Plastyka przedsionka pochwy

PLASTYKA PRZEDSIONKA POCHWY

Przywróć właściwe funkcjonowanie pochwy i odzyskaj komfort życia.

Przedsionek pochwy jest bardzo ważnym elementem kobiecego ciała, choć nie mówi się o nim zbyt wiele. Tymczasem to właśnie od jego budowy i funkcjonowania zależy jakość życia seksualnego kobiety. Potwierdzą to zapewne Panie, u których przedsionek pochwy uległ zniekształceniu, np. w następstwie trudnego porodu. Jednak i w tym przypadku medycyna estetyczna przychodzi z pomocą. Za sprawą niewielkiej ingerencji chirurgicznej można dziś skorygować przedsionek pochwy w taki sposób, by odzyskał nie tylko dawny wygląd i prawidłowe funkcjonowanie.

Specjaliści Gyncentrum czekają na Ciebie w Katowicach

Umów zabieg
PLASTYKA PRZEDSIONKA POCHWY KATOWICE

Gdzie wykonać plastykę przedsionka pochwy w Katowicach?

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Czym jest plastyka przedsionka pochwy?

 

Zabieg plastyki przedsionka pochwy ma na celu przywrócenie jej prawidłowego funkcjonowania. Korekta polega na zwężeniu wejścia do pochwy, a także rekonstrukcji jej budowy anatomicznej. Najczęściej z zabiegu korzystają kobiety po trudnych porodach (gdy masa ciała dziecka była duża), które pozostawiły źle gojące się rany, bolesne zrosty, blizny lub szerokie wejście do pochwy. Kwalifikacja do zabiegu odbywa się podczas konsultacji z lekarzem specjalistą. W jej trakcie specjalista przeprowadza z pacjentką dokładny wywiad medyczny, zleca niezbędne badania laboratoryjne oraz wyjaśnia krok po kroku, jak cały zabieg będzie wyglądał.

Umów wizytę

Dla kogo przeznaczona jest plastyka przedsionka pochwy?

 

Z zabiegu powinny skorzystać pacjentki, które skarżą się na tzw. zbyt luźne, nadmiernie otwarte wejście do pochwy. Wówczas szpara sromowa nie jest w pełni zamknięta przez wargi sromowe mniejsze i zamiast typowej liniowej szpary sromowej widoczne są tkanki samej pochwy. Przyczyną takiego stanu może być poród siłami natury albo naturalna anatomia kobiety lub proces starzenia się tkanek.

Chcesz dowiedzieć się więcej o plastyce
przedsionka pochwy w Gyncentrum?
Czytaj dalej lub skontaktuj się
z Infolinią Gyncentrum.
+48 735 122 777

Przebieg zabiegu

Plastyka przedsionka pochwy wykonywana w klinice Gyncentrum jest zabiegiem laserowym. Wiązka lasera emitowana przez specjalną głowicę powoduje mikrouszkodzenia w śluzówce narządu, wymuszając naturalną regenerację tkanek. Efektem procedury jest zwężenie pochwy, redukcja problemu suchości oraz wzrost satysfakcji seksualnej. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa od 1 do 2 godzin w zależności od rodzaju i rozległości problemu, z jakim boryka się pacjentka.

Umów wizytę

Plastyka przedsionka pochwy – ile trwa rekonwalescencja?

Po plastyce przedsionka pochwy pacjentka przeważnie dość szybko dochodzi do siebie. W tym czasie może łagodzić ból przy pomocy dostępnych środków przeciwbólowych. Obrzęk, który bardzo często się pojawia i jest zjawiskiem całkowicie normalnym, znika po ok. tygodniu od zabiegu, a rana pooperacyjna goi się. W trakcie rekonwalescencji nie powinna wykonywać zbyt gwałtownych ruchów i forsownych ćwiczeń. Niezwykle ważna w tym czasie jest odpowiednia higiena miejsc intymnych. Powrót do aktywności seksualnej powinien nastąpić nie wcześniej niż po ok. 6. tygodniach od zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania plastyki przedsionka pochwy

 • ogólny zły stan zdrowia,
 • choroby nowotworowe,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • menstruacja,
 • aktywna infekcja intymna.

Odzyskaj komfort życia
i pewność siebie!

Umów konsultację
do zabiegu plastyki przedsionka pochwy
w Gyncentrum

  Dziękujemy za wypełnienie formularza

  Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.

  Umów konsultację