Labioplastyka

LABIOPLASTYKA

Laserowe modelowanie warg sromowych. Odzyskaj zdrowie i komfort intymny

Odczuwasz ból oraz dyskomfort związany z wyglądem Twoich warg sromowych? Masz częste infekcje intymne oraz problemy w sferze seksualnej? Jedyną skuteczną metodą przywrócenia ich naturalnej funkcjonalności oraz pożądanego wyglądu warg sromowych jest labioplastyka. W Gyncentrum Ginekologia Plastyczna zabieg labioplastyki wykonywany jest za pomocą lasera MonaLisa Touch. Zabiegi laserowe są bezpieczniejsze i zapewniają o wiele lepsze efekty, niż te przeprowadzane klasyczną metodą.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie w Katowicach

Zadzwoń teraz
LABIOPLASTYKA KATOWICE

Gdzie wykonać labioplastykę w Katowicach?

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Deformacja warg sromowych – wstydliwy i bolesny problem kobiet

Wargi sromowe mogą mieć różny kształt i wielkość, co stanowi indywidualną cechę każdej kobiety. Nie ma jednego wzorca, jak powinny wyglądać. Niekiedy dochodzi jednak do ich przerośnięcia – wargi sromowe mniejsze wystają poza większe, pojawiają się asymetrie i deformacje. Wówczas kobieta może odczuwać ból i dyskomfort, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Narażona jest także na częste infekcje intymne oraz problemy w sferze seksualnej. Przerost warg sromowych mniejszych może mieć charakter wrodzony, jak również może być efektem ciężkiego porodu, pęknięć poporodowych czy nieprawidłowo zagojonych urazów poporodowych. Wygląd warg sromowych może się również zmienić pod wpływem piercingu czy zażywania hormonów.

W przypadku przerośniętych lub zdeformowanych warg sromowych jedyną skuteczną metodą przywrócenia ich naturalnej funkcjonalności oraz pożądanego wyglądu jest labioplastyka.

KORZYŚCI LABIOPLASTYKA

Co można osiągnąć dzięki labioplastyce?

 

Popraw funkcjonalność oraz wyląd warg sromowych i odzyskaj komfort życia oraz satysfakcję i pewność siebie w kontaktach seksualnych. Możesz też bez obaw nosić bikini, obcisłe spodnie i uprawiać swoje ulubione sporty.

Zadzwoń teraz

Labioplastyka to zabieg, którego celem jest poprawa funkcjonalności oraz wyglądu warg sromowych poprzez ich wymodelowanie, a więc:

 • zmniejszenie warg sromowych
 • korekta asymetrii warg sromowych
 • zmiana kształtu warg sromowych
 • rekonstrukcja warg sromowych
WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA LABIOPLASTYKA

Labioplastyka
– wskazania

 

Wskazania do labioplastyki można podzielić na medyczne oraz estetyczne.

Wskazania medyczne: zbyt duże wargi sromowe narażone są na bolesne otarcia, ponadto przerost warg sromowych sprzyja rozwojowi infekcji intymnych.

Wskazania estetyczne: przerost, asymetrie i deformacje warg sromowych bywa przyczyną kompleksów oraz dyskomfortu psychicznego podczas współżycia

Labioplastyka jest wskazana w następujących przypadkach:

 • Przerost warg sromowych
 • Asymetria warg sromowych
 • Deformacje warg sromowych
 • Niezadowolenie z wyglądu warg sromowych

Labioplastyka – przeciwwskazania

 

 • Stan zapalny pochwy i sromu
 • Ciąża i karmienie piersi
 • Okres połogu
 • Miesiączka
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Choroba nowotworowa
 • Nieprawidłowy wynik cytologii
Chcesz dowiedzieć się więcej
o zabiegu labioplastyki?
Skontaktuj się z nami!
+32 506 53 00
LASER A CHIRURGIA LABIOPLASTYKA

Plastyka warg sromowych – laser lepszy od chirurgii?

Tradycyjna labioplastyka polega na wycięciu nadmiaru tkanki warg sromowych mniejszych za pomocą skalpela. Wielkość wyciętych tkanek lekarz uzgadnia indywidualnie z każdą pacjentką. Coraz częściej jednak rezygnuje się z tradycyjnych metod chirurgicznych na rzecz mniej inwazyjnej labioplastyki laserowej.

