niPGT-A

Najnowocześniejsza, nieinwazyjna metoda badania zarodków

niPGT-A (ang. non-invasive Preimplantation Genetic Testing for Aneuploidy), to nieinwazyjny przesiewowy test genetyczny, polegający na ocenie liczby wszystkich chromosomów obecnych w materiale pobranym z medium hodowlanego zarodka na wczesnym etapie jego rozwoju, w pierwszych dniach procedury zapłodnienia in vitro. Odchylenia od normy w liczbie chromosomów odpowiadają za większość poronień w pierwszym trymestrze ciąży oraz niepowodzenia zapłodnienia in vitro.

Test niPGT-A pozwala natomiast na identyfikację aneuploidii, tj. zespół Downa, zespół Patau, zespół Edwardsa, zespół Turnera, zespół Klinefeltera i innych oraz wybór zdrowego i najlepiej rokującego zarodka do transferu.

 

test genetyczny ni-PGT-A

Interesuje Cię test genetyczny niPGT-A?
Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły

Najnowocześniejsza, nieinwazyjna technologia

niPGT-A różni się od klasycznego PGT-A sposobem pobierania materiału, który nie ingeruje w struktury zarodka. Materiał do badania stanowi tutaj tylko i wyłącznie płyn, w którym zarodek był hodowany. Badania wykazały zgodność między DNA pochodzenia zarodkowego w płynie hodowlanym z materiałem pozyskanym z fragmentu trofoektodermy, jak przy tradycyjnej metodzie PGT-A.

Laboratorium Genetyczne Gyncentrum, jako jedyne w Polsce, dysponuje najnowocześniejszą technologią sekwencjonowania genomu ludzkiego do badania zarodków z płynu hodowlanego. Umożliwia ona wykrycie, na bardzo wczesnym etapie rozwoju zarodka, nieprawidłowości chromosomowych w zaledwie kilkanaście godzin, z niespotykaną dotąd dokładnością.

Kto powinien wykonać test niPGT-A (PGS)?

Test niPGT-A to szansa na ciążę i urodzenie zdrowego dziecka dla par:

  • podchodzących do procedury zapłodnienia in vitro,
  • doświadczających jednego lub więcej poronień,
  • po nieudanych procedurach zapłodnienia in vitro,
  • w których partnerka ma więcej niż 35 lat,
  • u których zdiagnozowano nosicielstwo chorób genetycznych,
  • z rodzin obciążonych chorobami genetycznymi, w których choroba ujawniła się klinicznie,
  • po leczeniu nowotworu w przeszłości

Dlaczego warto wykonać test niPGT-A (PGS)?

Badanie umożliwia wybór zdrowego i najlepiej rokującego zarodka do transferu. Transfer zdrowego zarodka zwiększa szansę na ciążę i urodzenie zdrowego dziecka oraz ogranicza ryzyko poronienia.

Test genetyczny niPGT-A (PGS) cena

Interesuje Cię koszt testu genetycznego niPGT-A? Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem lub kontaktu z infolinią Gyncentrum pod nr telefonu 32 506 57 77.