Profilaktyka nowotworowa

Mammografia

Badanie mammograficzne polega na prześwietleniu rentgenowskim z użyciem niskiej dawki promieniowania. Pozwala to na dokładne zbadanie piersi i wykrycie nawet najmniejszej zmiany.

Czytaj więcej
USG piersi

Sonomammografia jest jednym z elementów profilaktyki oraz wczesnej diagnostyki chorób piersi, w tym raka piersi. USG piersi jest wykonywane na każdym etapie diagnostyki.

Czytaj więcej
Test HPV

HPV to wirus brodawczaka ludzkiego, którego obecność wykrywana jest u 99,7% kobiet ze zdiagnozowanym rakiem szyjki macicy. Co roku na raka szyjki macicy zapada około 3,5 tys. Polek.

Czytaj więcej
CINtec PLUS Cytology

CINtec PLUS Cytology to zaawansowany test immunocytochemiczny, pozwalający na ocenę komórek w bardzo wczesnej fazie zmian nowotworowych. Test CINtec PLUS Cytology łączy w sobie dwa biomarkery: p16 oraz Ki-67.

Czytaj więcej
Cytologia płynna (LBC)

Cienkowarstwowa cytologia na podłożu płynnym LBC, (ang. Liquid Based Cytology) to nowa technika wykonywania przesiewowych badań w kierunku raka szyjki macicy.

Czytaj więcej
Biopsja gruboigłowa piersi

Badanie polega na pobraniu fragmentu gruczołu piersiowego przy pomocy igły o odpowiedniej grubości pod kontrolą USG w znieczuleniu miejscowym. Pozyskana tkanka trafia do badania histopatologicznego.

Czytaj więcej
Badanie BRCA1 i BRCA2

Badanie umożliwia identyfikację nieprawidłowości w sekwencji kodującej tych genów. Pozwala to określić, czy u danej osoby występuje podwyższone ryzyko zachorowania na raka piersi i/lub jajnika.

Czytaj więcej