Ocena rezerwy jajnikowej

Nowoczesny parametr kontroli płodności

Ocena rezerwy jajnikowej to podstawowy test mówiący o stanie płodności kobiety. Rezerwa jajnikowa to ilość pęcherzyków w jajniku zdolnych do wzrostu i rozwoju komórki jajowej. Każda kobieta rodzi się z określoną rezerwą jajnikową, która w ciągu życia zmniejsza się bezpowrotnie.

ocena rezerwy jajnikowej amh

Zrób pierwszy krok do macierzyństwa!
Wykonaj badanie AMH

Badanie AMH

Obecnie najskuteczniejszym parametrem oceny płodności w różnych okresach życia kobiety jest badanie stężenia AMH (ang. Anti-Müllerian Hormone).

AMH jest to marker określający dokładnie rezerwę jajnikową oraz stan pęcherzyków jajnikowych. AMH produkowany jest w pęcherzykach antralnych przez komórki ziarniste otaczające komórki jajowe gotowe do wzrostu.

Cel badania AMH

Określenie poziomu hormonu anti-Müllerowskiego pozwala świadomie zaplanować moment starań o dziecko, a także dobrać odpowiednią metodę leczenia w przypadku problemów z zajściem w ciążę. Ocena rezerwy jajnikowej sygnalizuje również problem przedwczesnego wygasania czynności jajników oraz pozwala przewidzieć moment wejścia w okres menopauzy.

Kiedy należy wykonać badanie?

Badanie AMH nie jest zależne od cyklu menstruacyjnego, dlatego może być wykonane w dowolnym dniu, a także w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

W Klinice Gyncentrum wyniki badania AMH dostępne są jeszcze tego samego dnia. Laboratorium Medyczne Gyncentrum, jako jedno z pierwszych w Polsce, zastosowało najnowocześniejszą technologię umożliwiającą uzyskanie dokładnych wyników badania AMH w ciągu 20 minut.

AMH cena

Interesuje Cię koszt badania AMH? Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem lub kontaktu z infolinią Gyncentrum pod nr telefonu 32 506 57 77.

Gdzie można wykonać badanie rezerwy jajnikowej? 

Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1
tel. 32 506 57 77
e-mail: info@gyncentrum.pl

Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10
tel. 12 306 73 77
e-mail:infokrakow@gyncentrum.pl

Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum Bielsko-Biała
ul. Komorowicka 140
tel. 32 506 57 77
e-mail: infobielsko@gyncentrum.pl

Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum Częstochowa
ul. Kozielewskiego 9
tel. 32 506 57 77
e-mail: infoczestochowa@gyncentrum.pl