Ginekologia estetyczna

Sekcja ta skierowana jest do kobiet. Znajdziesz tu informacje na temat zabiegów przywracających naturalne funkcjonowanie oraz estetyczny wygląd narządów intymnych.

Po porodzie mam problem z nietrzymaniem moczu, mam 31 lat. Czy jest szansa na wyleczenie tej dolegliwości?

Problem nietrzymania moczu dotyka kobiety w różnym wieku, jedną z przyczyn jest właśnie poród. Można temu zaradzić poprzez wzmocnienie ścianki pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Coraz częściej w tym celu wykorzystuje się laseroterapię, można również skorzystać z toksyny botulinowej, wstrzyknięcia okołocewkowego oraz specjalnych taśm.

Od dłuższego czasu odczuwam suchość pochwy, co robić?

Za suchość pochwy, swędzenie oraz pieczenie okolic intymnych odpowiedzialne są procesy starzenia się, związane ze spadkiem produkcji kolagenu oraz estrogenu. Nie należy bagatelizować tych objawów, bowiem mogą powodować ból, podrażnienia oraz urazy. Zabieg rewitalizacji okolic intymnych odmłodzi, uelastyczni i przywróci napięcie tkanek oraz pobudzi do produkcji włókna kolagenowe.

Dla kogo jest labioplastyka?

Labioplastyka to zabieg polegający na korekcji warg sromowych mniejszych i nadaniu im pożądanego kształtu. Jest polecany w szczególności kobietom, które cierpią z powodu przerostu warg sromowych, odczuwają w związku z tym ból, prowadzą do otarć i infekcji intymnych oraz uniemożliwiają uprawianie sportu. Z zabiegu mogą również skorzystać panie, które chciałyby poprawić kształt swoich warg sromowych. Więcej informacji o zabiegu jest dostępne tutaj: http://www.estetyka-intymna.pl/zabiegi/labioplastyka-warg-sromowych.html

Rok po porodzie, wejście do pochwy jest luźne. Czy istnieje jakiś zabieg, który przywróci rozmiar pochwy sprzed ciąży?

Jest to częsty problem, który dotyka kobiety po porodach naturalnych. To tzw. VRS, czyli zespół rozluźnienia pochwy. Najmniej inwazyjną i bardzo skuteczną metodą zwężania pochwy jest zabieg rewitalizacji pochwy przy użyciu lasera MonaLisa Touch. Po takim zabiegu pochwa staje się ciaśniejsza, bardziej elastyczna i bardziej nawilżona.

Mam 45 lat. Od jakiegoś czasu odczuwam dyskomfort w miejscach intymnych (suchość pochwy, pieczenie, swędzenie). Jak temu zaradzić?

Upływający czas odciska swoje piętno nie tylko na naszych twarzach. Podatne na jego działanie są także miejsca intymne. W związku z tym większość dojrzałych kobiet boryka się z dolegliwościami tj. suchość pochwy, pieczenie, swędzenie, infekcje intymne, zanik warg sromowych. Zabiegiem, wartym uwagi, jest terapia osoczem bogatopłytkowym. Osocze bogatopłytkowe pobudza procesy regeneracyjne i naprawcze w obrębie skóry i śluzówki pochwy, stymuluje produkcję nowego kolagenu oraz wspomaga proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Zaaplikowane do tkanek pochwy i warg sromowych, działa odmładzająco, regenerująco i nawilżająco. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi pacjentki. Nie ma zatem ryzyka wystąpienia reakcji immunologicznej organizmu.

Przerośnięte wargi sromowe mniejsze. Czy to normalne?

Nie ma jednego, prawidłowego wzorca, jak powinny wyglądać wargi sromowe. Bywają duże i małe, symetryczne, asymetryczne i zdeformowane. Każdy z tych przypadków mieści się w normie, pod warunkiem, że kobieta czuje się komfortowo i nie odczuwa żadnych dolegliwości. Jeśli natomiast odczuwa Pani jakikolwiek dyskomfort, związany z wyglądem warg sromowych (utrudniają normalne funkcjonowanie, są przyczyną otarć, bólu, infekcji, wpływają negatywnie na doznania seksualne, są przyczyną kompleksów oraz wstydu), warto rozważyć wykonanie zabiegu zmniejszania warg sromowych. Labioplastyka, czyli zmniejszanie warg sromowych, to małoinwazyjny zabieg polegający na usunięciu zbędnej tkanki i odpowiednim wymodelowaniu warg sromowych.

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie?
Skontaktuj się z nami!

Wygląd miejsc intymnych bywa źródłem kompleksów u wielu kobiet. Zmiany w obrębie kobiecych narządów płciowych przeważnie są następstwem ciąży, przebytego porodu, menopauzy albo mają charakter wrodzony. Niezależnie jednak od przyczyny problem ten może odebrać kobiecie pewność siebie i utrudnić jej, a czasem wręcz uniemożliwić osiągnięcie satysfakcji w sferze seksualnej. Na szczęście są na to sposoby. Z pomocą przychodzi bowiem ginekologia estetyczna.

