Hymenoplastyka

HYMENOPLASTYKA

Odtworzenie błony dziewiczej, ciesz się intymnym życiem!

Hymenoplastyka staje się zabiegiem coraz bardziej popularnym, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Powodów, dla których kobiety decydują się na odtworzenie utraconej błony dziewiczej jest wiele. Pragnienie ponownego przeżycia swojego „pierwszego razu”, względy kulturowe oraz religijne – to tylko niektóre z nich. Zabieg jest prosty, trwa ok. 30 minut i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Specjaliści Gyncentrum czekają na Ciebie w Katowicach

Umów wizytę
HYMENOPLASTYKA KATOWICE

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Dla kogo jest ten zabieg?

Umów zabieg

Na zabieg hymenoplastyki najczęściej zgłaszają się kobiety, które:

 • chciałyby ponownie przeżyć swój „pierwszy raz”,
 • utraciły błonę dziewiczą na skutek przemocy seksualnej,
 • urodziły się bez błony dziewiczej,
 • chcą odzyskać błonę dziewiczą ze względów kulturowych lub religijnych.

Hymenoplastyka – skąd rosnąca popularność tego zabiegu?

Decyzja o poddaniu się rekonstrukcji błony dziewiczej może mieć swoje źródło w psychice, jak i mieć uwarunkowania kulturowe oraz religijne. W niektórych religiach posiadanie błony dziewiczej wciąż jest warunkiem zamążpójścia – mężowie mają być dla swoich żon pierwszymi partnerami seksualnymi. Bywa, że zabieg hymenoplastyki pełni funkcję terapeutyczną, dotyczy to przede wszystkich kobiet będących ofiarami gwałtu. Niektóre panie rekonstruują błonę dziewiczą, gdy w ich życiu pojawia się nowy partner – chcą przeżyć z nimi swój kolejny „pierwszy raz”. Hymenoplastykę wykonuje się również ze względów czysto medycznych – zdarza się, że dziewczynka już w momencie narodzin jest pozbawiona błony dziewiczej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu
hymenoplastyki w Gyncentrum?
Czytaj dalej lub skontaktuj się
z Infolinią Gyncentrum.
+48 735 122 777

Na czym polega zabieg?

 

Podczas hymenoplastyki wykorzystywana jest diatermia niskotemperaturowa oraz szwy rozpuszczalne, które przywracają niemal naturalny wygląd błony dziewiczej. Zabieg trwa około 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega on na zszyciu pozostałości naturalnej błony, która znajduje się na ściankach pochwy. Pacjentka już po kliku godzinach od zabiegu może prowadzić normalny tryb życia, z wyłączeniem aktywności seksualnej na okres około 6 tygodni. Po zabiegu zaleca się wzmożoną higienę stref intymnych oraz unikanie aktywności fizycznej.

Przygotowanie do zabiegu

 

Przed zabiegiem hymenoplastyki każda pacjentka przechodzi konsultację lekarską, w trakcie której omawiany jest przebieg całej procedury. Lekarz wykonuje badanie ginekologiczne w celu zweryfikowania zdrowia intymnego pacjentki oraz zapoznaje się z wynikami badania cytologicznego. W razie potrzeby może zlecić też badania dodatkowe, np. morfologię, ogólne badanie moczu czy koagulogram (badanie oceniające parametry krzepnięcia krwi, takie jak: PT, APPT, INR).

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegu nie powinny wykonywać kobiety, które:

 • mają nieregulowaną cukrzycę,
 • wykryto u nich infekcję pochwy,
 • chorują nowotworowo,
 • urodziły już dziecko.

Przywróć błonę dziewiczą

Umów konsultację
do zabiegu hymenoplastyki
w Gyncentrum

  Dziękujemy za wypełnienie formularza

  Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.

  Umów konsultację