szczęśliwa para leżąca z niemowlakiem na łóżku poczętym metodą in vitro szczęśliwa para leżąca z niemowlakiem na łóżku poczętym metodą in vitro

Ile kosztuje zapłodnienie
in vitro?

Chcecie zostać rodzicami i rozważacie procedurę in vitro?

Sprawdźcie, ile kosztuje zapłodnienie pozaustrojowe w klinice Gyncentrum. Spełnijcie z nami marzenie o dziecku! 

IN VITRO CENA

Koszt in vitro zależy od wielu czynników…

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez pacjentów naszej kliniki jest pytanie: „Ile to wszystko będzie kosztować?” Niestety nie da się udzielić na nie precyzyjnej odpowiedzi, ponieważ to, ile wyniesie ostateczny koszt całej procedury zależy od bardzo wielu czynników. Zapłodnienie pozaustrojowe jest procesem składającym się z kilku etapów, a finalna cena za in vitro stanowi sumę wszystkich kosztów, jaką para musi ponieść za realizację każdego z nich. Warto także pamiętać, że każdy przypadek jest inny, w związku z tym, dla każdej pary przygotowujemy indywidualny plan leczenia (dostosowany konkretnej do sytuacji klinicznej). Pacjent może mieć wykonywane różne badania, rożne zabiegi i przyjmować różne leki. Dlatego też koszty leczenia u poszczególnych par mogą znacząco różnić się od siebie.

INVI_ROZMOWY

Ekspert odpowiada: Ile kosztuje in vitro?

Odpowiedz na pytanie o koszty in vitro jest bardzo trudna, przede wszystkim dlatego, że każda para zgłasza się do nas z innym problemem. Żeby ustalić przyczynę niepłodności, czasami musimy wykonać dużo badań diagnostycznych. Dopiero po takiej szczegółowej diagnostyce jesteśmy w stanie zaplanować dla danej pary odpowiedni plan postępowania. Warto pamiętać, że w koszty procedury in vitro wliczamy wszystkie badania diagnostyczne, procedurę stymulacji jajeczkowania, wizyty podczas procesu stymulacji, koszty punkcji, zapłodnienia oraz transferu zarodków. Koszt całego tego procesu dla poszczególnych par może być różny.

Na pytanie o koszty in vitro odpowiada dr Katarzyna Kowalska z Kliniki Leczenia Niepłodności Gyncentrum w Krakowie.

Diagnostyka wstępna

Diagnostyka wstępna w przypadku problemów z płodnością ma na celu zidentyfikowanie potencjalnych przyczyn niepłodności u pacjentów. Proces ten obejmuje różne badania i testy, które pomagają lekarzom zrozumieć, dlaczego para ma trudności w zajściu w ciążę. Kluczowym celem diagnostyki wstępnej jest określenie, czy problem leży po stronie kobiety, mężczyzny czy po obu stronach jednocześnie.

 

Poniżej przedstawiamy ceny niektórych badań wykonywanych w ramach wstępnej diagnostyki niepłodności.

PIERWSZA WIZYTA NIEPŁODNOŚCIOWA
Konsultacja z lekarzem w kierunku przyczyn niepłodności
W trakcie konsultacji lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z parą, u kobiety wykonuje badanie ginekologiczne wraz z USG oraz kieruje parę na dodatkowe badania.
teraz tylko
0 zł!
BADANIE NASIENIA
Podstawowe badanie nasienia
To podstawowe badanie oceniające męską płodność. Sprawdza takie parametry jak objętość ejakulatu, liczba czy ruchliwość plemników. Badanie wykonywane jest z użyciem systemu komputerowego CASA.

W razie potrzeby seminogram może zostać rozszerzony o dodatkowe parametry, np. poziom stresu oksydacyjnego (test MIOXSYS), zdolność wiązania się plemników z kwasem hialuronowym (test HBA) czy obecność aneuploidii w plemnikach. Pełny cennik naszych badań znajdziesz TUTAJ >>

180 zł
OCENA REZERWY JAJNIKOWEJ
Badanie AMH
Wynik mówi o rezerwie jajnikowej, czyli puli komórek jajowych, jakimi dysponuje kobieta. Pozwala przewidzieć, ile czasu zostało jej na zajście w ciążę oraz określić przypuszczalny moment wejścia w okres menopauzy.
186 zł
BADANIA HORMONALNE
Badanie hormonów LH, FSH, polaktyna, progesteron, testosteron, TSH, FT3, FT3 Zapytaj o cenę: +48 735 122 777

Diagnostyka rozszerzona

Nie zawsze podstawowe badania diagnostyczne pozwalają określić przyczynę niepłodności partnerskiej. Wówczas konieczne jest rozszerzenie diagnostyki o kolejne, bardziej specjalistyczne badania. To bardzo ważne, ponieważ ustalenie, dlaczego para nie może zajść w ciążę, jest kluczowe dla przygotowania skutecznego planu leczenia. W zależności od sytuacji klinicznej mogą to być badania genetyczne, immunologiczne, infekcyjne oraz wiele innych.

