Bulkamid

LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU

Bulkamid to małoinwazyjna metoda leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabieg jest szybki, bezpieczny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Likwiduje problem nietrzymania moczu w ok. 95%.

Problem nietrzymania moczu dotyczy nawet 30% Polek. Przypadłość ta znacząco obniża komfort życia kobiety, a w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do wycofania społecznego. Najczęstszą przyczyną nietrzymania moczu jest osłabienie mięśni dna miednicy spowodowane przebytymi porodami oraz zmianami hormonalnymi.

Gyncentrum to ośrodek specjalizujący się w kompleksowym leczeniu nietrzymania moczu. Wykorzystujemy nowoczesne, sprawdzone i przede wszystkim skuteczne metody leczenia NTM. Poza laserem MonaLisa Touch i fotelem EMSELLA pacjentki naszej kliniki mogą skorzystać również z innowacyjnej metody leczenia nietrzymania moczu preparatem Bulkamid.

nietrzymanie moczu
LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU KATOWICE

Zabieg z użyciem preparatu Bulkamid w Katowicach

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Chcesz umówić się na konsultację z lekarzem specjalistą? Skontaktuj się z nami!
+32 506 53 00
O METODZIE

Co to jest Bulkamid?

Bulkamid to biokompatybilny hydrożel, który wstrzyknięty w ścianki ujścia cewki moczowej zawęża je i tworzy w nich swego rodzaju „poduszki”. Bulkamid CZĘŚCIOWO zamyka ujście cewki moczowej, dzięki czemu pacjentka z większą łatwością utrzymuje mocz w pęcherzu (nie dochodzi do mimowolnego wycieku). Rozmiar poduszek zależy od ilości wstrzykniętego preparatu. Najczęściej wstrzykuje się 3-4 porcje Bulkamidu.

Preparat wstrzykiwany jest za pomocą uretroskopu. Zabieg trwa około 10-15 minut i przeprowadza się go w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Po 24. godzinach od zabiegu pacjentka może powrócić do normalnej aktywności. Co więcej, hydrożel Bulkamid nie zawiera plastiku. W 97,5% składa z wody i w 2,5% z poliakrylamidu, czyli polimeru pochodzenia naturalnego o właściwościach mechanicznych odpowiadających właściwościom narządów i tkanek miękkich organizmu.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania
dotyczące Bulkamidu

Dla kogo przeznaczony jest Bulkamid?

Bulkamid wspomaga mechanizmy zamykania cewki moczowej, co daje lepszą kontrolę nad nietrzymaniem moczu, szczególnie w przypadkach wysiłkowego NTM: podczas śmiechu, kichania czy kaszlu, w trakcie aktywności fizycznej lub współżycia seksualnego. Ze względu na małą inwazyjność i szybką rekonwalescencję, zabieg rekomendowany jest wszystkim pacjentkom, które chcą poprawić komfort i jakość życia, a u których zawiodły zachowawcze metody leczenia.

Czy podanie Bulkamidu wiąże się z ryzykiem powikłań?

W trakcie badań klinicznych nad produktem Bulkamid zanotowano niewielką liczbę niegroźnych i przejściowych powikłań po zabiegu. Najczęściej zgłaszanymi powikłaniami były: ból podczas lub po zabiegu, niewielka ilość krwi w moczu, opóźnione lub bolesne oddawanie moczu, a także infekcja dróg moczowych.

Jakie efekty daje zastosowanie Bulkamidu?

Dzięki wypełnieniu ścianek cewki moczowej, pacjent zyskuje większą kontrolę nad trzymaniem moczu. Poduszki tworzone przez produkt Bulkamid wspomagają zamknięcie cewki moczowej, niwelując (lub w znacznym stopniu ograniczają ilość i częstotliwość) wycieku moczu w sytuacjach zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej – czyli najczęściej w trakcie wysiłku fizycznego, kaszlu lub kichania, a także śmiania się.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

Nie, Bulkamid jest zabiegiem jednorazowym i nie wymaga powtarzania.

NASZ SPECJALISTA

Wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście

Zabieg z użyciem Bulkamidu wykonywany jest przez specjalistę posiadającego wieloletnie doświadczenie w wielu obszarach ginekologii estetycznej, ginekologii i położnictwa.

Zakres działań dr Iman Hijazi w obszarze ginekologii estetycznej obejmuje leczenie nietrzymania moczu, labioplastykę, plastykę przedsionka pochwy, usunięcie oraz odtworzenie błony dziewiczej, plastykę napletka łechtaczki, G-shot, czyli powiększenie punktu G, leczenie zespołu rozluźnienia pochwy, laserową terapię pochwy oraz rewitalizację poporodową.

Zadzwoń teraz
dr Iman

Masz problem
z nietrzymaniem moczu?

Skontaktuj się z nami
i dowiedz się więcej!

    Dziękujemy za wypełnienie formularza

    Już niebawem skontaktujemy się z Tobą.

    Powrót na stronę