Leczenie endometriozy

W Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu endometriozy. Nie zwlekaj – pozbądź się bólu lub problemów z płodnością.

Nowoczesne metody leczenia endometriozy

Leczenie endometriozy zależy od stopnia jej zaawansowania oraz od wieku pacjentki. Choć nie odkryto jeszcze metody całkowitego wyleczenia tego schorzenia, wczesne wykrycie endometriozy oraz wdrożenie odpowiedniej terapii mają duży wpływ na samopoczucie i komfort życia kobiety, a nawet na możliwość zajścia przez nią w ciążę.

W Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum oferujemy kompleksowe metody leczenia. Korzystamy z laparoskopii diagnostycznej i operacyjnej, leczenia operacyjnego nożem plazmowym, farmakoterapii oraz innowacyjnych terapii.

Umów się na konsultację
z lekarzem specjalistą Gyncentrum

+48 735 122 777

  Dopiero podejrzewasz u siebie endometriozę?

   

   

   

   

   

   

   

   

  Specjaliści Gyncentrum o endometriozie

  Endometrioza to nie wyrok

  Cierpisz na endometriozę? Doświadczasz bolesnych objawów związanych z tym schorzeniem? Starasz się o dziecko, lecz boisz się, że choroba może pokrzyżować Twoje plany rodzicielskie? Obejrzyj film z udziałem naszych ekspertów, ginekologa położnika lek. Arkadiusza Kucharka oraz ginekolog położnik dr n. med. Alicji Gajewskiej-Kucharek, którzy opowiedzą Ci więcej na temat diagnostyki i leczenia endometriozy.

  Metody leczenia endometriozy

  ZMNIEJSZENIE DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH

  Terapia farmakologiczna

  Głównym celem leczenia farmakologicznego jest eliminacja, bądź zmniejszenie dolegliwości bólowych. Leki dobierane są indywidualnie, z uwzględnieniem stopnia zaawansowania endometriozy, nasilenia dolegliwości bólowych, planów rozrodczych oraz chorób współtowarzyszących. Tylko kobiety chorujące na endometriozę wiedzą jak intensywny ból może towarzyszyć tej chorobie. Wówczas zwykłe leki przeciwbólowe nie pomagają i lekarz przepisuje silniejsze preparaty wydawane na receptę. W terapii farmakologicznej bierze się pod uwagę niesteroidowe leki przeciwzapalne i terapie hormonalne. Te ostatnie hamują czynność jajników, prowadząc przy tym do zaniku ognisk endometriozy i zmniejszenia dolegliwości bólowych.

  Terapia farmakologiczna nie rozwiązuje jednak problemu endometriozy. Leczenie farmakologiczne najczęściej idzie w parze z leczeniem operacyjnym.

  ZŁOTY STANDARD W LECZENIU ENDOMETRIOZY

  Leczenie operacyjne

  Złotym standardem w leczeniu endometriozy jest laparoskopia. Ma ona dużą przewagę wobec tradycyjnego zabiegu chirurgicznego. Przede wszystkim nie wymaga otwarcia powłoki brzusznej, a więc nie pozostawia pacjentce blizn. Ta nie traci również tyle krwi, co przy tradycyjnej operacji, co automatycznie skraca czas rekonwalescencji. Laparoskopia wiąże się ponadto z dużo mniejszym ryzykiem powikłań pooperacyjnych. Zabieg polega na wprowadzeniu specjalnego urządzenia optycznego do jamy brzusznej pacjentki, dzięki czemu lekarz jest w stanie bardzo dokładnie przyjrzeć się ogniskom oraz torbielom endometrialnym i usunąć te, które tego wymagają.

  W Centrum Leczenia Endometriozy umożliwiamy pacjentkom skorzystanie z laparoskopowego leczenia endometriozy. Każda pacjentka zgłaszająca się do kliniki otrzymuje indywidualny plan leczenia dostosowany do jej potrzeb.

  Leczenie endometriozy z użyciem noża plazmowego

  Nowym, innowacyjnym narzędziem chirurgicznym, do tego bardzo skutecznym przy operacji endometriozy jest nóż plazmowy, umożlwiający lekarzowi cięcie tkanek z precyzją nieosiągalną do tej pory dla tradycyjnych narzędzi chirurgicznych, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezkrwawy. To obecnie najskuteczniejsze narzędzie, dzięki któremu możliwe jest usunięcie zrostów oraz ognisk endometrialnych. Nóż plazmowy pozwala operować tak delikatne narządy jak jajniki bez ryzyka obniżenia rezerwy jajnikowej, która jest tak ważna, w szczególności dla kobiet planujących ciążę. Ponadto, zabiegi przy użyciu plazmy są o wiele krótsze od innych i co ważniejsze – dają też o wiele lepsze efekty.

  Jak to działa?

