Koszalin: Dofinansowanie 10.000 zł do in vitro

Skorzystaj z dofinansowania do 10.000 zł do procedury zapłodnienia pozaustrojowego dla osób zamieszkujących  Koszalin.
W Gyncentrum zbieramy zapisy do programu na 2024 rok.

Nie zwlekaj – zgłoś się do nas już teraz!

 

PROGRAM MIEJSKI IN VITRO KOSZALIN

Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców Koszalina

Zapraszamy do zapoznania się z programem i kontaktu z nami! 

Klinika Gyncentrum w Poznaniu jest realizatorem programu „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Miasta Koszalina w latach 2024-2026”.

Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość skorzystania z dofinansowania w wysokości do 10.000 złotych do dwóch dopuszczonych programem prób procedury medycznie wspomaganej prokreacji (druga próba może zostać wszczęta po wykorzystaniu wszystkich zarodków z 1 próby).

Zadzwoń teraz

Interesuje Cię dofinansowanie
do in vitro w Koszalinie?
Skontaktuj się z nami!

Warunki kwalifikacji do programu

Do programu zakwalifikowane zostaną pary, które spełniają następujące kryteria:

  • Wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat i w ocenie biochemicznej i ultrasonograficznej mają szansę na wyindukowanie mnogiego jajeczkowania (AMH powyżej 0,7 ng/ml ). Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat jeżeli stężenie AMH przekracza 1,5 ng/ml i liczba pęcherzyków w jajnikach jest powyżej 3.
  • Zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie wytycznymi i rekomendacjami.
  • W chwili przystąpienia do programu polityki zdrowotnej posiadają dokumentację medyczną z rozpoznaną niepłodnością o oznaczeniu ICD10:46 (niepłodność męska) lub N97 (niepłodność kobieca),
  • Przeszły w przeszłości leczenie niepłodności i wyczerpano inne metody leczenia prowadzone przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy. Procedurę zapłodnienia pozaustrojowego można podejmować bez wyczerpania innych metod leczenia i w terminie krótszym niż 12 miesięcy od rozpoczęcia leczenia niepłodności, jeżeli zgodnie z aktualną wiedzą medyczną nie jest możliwe uzyskanie ciąży w wyniku zastosowania tych metod, wraz z bezpośrednim wskazaniem do zapłodnienia pozaustrojowego.
  • Pozostają w związku małżeńskim lub związku partnerskim.
  • Zamieszkują na terenie Koszalina przynajmniej od roku i rozliczają się z podatków z Urzędem Skarbowym w Koszalinie.
  • Wyraziły zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów.

Z jakich procedur mogą skorzystać pary?

Para zakwalifikowana do Programu ma prawo do skorzystania z dofinansowania do wysokości 10.000zł do dwóch dopuszczonych programem prób procedury medycznie wspomaganej prokreacji (druga próba może zostać wszczęta po wykorzystaniu wszystkich zarodków z 1 próby). 

Procedury, które podlegają pod dofinansowanie:

  • Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie):
    • kwalifikacja na podstawie indywidualnej oceny sytuacji klinicznej pary i po przeprowadzeniu niezbędnej diagnostyki, w tym w szczególności wymaganych ustawowo badań;
    • kontrolowana stymulacja jajeczkowania prowadząca do uzyskania komórek jajowych o pełnym potencjale rozrodczym;
    • punkcja jajników, tj. pobranie komórek jajowych pod kontrolą ultrasonografii;
    • znieczulenie ogólne podczas punkcji;
    • pozaustrojowe zapłodnienie komórki jajowej drogą klasyczną (samoistne zapłodnienie) lub metodą docytoplazmatycznej iniekcji plemnika;
    • hodowlę zarodków;
    • transfer zarodków do jamy macicy;
    • przechowanie zarodków o prawidłowym rozwoju, które nie zostały przeniesione do macicy, do czasu ich wykorzystania;
  • Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych od anonimowej dawczyni (dawstwo inne niż partnerskie):
    • kwalifikacja na podstawie indywidualnej oceny sytuacji klinicznej pary i po przeprowadzeniu niezbędnej diagnostyki, w tym w szczególności wymaganych ustawowo badań;
    • przygotowanie biorczyni do transferu zarodka/ów;
    • pozaustrojowe zapłodnienie komórek jajowych dawczyni i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro;
    • transfer zarodków do jamy macicy w cyklu świeżym, jeśli pozwala na to sytuacja kliniczna pacjentki;
    • kriokonserwacja zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym  i ich przechowywanie w celu późniejszego wykorzystania przez parę w kolejnych cyklach.

Składanie wniosków

Już teraz zapraszamy do składania wniosków do programu! Chcesz wiedzieć więcej o programie? Zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 735 122 777.

O kwalifikacji do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń (poprawnie złożonych wniosków) w miarę dostępności miejsc, przy jednoczesnym spełnieniu kryteriów włączenia i braku kryteriów wykluczających z programu.

Należy przy tym pamiętać, że złożony wniosek o dofinansowanie dotyczy wyłącznie  danego roku kalendarzowego co oznacza, że  w przypadku niezakwalifikowania z uwagi na brak miejsc należy w kolejnym roku złożyć nowy wniosek.

Pobierz oświadczenie>>

KLINIKI GYNCENTRUM

Oddziały realizujące program

Program dofinansowania do procedury zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Koszalina jest realizowany w naszym oddziale w Poznaniu. Zapraszamy!

Dofinansowanie do in vitro
dla mieszkańców Koszalina

Klinika Gyncentrum Poznań
ul. Głogowska 151.

Więcej >>

Dofinansowanie do in vitro
dla mieszkańców Koszalina

Klinika Gyncentrum Poznań
ul. Głogowska 151.

Więcej >>

Interesuje Cię program in vitro Koszalin?

Dowiedz się więcej.

    Dziękujemy za wypełnienie formularza

    Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

    Strona główna