych klinik leczenia niepłodności w Bielsku-Białej.
Wiodący ośrodek diagnostyki prenatalnej w Bielsku-Białej. Pełen zakres diagnostyki – USG genetyczne, echokardiografia płodu, amniopunkcja, testy genetyczne i.in. Realizujemy świadczenia w ramach NFZ i prywatnie.
Podstawowe badanie oceniające kobiecą płodność. Sprawdź stan rezerwy jajnikowej w Gyncentrum Bielsko-Biała i świadomie zaplanuj swoje macierzyństwo.
W Klinice Gyncentrum Bielsko-Biała pacjenci mogą wykonać pełną diagnostykę nasiania, począwszy od oceny podstawowych parametrów, poprzez rozszerzoną analizę, a skończywszy na zaawansowanych metodach diagnostycznych.
Wykryj i wyklucz nieprawidłowości w budowie i liczbie chromosomów będących przyczyną niepłodności lub nawracających poronień w Gyncentrum Bielsko-Biała.
Test na płodność dla mężczyzny i kobiety w Bielsku-Białej. W klinice Gyncentrum Bielsko-Biała partnerzy mogą wykonać wszystkie badania oceniające ich płodność.
In vitro z komórkami jajowymi Dawczyni w Bielsku-Białej to szansa na ciążę dla kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą wykorzystać w procedurze własnych komórek jajowych.
Najprostsza i najmniej obciążająca metoda wspomagania rozrodu. W Klinice Gyncentrum Bielsko-Biała przeprowadzamy inseminację domaciczną nasieniem partnera lub anonimowego dawcy.
Misja Gyncentrum
Naszym głównym celem jest zapewnienie całościowej opieki medycznej i nowoczesnych terapii, które pomagają parom zmierzyć się z wyzwaniem, jakim bez wątpienia jest niepłodność. Wierzymy, że każda para, która zmaga się z problemami z zajściem w ciążę, zasługuje na szansę spełnienia marzeń o rodzicielstwie, my dążymy do tego, aby pomóc im je zrealizować.
Zadzwoń terazIndywidualne podejście do każdego Pacjenta jest dla nas priorytetem. Przed rozpoczęciem leczenia dokładnie diagnozujemy przyczynę niepłodności, zaczynając od badań endokrynologicznych, przez analizę anatomii, poszukiwanie czynników infekcyjnych, aż po zaawansowane badania genetyczne. Dzięki uzyskanym wynikom możemy zaproponować dobrze przemyślane rozwiązania i skuteczną terapię.
W naszej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze techniki wspomaganego rozrodu, takie jak ICSI, IMSI, PICSI, a także przeprowadzamy diagnostykę preimplantacyjną, w tym PGT-A, niPGTA, PGT-M, PGT-SR oraz Karyomapping. Dysponujemy również szerokim wachlarzem badań laboratoryjnych oraz mamy dostęp do Międzynarodowego Banku Nasienia i Komórek Jajowych Gyncentrum. Naszym priorytetem jest troska o komfort i spełnianie rosnących potrzeb naszych Pacjentów, dlatego nieustannie rozwijamy naszą ofertę badań i zabiegów.
Gdzie jesteśmy?
Klinika Leczenia Niepłodności
i Diagnostyki Prenatalnej
ul. Komorowicka 140
43-300 Bielsko-Biała
Rejestracja telefoniczna:
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]
poniedziałek – piątek: 7:00 – 20:00
sobota: 7:00 – 15:00
od dnia 1.12.2023r nasza infolinia będzie czynna:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00
sobota: 7:00-15:00
Godziny otwarcia kliniki:
poniedziałek: 7:00 – 18:00
wtorek: 7:00 – 19:00
środa: 7:00 – 19:00
czwartek: 7:00 – 18:00
piątek: 7:00 – 15:00
Punkt pobrań materiału do badań:
poniedziałek: 7:00 – 17:00
wtorek: 7:00 – 14:30
środa: 7:00 – 17:00
czwartek: 7:00 – 14:30
piątek: 7:00 – 14:30
Sprawdź, jak dojechać do Gyncentrum Bielsko-Biała
Do zobaczenia!
















Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców Zawiercia – NABÓR TRWA!
Wciąż trwa nabór wniosków do miejskiego programu in vitro dla mieszkańców Zawiercia w latach 2023-2026, którego Klinika Gyncentrum jest realizatorem. Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania w wysokości 4 000 lub 7 000 złotych w zależności od procedury.
Od 1 grudnia zmiana godzin pracy infolinii!
Drodzy Pacjenci, informujemy, że od 1 grudnia 2023 r. zmianie ulegną godziny pracy naszej infolinii.
In vitro z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI, ang. artificial intelligence) w Klinikach Gyncentrum!