Zobacz cennik

Metody wspomaganego rozrodu

Gdy wszystkie zastosowane metody leczenia zawiodą, sięga się po techniki rozrodu wspomaganego, w  tym najprostszą inseminację lub bardziej zaawansowane in vitro. Cena in vitro obejmuje takie etapy jak: stymulacja hormonalna jajników, wizyty kontrolne podczas stymulacji, punkcja jajników, zapłodnienie komórek rozrodczych w warunkach laboratoryjnych, hodowla zarodków oraz transfer zarodków do macicy.

INSEMINACJA DOMACICZNA
Inseminacja domaciczna nasieniem partnera:
Jest to zabieg polegający na wstrzyknięciu nasienia partnera bezpośrednio do do jamy macicy partnerki, z pominięciem stosunku płciowego. Po 14 dniach od procedury oznacza się beta hCG w celu potwierdzenia ciąży.
800 zł
Inseminacja domaciczna nasieniem partnera wraz z oznaczeniem beta hCG po 14 dniach od procedury + Fertile Chip 1400 zł
Inseminacja domaciczna nasieniem dawcy wraz z oznaczeniem beta hCG po 14 dniach od procedury 2800 zł
ZAPŁODNIENIE POZAUSTROJOWE (IN VITRO)
IVF-ICSI (z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, ang. artificial intelligence (AI) 4 800 zł
IVF-IMSI (z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, ang. artificial intelligence (AI) 5 300 zł
IVF-PICSI (z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, ang. artificial intelligence (AI) 5 300 zł
IVM 500 zł
Assisted Hatching (AH) 500 zł
Embriotransfer 1 000 zł
Kriotransfer 2 490 zł
Punkcja jajników z asystą anestezjologa 1 950 zł
Pobranie plemników z jądra/najądrzy PESA/TESA 1 600 zł
Całodobowa kontrola rozwoju zarodków (TimeLapse) 990 zł
EmbryoGlue 400 zł
CultActive – Aktywator Wapnia 400 zł
EmbryoGen 1 000 zł
Akupunktura przed i po transferze 160 zł
Hodowla zarodków do 5 doby 600 zł
PROGRAMY IN VITRO
In Vitro Bez Ryzyka finansowego zapytaj o cenę:+48 735 122 777
Program 2+1 20 920 zł
In Vitro z komórkami jajowymi dawczyni 20 900 zł
In Vitro dla kobiet z obniżoną rezerwą jajnikową 12 500 zł
FINANSOWANIE LECZENIA

In vitro na raty

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że leczenie niepłodności metodą in vitro jest dość kosztowne, poza tym nie zawsze kończy się sukcesem po pierwszym cyklu. Mamy świadomość, że dla wielu par korzystanie z zapłodnienia pozaustrojowego, to nie tylko spore obciążenie emocjonalne, ale i finansowe. W klinice Gyncentrum zawsze staramy się jednak wychodzić naprzeciw potrzebom naszych pacjentów. Dlatego przygotowaliśmy dla nich bardzo korzystną ofertę finansowania leczenia. W programie „In vitro bez ryzyka finansowego” gwarantujemy zajście w ciążę albo zwrot 100% wpłaconych środków. Dodatkowo nawiązaliśmy współpracę z InviFinance, która udziela szybkich i łatwych kredytów naszym pacjentom, dzięki czemu płatność za leczenie mogą realizować w systemie ratalnym.

Dowiedz się więcej
para w ciąży leżąca na łóżku
O OFERCIE

InviFinance – finansowanie leczenia niepłodności i in vitro

Pary, które nie posiadają wystarczających środków finansowych na leczenie lub nie chcą nadwyrężać domowego budżetu jednorazową wpłatą za cały cykl leczenia, mogą ją rozłożyć na wygodne raty InviFinance to najkorzystniejsza oferta finansowania leczenia niepłodności na rynku.

Dowiedz się więcej

Co zapewnia InviFinance?

