Koszalin: Dofinansowanie 10.000 zł do in vitro

Skorzystaj z dofinansowania do 10.000 zł do procedury zapłodnienia pozaustrojowego dla osób zamieszkujących  Koszalin.
W Gyncentrum zbieramy zapisy do programu na 2024 rok.

Nie zwlekaj – zgłoś się do nas już teraz!

 

para trzymająca niemowlę w dziecięcym pokoju

Rządowy program dofinansowania do in vitro

Skorzystaj z rządowego programu dofinansowania do in vitro.

Zapisz się na bezpłatną wizytę kwalifikacyjną do Gyncentrum.
Nie zwlekaj, liczba miejsc ograniczona.

PROGRAM MIEJSKI IN VITRO KOSZALIN

Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców Koszalina

Zapraszamy do zapoznania się z programem i kontaktu z nami! 

Klinika Gyncentrum w Poznaniu jest realizatorem programu „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Miasta Koszalina w latach 2024-2026”.

Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość skorzystania z dofinansowania w wysokości do 10.000 złotych do dwóch dopuszczonych programem prób procedury medycznie wspomaganej prokreacji (druga próba może zostać wszczęta po wykorzystaniu wszystkich zarodków z 1 próby).

Zadzwoń teraz

Interesuje Cię dofinansowanie
do in vitro w Koszalinie?
Skontaktuj się z nami!

Warunki kwalifikacji do programu

Do programu zakwalifikowane zostaną pary, które spełniają następujące kryteria:

 • Wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat i w ocenie biochemicznej i ultrasonograficznej mają szansę na wyindukowanie mnogiego jajeczkowania (AMH powyżej 0,7 ng/ml ). Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat jeżeli stężenie AMH przekracza 1,5 ng/ml i liczba pęcherzyków w jajnikach jest powyżej 3.
 • Zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie wytycznymi i rekomendacjami.
 • W chwili przystąpienia do programu polityki zdrowotnej posiadają dokumentację medyczną z rozpoznaną niepłodnością o oznaczeniu ICD10:46 (niepłodność męska) lub N97 (niepłodność kobieca),
 • Przeszły w przeszłości leczenie niepłodności i wyczerpano inne metody leczenia prowadzone przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy. Procedurę zapłodnienia pozaustrojowego można podejmować bez wyczerpania innych metod leczenia i w terminie krótszym niż 12 miesięcy od rozpoczęcia leczenia niepłodności, jeżeli zgodnie z aktualną wiedzą medyczną nie jest możliwe uzyskanie ciąży w wyniku zastosowania tych metod, wraz z bezpośrednim wskazaniem do zapłodnienia pozaustrojowego.
 • Pozostają w związku małżeńskim lub związku partnerskim.
 • Zamieszkują na terenie Koszalina przynajmniej od roku i rozliczają się z podatków z Urzędem Skarbowym w Koszalinie.
 • Wyraziły zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów.

Z jakich procedur mogą skorzystać pary?

Para zakwalifikowana do Programu ma prawo do skorzystania z dofinansowania do wysokości 10.000zł do dwóch dopuszczonych programem prób procedury medycznie wspomaganej prokreacji (druga próba może zostać wszczęta po wykorzystaniu wszystkich zarodków z 1 próby). 

Procedury, które podlegają pod dofinansowanie:

 • Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie):
  • kwalifikacja na podstawie indywidualnej oceny sytuacji klinicznej pary i po przeprowadzeniu niezbędnej diagnostyki, w tym w szczególności wymaganych ustawowo badań;
  • kontrolowana stymulacja jajeczkowania prowadząca do uzyskania komórek jajowych o pełnym potencjale rozrodczym;
  • punkcja jajników, tj. pobranie komórek jajowych pod kontrolą ultrasonografii;
  • znieczulenie ogólne podczas punkcji;
  • pozaustrojowe zapłodnienie komórki jajowej drogą klasyczną (samoistne zapłodnienie) lub metodą docytoplazmatycznej iniekcji plemnika;
  • hodowlę zarodków;
  • transfer zarodków do jamy macicy;
  • przechowanie zarodków o prawidłowym rozwoju, które nie zostały przeniesione do macicy, do czasu ich wykorzystania;
 • Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych od anonimowej dawczyni (dawstwo inne niż partnerskie):
  • kwalifikacja na podstawie indywidualnej oceny sytuacji klinicznej pary i po przeprowadzeniu niezbędnej diagnostyki, w tym w szczególności wymaganych ustawowo badań;
  • przygotowanie biorczyni do transferu zarodka/ów;
  • pozaustrojowe zapłodnienie komórek jajowych dawczyni i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro;
  • transfer zarodków do jamy macicy w cyklu świeżym, jeśli pozwala na to sytuacja kliniczna pacjentki;
  • kriokonserwacja zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym  i ich przechowywanie w celu późniejszego wykorzystania przez parę w kolejnych cyklach.

Składanie wniosków

Już teraz zapraszamy do składania wniosków do programu! Chcesz wiedzieć więcej o programie? Zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 735 122 777.

O kwalifikacji do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń (poprawnie złożonych wniosków) w miarę dostępności miejsc, przy jednoczesnym spełnieniu kryteriów włączenia i braku kryteriów wykluczających z programu.

Należy przy tym pamiętać, że złożony wniosek o dofinansowanie dotyczy wyłącznie  danego roku kalendarzowego co oznacza, że  w przypadku niezakwalifikowania z uwagi na brak miejsc należy w kolejnym roku złożyć nowy wniosek.

Pobierz oświadczenie>>

KLINIKI GYNCENTRUM

Oddziały realizujące program

Program dofinansowania do procedury zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Koszalina jest realizowany w naszym oddziale w Poznaniu. Zapraszamy!

Dofinansowanie do in vitro
dla mieszkańców Koszalina

Klinika Gyncentrum Poznań
ul. Głogowska 151.

Więcej >>

Dofinansowanie do in vitro
dla mieszkańców Koszalina

Klinika Gyncentrum Poznań
ul. Głogowska 151.

Więcej >>

Interesuje Cię program in vitro Koszalin?

Dowiedz się więcej.

  Dziękujemy za wypełnienie formularza

  Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

  Strona główna