Naukowcy Gyncentrum opracowali własny algorytm do oceny zarodków najlepiej rokujących w procedurze in vitro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w procedurach zapłodnienia pozaustrojowego to innowacja mająca na celu zwiększenie ich skuteczności. W Gyncentrum dążymy do tego, by w przyszłości algorytm stał się standardowym narzędziem dodatkowej oceny każdego zarodka przed transferem, tak aby jak najwięcej par z Polski i zagranicy mogło spełnić swoje marzenie o dziecku.
W Laboratorium Genetycznym Gyncentrum zidentyfikowano nowe warianty koronawirusa
Nagroda Najwyższa Jakość QI 2020 dla Gyncentrum
Szkolenie KITAZATO Walencja 2018
Badania prenatalne w ramach NFZ w Częstochowie
DARMOWE KONSULTACJE DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH
Trening relaksacyjny i porady psychologiczne
Zrób
pierwszy krok
do skutecznego leczenia!
Umów się na
pierwszą wizytę
w klinice Gyncentrum Bielsko-Biała
Dziękujemy za wypełnienie formularza
Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.


LUBLIN
Klinika Gyncentrum
Zapraszamy do naszej kliniki leczenia niepłodności, diagnostyki prenatalnej i ginekologii w Lublinie.
Dlaczego Klinika Gyncentrum Lublin?
Od wielu lat pomagamy niepłodnym parom na ich trudnej drodze do rodzicielstwa, świadcząc przy tym usługi najwyższej jakości.
Dlaczego warto zaufać naszej klinice?
- W codziennej pracy opieramy się na długoletniej tradycji i bogatym doświadczeniu naszych specjalistów.
- Nasza kadra to doświadczeni lekarze i wykwalifikowany personel medyczny.
- Współpracujemy ze specjalistami z wielu dziedzin medycyny: ginekologii, endokrynologii rozrodu, genetyki, immunologii, andrologii, urologii, embriologii, a także perinatologii i diagnostyki laboratoryjnej.
- Dysponujemy nowoczesnymi laboratoriami oraz wyposażonymi w wysokiej klasy sprzęt medyczny gabinetami lekarskimi.

Dlaczego jesteśmy wyjątkowi?
Doświadczenie
Zespół z ponad 20-letnim doświadczeniem w leczeniu niepłodności oraz wypracowane przez lata autorskie procedury i algorytmy postępowania.
Kompleksowość
Pełna diagnostyka i zaawansowane leczenie niepłodności w ramach jednego ośrodka.
Spersonalizowana opieka
Dedykowany zespół specjalistów – jeden opiekun pacjenta oraz jeden lekarz prowadzący przez cały proces leczenia.
Gwarancja skuteczności
Autorski program in vitro z gwarancją skuteczności – leczenie zakończone ciążą lub zwrot 100% kosztów.
Wsparcie finansowe
Dostęp do programów in vitro z dofinansowaniem. Preferencyjny system płatności ratalnej za leczenie dla Pacjentów Gyncentrum.
Dostępność i wygoda
Dostęp do zaawansowanej diagnostyki oraz leczenia w 8 miastach w Polsce. Szybki i wygodny kontakt online z lekarzem prowadzącym z dowolnego miejsca.
Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić w Gyncentrum Lublin
Test Panorama Lublin jest przesiewowym badaniem prenatalnym nowej generacji określającym ryzyko wystąpienia najczęstszych wad genetycznych u płodu. Opiera się na analizie wolnego płodowego DNA oraz technologii SNP.
W klinice Gyncentrum Lublin pacjentka może wykonać histeroskopię, jedną z najdokładniejszych metod w diagnostyce chorób macicy. Histeroskopia pozwala poznać przyczynę niepłodności, nawykowych poronień czy nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych, umożliwia także wycięcie wielu patologicznych zmian.
W klinice Gyncentrum w Lublinie zajmujemy się pełną diagnostyką przyczyn poronień, oferując naszym pacjentom zarówno badania materiału z poronienia (w kierunku wad genetycznych oraz płci), a także badanie kariotypu rodziców oraz badanie w kierunku trombofilii wrodzonej.
Klinika Gyncentrum Lublin wspiera niepłodne pary na każdym etapie ich drogi do rodzicielstwa. Zapewnia dostęp do kompleksowej diagnostyki oraz nowoczesnych metod leczenia, włącznie z technikami wspomaganego rozrodu, takimi jak in vitro.
Od 6 miesięcy lub dłużej bezskutecznie staracie się o dziecko? To czas, aby umówić pierwszą wizytę w jednej z najbardziej doświadczonych klinik leczenia niepłodności w Lublinie.
Wiodący ośrodek diagnostyki prenatalnej w Lublinie. Pełen zakres diagnostyki – USG genetyczne, echokardiografia płodu, amniopunkcja, testy genetyczne i.in. Realizujemy świadczenia w ramach NFZ i prywatnie.
W Klinice Gyncentrum Lublin pacjenci mogą wykonać pełną diagnostykę nasiania, począwszy od oceny podstawowych parametrów, poprzez rozszerzoną analizę, a skończywszy na zaawansowanych metodach diagnostycznych.
Podstawowe badanie oceniające kobiecą płodność. Sprawdź stan rezerwy jajnikowej w Gyncentrum Lublin i świadomie zaplanuj swoje macierzyństwo.