  • Wygodny okres spłaty kredytu nawet do 5 lat
  • Raty już od 500 zł/m-c*, bez wkładu własnego i ukrytych kosztów
  • Przejrzyste warunki udzielania kredytu
  • Możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych opłat
  • Niezbędne minimum formalności
  • Szybką weryfikację zdolności kredytowej
  • Bezpieczny proces wnioskowania i podpisywania umów
IN VITRO CENA

Miejskie programy in vitro

Pary zastanawiające się, ile kosztuje zapłodnienie in vitro powinny wiedzieć, że oprócz ogólnopolskiego programu in vitro, który ma ruszyć połowie 2024 roku, nadal funkcjonują programy miejskie częściowo pokrywające koszty leczenia. Zasady kwalifikacji oraz wysokość dofinansowania są w nich różne, najczęściej oscylują jednak w granicach 5 000 zł – 6 000 zł. Ponadto w niektórych miastach, np. we Wrocławiu, para zakwalifikowana do programu może liczyć na pokrycie 100% kosztów procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Klinika Gyncentrum jest realizatorem programów in vitro w wielu polskich miastach, w tym w Oświęcimiu, we Wrocławiu, w Lublinie, Krakowie, Zawierciu, Mysłowicach czy w Częstochowie.

Dowiedz się więcej
mama trzymająca na rękach śpiącego noworodka
FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące
in vitro oraz finansowania leczenia niepłodności z InviFinance

Na czym polega in vitro?

In vitro to stworzenie embrionu poza organizmem matki, lecz z zachowaniem wszystkich naturalnych procesów, tak aby jak najwierniej odzwierciedlić warunki panujące w naturze. Najczęściej używanymi metodami są ICSI lub IMSI, gdzie połączenie plemnika z komórką jajową zachodzi w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych, naśladujących środowisko, które normalnie napotkałby oocyt w jajowodzie i później w kobiecej macicy. Zarówno komórce jajowej, jak i plemnikowi zapewnia się warunki najbardziej zbliżone do naturalnych.

Jak wygląda in vitro krok po kroku?

Zapłodnienie in vitro składa się z 4 etapów:

  • ETAP 1: Stymulacja hormonalna: Stymulacja hormonalna jajników ma na celu uzyskanie większej liczby dojrzałych pęcherzyków Graafa z komórkami jajowymi. W normalnym cyklu miesiączkowym powstaje zazwyczaj jedna komórka jajowa, natomiast dzięki stymulacji hormonalnej można uzyskać od 5 do 10 komórek jajowych w jednym cyklu. Proces ten  opiera się na spersonalizowanym protokole stymulacji, dostosowanym przez lekarza do indywidualnych potrzeb pacjentki. Hormony przyjmowane są w formie podskórnych zastrzyków, które pacjentka podaje sobie sama. W trakcie stymulacji, pacjentka jest ciągle nadzorowana przez lekarza, który monitoruje wzrost komórek jajowych i regularnie sprawdza poziom estradiolu we krwi. Gdy pęcherzyk osiągnie odpowiednie wymiary (>16 mm), lekarz podejmuje decyzję o zakończeniu stymulacji i ustala termin punkcji (pobrania komórek jajowych). Dodatkowo, pacjentka otrzymuje jednorazową dawkę hormonu hCG, który ma za zadanie wywołać owulację.

 

  • ETAP 2: Punkcja jajników: W ciągu 36 godzin od przyjęcia hormonu hCG, ale jeszcze przed naturalnym pęknięciem pęcherzyków Graafa, przeprowadza się procedurę punkcji jajników. Pod nadzorem aparatu do USG, lekarz poprzez sklepienie pochwy nakłuwa pęcherzyki Graafa, pobierając płyn pęcherzykowy razem z komórkami jajowymi. W tym samym czasie najczęściej pobierane jest również nasienie od partnera.

 

  • ETAP 3: W laboratorium embriolog przygotowuje komórki jajowe i plemniki do procesu zapłodnienia. Komórki jajowe, pobrane podczas punkcji jajników, izolowane są z płynu pęcherzykowego, a następnie umieszczane w dedykowanych pożywkach. Po oczyszczeniu nasienia, wybiera się najlepiej wyglądające i najbardziej ruchliwe plemniki do przeprowadzenia zapłodnienia.

 

  • Etap 4: Transfer zarodka do jamy macicy: Po kilku dniach hodowli, gdy zarodek osiągnie najbardziej optymalne stadium rozwoju, tj. ukształtuje blastocystę, embrion (w uzasadnionych przypadkach embriony) przenoszone są do macicy.
Ile kosztuje cała procedura in vitro?

Trudno podać ogólny koszt leczenia, gdyż składa się na niego wiele elementów. Każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego planu diagnostyki oraz  leczenia.

