Laserowe leczenie nietrzymania moczu – Laser MonaLisa Touch

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – Laser MonaLisa Touch

Laserowe leczenie nietrzymania moczu (NTM) to jedna z najlepszych form terapii pozwalających odzyskać kontrolę nad własnym pęcherzem. W klinice Gyncentrum zdajemy sobie sprawę z tego, jak uciążliwy może być problem nietrzymania moczu, dlatego do naszej oferty wprowadziliśmy Laser MonaLisa Touch. Dzięki temu urządzeniu możemy pozbyć się naszej kłopotliwej dolegliwości szybko i bezboleśnie!

Umów konsultację
laserowe-nietrzymanie-moczu-gyncentrum
LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU KATOWICE

Laserowe leczenie nietrzymania moczu w Katowicach

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Umów się na konsultację
z lekarzem specjalistą Gyncentrum

+48 735 122 777

  ntm web 2 ntm mobile 1

  Na czym polega nietrzymanie moczu?

  Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która dotyczy nawet pięciu milionów kobiet. Jest ona spowodowana głównie przez osłabione mięśnie dna miednicy. Problem może się nasilać także przez rozciągniętą pochwę, która powstaje najczęściej na skutek przebytych porodów.

  Nietrzymanie moczu jest bardzo uciążliwą dolegliwością. Nagłe wycieki moczu podczas śmiechu, kichnięcia czy wysiłku nie są niczym przyjemnym. Każda pacjentka usilnie próbuje więc pozbyć się problemu, w czym pomaga leczenie laserowe (NTM). Zabieg ten wzmacnia ściany pochwy, dzięki czemu objawy ustępują, a problem zanika.

  Decydując się na laserowe leczenie nietrzymania moczu, warto postawić na jak najbardziej nowoczesną technologię, taką jak laser MonaLisa Touch. Dzięki tej technologii problem znika już po pierwszym zabiegu.

  MonaLisa Touch a leczenie NTM

  MonaLisa Touch jest laserem frakcyjnym. Jest to technologia używana w chirurgii, dermatologii i ginekologii plastycznej już od wielu lat. MonaLisa Touch jest jej najnowocześniejszą wersją. Ma ona wbudowany udoskonalony system DEKA, który pozwala używać lasera także na błonach śluzowych pochwy i odbytu.

  Użycie lasera MonaLisa Touch jest całkowicie nieinwazyjne. Możemy śmiało zastąpić nim inne zabiegi chirurgiczne. W porównaniu do nich MonaLisa Touch pozwala osiągnąć dużo lepsze efekty przy mniejszym dyskomforcie pacjentki. Laserowe leczenie NTM wyróżnia także brak rekonwalescencji. Po zabiegu pacjentka może szybko wrócić do codziennego funkcjonowania.

  Laser MonaLisa Touch wzmacnia ścianki pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz okolice ujścia cewki moczowej. W efekcie pochwa się obkurcza i zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej, co niweluje wstydliwy dla pacjentek problem nietrzymania moczu.

  Użycie lasera MonaLisa Touch zwiększa także satysfakcję ze współżycia seksualnego poprzez zwiększenie napięcia pochwy. Dzięki leczeniu jej wnętrze staje się ciaśniejsze. Przywrócony może zostać także jej estetyczny wygląd po porodzie czy menopauzie poprzez zwiększenie elastyczności wiotkich warg sromowych.

  MonaLisa Touch wpływa także na naszą skórę w miejscu naświetlenia. Dzięki laserowi staje się ona bardziej napięta, elastyczna i odporna na uszkodzenia.

  Jak działa laser MonaLisa Touch w NTM?

  Działanie lasera MonaLisa Touch bazuje na remodelowaniu kolagenu – podczas zabiegu urządzenie wytwarza ciepło i zaczyna ogrzewać nasze tkanki, w których znajduje się kolagen. Na skutek ciepła zaczyna on się obkurczać i dochodzi do remodelowania. Stymuluje to także produkcję nowych włókien kolagenowych.

  Ogólne działanie lasera Mona Lisa Touch poprawia ukrwienie tkanki. Wpływa to na nawilżenie oraz zwiększony przepływ krwi. Dzięki temu nasze doznania seksualne będą dużo bardziej intensywne. Jest to miły skutek uboczny laserowego leczenia nietrzymania moczu.

  Kiedy pojawią się efekty laserowego leczenia (NTM)?

  U wielu naszych pacjentek efekty zastosowania lasera MonaLisa Touch pojawiają się już po pierwszej wizycie. W większości przypadków konieczne jest jednak wykonanie 2-4 zabiegów, aby całkowicie zniwelować problem.

  Masz problem z nietrzymaniem moczu?
  Czytaj dalej lub skontaktuj się z nami!

  Laserowe leczenie nietrzymania moczu – przygotowanie do zabiegu

  Pacjentki nie muszą specjalnie przygotowywać się do zabiegu z użyciem lasera MonaLisa Touch. Przed rozpoczęciem leczenia laserowego czeka je jednak konsultacja z lekarzem ginekologiem. Zbada on pacjentkę i zakwalifikuje ją do zabiegu. Podczas konsultacji pacjentka powinna okazać lekarzowi wynik badania cytologicznego wykonanego nie wcześniej niż sześć miesięcy przed zabiegiem. Jeśli nie posiada ona wyniku, to lekarz może wykonać badanie podczas konsultacji.

  Laser MonaLisa Touch – przeciwwskazania

  Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest bardzo bezpieczną metodą terapii. Jednak nie jest ono wskazane każdej pacjentce. Na inną metodę leczenia powinny zdecydować się pacjentki w przypadku:

  • Ciąży
  • Stanu zapalnego lub infekcji w obrębie okolic intymnych
  • Przyjmowania leków fotouczulających na dwa tygodnie przed zabiegiem
  • Krwawienia miesiączkowego
  • Choroby nowotworowej

  Laser MonaLisa Touch – dolegliwości po zabiegu

  Laser MonaLisa Touch jest tak popularny, ponieważ po zabiegu nie pojawiają się żadne dolegliwości. Zabieg jest krótki i bezbolesny, dlatego większość pacjentek już tego samego dnia wraca do swoich codziennych aktywności. Muszą one zachować jedynie trzydniową wstrzemięźliwość przed powrotem do aktywności seksualnej. Oprócz tego mogą funkcjonować zupełnie normalnie.

  In Vitro. Nauka czy cud?
  In vitro
  Innowacje
  Genetyka
  Diagnostyka niepłodności
  Leczenie niepłodności
  Niepłodność

  Masz problemy z NTM?

  Umów się na konsultację laserowego leczenia NTM
  z lekarzem specjalistą Gyncentrum!

   Dziękujemy za wypełnienie formularza

   Już niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin konsultacji niepłodnościowej.

   Powrót na stronę