histeroskopia katowice histeroskopia katowice

Histeroskopia Częstochowa

Jedna z najdokładniejszych technik diagnostycznych w chorobach macicy. Złoty standard w rozpoznawaniu przyczyn niepłodności.

Zrób histeroskopię w klinice Gyncentrum! 

HISTEROSKOPIA W CZĘSTOCHOWIE

Po co wykonywać histeroskopię?

Po histeroskopię sięga się najczęściej wtedy, gdy trzeba znaleźć przyczynę niepłodności i nawykowych poronień. Lekarze kierują na nią również pacjentki z nieprawidłowym krwawieniem z dróg rodnych, zbyt obfitymi lub przedłużającymi się miesiączkami. Histeroskopia bardzo dobrze sprawdza się w diagnostyce endometriozy, polipów, zrostów czy mięśniaków macicy, a także stanów przednowotworowych i nowotworowych. Za jej pomocą usuniemy nieprawidłowo założoną wkładkę wewnątrzmaciczną oraz wiele patologicznych zmian w obrębie macicy.

Pacjentki Gyncentrum zakwalifikowane do zabiegu histeroskopii pozostają pod fachową i troskliwą opieką naszych doświadczonych specjalistów i personelu medycznego.

Umów konsultację
kobieta trzymająca model żeńskiego układu rozrodczego
histeroskopia katowice
Histeroskopia Częstochowa

Gdzie wykonać histeroskopię w Częstochowie?

Wizytę kwalifikacyjną do histeroskopii odbędziesz w Klinice Gyncentrum w Częstochowie przy ul. Kozielewskiego 9. Umów konsultację i sprawdź, czy kwalifikujesz się do histeroskopii.

Histeroskopia Częstochowa

Klinika Gyncentrum Częstochowa 
ul. Kozielewskiego 9

Sprawdź dojazd >>

Umów wizytę konsultacyjną do zabiegu histeroskopii w Klinice Gyncentrum Częstochowa

  O ZABIEGU

  Na czym polega histeroskopia?

  Histeroskopia daje możliwość oglądania macicy, endometrium oraz ujść macicznych jajowodów w bardzo dużym powiększeniu. Urządzenie ma postać długiej, cienkiej rurki z z podłączoną do jej końca kamerą. Element ten wprowadza się  przez pochwę i kanał szyjki macicy wprost do jamy macicy. Na rękojeść histeroskopu znajdują się rówmież pokrętła, przy użyciu których lekarz może regulować natężenie dopływającego do macicy światła.

  Obraz wnętrza macicy wyświetla się na ekranie, dzięki czemu lekarz może bardzo dokładnie się jej przyjrzeć. Histeroskop dodatkowo ma wbudowany specjalny przyrząd do pobierania wycinków tkanek, które przekazywane są później do badania histopatologicznego.  W zależności od wyniku lekarz podejmuje decyzję o ewentualnym leczeniu.

  Umów konsultację

  Kto powinien wykonać histeroskopię?

  Wskazaniem do histeroskopii diagnostycznej są:

  • trudności z zajściem w ciążę
  • niepłodność
  • problemy z donoszeniem ciąży
  • nawracające poronienia
  • nieprawidłowości w budowie macicy
  • podejrzenie przerwania ciągłości ściany macicy
  • zaburzenia cyklu menstruacyjnego
  • krwawienia niewiadomego pochodzenia
  • zmiany rozrostowe endometrium
  • zrosty, mięśniaki podśluzówkowe, polipy, przegrody
  Umów konsultację
  histeroskopia katowice histeroskopia katowice

  Chcesz dowiedzieć się więcej o histeroskopii w Częstochowie?

  FAQ

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące
  histeroskopii w Częstochowie

  Czym jest histeroskopia zabiegowa?

  Jeśli w trakcie histeroskopii diagnostycznej lekarz zauważy jakąś nieprawidłowość, może ją natychmiast usunąć i przekazać do analizy histopatologicznej. Na wycięcie zmian, takich jak mięśniaki podśluzówkowe, polipy endometrialne, polipy szyjki macicy, zrosty wewnątrzmaciczne czy wrodzone wady macicy np. obecną przegrodę, pozwalają dołączone do  histeroskopu mikronarzędzia chirurgiczne.

  Jak przygotować się do zabiegu histetoskopii?

  Histeroskopię przeprowadza się określonym momencie cyklu, tj. tuż po miesiączce, a przed owulacją, kiedy błona śluzowa macicy jest jeszcze dostatecznie cienka. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, a ponieważ wykonuje się go w krótkim znieczuleniu dożylnym, jest bezbolesny. Z tego jednak powodu pacjentka do zabiegu musi zgłosić się na czczo.

  Jak wygląda rekonwalescencja do zabiegu histeroskopii?

  Przez kilka dni po zabiegu może utrzymywać się lekkie krwawienie z dróg rodnych oraz bóle podbrzusza. W tym czasie kobieta powinna odpoczywać, unikać wysiłku fizycznego i dźwigania ciężkich przedmiotów. W niektórych przypadkach lekarz może przepisać antybiotyk w celu uniknięcia infekcji. Histeroskopia jest zabiegiem bezpiecznym, a powikłania zdarzają się niezwykle rzadko. Jeśli jednak pomimo upływu czasu objawy nasilają się zamiast ustępować lub pojawi się gorączka, kobieta powinna niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

  Umów wizytę konsultacyjną do zabiegu histeroskopii w Klinice Gyncentrum Częstochowa

   Daj sobie pomóc!

   Umów wizytę konsultacyjną do histeroskopii
   w Gyncentrum Częstochowa

    Dziękujemy za wypełnienie formularz

    Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin wizyty.

    Strona główna