Leczenie nietrzymania moczu

W klinice Gyncentrum wykorzystujemy nowoczesne, małoinwazyjne metody leczenia nietrzymania moczu.

 

Pozbądź się kompleksów, odzyskaj zdrowie i komfort życia!

Kompleksowa terapia niweluje problem NTM (nietrzymania moczu) i pozwala odzyskać komfort życia.

W Gyncentrum do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu podchodzimy w sposób holistyczny. Pacjentki objęte są opieką lekarzy oraz fizjoterapeutów uroginekologicznych. Leczenie nietrzymania moczu w Katowicach możesz rozpocząć już w ciągu kilku dni. Wystarczy, że umówisz się na konsultację z lekarzem specjalistą.

Czy zauważasz u siebie choć jeden z poniższych objawów?

2 2 Leczenie nietrzymania moczu

Konieczność częstego oddawania moczu, nawet wtedy, gdy pęcherz nie jest do końca wypełniony.

3 2 Leczenie nietrzymania moczu

Nagła i pilna potrzeba oddania moczu.

5 1 Leczenie nietrzymania moczu

Okazjonalna utrata moczu, np. podczas kaszlu lub w trakcie wysiłku fizycznego, nawet jeśli są to zaledwie drobne kropelki.

4 2 Leczenie nietrzymania moczu

Ból brzucha podczas oddawania moczu oraz dyskomfort w okolicy krocza.

Jeśli choć jeden z powyższych objawów dotyczy Ciebie, to czas, aby udać się na wizytę do lekarza specjalisty.

Umów się na konsultację
z lekarzem specjalistą Gyncentrum

+48 735 122 777

  Dr Iman Hijazi

  Nietrzymanie moczu nie powinno być tematem tabu. Aż 2 mln Polek zmaga się z tym problemem, szukając sposobów na jego wyleczenie. Nasza specjalistka ginekologii estetycznej dr Iman Hijazi od lat specjalizuje się w leczeniu NTM, przywracając kobietom komfort życia i dobre samopoczucie.

  Wysiłkowe nietrzymanie moczu to powszechny problem

  Wysiłkowe nietrzymanie moczu  polega na niekontrolowanym wyciekaniu moczu z pęcherza moczowego podczas kichania, śmiania się, kaszlu, wysiłku fizycznego czy podnoszenia ciężkich przedmiotów. Na tę dolegliwość szczególnie narażone są kobiety. Przyczyną NTM u pań jest najczęściej osłabienie mięśni dna miednicy, spowodowane wrażliwością kobiecych narządów intymnych na zmiany hormonalne zachodzące w ciągu życia (ciąża, menopauza) oraz rozciągnięciem mięśni podczas porodów siłami natury.

  Według statystyk z problemem tym zmaga się aż jedna na pięć kobiet powyżej 40. roku życia. Niestety prawdopodobnie odsetek ten jest dużo wyższy, ponieważ wiele Pań uznaje NTM za wstydliwą dolegliwość i nie przyznaje się do niej. Problem ten jest więc dużo bardziej powszechny, niż pokazują nam statystyki.

  Wysiłkowe nietrzymanie moczu obniża jakość życia kobiety

  Dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu mają negatywny wpływ na codzienne życie kobiet, które zmagają się z NTM:

  • obniżają jakość życia,
  • utrudniają kontakty rodzinne i towarzyskie,
  • często prowadzą także do depresji i zaburzeń seksualnych.

  Na szczęście współczesna medycyna oferuje wiele skutecznych metod leczenia nietrzymania moczu, dzięki którym kobieta może odzyskać kontrolę nad swoim pęcherzem i komfort życia. Są one w większości nieinwazyjne, dlatego kobieta w żaden sposób nie musi się ich obawiać. Naszym pacjentkom po leczeniu nie grożą żadne powikłania, a same zabiegi trwają maksymalnie kilkadziesiąt minut.

