Diagnostyka endometriozy

SPRAWDŹ, CZY NIE CHORUJESZ NA ENDOMETRIOZĘ

Choroba trudna do zdiagnozowania

Liczne i często bardzo nietypowe objawy endometriozy powodują, że nawet ginekolog z dużym doświadczeniem może mieć trudności z trafnym postawieniem diagnozy. Obecnie tzw. „złotym standardem” w diagnostyce endometriozy jest małoinwazyjna laparoskopia oraz przeprowadzenie histopatologicznej analizy uzyskanego podczas tej procedury wycinka chorobowo zmienionej tkanki.

NOWOŚĆ! Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum to również pierwszy ośrodek w Polsce oferujący Pacjentkom nieinwazyjny, certyfikowany test na endometriozę i jedyny zapewniający kompleksową opiekę po wykonaniu testu.

Umów wizytę

 

 

 

 

 

 

 

 

Endometrioza

Dotyka najczęściej młode, zdrowo wyglądające kobiety. Nie można jej stwierdzić na podstawie badań laboratoryjnych. W wielu przypadkach może być również niewidoczna w badaniach ultrasonograficznych. To znacznie utrudnia diagnozę. Od pojawienia się pierwszych symptomów choroby w wieku nastoletnim do prawidłowego rozpoznania endometriozy mija średnio 8-10 lat. To o wiele za długo. Po wielu latach choroba rozwija się do zaawan­so­wa­nych stadiów i sieje spustoszenie w organizmie kobiety.

Diagnostyka endometriozy

W diagnostyce endometriozy ważna jest ocena stanu narządów miednicy. Przy współistniejącej niepłodności także stanu macicy i drożności jajowodów.

Wiarygodną metodą diagnostyczną i terapeutyczną jest laparoskopia. Jest to metoda, która umożliwia, dokładną ocenę narządów miednicy mniejszej, ocenę drożności jajowodów oraz lokalizację ognisk endometriozy, zrostów czy mięśniaków. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, laparoskopia daje jednoczasową możliwość usunięcia ognisk chorobowych.

W Gyncentrum oferujemy również wykonanie nieinwazyjnego, jedynego na rynku testu diagnostycznego z krwi posiadającego certyfikat IVD.

Już teraz wypełnij formularz,
i umów wizytę u specjalisty!

  OBJAWY CHOROBY, STOPNIE ZAAWANSOWANIA

  O endometriozie

  Z uwagi na długą listę objawów i nietypowy przebieg endometrioza nie jest chorobą łatwą do zdiagnozowania. Rozpoznanie często stawiane jest ze sporym opóźnieniem. Niestety wpływ ma na to również bagatelizujące podejście do objawów choroby i przekonanie, że bolesna miesiączka jest czymś zupełnie naturalnym. Dlatego rozpoznania nie stawia się wyłącznie na podstawie objawów. Choroba ta wymaga dogłębnej diagnostyki w specjalistycznym ośrodku leczenia endometriozy.

  Szacuje się, że ponad 1 mln kobiet w Polsce w wieku rozrodczym choruje na endometriozę. To znaczy, że co najmniej 1 na 10 Polek może cierpieć z powodu bólu, który nie pozwala jej normalnie funkcjonować.

  Więcej
  LECZENIE ENDOMETRIOZY

  Daj sobie szansę na odpowiednią diagnozę
  i skuteczne leczenie endometriozy

  W Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum oferujemy kompleksowe metody leczenia. Korzystamy z laparoskopii diagnostycznej i operacyjnej, leczenia operacyjnego nożem plazmowym, farmakoterapii oraz innowacyjnych terapii.

  Specjaliści Gyncentrum o endometriozie

  Endometrioza to nie wyrok

  Cierpisz na endometriozę? Doświadczasz bolesnych objawów związanych z tym schorzeniem? Starasz się o dziecko, lecz boisz się, że choroba może pokrzyżować Twoje plany rodzicielskie? Obejrzyj film z udziałem naszych ekspertów, ginekologa położnika lek. Arkadiusza Kucharka oraz ginekolog położnik dr n. med. Alicji Gajewskiej-Kucharek, którzy opowiedzą Ci więcej na temat diagnostyki i leczenia endometriozy.

  Proces diagnostyczny w Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum

  Przebieg wizyt

  Pierwsza wizyta

  Aby umówić się na wizytę w Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum należy dokonać rejestracji telefonicznej: +48 735 122 777.

  Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny, wykonuje badanie ginekologiczne i USG oraz analizuje historię dotychczasowego leczenia. Jeżeli wcześniej były już wykonywane zabiegi laparoskopii oraz usunięcia endometriozy, prosimy o zabranie ze sobą dokumentacji medycznej. Na tej podstawie lekarz kwalifikuje do zabiegu laparoskopii.

  Zebrany wywiad medyczny oraz przeprowadzone badania mogą okazać się niewystarczające, aby zakwalifikować pacjentkę do zabiegu laparoskopii. Wówczas lekarz może zlecić konsultację specjalistyczną, np. z urologiem oraz dodatkowe badania, np. rezonans magnetyczny.

  pierwsza-wizyta-nieplodnosciowa miasta
  Przebieg wizyt

  Termin zabiegu i kolejna wizyta

  Po zakwalifikowaniu pacjentki do badania metodą laparoskopową lekarz ustala dogodny termin zabiegu. Pacjentka otrzymuje także skierowanie na badania laboratoryjne, których wyniki konieczne są do jego przeprowadzenia.

  Po zabiegu odbywa się kolejna wizyta, podczas której lekarz analizuje dotychczasowe wyniki wszystkich badań i informuje pacjentkę o stanie jej zdrowia. W zależności od wieku, stopnia zaawansowania choroby lub też planów rozrodczych pacjentki, ustalany jest dalszy plan leczenia.

  LECZENIE ENDOMETRIOZY

  Daj sobie szansę na odpowiednią diagnozę
  i skuteczne leczenie endometriozy

  W Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum oferujemy kompleksowe metody leczenia. Korzystamy z laparoskopii diagnostycznej i operacyjnej, leczenia operacyjnego nożem plazmowym, farmakoterapii oraz innowacyjnych terapii.

  Szukasz skutecznej
  metody leczenia endometriozy?

  Umów się na konsultację
  ze specjalistą Gyncentrum!

   Dziękujemy za wypełnienie formularza

   Już niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin wizyty.

   Powrót na stronę