In vitro z komórkami jajowymi Dawczyni w Lublinie to szansa na ciążę dla kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą wykorzystać w procedurze własnych komórek jajowych.
Najprostsza i najmniej obciążająca metoda wspomagania rozrodu. W Klinice Gyncentrum Lublin przeprowadzamy inseminację domaciczną nasieniem partnera lub anonimowego dawcy.
Test na płodność dla mężczyzny i kobiety w Lublinie. W klinice Gyncentrum Lublin partnerzy mogą wykonać wszystkie badania oceniające ich płodność.
Wykryj i wyklucz nieprawidłowości w budowie i liczbie chromosomów będących przyczyną niepłodności lub nawracających poronień w Gyncentrum Lublin.
Misja Gyncentrum
Naszym głównym celem jest zapewnienie kompleksowej opieki medycznej oraz dostarczenie nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych, które mają pomóc niepłodnym parom spełnić ich marzenie o dziecku. Chcemy, by każda para mająca trudności z zajściem w ciążę otrzymała szansę na upragnione rodzicielstwo.
Zadzwoń terazDo każdego przypadku staramy się podchodzić bardzo indywidualnie. Proces leczenia zawsze poprzedzamy kompleksową diagnostyką, która ma ustalić, co jest przyczyną niepłodności. Obejmuje ona badania endokrynologiczne, badania anatomiczne, infekcyjne, immunologiczne oraz zaawansowaną diagnostykę genetyczną. Na podstawie uzyskanych wyników proponujemy parze precyzyjnie zaplanowaną i skuteczną terapię.
By osiągnąć cel, sięgamy po najnowocześniejsze metody wspomaganego rozrodu, takie jak ICSI, IMSI, PICSI oraz diagnostykę preimplantacyjną, w tym PGT-A, niPGTA, PGT-M, PGT-SR oraz Karyomapping. Nasza oferta obejmuje także szeroki zakres badań laboratoryjnych. Ponadto zapewniamy dostęp do Międzynarodowego Banku Nasienia i Komórek Jajowych Gyncentrum. Troszcząc się o komfort i indywidualne potrzeby naszych Pacjentów, staramy się sukcesywnie poszerzać ofertę wykonywanych badań i zabiegów.
Gdzie jesteśmy?
Klinika Leczenia Niepłodności
i Diagnostyki Prenatalnej
ul. Tomasza Zana 32A
20-601 Lublin
Rejestracja telefoniczna:
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]
poniedziałek-piątek: 7:00 – 20:00
sobota: 7:00 – 15:00
od dnia 1.12.2023r nasza infolinia będzie czynna:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00
sobota: 7:00-15:00
Godziny otwarcia kliniki:
poniedziałek: 7:00 – 19:00
wtorek: 7.00 – 17.00
środa: 7.00 – 17.00
czwartek: 7.00 – 19.00
piątek: 7.00 – 17.00
sobota – niedziela: zamknięte
E-wyniki
Sprawdź, jak dojechać do Gyncentrum Lublin
Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców Zawiercia – NABÓR TRWA!
Wciąż trwa nabór wniosków do miejskiego programu in vitro dla mieszkańców Zawiercia w latach 2023-2026, którego Klinika Gyncentrum jest realizatorem. Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania w wysokości 4 000 lub 7 000 złotych w zależności od procedury.
Od 1 grudnia zmiana godzin pracy infolinii!
Drodzy Pacjenci, informujemy, że od 1 grudnia 2023 r. zmianie ulegną godziny pracy naszej infolinii.
In vitro z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI, ang. artificial intelligence) w Klinikach Gyncentrum!
Naukowcy Gyncentrum opracowali własny algorytm do oceny zarodków najlepiej rokujących w procedurze in vitro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w procedurach zapłodnienia pozaustrojowego to innowacja mająca na celu zwiększenie ich skuteczności. W Gyncentrum dążymy do tego, by w przyszłości algorytm stał się standardowym narzędziem dodatkowej oceny każdego zarodka przed transferem, tak aby jak najwięcej par z Polski i zagranicy mogło spełnić swoje marzenie o dziecku.
W Laboratorium Genetycznym Gyncentrum zidentyfikowano nowe warianty koronawirusa
Nagroda Najwyższa Jakość QI 2020 dla Gyncentrum
Szkolenie KITAZATO Walencja 2018
Badania prenatalne w ramach NFZ w Częstochowie
DARMOWE KONSULTACJE DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH
Trening relaksacyjny i porady psychologiczne
Zrób
pierwszy krok
do skutecznego leczenia!
Umów się na
pierwszą wizytę
w klinice Gyncentrum Lublin
Dziękujemy za wypełnienie formularza
Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.


POZNAŃ
Klinika Gyncentrum
Już dziś umów wizytę online ze specjalistą Gyncentrum, aby spełnić marzenie o dziecku!
Dlaczego Klinika Gyncentrum Poznań?
