In vitro z komórkami Dawczyni Lublin

PROGRAM IN VITRO W LUBLINIE

Nowa perspektywa spełnienia marzeń o rodzicielstwie

In vitro z komórkami jajowymi Dawczyni w Lublinie to szansa na ciążę dla kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą wykorzystać w procedurze własnych komórek jajowych.

 

Więcej o programie
In vitro z komórkami Dawczyni Lublin

Klinika Gyncentrum Lublin
ul. Tomasza Zana 32A

Więcej >>

Nowoczesne techniki wspomaganego rozrodu, specjalistyczna wiedza zespołu lekarskiego Gyncentrum, zaangażowanie Dawczyń komórek jajowych.

Umów wizytę

Na podstawie wieloletniego doświadczenia specjalistów Gyncentrum w leczeniu niepłodności oraz na potrzeby naszych Pacjentów opracowaliśmy Program in vitro z komórkami Dawczyni Lublin. Jego istotą jest zapłodnienie komórki jajowej uzyskanej od anonimowej Dawczyni nasieniem partnera pacjentki.

Program przeznaczony jest dla par, u których problem niepłodności podyktowany jest czynnikiem żeńskim. W procedurze zapłodnione mogą być zarówno świeże komórki jajowe (fresh egg), jak i mrożone (frozen egg). Pochodzą one z Międzynarodowego Banku Nasienia i Komórek Jajowych Gyncentrum.

WSKAZANIA

Dla kogo in vitro z komórkami jajowymi Dawczyni Lublin?

Program in vitro z komórkami jajowymi Dawczyni Lublin dedykowany jest parom, u których niepłodność spowodowana jest czynnikiem żeńskim, tj. kobieta nie posiada własnych komórek, jest ich zbyt mało, aby procedura in vitro miała szansę zakończyć się sukcesem lub istnieje duże ryzyko przeniesienia na dziecko choroby genetycznej.

Program przeznaczony jest dla kobiet:

 • mających niskie stężenie AMH,
 • cierpiących na zespół przedwczesnego wygaśnięcia funkcji jajników,
 • po wielokrotnych poronieniach,
 • po zabiegu usunięcia jajników,
 • mających za sobą nieudane próby zapłodnienia pozaustrojowego IVF,
 • obciążonych chorobami genetycznymi,
 • po terapii przeciwnowotworowej,
 • nieposiadających własnych komórek jajowych,
 • u których niemożliwe jest uzyskanie prawidłowych komórek jajowych.
SZCZEGÓŁY PROGRAMU

Jakie procedury obejmuje Program in vitro z komórką jajową Dawczyni Lublin?

Program in vitro z komórką jajową Dawczyni Lublin obejmuje wszystkie procedury niezbędne do przeprowadzenia in vitro, łącznie z konsultacjami lekarskimi, przygotowaniem i stymulacją Dawczyni, pobraniem od niej komórek oraz transferem zarodka wieńczącym cały proces zapłodnienia pozaustrojowego. Na każdym etapie leczenia para znajduje się pod opieką indywidualnego koordynatora programu.

Pary zakwalifikowane do programu mają zapewnione:

 • konsultacje lekarskie wraz z badaniami USG w trakcie trwania cyklu leczenia (od rozpoczęcia przygotowania do pierwszego transferu)
 • przygotowanie i stymulacja Dawczyni
 • pobranie komórek jajowych od Dawczyni
 • badania Partnera: anty-HIV, anty-HBC, HBS Ag, anty-HCV Ab, test na kiłę, MSOME
 • badania Pacjentki: anty-HIV, anty-HBC, HBS Ag, anty-HCV Ab, test na kiłę, toksoplazmoza, różyczka, wymaz bakteriologiczny z pochwy, badanie cytologiczne, Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma
 • badanie grupy krwi Pacjentki
 • estradiol i progesteron w trakcie przygotowania do transferu
 • przygotowanie nasienia Partnera do zapłodnienia
 • zamrożenie i przechowywanie nasienia Partnera do dnia zapłodnienia (rok mrożenia)
 • zapłodnienie metodą IMSI/ICSI
 • hodowla zarodka/ zarodków
 • Assisted hatching – AH (wspomaganie wykluwania)
 • jeden transfer (ET/KET)
 • zamrożenie i przechowywanie zarodków w Banku Komórek Rozrodczych Gyncentrum przez 1 rok
 • 2x beta hCG
 • przedłużona hodowla zarodka
 • jedna wizyta kontrolna po transferze
DODATKOWE BADANIE

