Dieta w endometriozie

ENDOMETRIOZA A SPOSÓB ŻYWIENIA

Dieta wspomagająca proces leczenia

Odpowiednia dieta u kobiet chorujących na endometriozę łagodzi dolegliwości bólowe i poprawia komfort ich życia.  Zmiana nawyków żywieniowych i właściwie opracowany plan dietetyczny przeciwdziała zaostrzeniu i reemisji choroby oraz przyspiesza powrót do zdrowia po zabiegu.

Dietetycy Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum opracowują indywidualne pakiety dedykowane kobietom cierpiącym na endometriozę. W ramach pakietu Panie otrzymują wsparcie dietetyka klinicznego oraz plan żywieniowy.

Umów wizytę

Umów się na konsultację
z dietetykiem Gyncentrum

+48 735 122 777

  Dieta dla kobiet chorujących na endometriozę

  Odpowiednia dieta może łagodzić objawy endometriozy i aby ten cel uzyskać należy stosować tzw. dietę przeciwzapalną, a więc bogatą w składniki antyoksydacyjne. Można je spotkać w warzywach, owocach, a także produktach zawierających zdrowe tłuszcze, jak: ryby morskie, orzechy czy oleje roślinne. Ponadto, nie należy zapominać o zachowaniu zasad racjonalnego żywienia – regularności posiłków czy piciu minimum 2 l. wody dziennie. Dieta ta powinna być również dostosowana do wszelkich innych schorzeń i dolegliwości pacjentki.

  Pierwszy krok w leczeniu operacyjnym endometriozy

  Kobiety po leczeniu operacyjnym endometriozy szczególnie powinny zadbać o odpowiednio zbilansowaną i zdrową dietę. Dieta stanowi istotny element wspomagający proces leczenia endometriozy. Ma ona na celu wyciszenie toczącego się w organizmie przewlekłego stanu zapalnego oraz obniżenie poziomu estrogenów odpowiedzialnych za rozwój endometriozy. Już niewielka zmiana nawyków żywieniowych może przynieść ulgę w dolegliwościach i poprawić komfort życia kobiety cierpiącej na endometriozę.

  Dopiero podejrzewasz u siebie endometriozę?

   

   

   

   

   

   

   

   

  OFERTA DIETETYCZNA W ENDOMETRIOZIE

  Pakiet dietetyczny dla kobiet z endometriozą

  Dietetycy Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum opracowują indywidualne pakiety dedykowane kobietom cierpiącym na endometriozę. W ramach pakietu Panie otrzymują wsparcie dietetyka klinicznego oraz plan żywieniowy.

  Nasi specjaliści przy opracowaniu planu dietetycznego biorą pod uwagę wszystkie aspekty związane z chorobą danej pacjentki. Przeprowadzają z nią szczegółowy wywiad medyczny oraz zapoznają się z jej wynikami badań. Dietetyk, podczas całego procesu, wpiera pacjentkę w realizacji planu, odpowiada na nurtujące ją pytania i w razie potrzeby wprowadza modyfikacje. Stan zdrowia pacjentki jest pod stałą kontrolą naszych specjalistów.

  Umów wizytę
  centrum-leczenia-endometriozy-gyncentrum
  LECZENIE ENDOMETRIOZY

  Daj sobie szansę na odpowiednią diagnozę
  i skuteczne leczenie endometriozy

  W Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum oferujemy kompleksowe metody leczenia. Korzystamy z laparoskopii diagnostycznej i operacyjnej, leczenia operacyjnego nożem plazmowym, farmakoterapii oraz innowacyjnych terapii.

  PROCES DIETETYCZNY

  Zakres pakietu dietetycznego dla kobiet z endometriozą

  Umów wizytę
  Wstępna konsultacja diagnostyczna

  Podczas pierwszej wizyty dietetyk zapoznaje się z historią chorobową pacjentki oraz przeprowadza z nią wywiad medyczny.

  14-dniowy plan dietetyczny

  Dietetyk opracowuje 14-dniowy plan dietetyczny, który pacjentka realizować będzie po zabiegu operacyjnym.

  Konsultacja przed zabiegiem operacyjnym

  Pacjentka zjawia się na konsultacji dietetycznej w celu omówienia planu dietetycznego. Dietetyk odpowiada na nurtujące ją pytania oraz w razie potrzeby wprowadza modyfikacje. Stanowi wsparcie dla pacjentki podczas realizacji planu dietetycznego.

  Kontrola

  Pacjentka zjawia się na wizycie u dietetyka dwa tygodnie po zabiegu operacyjnym w celu skontrolowania swojego stanu zdrowia.

  Umów wizytę

  Dieta w endometriozie Katowice – cennik

  Interesuje Cię koszt konsultacji z dietetykiem przed i po leczeniu operacyjnym endometriozy? Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem lub kontaktu z infolinią Gyncentrum pod nr telefonu +48 735 122 777.

  Szukasz skutecznej
  metody leczenia endometriozy?

  Umów się na konsultację
  ze specjalistą Gyncentrum!

   Dziękujemy za wypełnienie formularza

   Już niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin wizyty.

   Powrót na stronę

   Szukasz odpowiedniej
   diety w leczeniu endometriozy?

   Umów się na konsultację
   z dietetykiem Gyncentrum!

    Dziękujemy za wypełnienie formularza

    Już niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin wizyty.

    Powrót na stronę