Pierwsza wizyta niepłodnościowa

Gyncentrum – największa skuteczność leczenia na Śląsku

Zrób pierwszy krok i umów wizytę w jednej z najbardziej doświadczonych klinik leczenia niepłodności w Polsce. Najlepsi specjaliści z dziedziny endokrynologii, ginekologii i położnictwa, urologii i embriologii łączą siły, aby zdiagnozować przyczynę problemów zajścia w ciążę, a następnie wdrożyć leczenie, które zbliży Was do upragnionej ciąży. W Gyncentrum spełniamy marzenia o dziecku!

Pierwsza wizyta w klinice in vitro

Nie zwlekaj!
Umów termin wizyty ze specjalistą Gyncentrum.

Czas ma decydujące znaczenie! Im szybciej zdiagnozowana zostanie przyczyna problemów z zajściem w ciążę, tym większe szanse na skuteczne leczenie.

Niepłodność – jakie są przyczyny?

Niepłodność to problem wielowymiarowy, za którym mogą stać problemy hormonalne, zaburzenia jajeczkowania, wady anatomiczne narządów rodnych, niska jakość nasienie lub choroby genetyczne i immunologiczne. Ciężko wskazać jeden, konkretny powód niepłodności. Na szczęście medycyna oferuje szerokie spektrum diagnostyczne, które z dużym prawdopodobieństwem odpowiada na pytanie „dlaczego nie mogę mieć dzieci”. Aby je poznać, postaw na wybór doświadczonych specjalistów.

Gyncentrum – dlaczego warto nam zaufać?

Wyróżnia nas wdrażanie i wykorzystywanie najnowszych technik wspomaganego rozrodu oraz technologii zwiększających skuteczność in vitro m.in. IMSI oraz ICSI. Wykonujemy ponad 1000 zapłodnień rocznie. Diagnozujemy i leczymy niepłodność korzystając z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technik dostępnych na rynku. Jako jedna z pierwszych klinik leczenia niepłodności w Polsce wprowadziliśmy diagnostykę preimplantacyjną PGD/PGS-NGS, która pozwala zidentyfikować i wyeliminować ryzyko przeniesienia ponad 100 chorób genetycznych z rodziców na dziecko.

Oni nam zaufali

Poznajcie marzenia spełnione w Gyncentrum.

Pierwsza wizyta w Klinice Leczenia Niepłodności Gyncentrum

Jeżeli po roku starań nadal nie jesteś w ciąży, czas na konsultację ze specjalistą. To zalecenie WHO, którego także się trzymamy – im szybciej zdecydujecie się na diagnostykę oraz leczenie, tym większe szanse na poczęcie naturalne lub procedurę rozrodu wspomaganego zakończonego sukcesem.

Pierwsza wizyta – Jak umówić się na wizytę? Jak przygotować się do niej? Jakie pytania będzie zadawał lekarz? To tylko przykładowe pytania nurtujące pary, które chcą umówić się na konsultację w klinice leczenia niepłodności. Pierwszej wizycie zwykle towarzyszy stres i niepewność. Aby zminimalizować to napięcie warto odpowiednio przygotować się. Oto kilka kwestii, o których należy pamiętać, planując pierwszą wizytę w klinice Gyncentrum.

Czy na pierwszą wizytę powinnam przyjść z partnerem?

Tak. Problem niepłodności dotyczy bowiem obu Partnerów. Dlatego tak ważnym jest, aby na pierwszej wizycie lekarz miał okazję porozmawiać z każdym z Was. Poza aspektem diagnostycznym, istotne jest całe spektrum zagadnień psychologicznych związanych z niepłodnością. Bezskuteczne starania o dziecko wiążą się z dużym stresem i poczuciem niespełnienia. W związku z czym istotne jest wsparcie partnera, nawet podczas tej pierwszej wizyty. Zalecenia medyczne usłyszane bezpośrednio od lekarza zostaną potraktowane przez mężczyznę z większą powagą. Pozwolą mu również lepiej zrozumieć problem i zaangażować się właściwie w jego rozwiązanie.

Jak przebiega pierwsza wizyta?