Ginekologia estetyczna – w trosce o Twoje piękno intymne!

Ginekologia estetyczna jest obecnie bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną medycyny, łączącą w sobie elementy ginekologii i chirurgii plastycznej. Jej celem jest nie tylko poprawa wyglądu kobiecych narządów rodnych, ale również przywrócenie ich prawidłowej funkcjonalności. Jakie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej dają najlepsze efekty?

Ginekologia estetyczna – na poporodowe rozluźnienie pochwy

W czasie ciąży i połogu ciało kobiety przechodzi prawdziwą rewolucję. Pod wpływem hormonów mięśnie dna miednicy oraz tkanek krocza osłabiają się. Dodatkowo jeśli kobieta rodzi naturalnie, jej delikatne okolice intymne narażone są na uszkodzenia. Z VRS, czyli zespołem rozluźnienia pochwy można walczyć na wiele różnych sposobów. Z uwagi na małoinwazyjny charakter i wysoką skuteczność najbardziej polecaną metodą jest rewitalizacja pochwy laserem MonaLisa Touch. Laser działa regenerująco na pochwę – uealastycznia jej ściany, wzmacnia oraz nawilża. Zwykle już po 2-3 seriach trwającego ok. 10 zabiegu kobieta pozbywa się uczucia rozluźniania pochwy.

Ginekologia estetyczna – na nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, z którym boryka się wiele kobiet po porodzie oraz w okresie pomenopauzalnym. Niekontrolowany wyciek moczu z pęcherza moczowego (często podczas kichania, kaszlu czy śmiania się) może mieć związek z osłabieniem mięśni dna miednicy oraz zmianami hormonalnymi zachodzącymi w ciele kobiety wraz z wiekiem. Na szczęście współczesna medycyna znalazła na niego sposób. Nietrzymanie moczu leczy się przy pomocy lasera MonaLisa Touch. Wzmacnia on ściany pochwy, powięź wewnątrzmiedniczą ujście cewki moczowej oraz włókna kolagenowe śluzówki. Na skutek działania lasera kąt nachylenia cewki moczowej zmienia się, dzięki czemu zaczyna ona lepiej pełnić swoje zadanie.

Podeprzeć cewkę moczową i nadać jej prawidłowy kąt nachylenia można również, wstrzykując specjalną substancję. Zabieg ten nazywa się wstrzyknięciem okołocewkowym i jest on całkowicie bezpieczny dla kobiety. Ponadto do pęcherza moczowego można podać również toksynę botulinową. Substancja ta zapobiega nadmiernym skurczom pęcherza moczowego i jest zalecana kobietom z tzw. pęcherzem nadreaktywnym.

Ginekologia estetyczna – na suchość pochwy

Suchość pochwy, a także swędzenie i pieczenie okolic intymnych, to objawy, które często pojawiają się wraz z wiekiem. Mają związek ze spadkiem poziomu estrogenów oraz kolagenu. Do łagodzenia tego typu dolegliwości doskonale nadaje się osocze bogatopłytkowe, czyli koncentrat autologicznych (pozyskiwanych bezpośrednio od pacjenta) płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza. Osocze działa na pochwę regenerująco – odbudowuje tkankę i śluzówkę pochwy. Przyspiesza także produkcję kolagenu oraz pobudza organizm do tworzenia nowych naczyń krwionośnych.

Ginekologia estetyczna – na przerośnięcie warg sromowych

Wargi sromowe są najbardziej widocznym elementem kobiecych miejsc intymnych. Ich wygląd (kształt, wielkość) jest indywidualną cechą każdej kobiety. Zdarza się jednak, że wargi sromowe mniejsze wystają poza większe, są asymetryczne i zdeformowane. Taka sytuacja jest nie tylko krępująca dla kobiety, ale może także powodować problemy zdrowotne – otarcia czy infekcje intymne. W przypadku przerośniętych lub zdeformowanych warg sromowych jedyną skuteczną metodą leczenia jest labioplastyka. Przeprowadzona w sposób tradycyjny polega na wycięciu nadmiaru tkanki warg sromowych mniejszych. Coraz częściej sięga się jednak po labioplastykę laserową, która jest mniej inwazyjna, pacjentka nie musi być hospitalizowana, a po zabiegu nie pozostają widoczne blizny.

Ginekologia estetyczna – na większe doznania

Punkt G jest uważany za jedną z najważniejszych stref erogennych w ciele kobiety. Powiększając go przy pomocy zastrzyku z kwasem hialuronowym w składzie, czyli tzw. „zastrzykiem orgazmu”, kobieta ma szansę odzyskać radość z seksu albo czerpać z niej jeszcze większą przyjemność niż dotychczas. Zabieg ten dedykowany jest przede wszystkim kobietom, u których punkt G ma niewielkie rozmiary.