Od początku naszej działalności wspieramy niepłodne pary na ich trudnej drodze do rodzicielstwa, świadcząc przy tym usługi najwyższej jakości.
Dlaczego warto zaufać naszej klinice?
- W codziennej pracy opieramy się na długoletniej tradycji i bogatym doświadczeniu naszych specjalistów.
- Nasza kadra to doświadczeni lekarze i wykwalifikowany personel medyczny.
- Współpracujemy ze specjalistami z wielu dziedzin medycyny, w tym: ginekologii, endokrynologii rozrodu, genetyki, immunologii, andrologii, urologii, embriologii, a także perinatologii i diagnostyki laboratoryjnej.
- Dysponujemy nowoczesnymi laboratoriami oraz wyposażonymi w wysokiej klasy sprzęt medyczny gabinetami lekarskimi.

Czym się wyróżniamy?
Doświadczenie
Zespół z ponad 20-letnim doświadczeniem w leczeniu niepłodności oraz wypracowane przez lata autorskie procedury i algorytmy postępowania.
Kompleksowość
Pełna diagnostyka i zaawansowane leczenie niepłodności w ramach jednego ośrodka.
Spersonalizowana opieka
Dedykowany zespół specjalistów – jeden opiekun pacjenta oraz jeden lekarz prowadzący przez cały proces leczenia.
Gwarancja skuteczności
Autorski program in vitro z gwarancją skuteczności – leczenie zakończone ciążą lub zwrot 100% kosztów.
Wsparcie finansowe
Dostęp do programów in vitro z dofinansowaniem. Preferencyjny system płatności ratalnej za leczenie dla Pacjentów Gyncentrum.
Dostępność i wygoda
Dostęp do zaawansowanej diagnostyki oraz leczenia w 8 miastach w Polsce. Szybki i wygodny kontakt online z lekarzem prowadzącym z dowolnego miejsca.
Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić w Gyncentrum Poznań
Test Panorama Poznań jest przesiewowym badaniem prenatalnym nowej generacji określającym ryzyko wystąpienia najczęstszych wad genetycznych u płodu. Opiera się na analizie wolnego płodowego DNA oraz technologii SNP.
W klinice Gyncentrum Poznań pacjentka może wykonać histeroskopię, jedną z najdokładniejszych metod w diagnostyce chorób macicy. Histeroskopia pozwala poznać przyczynę niepłodności, nawykowych poronień czy nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych, umożliwia także wycięcie wielu patologicznych zmian.
W klinice Gyncentrum w Poznaniu zajmujemy się pełną diagnostyką przyczyn poronień, oferując naszym pacjentom zarówno badania materiału z poronienia (w kierunku wad genetycznych oraz płci), a także badanie kariotypu rodziców oraz badanie w kierunku trombofilii wrodzonej.
Klinika Gyncentrum Poznań wspiera niepłodne pary na każdym etapie ich drogi do rodzicielstwa. Zapewnia dostęp do kompleksowej diagnostyki oraz nowoczesnych metod leczenia, włącznie z technikami wspomaganego rozrodu, takimi jak in vitro.
Od 6 miesięcy lub dłużej bezskutecznie staracie się o dziecko? To czas, aby umówić pierwszą wizytę w jednej z najbardziej doświadczonych klinik leczenia niepłodności w Poznaniu.
W Klinice Gyncentrum Poznań pacjenci mogą wykonać pełną diagnostykę nasiania, począwszy od oceny podstawowych parametrów, poprzez rozszerzoną analizę, a skończywszy na zaawansowanych metodach diagnostycznych.
Podstawowe badanie oceniające kobiecą płodność. Sprawdź stan rezerwy jajnikowej w Gyncentrum Poznań i świadomie zaplanuj swoje macierzyństwo.
In vitro z komórkami jajowymi Dawczyni w Poznaniu to szansa na ciążę dla kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą wykorzystać w procedurze własnych komórek jajowych.
Najprostsza i najmniej obciążająca metoda wspomagania rozrodu. W Klinice Gyncentrum Poznań przeprowadzamy inseminację domaciczną nasieniem partnera lub anonimowego dawcy.
Test na płodność dla mężczyzny i kobiety w Poznaniu. W klinice Gyncentrum Poznań partnerzy mogą wykonać wszystkie badania oceniające ich płodność.
Wykryj i wyklucz nieprawidłowości w budowie i liczbie chromosomów będących przyczyną niepłodności lub nawracających poronień w Gyncentrum Poznań.
Misja Gyncentrum
Naszą misją jest zapewnienie kompleksowej opieki medycznej oraz dostarczenie nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych, które mają pomóc niepłodnym parom spełnić ich marzenie o dziecku. Chcemy, by każda para dotknięta problemem niepłodności otrzymała szansę na upragnione potomstwo.
Zadzwoń terazDo każdego przypadku podchodzimy bardzo indywidualnie. Proces leczenia zawsze poprzedzamy kompleksową diagnostyką, która ma określić podłoże niepłodności. Obejmuje ona badania endokrynologiczne, badania anatomiczne, infekcyjne, immunologiczne oraz zaawansowaną diagnostykę genetyczną. Na podstawie uzyskanych wyników proponujemy parze najskuteczniejszą w jej przypadku terapię.