  Lekarz ma pełną kontrolę nad głębokością penetracji w danej zmianie chorobowej. Doskonale widzi tkanki i ich otoczenie. Podczas zabiegu nożem plazmowym dochodzi do rozproszenia chorej tkanki i jej zasklepienia, przez co nie występuje krwawienie. Innymi słowy następuje precyzyjne cięcie zmian bez naruszenia struktury tkanki.

  WAPORYZACJA NOŻEM PLAZMOWYM
  ELEKTROKOAGULACJA
  WYCINANIE NOŻEM/NOŻYCZKAMI
  Nienaruszalność tkanki pod ogniskiem endometriozy
  Tak
  Nie
  Nie
  Ryzyko nawrotu choroby

  Małe

  Duże

  Małe

  Ryzyko powstania zrostów

  Małe

  Duże

  Duże

  Zachowanie rezerwy jajnikowej
  Tak
  Nie
  Nie
  Krwawienie podczas operacji
  Nie
  Nie
  Tak
  Możliwość usuwania zmian z delikatnych miejsc np. jajników, jelita, pęcherza moczowego
  Tak
  Nie
  Nie
  Możliwość użycia przy endometriozie głęboko naciekającej
  Nie
  Nie
  Tak
  BADANIA KLINICZNE Z UŻYCIEM LEKÓW

  Innowacyjne terapie

  Naszym celem jest umożliwianie pacjentom dostępu do najnowocześniejszych terapii przy jednoczesnym zapewnienieniu bezpieczeństwa. Prowadzimy badania kliniczne z wielu obszarów terapeutycznych, w tym ginekologii. Dzięki temu nasze pacjentki mają możliwość korzystania z najnowszych rozwiązań medycyny.

  Opieka nad Pacjentkami chorującymi na endometriozę w ramach badań klinicznych jest bezpłatna. Pacjentka może liczyć na wsparcie dedykowanego opiekuna działu badań klinicznych holsäCLINICAL, a w procesie leczenia towarzyszy jej lekarz ginekolog i endokrynolog. Na każdym etapie badania stan zdrowia pacjentki monitorowany jest przez doświadczonych specjalistów.

  leczenie-endometriozy-2
  INNOWACYJNE TERAPIE

  Daj sobie szansę na lepsze jutro
  i pożegnaj się z bólem!

  Weź udział w badaniu klinicznym dla chorych na endometriozę.

  Odwiedź nas w jednej z naszych klinik

  ZDROWIE W NAJLEPSZYCH RĘKACH

  Specjaliści w leczeniu endometriozy

  Specjaliści Gyncentrum łączą siły, wdrażając zarówno farmakologiczne, jak i operacyjne metody leczenia endometriozy w trosce o zdrowie i komfort życia kobiet.

  „Z każdą Pacjentką, która się do nas zgłasza tworzymy indywidualny plan postępowania i każda ma indywidualne wytłumaczone, jakie metody są dla jej konkretnego przypadku optymalne” – lek. Arkadiusz Kucharek

  „Oczywiście będąc chorą na endometriozę można zajść w ciążę. Natomiast wybór metody leczenia zależy od kilku czynników – przede wszystkim od wieku kobiety, stopnia zaawanasowania endometriozy, wysokości rezerwy jajnikowej, czasu trwania niepłodności i innych czynników współistniejących” – dr n. med. Alicja Gajewska-Kucharek

  Szpital Gyncentrum

  W Centrum Leczenia Endometriozy oferujemy szeroki zakres leczenia operacyjnego w ramach chirurgii jednego dnia. Pacjenci szpitala mogą liczyć na kompleksową opiekę medyczną na światowym poziomie. Szpital wyposażony jest w nowoczesny blok operacyjny z salą wybudzeń. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym, chirurgicznym i anestezjologicznym. Komputerowe techniki znieczulenia zapewniają pacjentom bezbolesną diagnostykę oraz zabiegi chirurgiczne.

  Komfortowe warunki dla pacjentów

  Do dyspozycji pacjentów oddajemy klimatyzowane jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienką. Pod czujnym okiem personelu medycznego, w kameralnych i komfortowych warunkach, pacjenci oczekują na zabieg i odzyskują po nim siły.

  Na terenie szpitala znajduje się apteka i laboratorium.

  leczenie-endometriozy-gyncentrum
  SZPITAL GYNCENTRUM

  Małoinwazyjne metody
  diagnostyczne i zabiegowe

  Kompleksowa opieka wraz z pełną diagnostyką i leczeniem operacyjnym.

  Szukasz skutecznej
  metody leczenia endometriozy?

  Umów się na konsultację
  ze specjalistą Gyncentrum!

   Dziękujemy za wypełnienie formularza

   Już niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin wizyty.

   Powrót na stronę

   Zmagasz się z endometriozą?

   Umów bezpłatną konsultację
   z naszym specjalistą!

    Dziękujemy za wypełnienie formularza

    Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin wizyty.

    Powrót na stronę