In vitro Małgorzata Rozenek-Majdan
Gyncentrum · Discovery Life · TVN Style

In Vitro. Nauka czy cud?

To cykl dokumentalny, który w rzetelny sposób przedstawia, na czym polega procedura in vitro. Bohaterami programu są pary, które mimo przeciwności losu, podejmują walkę o marzenia – o to, aby zostać rodzicami. Pomagają im w tym lekarze z Kliniki Gyncentrum, a wspiera ich prowadząca program – Małgorzata Rozenek-Majdan. Czy pragnienia naszych bohaterów spełnią się?

Zapraszamy do oglądania!

Cykl dokumentalny
o procedurze in vitro,
nauce i marzeniach,
zwątpieniu i nadziei,
bólu i radości…

 

Dla milionów par metoda in vitro to jedyna szansa na spełnienie marzeń o rodzicielstwie. „In Vitro. Nauka czy cud? ” to rzetelny obraz procedury in vitro – zarówno z perspektywy lekarzy i specjalistów, którzy ciężko pracują, aby niepłodne pary mogły spełniać swoje marzenia o dziecku, jak i pacjentów, ich przeżyć i emocji.

O tym, jak trudno spełnić marzenie o zostaniu rodzicem przekonali się Jadwiga i Andrzej, Marta i Mateusz oraz Julia i Robert – bohaterowie pierwszej części „In Vitro. Nauka cud?”, która premierę miała w 2020 roku.  Jak potoczyły się ich losy, czy zostali rodzicami możecie obejrzeć TUTAJ.

W drugim sezonie programu „In Vitro. Nauka czy cud? 2” poznajemy losy Jadwigi i Andrzeja – uczestników poprzedniego cyklu. Pojawiają się także 4 pary nowych bohaterów: Krystyna i Rafał, Karolina i Łukasz, Joanna i Paweł oraz Jadwiga i Mateusz. Uczestników ponownie wsparła prowadząca program – Małgorzata Rozenek-Majdan.

In Vitro. Nauka czy cud? 2 oglądaj na Discovery Life, TVN Style i Player.pl
W programie…
orange sketchy heart In vitro. Nauka czy cud?

Ludzie, którzy podejmują walkę o największe marzenie – o dziecko

Oto bohaterowie drugiej części programu In Vitro. Nauka czy cud?

Krystyna i Rafał, dla których decyzja o posiadaniu dziecka nie była łatwa i oczywista. Krysia obawiała się, że mogłaby przekazać potomstwu chorobę genetyczną, na którą cierpi. Odkąd okazało się, że jest to mało prawdopodobne, usiłuje zajść w ciążę, ale nieskutecznie. To właśnie w tym cyklu dokumentalnym podda się pierwszemu zabiegowi in vitro.

Karolina i Łukasz, którzy od 5 lat starają się o dziecko. Małżonkowie badali się w klinice leczenia niepłodności i konsultowali z immunologiem. Mają za sobą już jedną, niestety nieudaną, próbę in vitro. W programie, podejmą się kolejnej.

Joanna i Paweł, którzy przeszli długą drogę w staraniach o potomstwo i są już po dwóch procedurach in vitro. Nie poddają się w walce o marzenia i są gotowi na kolejne podejście.

Jadwiga i Mateusz z 13-letnim stażem małżeński, którym do pełni szczęścia brakuje tylko dziecka. Mimo wszelkich starań, Jadzi nigdy nie udało się zajść w ciążę. W programie po raz pierwszy podda się metodzie in vitro.

 

orange sketchy heart empty In vitro. Nauka czy cud? orange sketchy crocked heart In vitro. Nauka czy cud?
program in vitro nauka czy cud małgorzata rozenek
orange sketchy heart In vitro. Nauka czy cud?

Zespół specjalistów Gyncentrum

Wybitni specjaliści z Kliniki Leczenia Niepłodności Gyncentrum połączą siły, wiedzę i doświadczenie z nauką i najnowocześniejszymi technologiami, aby  spełnić marzenie bohaterów programu. Zrobią wszystko, co w ich mocy, aby Krystyna i Rafał, Karolina i Łukasz, Joanna i Paweł oraz Jadwiga i Mateusz doświadczyli cudu, którego tak bardzo pragną – narodzin dziecka. Przeprowadzą ich przez cały proces leczenia – od stymulacji, poprzez punkcję jajników, zapłodnienie in vitro, transfer zarodków, ciążę, aż do porodu. Będą dla nich źródłem wiarygodnej wiedzy oraz wsparciem. Robią to codziennie dla tysięcy par leczących się w Klinikach Gyncentrum.

orange sketchy heart empty In vitro. Nauka czy cud? orange sketchy crocked heart In vitro. Nauka czy cud?
DSC 2749 mini gyncentrum krakow In vitro. Nauka czy cud?
orange sketchy heart In vitro. Nauka czy cud?

Małgorzata Rozenek-Majdan
w roli prowadzącej program

Dla Małgorzaty Rozenek-Majdan tematyka in vitro nie jest obca. Sama mierzyła się z wieloma przeciwnościami, aby dziś cieszyć się obecnością swoich trzech synów, którzy przyszli na świat dzięki metodzie in vitro. Dlatego od wielu lat walczy o dostęp do leczenia dla wszystkich par, które zmagają się z niepłodnością oraz przywrócenie refundacji in vitro. Jest autorką książek „In vitro. Rozmowy intymne” i „Świadoma mama”, a także założycielką Fundacji MRM, która wspiera walkę z niepłodnością. W drugiej serii programu ponownie towarzyszy parom starającym się o dziecko dzięki metodzie in vitro i po raz kolejny stara się przybliżyć widzom ten istotny temat.

orange sketchy heart empty In vitro. Nauka czy cud? orange sketchy crocked heart In vitro. Nauka czy cud?
Małgorzata Rozenek-Majdan
Oglądajcie i znajdźcie odpowiedź na pytanie: gdzie kończy się nauka a zaczyna cud.