W efekcie pacjentka dochodzi do formy dużo szybciej niż po plastyce warg sromowych wykonanej metodą chirurgiczną. W Gyncentrum Ginekologia Plastyczna zabieg labioplastyki wykonywany jest za pomocą lasera MonaLisa Touch. Urządzenie to jest narzędziem świetnie dopasowanym do małoinwazyjnego i precyzyjnego cięcia tkanek. Doskonale więc sprawdza się w zabiegach korygujących wielkość, kształt oraz wygląd warg sromowych.

 • Cięcie laserem jest o wiele bardziej precyzyjne niż skalpelem
 • Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu krwawienie praktycznie nie występuje
 • Laser ogranicza uszkodzenie tkanek do minimum, co zmniejszenie ryzyka powstawania blizn pooperacyjnych
 • Po zabiegu laserem, czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy, niż po zabiegu tradycyjną metodą
 • Oprócz poprawy wyglądu warg sromowych, laser stymuluje produkcję kolagenu, co poprawia nawilżenie i elastyczność okolicznej tkanki.
MONALISA TOUCH LABIOPLASTYKA

Plastyka warg sromowych laserem MonaLisa Touch – jak się przygotować?

Zabieg labioplastyki laserowej, w przeciwieństwie do tradycyjnej operacji, nie wymaga większych przygotowań. Przed zabiegiem pacjentka odbywa konsultację ginekologiczną, podczas której omawiane są efekty zabiegu. Lekarz może także zlecić dodatkowe badania, tj. morfologia, układ krzepnięcia, cytologia, wymaz z pochwy etc. Sam zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Pacjentka bezpośrednio po zabiegu wraca do domu, a już po około tygodniu (niekiedy po 2-3 dniach) do pełnej aktywności.

ZALECENIA POZABIEGOWE LABIOPLASTYKA

Labioplastyka – zalecenia pozabiegowe

Choć zabieg labioplastyki nie wiąże się zwykle z długą i bolesną rekonwalescencją, pacjentka powinna pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim dotyczą one właściwej higieny oraz postępowania z obszarem pozabiegowym. Kobieta po laserowej plastyce warg sromowych powinna pamiętać o:

 • Regularnym podmywaniu miejsc intymnych letnią, bieżącą wodą (1-2 razy dziennie i po każdym skorzystaniu z toalety), a następnie dokładnym, lecz delikatnym ich osuszeniu.
 • Schładzaniu okolicy zabiegowej przy pomocy zimnych okładów, np. żelowych – kilka razy w ciągu dnia przez kilkanaście minut.
 • Noszeniu luźnej, przewiewnej bielizny.
 • Wstrzymaniu się od aktywności seksualnej na okres 4-6 tygodni od zabiegu.
 • Unikaniu tamponów przez ok. 4 tygodnie.
 • Wstrzymaniu się od korzystania z sauny, basenu, kąpieli w wannie przez cały okres rekonwalescencji.
 • Wstrzymaniu się od intensywnej aktywności fizycznej, zwłaszcza uprawiania sportów, które mogłyby narażać operowaną okolicę na podrażnienia i urazy, np. jazdy konnej, jazdy na rowerze, sportów siłowych czy ćwiczeń rozciągających tamtą okolicę.
 • Stosowaniu leków (miejscowych, doustnych) zgodnie z zaleceniami lekarza.
Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu labioplastyki? Skontaktuj się z nami!
+32 506 53 00
ZRÓB LABIOPLASTYKĘ U NAS!

Dlaczego warto nam zaufać?

W Gyncentrum specjalizujemy się w zabiegach rewitalizacji i rekonstrukcji narządów rodnych kobiety oraz leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Cechuje nas nowoczesne podejście do stref intymnych oraz zrozumienie dla potrzeb współczesnych kobiet. Współpracujemy z wysokiej klasy specjalistami posiadającymi doświadczenie w zakresie ginekologii i położnictwa oraz ginekologii plastycznej. Konsultacje i zabiegi odbywają się w komfortowych gabinetach oraz doskonale wyposażonej sali zabiegowej. Dbamy nie tylko o zdrowie naszych Pacjentek, ale i dobre samopoczucie i komfort podczas pobytu w naszej klinice.

Zwiększ swoje szanse
na poczęcie dziecka

Umów konsultację
do zabiegu labioplastyki
w Gyncentrum

  Dziękujemy za wypełnienie formularza

  Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.

  Zadzwoń teraz