Diagnostyka niepłodności Article · 28 kwietnia 2023

Pierwsza wizyta niepłodnościowa online? W Gyncentrum jest to możliwe!

W dzisiejszych czasach, dzięki dynamicznemu rozwojowi nowych technologii, coraz więcej usług staje się dostępnych online. Nie inaczej jest w przypadku diagnostyki i leczenia niepłodności. Coraz więcej placówek oferuje swoim pacjentom możliwość odbycia tzw. telekonsultacji. Dzięki temu osoby, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą odwiedzić kliniki stacjonarnej, bo np. byłoby to dla nich zbyt stresujące lub po prostu cenią sobie komfort i wygodę, mogą skorzystać z profesjonalnej konsultacji ze specjalistą leczenia niepłodności bez wychodzenia z domu. Zobacz, jak taka wizyta przebiega w Gyncentrum.

pierwsza wizyta niepłodnościowa online

Pierwsza wizyta niepłodnościowa online – czym różni się od wizyty stacjonarnej?

 

Wizyta w klinice leczenia niepłodności online wygląda bardzo podobnie jak tradycyjna wizyta stacjonarna. Zanim się ona jednak odbędzie, para otrzymuje od kliniki specjalny formularz, w którym odpowiada na pytania dotyczące stanu zdrowia (przebytych i obecnych chorób, zażywanych leków, stylu życia) i historii starań o dziecko lub leczenia w tym zakresie. Dołącza także wyniki przeprowadzonych badań, jeśli takie posiada. W przypadku kobiety może to być wynik morfologii, wyniki badań hormonalnych (TSH, AMH, prolaktyna), a przypadku mężczyzn wynik podstawowego badania nasienia. Warto jednak pamiętać, że nie ma jednego, wspólnego dla wszystkich pacjentów, zestawu badań, jakie należy wykonać przed pierwszą wizytą online. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Niemniej wyniki przeprowadzonych badań czy opisy dotyczące podjętych prób leczenia zawsze będą stanowiły cenną wskazówkę dla lekarza i na pewno zwiększą wartość samej konsultacji.

 

Masz więcej pytań?
Napisz lub zadzwoń

Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej wizyty niepłodnościowej online lekarz zapoznaje się z informacjami zamieszczonymi w formularzu oraz wynikami badań. Natomiast już w trakcie wizyty ocenia stan zdrowia pary oraz ustala plan diagnostyki i leczenia, które pomogą jej spełnić marzenie o dziecku, a także odpowiada na wszystkie nurtujące ją pytania. Po wizycie para otrzymuje drogą mailową plan leczenia oraz wszystkie najważniejsze wskazówki. Może więc w pełni skupić swoją uwagę na rozmowie z lekarzem, bez konieczności notowania informacji. Następnie klinika kontaktuje się w celu umówienia dogodnych terminów dalszych wizyt i ewentualnych badań.

 

Pierwsza wizyta niepłodnościowa online – oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów…

 

Jedną z największych zalet wizyt online jest oszczędność czasu i pieniędzy. Pacjenci nie muszą dojeżdżać do kliniki, co oznacza brak konieczności wydatków związanych z transportem oraz mniejszą ilość czasu potrzebną na organizację wizyty. Dodatkowo, w przypadku osób mieszkających daleko od kliniki, wizyty online mogą być jedyną możliwością skorzystania z konsultacji lekarskiej.
W klinikach leczenia niepłodności pracują ludzie, którzy doskonale rozumieją potrzeby niepłodnych par i zdają sobie sprawę, jakie targają nimi emocje. Niemniej jednak stres i niepokój związany z pierwszą wizytą niepłodnościową jest czymś zupełnie naturalnym i dotyczy większości pacjentów odwiedzających klinikę po raz pierwszy. Pierwsza wizyta niepłodnościowa online pozwala w znacznym stopniu ograniczyć ten stres, ponieważ pacjenci rozmawiają z lekarzem w zaciszu własnego domu, w przestrzeni, którą dobrze znają i w której czują się swobodnie.

 

Podsumowując, na przestrzeni ostatnich lat wiele sfer naszego życia przeniosło się do internetu. Nie dziwi więc coraz większe zainteresowanie telemedycyną, z której dobrodziejstw korzystają również kliniki leczenia niepłodności. Pacjenci Gyncentrum mogą odbyć pierwszą wizytę niepłodnościową online. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla par chcących zaoszczędzić czas i pieniądze, które musiałyby przeznaczyć na dojazd do kliniki, ale również dla par ceniących sobie komfort i wygodę. Telekonsultacja jest też zdecydowanie mniej stresująca, ponieważ odbywa się w zaciszu domowym, czyli w przestrzeni, którą pacjenci znają i w której czują się dobrze.

Obserwuj nas
Tematyka
Diagnostyka niepłodności

Masz więcej pytań?
Skontaktuj się z nami przez formularz.

+48 735 122 777