Rewitalizacja pochwy

REWITALIZACJA POCHWY

Regeneracja i odmłodzenie stref intymnych. Pozbądź się dolegliwości i ciesz się z życia intymnego.

Starzenie się miejsc intymnych to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia intymnego, życia seksualnego i komfortu kobiety. Na szczęście są metody, dzięki którym można skutecznie przeciwdziałać starzeniu się okolic intymnych.

Umów zabieg
REWITALIZACJA POCHWY KATOWICE

Gdzie wykonać rewitalizację pochwy w Katowicach?

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Gyncentrum Katowice

Gyncentrum Katowice
ul. Kościuszki 229
(CH Libero, poziom 2).

Rewitalizacja pochwy laserem MonaLisa Touch

Zabieg obkurczania pochwy laserem MonaLisa Touch stymuluje produkcję kolagenu w błonie śluzowej, dzięki czemu zwiększa się napięcie i elastyczność tkanek oraz zmniejsza obwód pochwy. Przywrócona zostaje także prawidłowa funkcjonalność i estetyka narządów intymnych.

Czas trwania pojedynczego zabiegu nie przekracza 10 minut i jest on całkowicie bezbolesny. Lekarz wprowadza do wnętrza pochwy pacjentki końcówkę lasera wyposażonego w specjalny skaner. Wiązka lasera oddziałuje bezpośrednio na ścianki pochwy, powodując w nich mikrourazy. Tym sposobem organizm kobiety zostaje zmobilizowany do rozpoczęcia procesu regeneracji. Naczynia krwionośne ulegają przebudowie, fibroblasty natomiast zwiększają produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. W efekcie wejście do pochwy zwęża się, a jej ściany pogrubiają i uelastyczniają. Znika także problem nadmiernej suchości pochwy, a kobieta odzyskuje komfort współżycia.

Umów wizytę

Wskazania:

 • spadek napięcia i rozluźnienie pochwy
 • suchość pochwy, świąd, pieczenie
 • ból podczas stosunku
 • mniejsze doznania lub brak satysfakcji ze współżycia

Przeciwwskazania:

 • miesiączka
 • ciąża i karmienie piersią
 • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
 • aktywna infekcja pochwy
 • choroba nowotworowa

Rewitalizacja pochwy kwasem hialuronowym

Z wiekiem nie tylko skóra traci zasoby kwasu hialuronowego. Dotyczy to również stref intymnych. W efekcie poziom nawilżenia błony śluzowej pochwy spada, zmniejszając komfort współżycia, a nawet powodując ból. Aplikacja kwasu hialuronowego pozwala ten problem rozwiązać. Przede wszystkim przywraca pochwie jej właściwe nawilżenie, dzięki czemu wszystkie uporczywe objawy znikają.

Zabieg rewitalizacji pochwy kwasem hialuronowym trwa około 30 minut. Najpierw lekarz dezynfekuje obszar zabiegowy, a następnie miejscowo go znieczula. W kolejnym kroku przy użyciu kaniuli wstrzykuje w okolice warg sromowych kwas hialuronowy. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennej aktywności.

Umów wizytę

Wskazania:

 • wysokie stadium suchości pochwy
 • wiotka i sucha skóra okolic intymnych
 • otarcia, urazy powodujące częste infekcje intymne
 • świąd okolic intymnych
 • ból podczas stosunku

Przeciwwskazania:

 • aktywne infekcja pochwy i sromu,
 • ciąża i okres karmienia piersią

Skutki starzenia się miejsc intymnych

Miejsca intymne, tak samo jak pozostałe części ciała kobiety, ulegają starzeniu. Proces ten rozpoczyna się już po 25. roku życia i związany jest ze stopniowym zanikiem kolagenu i elastyny w naszym organizmie. W efekcie nie tylko skóra, ale i błona śluzowa pochwy, powięzi i więzadła, odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie oraz utrzymanie w dobrym stanie narządów intymnych kobiety, wiotczeją i tracą swoją naturalną funkcję.

Wpływ na przebieg starzenia się okolic intymnych mają także hormony, przebyte ciąże i porody siłami natury, pod wpływem których obniża się narząd rodny, ściany pochwy oraz wargi sromowe wiotczeją i stają się coraz cieńsze. To z kolei prowadzi do wielu dolegliwości, tj. suchość pochwy, świąd, ból, zwiększa się podatność na urazy i infekcje intymne, obniża się jakość życia seksualnego. Na szczęście z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna, która wie, jak skutecznie przeciwdziałać procesowi starzenia się okolic intymnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu
rewitalizacji pochwy w Gyncentrum?
Skontaktuj się z Infolinią Gyncentrum.
+48 735 122 777

Ciesz się na nowo
życiem intymnym

Umów konsultację
do zabiegu rewitalizacji pochwy
w Gyncentrum

  Dziękujemy za wypełnienie formularza

  Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.

  Umów konsultację