Badanie genetyczne Dawczyni – FertiSCREEN

 

Istnieje możliwość dodatkowego przebadania Dawczyni pod kątem nosicielstwa mutacji recesywnych. Badanie to jest wykonywane także u partnera Biorczyni. Dzięki temu Biorcy mogą sprawdzić, jakie jest ryzyko wystąpienia określonych mutacji genetycznych u dziecka.

Więcej o badaniu

Test FertiSCREEN to niepowtarzalna możliwość precyzyjnego zbadania aż 128 wybranych genów związanych z chorobami genetycznymi najczęściej występującymi w polskiej populacji, tj. mukowiscydoza, fenyloketonuria, rdzeniowy zanik mięśni, choroba Tay Sachs etc.

Wiedza na temat nosicielstwa choroby genetycznej pozwala odpowiednio wcześnie podjąć kroki mające na celu zminimalizowanie ryzyka przekazania choroby potomstwu. Przyszli rodzice mogą wówczas świadomie podjąć decyzję o ciąży oraz rozważyć poddanie się procedurze in vitro wraz z diagnostyką preimplantacyjną PGT-M, która zwiększy ich szanse na urodzenie zdrowego dziecka. Ponadto poznają przyczynę ewentualnych problemów z zajściem w ciążę oraz poronień.

KORZYŚCI

In vitro z komórkami Dawczyni – dlaczego w Gyncentrum Lublin?

Dopasowanie anonimowej
Dawczyni do 7 dni
Gwarancja 2 blastocyst
75% skuteczności programu
Dopasowanie Dawczyni na podstawie
podobnych cech fenotypowych
Równoległe przygotowanie Dawczyni
i Biorczyni przez tego samego lekarza
Bezpieczeństwo i anonimowość
na każdym etapie procedury
Kompleksowa opieka
dedykowanego koordynatora
Restrykcyjna kwalifikacja
medyczna Dawczyni
Dopasowanie anonimowej
Dawczyni do 7 dni
Gwarancja 2 blastocyst
75% skuteczności programu
Dopasowanie Dawczyni na podstawie
podobnych cech fenotypowych
Równoległe przygotowanie Dawczyni
i Biorczyni przez tego samego lekarza
Bezpieczeństwo i anonimowość
na każdym etapie procedury
Kompleksowa opieka
dedykowanego koordynatora
Restrykcyjna kwalifikacja
medyczna Dawczyni
PRZEBIEG PROCEDURY

Etapy programu in vitro z komórkami Dawczyni Lublin

 

 

Więcej o przebiegu programu
FAQ

Najczęściej zadawane pytania
dotyczące in vitro z komórką jajową Dawczyni

Czym różni się in vitro z komórką jajową Dawczyni od klasycznego in vitro?

Obie procedury przebiegają prawie identycznie. Mamy kwalifikację pary, stymulację hormonalną, punkcję jajników, podczas której pobierane są komórki jajowe, zapłodnienie in vitro, transfer zarodka oraz potwierdzenie ciąży po 14 dniach od transferu. Jedna różnica występuje na etapie stymulacji. W in vitro z komórką jajową Dawczyni to właśnie Dawczyni poddaje się stymulacji hormonalnej oraz punkcji jajników, nie zaś Biorczyni zarodka.

Kim są Dawczynie i jakie wymagania muszą spełnić, by móc oddać komórki?

