Wypełnienie warg sromowych

AUGMENTACJA WARG SROMOWYCH

Wypełnienie i rewitalizacja warg sromowych. Ciesz się intymnością.

Kwas hialuronowy, znany przede wszystkim z silnych właściwości nawilżających, jest obecnie jednym z najpopularniejszych wypełniaczy tkankowych. Dzięki niemu możemy szybko i bezpiecznie zredukować zmarszczki na twarzy, wygładzić dekolt, szyję, powiększyć usta, a także zwiększyć sprężystość i nawilżenie warg sromowych. Zastosowanie preparatu sprawia, że miejsca intymne wyglądają po prostu młodziej, a problemy z nadmierną suchością i wiotkością warg sromowych odchodzą w niepamięć

Specjaliści Gyncentrum czekają na Ciebie w Katowicach

Zadzwoń teraz
WYPEŁNIENIE WARG SROMOWYCH KATOWICE

Gdzie wykonać wypełnienie warg sromowych w Katowicach?

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Wypełnianie warg sromowych – dla kogo zabieg?

 

Zabieg wypełniania warg sromowych ma na celu poprawę lub przywrócenie ich wcześniejszego kształtu przy użyciu preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg wypełniania warg sromowych wykonuje się zarówno u młodych kobiet, które z powodów estetycznych chcą poprawić ich kształt, a także u kobiet, których wargi sromowe są zbyt małe. Zaleca się go także kobietom w okresie okołomenopauzalnym lub menopauzalnym, po chemioterapii, bądź w okresie znacznego spadku wagi, czyli wtedy, gdy zaczynają postępować zaniki tkanki, a skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna.

Zadzwoń teraz

O zabiegu

 

Defekty warg sromowych są częstą przyczyną podrażnień i infekcji, mogą powodować ból w trakcie współżycia oraz dyskomfort podczas codziennych czynności. Tych negatywnych skutków można pozbyć się w zaledwie 30 minut dzięki augmentacji warg sromowych większych. Wówczas lekarz znieczula powierzchnię poddawaną zabiegowi, a następnie za pomocą kaniuli wstrzykuje w okolice warg sromowych kwas hialuronowy. Ilość preparatu użytego do uzyskania pożądanego efektu dobierana jest do potrzeb pacjentki. Zastosowanie kwasu hialuronowego powoduje zwiększenie i napięcie warg sromowych oraz poprawę ich kształtu. Efekty widoczne są już po pierwszym tygodniu od zabiegu i utrzymują się do 1 roku. Oczywiście jeszcze przed zabiegiem pacjentka przechodzi konsultację ginekologiczną, na którą powinna zgłosić się z aktualnym wynikiem cytologii.

Agumentacja warg sromowych większych – zalecenia pozabiegowe

Nie ma szczególnych zaleceń pozabiegowych dla pacjentek, które poddały się agumentacji warg sromowych z użyciem kwasu hialuronowego. Bezpośrednio po zabiegu kobieta może wrócić do codziennych czynności. Aby wstrzyknięty kwas hialuronowy pozostał na swoim miejscu zaleca się jedynie wstrzemięźliwość seksualną na okres 7-10 dni.

Czym jest kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest polisacharydem występującym u wszystkich żywych organizmów, z człowiekiem na czele. Posiada wysoką zdolność do wiązania wody. Pojedyncza cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi związać nawet 250 cząsteczek H2O. Jej wysoka zawartość zapewnia skórze właściwe nawilżenie oraz wpływa na syntezę kolagenu. Kwas hialuronowy poprawia kondycję skóry i błon śluzowych: wzmacnia je, ujędrnia i uelastycznia. Część obecnego w organizmie kwasu hialuronowego rozpada się, jednak ubytki szybko są uzupełniane. W miarę upływu lat proces ten zachodzi jednak dużo wolniej i pozbawiona kwasu skóra oraz błony śluzowe tracą swoją jędrność. Proces ten nie omija również miejsc intymnych. W efekcie z wiekiem wargi sromowe większe tracą swój kształt i nawodnienie, stają się też mniej sprężyste. Na szczęście ich kondycję można poprawić, dostarczając kwas hialuronowy z zewnątrz.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegu nie powinno się wykonywać wówczas, gdy:

  • kobieta jest w ciąży,
  • kobieta karmi piersią,
  • pojawiły się u niej infekcje intymne lub stany zapalne okolicy poddawanej zabiegowi.
Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu
wypełniania warg sromowych?
Skontaktuj się z nami!
+32 506 53 00

Chcesz poprawić wygląd
warg sromowych?

Umów konsultację
do zabiegu augmentacji warg sromowych
w Gyncentrum

    Dziękujemy za wypełnienie formularza

    Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.

    Umów konsultację