Sama procedura in vitro to koszt rzędu 5000 do nawet 7000-8000 zł w  zależności od miasta. Do tego należy doliczyć szereg badań diagnostycznych zlecanych indywidualnie każdej parze oraz procedur zwiększających skuteczność in vitro. Ostateczny koszt może więc sięgać nawet 20 000. zł. Dodatkowo, jeśli pacjenci mają wskazanie do przeprowadzenia diagnostyki preimplantacyjnej, a także, gdy kolejne transfery nie kończą się ciążą, ten koszt może wzrosnąć do kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy złotych.

Komu przysługuje refundacja in vitro?

Aby para mogła skorzystać z dofinansowania do in vitro w ramach programu miejskiego, musi spełniać m.in. następujące warunki:

  • Do programu kwalifikują się pary pozostające w związku (małżeńskim lub partnerskim).
  • Najczęściej kobieta powinna mieścić się w przedziale wiekowym 20-42 lata.
  • Pary ubiegające się o refundację in vitro przechodzą kwalifikację lekarską, podczas której brany jest m.in. poziom hormonu AMH u kobiety.
  • Para musi mieszkać na terenie miasta, gminy, województwa, w którym realizowany jest program dofinansowania do in vitro i w którym ubiega się o refundację.

Są to ogóle kryteria kwalifikacji, powtarzające się we wszystkich miejskich programach in vitro. Każdy z samorządów może przyjąć jednak także własne, indywidualne kryteria włączenia do programu. Dlatego przed złożeniem wszystkich dokumentów, para powinna dokładnie zapoznać się z zasadami naboru do programu in vitro obowiązującymi w danym mieście.

Od czego zależy cena in vitro?

To, ile wyniesie ostateczny koszt całej procedury zależy od bardzo wielu czynników. Zapłodnienie pozaustrojowe jest procesem kilkuetapowym, a końcowa cena za in vitro stanowi sumę wszystkich kosztów, jaką para musi ponieść za realizację każdego z nich. Warto także pamiętać, że każdy przypadek jest inny, w związku z tym, dla każdej pary przygotowujemy indywidualny plan leczenia (dostosowany konkretnej do sytuacji klinicznej). Pacjent może mieć wykonywane różne badania, rożne zabiegi i przyjmować różne leki. Dlatego też koszty leczenia u poszczególnych par mogą znacząco różnić się od siebie.

Czy, aby móc skorzystać z finansowania in vitro w ramach InviFinance trzeba mieć wkład własny?

Nie, wkład własny nie jest wymagany. Za pomocą InviFinance pacjenci mogą spłacić całą procedurę, a spłatę udzielonego kredytu rozłożyć na wygodne raty.

Czy mogę wcześniej spłacić lub nadpłacić pożyczkę i czy wiąże się to z dodatkowymi opłatami?

Umowy InviFinance podlegają zapisom ustawy o kredycie konsumenckim. Zarówno nadpłata, jak i wcześniejsza spłata, możliwe są w każdym momencie trwania umowy. W InviFinance pacjenci nie ponoszą z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Po ewentualnym dokonaniu nadpłaty pożyczki można skorzystać z dwóch rozwiązań – obniżenia raty przy zachowaniu okresu umowy bez zmian lub skrócenia okresu trwania umowy z zachowaniem wartości raty na poziomie zbliżonym do wysokości raty w okresie poprzedzającym dokonanie nadpłaty. Przed dokonaniem nadpłaty albo całkowitej spłaty pożyczki zachęcamy do kontaktu z biurem obsługi InviFinance w celu omówienia warunków.

Czy przed konsultacją w klinice można sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Jeżeli zabieg realizowany jest poprzez podmiot współpracujący z InviFinance i znana jest jego cenę, zachęcamy do weryfikacji zdolności kredytowej jeszcze przed podpisaniem umowy z kliniką. Decyzja kredytowa będzie wiążąca przez trzy miesiące.

Jakie dokumenty są wymagane, aby móc skorzystać z oferty InviFinance?

Do podpisania umowy niezbędne jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości. Weryfikacja zdolności kredytowej odbywa się poprzez dostęp do wybranych informacji dotyczących historii rachunku bankowego albo poprzez odpowiednie zaświadczenie od pracodawcy, według wzoru InviFinance. W przypadku osób uzyskujących dochody z działalności gospodarczej potrzebna będzie natomiast deklaracja podatkowa za ostatni zamknięty rok podatkowy. Jeżeli jednak udział pacjenta w finansowaniu zabiegu przewyższy 50% jego wartości, weryfikacja zdolności kredytowej oparta będzie jedynie na jegooświadczeniu.

Chcesz sfinansować
leczenie niepłodności?

Wypełnij formularz,
aby otrzymać więcej informacji.

    Dziękujemy za wypełnienie formularza!

    Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

    Więcej