Dawczynie to młode, zdrowe kobiety, które w pełni świadomie pragną podzielić się swoimi komórkami jajowymi z niepłodnymi parami chcącymi spełnić marzenie o rodzicielstwie. Doskonale rozumieją ich sytuację, kieruje nimi empatia i chęć podarowania komuś szczęścia. W klinice Gyncentrum Dawczynie komórek przechodzą restrykcyjną procedurę kwalifikacyjną, ich stan zdrowia jest dokładnie weryfikowany. Nie mogą mieć nałogów ani chorób uwarunkowanych genetycznie. Muszą posiadać negatywne wyniki testów na obecność chorób przenoszonych drogą płciową: AIDS (HIV), zapalenie wątroby typu B i C, kiły lub HTLV. Kwalifikacja do dawstwa komórek jest więc procesem wieloetapowym i wymaga od kandydatek na Dawczynie dużego zaangażowania. Wszystkie procedury są jednak niezbędne, by klinika miała 100% pewność, że nie istnieją żadne przeciwskazania do oddania komórek jajowych przez konkretną kobietę.

Czy mogę poznać Dawczynię, która podzieliła się ze mną swoimi komórkami?

Wiele par podchodzących do in vitro z komórkami jajowymi Dawczyni, chciałoby poznać, zobaczyć i podziękować osobie, która przyczyniła się do ich szczęścia. Niestety polskie prawo nie przewiduje takiej sytuacji, dopuszczając jedynie dawstwo anonimowe. W praktyce oznacza to, że zarówno dane osobowe Dawczyń komórek, jak i dawców nasienia pozostają niejawne. Polskie prawo nie dopuszcza także tzw. dawstwa ze wskazaniem, para nie może więc wskazać konkretnej, znanej sobie osoby, od której chciałaby otrzymać komórki jajowe, np. siostry, przyjaciółki itp. Przy wyborze Dawczyni dla pary klinika bierze jednak pod uwagę grupę krwi oraz podobieństwo fenotypowe (kolor oczu, włosów, wzrost czy budowa ciała), by przyszłe dziecko było możliwie jak najbardziej podobne do rodziców.

Masz więcej pytań?
Skontaktuj się z nami! 

PROGRAM IN VITRO

Program in vitro
z nasieniem Dawcy

Więcej o programie

Skorzystanie z banku nasienia rozważane jest w momencie, gdy parametry nasienia mężczyzny nie pozwalają na posiadanie własnego potomstwa. Do programu in vitro z nasieniem dawcy mogą przystąpić mężczyźni, u których problemem są:

 • złe parametry nasienia lub brak plemników w nasieniu
 • obciążenie chorobami genetycznymi
 • przebyte leczenia przeciwnowotworowe

Pary decydujące się na nasienie dawcy, wypełniają ankietę na temat preferencji dotyczących m.in. koloru oczu, włosów, sylwetki, grupy krwi tak, aby cechy te były jak najbardziej zbliżone do cech przyszłego ojca. Zarówno Biorcom, jak i Dawcom zapewniamy anonimowość.

PROGRAM IN VITRO

Adopcja zarodków

Więcej o programie

W sytuacji, gdy problem niepłodności dotyczy obojga partnerów, para może zdecydować się na adopcję zarodka. Zarodki do adopcji pochodzą od par, które podchodziły już do procedury in vitro w Klinice Gyncentrum, posiadają wymarzoną ilość potomstwa, jednak mają zamrożoną większą liczbę zarodków. Często więc w takiej sytuacji decydują się na oddanie nadliczbowych zarodków do adopcji parom, których komórki rozrodcze nie pozwalają na poczęcie biologicznego potomstwa.

Adopcja zarodka możliwa jest wówczas, gdy para spełni wymagania formalne oraz zostanie zakwalifikowana do programu przez specjalistę Gyncentrum Lublin.

CENNIK

In vitro z komórką Dawczyni Lublin cena

 

Interesuje Cię koszt procedury in vitro z komórkami jajowymi Dawczyni? Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem lub kontaktu z infolinią Gyncentrum pod nr telefonu 535 840 770.

Masz więcej pytań? Chcesz skonsultować się ze specjalistą Gyncentrum?

Zapraszamy do kontaktu
z koordynatorem programu

  Dziękujemy za wypełnienie formularza

  Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

  Strona główna