Aby osiągnąć cel, sięgamy po najnowocześniejsze metody wspomaganego rozrodu, takie jak ICSI, IMSI, PICSI oraz diagnostykę preimplantacyjną, w tym PGT-A, niPGTA, PGT-M, PGT-SR oraz Karyomapping. Nasza oferta obejmuje także szeroki wachlarz badań laboratoryjnych. Ponadto zapewniamy dostęp do Międzynarodowego Banku Nasienia i Komórek Jajowych Gyncentrum. Mając na uwadze komfort i indywidualne potrzeby naszych Pacjentów, staramy się przez cały czas poszerzać ofertę realizowanych badań i zabiegów.
Gdzie jesteśmy?
Klinika Leczenia Niepłodności
i Diagnostyki Prenatalnej
ul. Głogowska 151
60-266 Poznań
Rejestracja telefoniczna:
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]
poniedziałek – piątek: 7:00 – 20:00
sobota: 7:00 – 15:00
od dnia 1.12.2023r nasza infolinia będzie czynna:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00
sobota: 7:00-15:00
Godziny otwarcia kliniki:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 18:00
sobota: nieczynne
Sprawdź, jak dojechać do Gyncentrum Poznań
Do zobaczenia!













Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców Zawiercia – NABÓR TRWA!
Wciąż trwa nabór wniosków do miejskiego programu in vitro dla mieszkańców Zawiercia w latach 2023-2026, którego Klinika Gyncentrum jest realizatorem. Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania w wysokości 4 000 lub 7 000 złotych w zależności od procedury.
Od 1 grudnia zmiana godzin pracy infolinii!
Drodzy Pacjenci, informujemy, że od 1 grudnia 2023 r. zmianie ulegną godziny pracy naszej infolinii.
In vitro z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI, ang. artificial intelligence) w Klinikach Gyncentrum!
Naukowcy Gyncentrum opracowali własny algorytm do oceny zarodków najlepiej rokujących w procedurze in vitro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w procedurach zapłodnienia pozaustrojowego to innowacja mająca na celu zwiększenie ich skuteczności. W Gyncentrum dążymy do tego, by w przyszłości algorytm stał się standardowym narzędziem dodatkowej oceny każdego zarodka przed transferem, tak aby jak najwięcej par z Polski i zagranicy mogło spełnić swoje marzenie o dziecku.
W Laboratorium Genetycznym Gyncentrum zidentyfikowano nowe warianty koronawirusa
Nagroda Najwyższa Jakość QI 2020 dla Gyncentrum
Szkolenie KITAZATO Walencja 2018
Badania prenatalne w ramach NFZ w Częstochowie
DARMOWE KONSULTACJE DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH
Trening relaksacyjny i porady psychologiczne
Zrób
pierwszy krok
do skutecznego leczenia!
Umów się na
pierwszą wizytę
w klinice Gyncentrum Poznań
Dziękujemy za wypełnienie formularza
Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.

WARSZAWA
Klinika Gyncentrum
Już dziś umów wizytę online ze specjalistą Gyncentrum, aby spełnić marzenie o dziecku!
Dlaczego Klinika Gyncentrum Warszawa?
Już tysiące par spełniło marzenie o dziecku z Gyncentrum. Od ponad 20 lat wspieramy naszych Pacjentów na ich drodze do upragnionego rodzicielstwa, zapewniając przy tym najwyższą jakość usług.
Dlaczego warto zdecydować się na naszą klinikę?
- W codziennej pracy korzystamy z długoletniej tradycji i bogatego doświadczenia naszych specjalistów.
- Naszą kadrę tworzą doświadczeni lekarze i wykwalifikowany personel medyczny.
- Współpracujemy ze specjalistami z wielu dziedzin medycyny: ginekologii, endokrynologii rozrodu, genetyki, immunologii, andrologii, urologii, embriologii, a także perinatologii i diagnostyki laboratoryjnej.
- Mamy nowoczesne laboratoria oraz wyposażone w wysokiej klasy sprzęt medyczny gabinety lekarskie.

Dlaczego jesteśmy wyjątkowi?
Doświadczenie
Zespół z ponad 20-letnim doświadczeniem w leczeniu niepłodności oraz wypracowane przez lata autorskie procedury i algorytmy postępowania.
Kompleksowość
Pełna diagnostyka i zaawansowane leczenie niepłodności w ramach jednego ośrodka.
Spersonalizowana opieka
Dedykowany zespół specjalistów – jeden opiekun pacjenta oraz jeden lekarz prowadzący przez cały proces leczenia.
Gwarancja skuteczności
Autorski program in vitro z gwarancją skuteczności – leczenie zakończone ciążą lub zwrot 100% kosztów.
Wsparcie finansowe
Dostęp do programów in vitro z dofinansowaniem. Preferencyjny system płatności ratalnej za leczenie dla Pacjentów Gyncentrum.
