Gyncentrum · Discovery Life · TVN Style

In Vitro. Nauka czy cud?

To cykl dokumentalny, który w rzetelny sposób przedstawia, na czym polega procedura in vitro. Bohaterami programu są pary, które mimo przeciwności losu, podejmują walkę o marzenia – o to, aby zostać rodzicami. Pomagają im w tym lekarze z Kliniki Gyncentrum, a wspiera ich prowadząca program – Małgorzata Rozenek-Majdan. Czy pragnienia naszych bohaterów spełnią się?

Już 28 stycznia o godz. 13:20 oraz 29 stycznia o godz. 16:45 na kanale TVN czwarty odcinek programu! Zapraszamy do oglądania!

Cykl dokumentalny
o procedurze in vitro,
nauce i marzeniach,
zwątpieniu i nadziei,
bólu i radości…

 

Dla milionów par metoda in vitro to jedyna szansa na spełnienie marzeń o rodzicielstwie. „In Vitro. Nauka czy cud? ” to rzetelny obraz procedury in vitro – zarówno z perspektywy lekarzy i specjalistów, którzy ciężko pracują, aby niepłodne pary mogły spełniać swoje marzenia o dziecku, jak i pacjentów, ich przeżyć i emocji.

O tym, jak trudno spełnić marzenie o zostaniu rodzicem przekonali się Jadwiga i Andrzej, Marta i Mateusz oraz Julia i Robert – bohaterowie pierwszej części „In Vitro. Nauka cud?”, która premierę miała w 2020 roku.  Jak potoczyły się ich losy, czy zostali rodzicami możecie obejrzeć TUTAJ.

A już 3 grudnia, o godz. 16:55 na antenie Discovery Life będzie miała miejsce premiera 1. z 6 odcinków drugiej części programu – „In Vitro. Nauka czy cud? 2”. W programie będziecie mogli zobaczyć, jak potoczyły się losy Jadwigi i Andrzeja – uczestników poprzedniego cyklu. W 2. sezonie pojawią się także 4 pary nowych bohaterów. Wśród nich będą Krystyna i Rafał, Karolina i Łukasz, Joanna i Paweł oraz Jadwiga i Mateusz.

Jak skończą się historie wszystkich bohaterów? Czy uda im się spełnić marzenia? Kamery Discovery Life i TVN Style będą towarzyszyły im na każdym etapie ich doświadczeń z metodą in vitro. Uczestników ponownie wspierać będzie prowadząca program – Małgorzata Rozenek-Majdan.

O premierach kolejnych odcinków będziemy Was informowali na bieżąco w tym miejscu. Zaglądajcie tu często!

In Vitro. Nauka czy cud? 2 oglądaj na Discovery Life, TVN Style i Player.pl
KALENDARZ EMISJII

Drugi sezon programu to aż 6 odcinków, w których poznacie historie bohaterów podejmujących walkę o marzenia – o to, aby zostać rodzicami. Będziecie mogli śledzić ich losy od pierwszej wizyty w klinice i spotkania ze specjalistami leczenia niepłodności Gyncentrum, poprzez wszystkie etapy procedury in vitro, test ciążowy i… Oglądajcie i wzruszajcie się razem z nami!

Już 7 stycznia na kanale TVN!

1. odcinek: 7 stycznia o godz. 16:20 oraz 8 stycznia o godz. 12:40
2. odcinek: 14 stycznia, godz. 16:10 oraz 15 stycznia o godz. 12:50
3. odcinek: 21 stycznia, godz. 16:10 oraz 22 stycznia o godz. 12:55
4. odcinek: 28 stycznia, godz. 13:20 oraz 29 stycznia o godz. 16:45
5. odcinek: 4 lutego, godz. 14:00 oraz 5 lutego o godz.12:45
6. odcinek: 11 lutego, godz. 14:00 oraz 12 lutego o godz.12:50

W programie…

Ludzie, którzy podejmują walkę o największe marzenie – o dziecko

Oto bohaterowie drugiej części programu In Vitro. Nauka czy cud?

Krystyna i Rafał, dla których decyzja o posiadaniu dziecka nie była łatwa i oczywista. Krysia obawiała się, że mogłaby przekazać potomstwu chorobę genetyczną, na którą cierpi. Odkąd okazało się, że jest to mało prawdopodobne, usiłuje zajść w ciążę, ale nieskutecznie. To właśnie w tym cyklu dokumentalnym podda się pierwszemu zabiegowi in vitro.

Karolina i Łukasz, którzy od 5 lat starają się o dziecko. Małżonkowie badali się w klinice leczenia niepłodności i konsultowali z immunologiem. Mają za sobą już jedną, niestety nieudaną, próbę in vitro. W programie, podejmą się kolejnej.

Joanna i Paweł, którzy przeszli długą drogę w staraniach o potomstwo i są już po dwóch procedurach in vitro. Nie poddają się w walce o marzenia i są gotowi na kolejne podejście.

Jadwiga i Mateusz z 13-letnim stażem małżeński, którym do pełni szczęścia brakuje tylko dziecka. Mimo wszelkich starań, Jadzi nigdy nie udało się zajść w ciążę. W programie po raz pierwszy podda się metodzie in vitro.

 

program in vitro nauka czy cud małgorzata rozenek

Zespół specjalistów Gyncentrum

Wybitni specjaliści z Kliniki Leczenia Niepłodności Gyncentrum połączą siły, wiedzę i doświadczenie z nauką i najnowocześniejszymi technologiami, aby  spełnić marzenie bohaterów programu. Zrobią wszystko, co w ich mocy, aby Krystyna i Rafał, Karolina i Łukasz, Joanna i Paweł oraz Jadwiga i Mateusz doświadczyli cudu, którego tak bardzo pragną – narodzin dziecka. Przeprowadzą ich przez cały proces leczenia – od stymulacji, poprzez punkcję jajników, zapłodnienie in vitro, transfer zarodków, ciążę, aż do porodu. Będą dla nich źródłem wiarygodnej wiedzy oraz wsparciem. Robią to codziennie dla tysięcy par leczących się w Klinikach Gyncentrum.

Małgorzata Rozenek-Majdan
w roli prowadzącej program

Dla Małgorzaty Rozenek-Majdan tematyka in vitro nie jest obca. Sama mierzyła się z wieloma przeciwnościami, aby dziś cieszyć się obecnością swoich trzech synów, którzy przyszli na świat dzięki metodzie in vitro. Dlatego od wielu lat walczy o dostęp do leczenia dla wszystkich par, które zmagają się z niepłodnością oraz przywrócenie refundacji in vitro. Jest autorką książek „In vitro. Rozmowy intymne” i „Świadoma mama”, a także założycielką Fundacji MRM, która wspiera walkę z niepłodnością. W drugiej serii programu ponownie towarzyszy parom starającym się o dziecko dzięki metodzie in vitro i po raz kolejny stara się przybliżyć widzom ten istotny temat.

Małgorzata Rozenek-Majdan in vitro nauka czy cud
Oglądajcie i znajdźcie odpowiedź na pytanie: gdzie kończy się nauka a zaczyna cud.