leczenie-nietrzymania-moczu-gyncentrum

Leczenie nietrzymania moczu

W klinice Gyncentrum wykorzystujemy nowoczesne, małoinwazyjne metody leczenia nietrzymania moczu.

Pozbądź się kompleksów, odzyskaj zdrowie i komfort życia!

Kompleksowa terapia niweluje problem NTM i pozwala odzyskać komfort życia.

W Gyncentrum do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu podchodzimy w sposób holistyczny. Pacjentki objęte są opieką lekarzy oraz fizjoterapeutów uroginekologicznych. Leczenie nietrzymania moczu w Katowicach możesz rozpocząć już w ciągu kilku dni. Wystarczy, że umówisz się na konsultację z lekarzem specjalistą.

Umów się na konsultację
z lekarzem specjalistą Gyncentrum

+48 735 122 777

  Wysiłkowe nietrzymanie moczu to wstydliwy problem

  NTM polega on na niekontrolowanym wyciekaniu moczu z pęcherza moczowego podczas kichania, śmiania się, kaszlu, wysiłku fizycznego, czy podnoszenia ciężkich przedmiotów. Na tę dolegliwość szczególnie narażone są kobiety. Przyczyną NTM u pań jest najczęściej osłabienie mięśni dna miednicy, spowodowane wrażliwością kobiecych narządów intymnych na zmiany hormonalne zachodzące w ciągu życia (ciąża, menopauza) oraz rozciągnięciem mięśni podczas porodów siłami natury. Według statystyk z problemem tym zmaga się aż jedna na pięć kobiet powyżej 40 roku życia. Niestety prawdopodobnie odsetek ten jest dużo wyższy, ponieważ wiele Pań uznaje NTM za wstydliwą dolegliwość i nie przyznaje się do niej. Problem ten jest więc dużo bardziej powszechny, niż pokazują nam statystyki.

  Wysiłkowe nietrzymanie moczu obniża jakość życia kobiety

  Dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu mają negatywny wpływ na codzienne życie kobiet cierpiących na tę przypadłość. Obniżają jakość życia, utrudniają kontakty rodzinne i towarzyskie. Często prowadzą także do depresji i zaburzeń seksualnych. Na szczęście współczesna medycyna oferuje wiele skutecznych metod leczenia nietrzymania moczu, dzięki którym kobieta może odzyskać kontrolę nad swoim pęcherzem i komfort życia. Są one w większości nieinwazyjne, dlatego kobieta w żaden sposób nie musi się ich obawiać. Naszym pacjentkom po leczeniu nie grożą żadne powikłania, a same zabiegi trwają maksymalnie kilkadziesiąt minut.

  Odpowiednia metoda leczenia nietrzymania moczu zawsze dobierana jest konkretnie do przypadku. W klinice Gyncentrum w Katowicach w jej doborze zawsze uwzględniane są potrzeby kobiety. Komfort pacjentki jest dla nas bardzo ważny, dzięki czemu kobiety lepiej czują się podczas leczenia.

  DR IMAN HIJAZI

  Wylecz skutecznie nietrzymanie moczu

  Nietrzymanie moczu nie powinno być tematem tabu. Aż 2 mln Polek zmaga się z tym problemem, szukając sposobów na jego wyleczenie. Nasza specjalistka ginekologii estetycznej dr Iman Hijazi wyjaśnia, jakie skuteczne, szybkie i bezpieczne metody leczenia NTM stosujemy w Gyncentrum.

  Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

  leczenie nietrzymania moczu cta ginekologia-plastyczna-gyncentrum

  Zabiegi na nietrzymanie moczu

  W klinice Gyncentrum Ginekologia Plastyczna wykorzystujemy nowoczesne, małoinwazyjne metody leczenia nietrzymania moczu. Dzięki temu leczenie jest bezbolesne, a pacjentki mogą uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości po zabiegu. Leczenie nietrzymania moczu w Katowicach może zostać przeprowadzone za pomocą jednej z poniższych metod.