Dostępność i wygoda
Dostęp do zaawansowanej diagnostyki oraz leczenia w 8 miastach w Polsce. Szybki i wygodny kontakt online z lekarzem prowadzącym z dowolnego miejsca.
Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić w Gyncentrum Warszawa
Test Panorama Warszawa jest przesiewowym badaniem prenatalnym nowej generacji określającym ryzyko wystąpienia najczęstszych wad genetycznych u płodu. Opiera się na analizie wolnego płodowego DNA oraz technologii SNP.
W klinice Gyncentrum Warszawa pacjentka może wykonać histeroskopię, jedną z najdokładniejszych metod w diagnostyce chorób macicy. Histeroskopia pozwala poznać przyczynę niepłodności, nawykowych poronień czy nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych, umożliwia także wycięcie wielu patologicznych zmian.
W klinice Gyncentrum w Warszawie zajmujemy się pełną diagnostyką przyczyn poronień, oferując naszym pacjentom zarówno badania materiału z poronienia (w kierunku wad genetycznych oraz płci), a także badanie kariotypu rodziców oraz badanie w kierunku trombofilii wrodzonej.
Wykryj i wyklucz nieprawidłowości w budowie i liczbie chromosomów będących przyczyną niepłodności lub nawracających poronień w Gyncentrum Warszawa.
Test na płodność dla mężczyzny i kobiety w Warszawie. W klinice Gyncentrum Warszawa partnerzy mogą wykonać wszystkie badania oceniające ich płodność.
Najprostsza i najmniej obciążająca metoda wspomagania rozrodu. W Klinice Gyncentrum Warszawa przeprowadzamy inseminację domaciczną nasieniem partnera lub anonimowego dawcy.
In vitro z komórkami jajowymi Dawczyni w Warszawie to szansa na ciążę dla kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą wykorzystać w procedurze własnych komórek jajowych.
W Klinice Gyncentrum Warszawa pacjenci mogą wykonać pełną diagnostykę nasiania, począwszy od oceny podstawowych parametrów, poprzez rozszerzoną analizę, a skończywszy na zaawansowanych metodach diagnostycznych.
Podstawowe badanie oceniające kobiecą płodność. Sprawdź stan rezerwy jajnikowej w Gyncentrum Warszawa i świadomie zaplanuj swoje macierzyństwo.
Klinika Gyncentrum Warszawa wspiera niepłodne pary na każdym etapie ich drogi do rodzicielstwa. Zapewnia dostęp do kompleksowej diagnostyki oraz nowoczesnych metod leczenia, włącznie z technikami wspomaganego rozrodu, takimi jak in vitro.
Od 6 miesięcy lub dłużej bezskutecznie staracie się o dziecko? To czas, aby umówić pierwszą wizytę w jednej z najbardziej doświadczonych klinik leczenia niepłodności w Warszawie.
Misja Gyncentrum
W Gyncentrum to zdrowie i komfort naszych Pacjentów stawiamy na pierwszym miejscu. Naszym celem jest zapewnienie wsparcia i kompleksowej opieki medycznej parom, które bezskutecznie starają się o dziecko. Na co dzień realizujemy marzenia par o dziecku poprzez zapewnienie najwyższej jakości diagnostyki i leczenia, dostosowanie opieki do indywidualnych potrzeb i przekonań Pacjentów, edukację, wsparcie emocjonalne czy inwestycję w nowoczesne technologie zwiększające skuteczność leczenia.
Zadzwoń terazPrzed rozpoczęciem leczenia, przeprowadzamy kompleksową diagnostykę przyczyn niepłodności, która obejmuje badania endokrynologiczne, badania anatomiczne, infekcyjne, immunologiczne oraz zaawansowaną diagnostykę genetyczną. Gyncentrum jest ośrodkiem nr 1 w Polsce w zakresie diagnostyki niepłodności i planowania rodziny. W oparciu o uzyskane wyniki proponujemy starannie zaplanowaną i skuteczną terapię.
W swojej pracy sięgamy po najnowocześniejsze metody wspomaganego rozrodu, takie jak ICSI, IMSI, PICSI oraz diagnostykę preimplantacyjną, w tym PGT-A, niPGTA, PGT-M, PGT-SR oraz Karyomapping. Nasi Pacjenci mają dostęp do szerokiego zakresu badań diagnostycznych, a nasz Międzynarodowy Bank Nasienia i Komórek Jajowych to największy bank komórek rozrodczych w tej części Europy.
Gdzie jesteśmy?
Klinika Leczenia Niepłodności
i Diagnostyki Prenatalnej
ul. Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa
Rejestracja telefoniczna:
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]
poniedziałek – piątek: 7:00 – 20:00
sobota: 7:00 – 15:00
od dnia 1.12.2023r nasza infolinia będzie czynna:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00
sobota: 7:00-15:00
Godziny otwarcia kliniki:
poniedziałek-piątek: 9:00 – 17:00
sobota-niedziela: nieczynne
Do zobaczenia!













Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców Zawiercia – NABÓR TRWA!
Wciąż trwa nabór wniosków do miejskiego programu in vitro dla mieszkańców Zawiercia w latach 2023-2026, którego Klinika Gyncentrum jest realizatorem. Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania w wysokości 4 000 lub 7 000 złotych w zależności od procedury.
Od 1 grudnia zmiana godzin pracy infolinii!
Drodzy Pacjenci, informujemy, że od 1 grudnia 2023 r. zmianie ulegną godziny pracy naszej infolinii.
In vitro z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI, ang. artificial intelligence) w Klinikach Gyncentrum!
Naukowcy Gyncentrum opracowali własny algorytm do oceny zarodków najlepiej rokujących w procedurze in vitro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w procedurach zapłodnienia pozaustrojowego to innowacja mająca na celu zwiększenie ich skuteczności. W Gyncentrum dążymy do tego, by w przyszłości algorytm stał się standardowym narzędziem dodatkowej oceny każdego zarodka przed transferem, tak aby jak najwięcej par z Polski i zagranicy mogło spełnić swoje marzenie o dziecku.
W Laboratorium Genetycznym Gyncentrum zidentyfikowano nowe warianty koronawirusa
Nagroda Najwyższa Jakość QI 2020 dla Gyncentrum
Szkolenie KITAZATO Walencja 2018
Badania prenatalne w ramach NFZ w Częstochowie
DARMOWE KONSULTACJE DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH
Trening relaksacyjny i porady psychologiczne
Zrób
pierwszy krok
do skutecznego leczenia!
Umów się na
pierwszą wizytę
w klinice Gyncentrum
Warszawa
Dziękujemy za wypełnienie formularza
Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.

WROCŁAW
Klinika Gyncentrum
Już dziś umów wizytę online ze specjalistą Gyncentrum, aby spełnić marzenie o dziecku!
Dlaczego Klinika Gyncentrum Wrocław?
Od początku naszej działalności wspieramy niepłodne pary na ich trudnej drodze do rodzicielstwa, świadcząc przy tym usługi najwyższej jakości.
Dlaczego warto zaufać naszej klinice?
- W codziennej pracy opieramy się na długoletniej tradycji i bogatym doświadczeniu naszych specjalistów.
- Nasza kadra to doświadczeni lekarze i wykwalifikowany personel medyczny.
- Współpracujemy ze specjalistami z wielu dziedzin medycyny, w tym: ginekologii, endokrynologii rozrodu, genetyki, immunologii, andrologii, urologii, embriologii, a także perinatologii i diagnostyki laboratoryjnej.
- Dysponujemy nowoczesnymi laboratoriami oraz wyposażonymi w wysokiej klasy sprzęt medyczny gabinetami lekarskimi.

Czym się wyróżniamy?
Doświadczenie
Zespół z ponad 20-letnim doświadczeniem w leczeniu niepłodności oraz wypracowane przez lata autorskie procedury i algorytmy postępowania.
Kompleksowość
Pełna diagnostyka i zaawansowane leczenie niepłodności w ramach jednego ośrodka.
Spersonalizowana opieka
Dedykowany zespół specjalistów – jeden opiekun pacjenta oraz jeden lekarz prowadzący przez cały proces leczenia.
Gwarancja skuteczności
Autorski program in vitro z gwarancją skuteczności – leczenie zakończone ciążą lub zwrot 100% kosztów.
Wsparcie finansowe
Dostęp do programów in vitro z dofinansowaniem. Preferencyjny system płatności ratalnej za leczenie dla Pacjentów Gyncentrum.
Dostępność i wygoda
Dostęp do zaawansowanej diagnostyki oraz leczenia w 8 miastach w Polsce. Szybki i wygodny kontakt online z lekarzem prowadzącym z dowolnego miejsca.
Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić w Gyncentrum Wrocław
Test Panorama Wrocław jest przesiewowym badaniem prenatalnym nowej generacji określającym ryzyko wystąpienia najczęstszych wad genetycznych u płodu. Opiera się na analizie wolnego płodowego DNA oraz technologii SNP.
W klinice Gyncentrum Wrocław pacjentka może wykonać histeroskopię, jedną z najdokładniejszych metod w diagnostyce chorób macicy. Histeroskopia pozwala poznać przyczynę niepłodności, nawykowych poronień czy nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych, umożliwia także wycięcie wielu patologicznych zmian.
W klinice Gyncentrum we Wrocławiu zajmujemy się pełną diagnostyką przyczyn poronień, oferując naszym pacjentom zarówno badania materiału z poronienia (w kierunku wad genetycznych oraz płci), a także badanie kariotypu rodziców oraz badanie w kierunku trombofilii wrodzonej.
Wykryj i wyklucz nieprawidłowości w budowie i liczbie chromosomów będących przyczyną niepłodności lub nawracających poronień w Gyncentrum Wrocław.
