Hymenoplastyka

HYMENOPLASTYKA

Odtworzenie błony dziewiczej, ciesz się intymnym życiem!

Hymenoplastyka staje się zabiegiem coraz bardziej popularnym, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Powodów, dla których kobiety decydują się na odtworzenie utraconej błony dziewiczej jest wiele. Pragnienie ponownego przeżycia swojego „pierwszego razu”, względy kulturowe oraz religijne – to tylko niektóre z nich. Zabieg jest prosty, trwa ok. 30 minut i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Specjaliści Gyncentrum czekają na Ciebie w Katowicach

Zadzwoń teraz
HYMENOPLASTYKA KATOWICE

Gdzie wykonać hymenoplastykę w Katowicach?

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Dla kogo jest ten zabieg?

Zadzwoń teraz

Na zabieg hymenoplastyki najczęściej zgłaszają się kobiety, które:

 • chciałyby ponownie przeżyć swój „pierwszy raz”,
 • utraciły błonę dziewiczą na skutek przemocy seksualnej,
 • urodziły się bez błony dziewiczej,
 • chcą odzyskać błonę dziewiczą ze względów kulturowych lub religijnych.

Hymenoplastyka – skąd rosnąca popularność tego zabiegu?

Decyzja o poddaniu się rekonstrukcji błony dziewiczej może mieć swoje źródło w psychice, jak i mieć uwarunkowania kulturowe oraz religijne. W niektórych religiach posiadanie błony dziewiczej wciąż jest warunkiem zamążpójścia – mężowie mają być dla swoich żon pierwszymi partnerami seksualnymi. Bywa, że zabieg hymenoplastyki pełni funkcję terapeutyczną, dotyczy to przede wszystkich kobiet będących ofiarami gwałtu. Niektóre panie rekonstruują błonę dziewiczą, gdy w ich życiu pojawia się nowy partner – chcą przeżyć z nimi swój kolejny „pierwszy raz”. Hymenoplastykę wykonuje się również ze względów czysto medycznych – zdarza się, że dziewczynka już w momencie narodzin jest pozbawiona błony dziewiczej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu
hymenoplastyki?
Skontaktuj się z nami!
+32 506 53 00

Na czym polega zabieg?

 

Podczas hymenoplastyki wykorzystywana jest diatermia niskotemperaturowa oraz szwy rozpuszczalne, które przywracają niemal naturalny wygląd błony dziewiczej. Zabieg trwa około 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega on na zszyciu pozostałości naturalnej błony, która znajduje się na ściankach pochwy. Pacjentka już po kliku godzinach od zabiegu może prowadzić normalny tryb życia, z wyłączeniem aktywności seksualnej na okres około 6 tygodni. Po zabiegu zaleca się wzmożoną higienę stref intymnych oraz unikanie aktywności fizycznej.

Przygotowanie do zabiegu

 

Przed zabiegiem hymenoplastyki każda pacjentka przechodzi konsultację lekarską, w trakcie której omawiany jest przebieg całej procedury. Lekarz wykonuje badanie ginekologiczne w celu zweryfikowania zdrowia intymnego pacjentki oraz zapoznaje się z wynikami badania cytologicznego. W razie potrzeby może zlecić też badania dodatkowe, np. morfologię, ogólne badanie moczu czy koagulogram (badanie oceniające parametry krzepnięcia krwi, takie jak: PT, APPT, INR).

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegu nie powinny wykonywać kobiety, które:

 • mają nieregulowaną cukrzycę,
 • wykryto u nich infekcję pochwy,
 • chorują nowotworowo,
 • urodziły już dziecko.

Przywróć błonę dziewiczą

Umów konsultację
do zabiegu hymenoplastyki
w Gyncentrum

  Dziękujemy za wypełnienie formularza

  Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.

  Zadzwoń teraz