in vitro zawiercie main photo in vitro zawiercie mobile photo

Zawiercie: Dofinansowanie
7 000 zł do in vitro

Skorzystaj z dofinansowania do 7 000 zł do procedury zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Zawiercia. W Gyncentrum zbieramy zapisy do programu miejskiego.

Nie zwlekaj – zgłoś się do nas już teraz!

 

PROGRAM MIEJSKI IN VITRO ZAWIERCIE

Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców Zawiercia w latach 2023-2026.

Zapraszamy do składania wniosków już teraz!

Wnioski do pobrania:

Pobierz Wniosek w formacie DOC >>
Pobierz Wniosek w formacie PDF >>

Klinika Gyncentrum jest realizatorem programu „In vitro dla Zawiercia – Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w latach 2023-2026”.

Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania w wysokości 4 000 lub 7 000 złotych w zależności od procedury.

Program finansowany jest z budżetu Gminy Zawiercie.

Zadzwoń teraz

Interesuje Cię dofinansowanie
do in vitro w Zawierciu?
Skontaktuj się z nami!

Warunki kwalifikacji do programu

Dofinansowanie do procedury in vitro przysługuje parom, które spełniają następujące kryteria:

 • Zamieszkujących Gminę Zawiercie i płacących w Gminie Zawiercie podatki od co najmniej 2 lat, licząc od dnia złożenia oświadczenia w tym zakresie;
 • Wiek kobiety mieści się w przedziale 20-42 lat, według rocznika urodzenia (dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u kobiet w wieku do 42 lat według rocznika urodzenia;
 • Spełniających określone ustawą warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka;
 • Mają stwierdzoną i potwierdzoną dokumentacją medyczną, bezwzględną przyczynę niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu, wraz ze wskazaniem do zapłodnienia pozaustrojowego.
 • Wyraziły zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów a także na ewentualne pokrycie kosztów kriokonserwacji oocytów.

Z jakich procedur mogą skorzystać pary?

Para zakwalifikowana do Programu ma prawo do skorzystania z dofinansowania jednej zindywidualizowanej procedury medycznie wspomaganej prokreacji. Program umożliwia dofinasowanie do jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego lub jednej procedury adopcji zarodka. Procedury, które podlegają pod dofinansowanie:

 • Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie) – 7 000 zł dofinansowania;
 • Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych od anonimowej dawczyni (dawstwo inne niż partnerskie) – 7 000 zł dofinansowania;
 • Procedury adopcji zarodka (dawstwo inne niż partnerskie) – 4 000 zł dofinansowania.
 • Procedury zabezpieczenia płodności u pacjentek przed leczeniem onkologicznym wraz z ewentualnym zapłodnieniem pozaustrojowym z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie ) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie) – 7 000 zł dofinansowania

Składanie wniosków

Już teraz zapraszamy do składania wniosków do programu! Chcesz wiedzieć więcej o programie? Zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 735 122 777.

O kwalifikacji do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń (poprawnie złożonych wniosków) w miarę dostępności miejsc, przy jednoczesnym spełnieniu kryteriów włączenia i braku kryteriów wykluczających z programu.

Należy przy tym pamiętać, że złożony wniosek o dofinansowanie dotyczy wyłącznie  danego roku kalendarzowego co oznacza, że  w przypadku niezakwalifikowania z uwagi na brak miejsc należy w kolejnym roku złożyć nowy wniosek.

 

Wnioski do pobrania

Pobierz Wniosek w formacie DOC >>

Pobierz Wniosek w formacie PDF >>

KLINIKI GYNCENTRUM

Oddziały realizujące program

Program realizowany jest w naszych oddziałach w Katowicach oraz Krakowie. Zapraszamy!

Gyncentrum Katowice

Klinika Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1 (III piętro)

Więcej >>

Gyncentrum Kraków

Klinika Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10

Więcej >>

Gyncentrum Katowice

Klinika Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1 (III piętro)

Więcej >>

Gyncentrum Kraków

Klinika Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10

Więcej >>

Interesuje Cię program in vitro Zawiercie?

Dowiedz się więcej.

  Dziękujemy za wypełnienie formularza

  Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

  Strona główna