Test na płodność dla mężczyzny i kobiety we Wrocławiu. W klinice Gyncentrum Wrocław partnerzy mogą wykonać wszystkie badania oceniające ich płodność.
Najprostsza i najmniej obciążająca metoda wspomagania rozrodu. W Klinice Gyncentrum Wrocław przeprowadzamy inseminację domaciczną nasieniem partnera lub anonimowego dawcy.
In vitro z komórkami jajowymi Dawczyni we Wrocławiu, to szansa na ciążę dla kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą wykorzystać w procedurze własnych komórek jajowych.
Klinika Gyncentrum Wrocław wspiera niepłodne pary na każdym etapie ich drogi do rodzicielstwa. Zapewnia dostęp do kompleksowej diagnostyki oraz nowoczesnych metod leczenia, włącznie z technikami wspomaganego rozrodu, takimi jak in vitro.
Podstawowe badanie oceniające kobiecą płodność. Sprawdź stan rezerwy jajnikowej w Gyncentrum Wrocław i świadomie zaplanuj swoje macierzyństwo.
W Klinice Gyncentrum Wrocław pacjenci mogą wykonać pełną diagnostykę nasiania, począwszy od oceny podstawowych parametrów, poprzez rozszerzoną analizę, a skończywszy na zaawansowanych metodach diagnostycznych.
Od 6 miesięcy lub dłużej bezskutecznie staracie się o dziecko? To czas, aby umówić pierwszą wizytę w jednej z najbardziej doświadczonych klinik leczenia niepłodności we Wrocławiu.
Misja Gyncentrum
Naszą misją jest zapewnienie kompleksowej opieki medycznej oraz dostarczenie nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych, które mają pomóc niepłodnym parom spełnić ich marzenie o dziecku. Chcemy, by każda para dotknięta problemem niepłodności otrzymała szansę na upragnione potomstwo.
Zadzwoń terazDo każdego przypadku podchodzimy bardzo indywidualnie. Proces leczenia zawsze poprzedzamy kompleksową diagnostyką, która ma określić podłoże niepłodności. Obejmuje ona badania endokrynologiczne, badania anatomiczne, infekcyjne, immunologiczne oraz zaawansowaną diagnostykę genetyczną. Na podstawie uzyskanych wyników proponujemy parze najskuteczniejszą w jej przypadku terapię.
Aby osiągnąć cel, sięgamy po najnowocześniejsze metody wspomaganego rozrodu, takie jak ICSI, IMSI, PICSI oraz diagnostykę preimplantacyjną, w tym PGT-A, niPGTA, PGT-M, PGT-SR oraz Karyomapping. Nasza oferta obejmuje także szeroki wachlarz badań laboratoryjnych. Ponadto zapewniamy dostęp do Międzynarodowego Banku Nasienia i Komórek Jajowych Gyncentrum. Mając na uwadze komfort i indywidualne potrzeby naszych Pacjentów, staramy się przez cały czas poszerzać ofertę realizowanych badań i zabiegów.
Gdzie jesteśmy?
Klinika Leczenia Niepłodności
i Diagnostyki Prenatalnej
ul. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław
Rejestracja telefoniczna:
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]
poniedziałek – piątek: 7:00 – 20:00
sobota: 7:00 – 15:00
od dnia 1.12.2023r nasza infolinia będzie czynna:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00
sobota: 7:00-15:00
Godziny otwarcia kliniki:
poniedziałek-piątek: 9:00 -17:00
Dostępne już niebawem!
E-rejestracjaDo zobaczenia!













Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców Zawiercia – NABÓR TRWA!
Wciąż trwa nabór wniosków do miejskiego programu in vitro dla mieszkańców Zawiercia w latach 2023-2026, którego Klinika Gyncentrum jest realizatorem. Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania w wysokości 4 000 lub 7 000 złotych w zależności od procedury.
Od 1 grudnia zmiana godzin pracy infolinii!
Drodzy Pacjenci, informujemy, że od 1 grudnia 2023 r. zmianie ulegną godziny pracy naszej infolinii.
In vitro z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI, ang. artificial intelligence) w Klinikach Gyncentrum!
Naukowcy Gyncentrum opracowali własny algorytm do oceny zarodków najlepiej rokujących w procedurze in vitro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w procedurach zapłodnienia pozaustrojowego to innowacja mająca na celu zwiększenie ich skuteczności. W Gyncentrum dążymy do tego, by w przyszłości algorytm stał się standardowym narzędziem dodatkowej oceny każdego zarodka przed transferem, tak aby jak najwięcej par z Polski i zagranicy mogło spełnić swoje marzenie o dziecku.
W Laboratorium Genetycznym Gyncentrum zidentyfikowano nowe warianty koronawirusa
Nagroda Najwyższa Jakość QI 2020 dla Gyncentrum
Szkolenie KITAZATO Walencja 2018
Badania prenatalne w ramach NFZ w Częstochowie
DARMOWE KONSULTACJE DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH
Trening relaksacyjny i porady psychologiczne
Zrób
pierwszy krok
do skutecznego leczenia!