Najpierw lekarz przeprowadzi wywiad medyczny oraz wykona badanie ginekologiczne i USG. Przeanalizuje także historię dotychczasowego leczenia. Zabierzcie na wizytę wszystkie dotychczasowe wyniki badań, jeśli takie posiadacie. Na podstawie uzyskanych informacji, oceni stan Waszego zdrowia oraz omówi możliwości dodatkowej diagnostyki i metod leczenia. Pierwsza wizyta to także doskonała okazja do zadawania pytań lekarzowi i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Warto dobrze przygotować się do tego spotkania. Przemyśleć, czy nawet spisać najważniejsze fakty, które w Waszej ocenie mogą mieć znaczenia i nurtujące Was pytania.

O co lekarz może zapytać?

Szczegółowy wywiad medyczny na pierwszej wizycie niepłodnościowej to podstawa. Umożliwia lekarzowi wstępne rozpoznanie ewentualnych przyczyn niepowodzeń w staraniach o dziecko oraz ukierunkowanie diagnostyki. W trakcie spotkania lekarz zapyta m.in. o datę ostatniej miesiączki, regularność i długość cykli, przebieg dotychczasowego leczenia. Ponadto, możesz spodziewać się następujących pytań:

Dodatkowe pytania zadawane podczas pierwszej wizyty niepłodnościowej zależą od sytuacji klinicznej pacjentów. Jeżeli są kwestie, które Cię nurtują i chcesz o nim powiedzieć, nie krępuj się. Każda informacja może być cenną wskazówką.

Czy i jakie badania powinniśmy wykonać przed pierwszą wizytą u specjalisty leczenia niepłodności?

Nie ma jednego, uniwersalnego zestawu badań, które należy wykonać przed pierwszą wizytą. Zawsze zależy to od konkretnego przypadku. Aby pierwsza wizyta była bardziej merytoryczna zaleca się, aby kobieta wykonała podstawowe badania laboratoryjne tj.: morfologia krwi, badania hormonalne TSH, AMH oraz prolaktynę.

Partner z kolei powinien na pierwszą wizytę dostarczyć wyniki podstawowego badania nasienia, które dotyczą ruchliwości plemników oraz parametrów fizyko-chemicznych. Dodatkowo warto zbadać morfologię i żywotności plemników oraz obecność przeciwciał przeciwplemnikowych i aktywnych leukocytów.

Pomocne będą także opisy uprzednich badań, podjętych prób leczenia i operacji każdego z partnerów. Są one nieocenionym źródłem wiedzy dla lekarza. Dostarczając lekarzowi taki zestaw informacji wizyta będzie bardziej wartościowa.

Specjaliści Gyncentrum, którzy spełniają marzenia o dziecku

„Dla mnie ta praca to spełnienie tego, czego w życiu oczekiwałam, czyli pomoc ludziom i dawanie życia. Także to jest moja pasja i to tak naprawdę” – dr n. med. Anna Bednarska Czerwińska.

„Największą radość w tej pracy sprawia mi ten moment, kiedy przychodzi do mnie para z małym dzieckiem, z podziękowaniami. Także to jest chyba najpiękniejszy moment w tej pracy” – dr n. med. Dariusz Mercik

„Praca embriologa to są takie czynności, które pomagają ludziom cieszyć się za te dziewięć miesięcy po naszych staraniach obecnością potomstwa na świecie. I to jest super!” – dr n. biol. Wojciech Sierka

Fragment programu „In Vitro. Nauka czy cud”

Pierwsza wizyta w Klinice Leczenia Niepłodności Gyncentrum

Konsultacja niepłodności Katowice
ul. Żelazna 1
tel. 32 506 57 77
e-mail:info@gyncentrum.pl

Konsultacja niepłodności Kraków
ul. Mehoffera 10
tel. 12 306 73 77
e-mail: infokrakow@gyncentrum.pl

Konsultacja niepłodności Bielsko-Biała
ul. Komorowicka 140
tel. 32 506 57 77
e-mail: infobielsko@gyncentrum.pl

Konsultacja niepłodności Częstochowa
ul. Kozielewskiego 9
tel. 32 506 57 77
e-mail: infoczestochowa@gyncentrum.pl

Konsultacja niepłodności Lublin
ul. Zana 32A
tel. 32 506 57 77
e-mail: info@gyncentrum.pl