  WYLECZ SKUTECZNIE NIETRZYMANIE MOCZU

  EMSELLA – Innowacyjna metoda leczenia NTM

  BTL EMSELLA to najbardziej nowoczesna metoda leczenia nietrzymania moczu. Chociaż zadebiutowała niedawno, to już ma masę swoich zwolenników i wielokrotnie potwierdzoną skuteczność. Dzięki EMSELLI wiele pacjentek pożegnało się już z problemem nietrzymania moczu.

  BTL EMSELLA to ergonomiczne krzesło, wykorzystujące technologię HIFEM do stymulacji i wzmocnienia mięśni dna miednicy oraz przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej. Fale elektromagnetyczne o wysokiej intensywności zapewniają prawidłowy i niezwykle intensywny trening. Pojawiające się skurcze są dużo silniejsze niż te, które możemy wywołać samodzielnie np. w trakcie ćwiczeń mięśni Kegla. Owe fale elektromagnetyczne wywołują nie tylko intensywne skurcze, ale także odpowiednio je utrzymują i relaksują mięśnie. Pierwsze efekty odczuwalne są już po 3 sesjach EMSELLA. Pełna seria 6 zabiegów eliminuje problem nietrzymania moczu. Zabieg jest bezinwazyjny i trwa 28 minut, w czasie których pacjent siedzi na fotelu treningowym. Nie wymaga nawet rozbierania się.

  CZYTAJ WIĘCEJ O BTL EMSELLA

  Umów wizytę
  WYLECZ SKUTECZNIE NIETRZYMANIE MOCZU

  Laserowe leczenie nietrzymania moczu MonaLisa Touch

  MonaLisa Touch to nieinwazyjny zabieg laserowy często stosowany jako leczenie nietrzymania moczu. Laser ten jest jednym z najczęściej stosowanych urządzeń w ginekologii estetycznej. Pacjentki są bardzo zadowolone z jego działania. Nie tylko pozwala on pozbyć się problemu nietrzymania moczu, ale także obkurcza pochwę oraz poprawia napięcie i nawilżenie okolic intymnych.

  Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, a także powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej za pomocą lasera MonaLisa Touch. Wiązka lasera stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. W ten sposób dochodzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywrócenia jej normalnej funkcjonalności.

  Zabieg z użyciem lasera MonaLisa Touch trwa zwykle około 10-15 minut. Dla pacjentki jest on bezbolesny i w pełni komfortowy. Może ona odczuwać w jego trakcie jedynie ciepło. Efekty użycia lasera widoczne będą już po pierwszym zabiegu.

  CZYTAJ WIĘCEJ O LASEROWYM LECZENIU NIETRZYMANIA MOCZU

  Umów wizytę
  WYLECZ SKUTECZNIE NIETRZYMANIE MOCZU

  BULKAMID – unikalny system wypełniania cewki moczowej

  Iniekcja substancji wypełniającej w ścianę cewki moczowej to jedna z szybkich i małoinwazyjnych technik leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Środek wypełniający – Bulkamid – zwiększa objętość tkanki, co nie zamyka całkowicie cewki, ale pozwala na lepszą kontrolę trzymania moczu dzięki wspomaganiu mechanizmu zamykania cewki moczowej.

  Zabieg z użyciem BULKAMIDU przeprowadzany jest ze znieczuleniem miejscowym. Pacjentki zwykle czują jedynie delikatne ukłucie w momencie wprowadzania igły. Cały zabieg trwa zaledwie 10 minut. Pacjentka tego samego dnia może opuścić klinikę. Efekty zastosowania BULKAMIDU zwykle widoczne są już po pierwszym zabiegu.

  Umów wizytę

  Leczenie nietrzymania moczu w Katowicach

  Leczeniem nietrzymania moczu w Katowicach za pomocą trzech wyżej opisanych metod zajmuje się klinika Gyncentrum. Aby z niego skorzystać, wystarczy zgłosić się na konsultację, podczas której dobierzemy najlepszą dla pacjentki metodę leczenia. Ustalimy także odpowiedni termin na zabieg, podczas którego pozbędziesz się problemu raz na zawsze!

  Szukasz skutecznej
  metody leczenia NTM?

  Umów się na konsultację
  ze specjalistą Gyncentrum!

   Dziękujemy za wypełnienie formularza

   Już niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin wizyty.

   Powrót na stronę