  W klinice Gyncentrum Ginekologia Plastyczna wykorzystujemy nowoczesne, małoinwazyjne metody leczenia nietrzymania moczu. Dzięki temu leczenie jest bezbolesne, a pacjentki mogą uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości po zabiegu. Leczenie nietrzymania moczu w Katowicach może zostać przeprowadzone za pomocą jednej z poniższych metod. Metoda ta dobierana jest podczas wizyty konsultacyjnej z lekarzem specjalistą.
  WYLECZ SKUTECZNIE NIETRZYMANIE MOCZU

  EMSELLA – Innowacyjna metoda leczenia NTM

  BTL EMSELLA to ergonomiczne krzesło, wykorzystujące technologię HIFEM do stymulacji i wzmocnienia mięśni dna miednicy oraz przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej. Zabieg jest bezinwazyjny i trwa 28 minut. W jego czasie po prostu siedzisz wygodnie na fotelu treningowym, w pełni ubrana!

  Jak to działa? Fale elektromagnetyczne o wysokiej intensywności zapewniają prawidłowy i niezwykle intensywny trening mięśni dna miednicy. Pojawiające się skurcze są dużo silniejsze niż te, które możemy wywołać samodzielnie np. w trakcie ćwiczeń mięśni Kegla. Fale elektromagnetyczne wywołują nie tylko intensywne skurcze, ale także odpowiednio je utrzymują i relaksują mięśnie. Pierwsze efekty odczuwalne są już po 3 sesjach EMSELLA. Pełna seria 6 zabiegów eliminuje problem nietrzymania moczu.

  WYLECZ SKUTECZNIE NIETRZYMANIE MOCZU

  Laserowe leczenie nietrzymania moczu MonaLisa Touch

  MonaLisa Touch to nieinwazyjny zabieg laserowy. Nie tylko pozwala on pozbyć się problemu nietrzymania moczu, ale także obkurcza pochwę oraz poprawia napięcie i nawilżenie okolic intymnych.

  Polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, a także powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Wiązka lasera stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. W ten sposób dochodzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywrócenia jej normalnej funkcjonalności.

  Zabieg z użyciem lasera MonaLisa Touch trwa zwykle około 10-15 minut. Dla pacjentki jest on bezbolesny i w pełni komfortowy. Może ona odczuwać w jego trakcie jedynie ciepło. Efekty użycia lasera widoczne będą już po pierwszym zabiegu.

  WYLECZ SKUTECZNIE NIETRZYMANIE MOCZU

  BULKAMID – unikalny system wypełniania cewki moczowej

  Podanie substancji wypełniającej w ścianę cewki moczowej to jedna z szybszych i małoinwazyjnych technik leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Środek wypełniający – Bulkamid – zwiększa objętość tkanki, co nie zamyka całkowicie cewki, ale pozwala na lepszą kontrolę trzymania moczu dzięki wspomaganiu mechanizmu zamykania cewki moczowej.

  Zabieg z użyciem BULKAMIDU przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjentki zwykle czują jedynie delikatne ukłucie w momencie wprowadzania igły. Cały zabieg trwa zaledwie 10 minut. Pacjentka tego samego dnia może opuścić klinikę. Efekty zastosowania BULKAMIDU zwykle widoczne są już po pierwszym zabiegu.

  Leczenie nietrzymania moczu w Katowicach

  Leczeniem nietrzymania moczu w Katowicach za pomocą trzech wyżej opisanych metod zajmuje się klinika Gyncentrum. Aby z niego skorzystać, wystarczy zgłosić się na konsultację, podczas której specjalista dobierze dla Ciebie najlepszą metodę leczenia. Ustalimy także odpowiedni termin zabiegu, podczas którego pozbędziesz się problemu raz na zawsze!

  Poznaj ceny leczenia nietrzymania moczu

  Wizyta konsultacyjna 300 zł
  Laseroterapia NTM 1 500 zł
  EMSELLA – 1 zabieg 500 zł
  EMSELLA – pakiet 6 zabiegów 1 800 zł
  Pakiet: 6 x EMSELLA + laserowe leczenie nietrzymania moczu 2 299 zł
  BULKAMID – wstrzyknięcie okołocewkowe 8 900 zł

  Pozbądź się nietrzymania moczu raz na zawsze!

  Umów konsultację ze specjalistą Gyncentrum!

  Szukasz skutecznej
  metody leczenia NTM?

  Umów się na konsultację
  ze specjalistą Gyncentrum!

   Dziękujemy za wypełnienie formularza

   Już niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin wizyty.

   Powrót na stronę