Emsella

Emsella – pozbądź się problemu nietrzymania moczu!

Nietrzymanie moczu to dla wielu Pań bardzo wstydliwy problem. Wbrew powszechnemu mitowi dotyczy on nie tylko starszych kobiet. Wiemy, jak bardzo może on utrudniać życie, dlatego w Gyncentrum umożliwiamy jego skuteczne leczenie. W pozbyciu się problemu nietrzymania moczu pomóc może Emsella. Jest to ergonomiczne krzesło wzmacniające mięśnie dna miednicy i eliminujące nietrzymanie moczu.

Zadzwoń teraz
ntm web 2
LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU KATOWICE

Zabieg z użyciem fotela BTL Emsella w Katowicach

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Emsella a nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to problem polegający na niekontrolowanym wycieku moczu podczas wysiłku fizycznego, śmiechu, podnoszenia ciężkich przedmiotów, kaszlu czy kichnięcia. Dotyczy on nawet jednej na pięć kobiet powyżej 40 roku życia. Główną przyczyną nietrzymania moczu są osłabione mięśnie dna miednicy. To właśnie one są podstawą ogólnego funkcjonowania układu moczowego i układu płciowego. Zaczynają one więc działać nieco gorzej, jeśli mięśnie słabną. Mięśnie dna miednicy nie są jednak silne same z siebie. Tak, jak wszystkie inne mięśnie w ludzkim ciele, potrzebują treningu, aby zachować swoją siłę. Ćwiczenia odpowiednio je wzmocnią, dzięki czemu znikną takie problemy, jak nietrzymanie moczu. Jak można zadbać o taki trening mięśni dna miednicy? Pomoże nam w tym właśnie Emsella.

Pozbądź się problemu
nietrzymania moczu z BTL Emsellą
raz na zawsze
+32 506 53 00

Emsella – zabieg wzmacniający mięśnie dna miednicy

Emsella jest ergonomicznym krzesłem, które stymuluje i wzmacnia mięśnie dna miednicy oraz pozwala przywrócić kontrolę nerwowo-mięśniową. Ponadto urządzenie to utrzymuje i relaksuje mięśnie, dzięki czemu trening jest bardziej skuteczny. Wykorzystuje ono do tego nowoczesną technologię HIFEM, która emituje fale elektromagnetyczne o wysokiej intensywności. Każdy z nas mięśnie dna miednicy może trenować samodzielnie w dowolnym momencie. Ów trening nie będzie jednak nigdy tak intensywny, jak w przypadku Emselli. Urządzenie to w ciągu 28-minutowego zabiegu wywołuje ponad 11 tysięcy intensywnych skurczy. Kobieta, wykonując trening samodzielnie w takim samym czasie, wywołałaby jedynie około tysiąca skurczy. Emsella jest więc najlepszym możliwym ćwiczeniem dla mięśni dna miednicy.

 

Emsella jest skuteczna nie tylko w przypadku walki z problemem nietrzymania moczu. Dzięki jej działaniu pacjentkom później jest znacznie łatwiej samodzielnie trenować mięśnie dna miednicy. Dzięki temu mogą one utrzymywać je w dobrej formie i nie dopuścić do nawrotu problemu. Emsella pomaga również pozbyć się zaparć i poprawić swoje życie seksualne. Dzięki niej libido może być większe, a stosunki seksualne dużo bardziej intensywne. Jest to również zabieg, dzięki któremu w przyszłości nasz poród będzie szybszy i mniej bolesny. Nie możemy jednak Emselli wykonać w ciąży, dlatego dobrze zdecydować się na nią już na etapie planowania macierzyństwa.

Fotel Emsella – skuteczność zabiegu

Wiele kobiet pozbyło się już problemu nietrzymania moczu dzięki fotelowi Emsella. Zabieg ten pierwsze odczuwalne efekty powoduje już po 2-3 sesjach. Z kolei po 6 sesjach problem ten niemal całkowicie znika, co potwierdziło 95% pacjentek. Dzięki Emselli odzyskały one siłę mięśniową i kontrolę utrzymywania moczu. Zmniejszyły także znacznie ilość używanych wkładek higienicznych.

Emsella – jak wygląda zabieg?

Zabieg Emsella jest dość przyjemną i całkowicie bezbolesną procedurą. Pacjentka musi jedynie usiąść na ergonomicznym fotelu. Nie musi nawet się do tego rozbierać, ponieważ fale elektromagnetyczne przenikają przez ubranie. Podczas zabiegu kobieta nie musi nic robić. To fotel wykona całą pracę za nią. Emsella jest bezbolesną procedurą. Odczucia, które pojawiają się w trakcie, są określane przez pacjentki jako dziwne, a czasem nawet jako dość przyjemne. Większość kobiet w trakcie zajmuje się swoimi sprawami – czyta książkę czy gazetę lub rozwiązuje krzyżówki. Po zabiegu Emselli pacjentka może wrócić do codziennej aktywności. Nie jest jej potrzebna żadna forma rekonwalescencji. Może ona jednak odczuwać przejściową bolesność i skurcze mięśni dna miednicy. Jest to jednak całkowicie normalne i nie zakłóca codziennego funkcjonowania.

Chcesz umówić się na konsultację z lekarzem specjalistą? Skontaktuj się z nami!
+32 506 53 00

Przeciwwskazania do skorzystania z Emselli

Niestety nie każda pacjentka może skorzystać z Emselli. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest przede wszystkim ciąża, karmienie piersią, miesiączka, choroby nowotworowe, choroby psychiczne oraz posiadanie stymulatora serca lub innego elektronicznego urządzenia. W trakcie Emselli nie można także mieć na sobie żadnej biżuterii w okolicach intymnych. Jeśli więc nie możemy ich wyjąć, to niestety nie możemy skorzystać z zabiegu.

Zabieg Emsella zwykle poprzedzony jest konsultacją z lekarzem lub fizjoterapeutą uroginekologicznym. Dzięki temu możemy mieć pewność, że jest on dla pacjentki w 100% bezpieczny i nie ma co do niego żadnych przeciwwskazań.

Zobacz więcej

Ginekologia
Zdrowie kobiety

Pozbądź się problemu
nietrzymania moczu!

Umów się
na konsultację Emsella
w Gyncentrum

    Dziękujemy za wypełnienie formularz

    Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin konsultacji.

    Zadzwoń teraz