Bulkamid

Małoinwazyjna metoda leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu.

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu uznawane jest za powszechny problem społeczny, który dotyka ponad 1/3 kobiet w prawie każdym wieku. Dolegliwość ta zazwyczaj powodowana jest osłabieniem mięśni dna miednicy, na co wpływ mają miedzy innymi zmiany hormonalne.

 

BULKAMID to unikalny system wypełniania cewki moczowej, stosowany w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

Bulkamid

Innowacyjna metoda leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu

Teraz wysiłowe nietrzymanie moczu możesz wyleczyć w zaledwie 10 minut, dzięki trzem lub czterem małym wstrzyknięciom miękkiego żelu. Dzięki zabiegowi z użyciem Bulkamidu, już 4 na 5 kobiet pozbywa się problemu całkowicie, a rekowalescencja trwa nie dłużej niż 24h!

Iniekcja substancji wypełniającej w ścianę cewki moczowej to jedna z szybkich i małoinwazyjnych technik leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Innowacyjny środek wypełniający – Bulkamid – zwiększa objętość tkanki, co pozwala na lepszą kontrolę trzymania moczu dzięki wspomaganiu mechanizmu zamykania cewki moczowej.

Umów się na konsultację!

Dla kogo przeznaczony jest system Bulkamid?

Bulkamid wspomaga mechanizmy zamykania cewki moczowej, co daje lepszą kontrolę nad nietrzymaniem moczu, szczególnie w przypadkach wysiłkowego NTM: podczas śmiechu, kichania czy kaszlu, w trakcie aktywności fizycznej lub współżycia seksualnego. Ze względu na małą inwazyjność i szybką rekonwalescencję, zabieg rekomendowany jest wszystkim Pacjentkom, które chcą poprawić komfort i jakość życia, a u których zawiodły zachowawcze metody leczenia.

Jak działa Bulkamid?

Bulkamid to biokompatybilny, jednorodny hydrożel, który wypełnia ścianki cewki moczowej, zwiększając objętość tkanek. Hydrożel tworzy na ściankach cewki moczowej tzw. poduszki, których rozmiar jest zależny od wstrzykniętej objętości produktu. Tym samym rozmiar każdej poduszki może zostać odpowiednio i precyzyjnie określony, jest przewidywalny i kontrolowany.

Na czym polega zabieg z zastosowaniem produktu Bulkamid?

Wstrzyknięcie hydrożelu Bulkamid odbywa się za pomocą uretroskopu. Zabieg zazwyczaj można przeprowadzić w warunkach ambulatoryjnych (nie wymaga cięć ani nacięć), w znieczuleniu miejscowym. Czas rekonwalescencji jest bardzo krótki – zazwyczaj do 24 godzin.

Czy zastosowanie produktu Bulkamid wiąże się z ryzykiem?

W trakcie badań klinicznych nad produktem Bulkamid zanotowano niewielką liczbę niegroźnych i przejściowych powikłań po zabiegu. Najczęściej zgłaszanymi powikłaniami były: ból podczas lub po zabiegu, niewielka ilość krwi w moczu, opóźnione lub bolesne oddawanie moczu, a także infekcja dróg moczowych.

Jakie efekty daje zabieg?

Dzięki wypełnieniu ścianek cewki moczowej, pacjent zyskuje większą kontrolę nad trzymaniem moczu. Poduszki tworzone przez produkt Bulkamid wspomagają zamknięcie cewki moczowej, niwelując (lub w znacznym stopniu ograniczają ilość i częstotliwość) wycieku moczu w sytuacjach zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej – czyli najczęściej w trakcie wysiłku fizycznego, kaszlu lub kichania, a także śmiania się.

Umów się na konsultację!

Doświadczony specjalista

Zabieg z użyciem Bulkamidu wykonywany jest przez specjalistę posiadającego wieloletnie doświadczenie w wielu obszarach ginekologii estetycznej, ginekologii i położnictwa.

Zakres działań dr Iman Hijazi w obszarze ginekologii estetycznej obejmuje leczenie nietrzymania moczu, labioplastykę, plastykę przedsionka pochwy, usunięcie oraz odtworzenie błony dziewiczej, plastykę napletka łechtaczki, G-shot, czyli powiększenie punktu G, leczenie zespołu rozluźnienia pochwy, laserową terapię pochwy oraz rewitalizację poporodową.

Bulkamid cena

Interesuje Cię koszt zabiegu? Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem lub kontaktu z infolinią Gyncentrum pod nr telefonu 32 506 57 77.