Zdobądź 8 000 zł dofinansowania
do in vitro!

Skorzystaj z dofinansowania do 8 000zł do procedury zapłodnienia pozaustrojowego dla osób zamieszkujących powiat oświęcimski .
W Gyncentrum zbieramy zapisy do programu na 2024 rok.

Nie zwlekaj – zgłoś się do nas już teraz!

 

para trzymająca niemowlę w dziecięcym pokoju

Rządowy program dofinansowania do in vitro

Skorzystaj z rządowego programu dofinansowania do in vitro.

Zapisz się na bezpłatną wizytę kwalifikacyjną do Gyncentrum.
Nie zwlekaj, liczba miejsc ograniczona.

PROGRAM IN VITRO OŚWIĘCIM

Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i kontakt z nami! 

Klinika Gyncentrum jest realizatorem programu „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego w latach 2024-2026

Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania w wysokości od 4 000 do 8 000 złotych w zależności od procedury.

Program finansowany jest z budżetu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

Zadzwoń teraz

Interesuje Cię dofinansowanie
do in vitro w Oświęcimiu?
Skontaktuj się z nami!

Warunki kwalifikacji do programu

Dofinansowanie do procedury in vitro przysługuje parom, które spełniają następujące kryteria:

 • W dniu kwalifikacji do Programu  są mieszkańcami powiatu oświęcimskiego (w tym przynajmniej jedna z osób rozlicza podatki na terenie powiatu oświęcimskiego) oraz złożyli wymagane dokumenty.
 • W dniu zgłoszenia do Programu wiek kobiety mieści się w przedziale 20 – 42 lat (wg rocznika urodzenia).
 • Spełniających określone ustawą warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka.
 • Mają stwierdzoną i potwierdzoną dokumentacją medyczną, bezwzględną przyczynę niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu, wraz ze wskazaniem do zapłodnienia pozaustrojowego.
 • Wyraziły zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów a także na ewentualne pokrycie kosztów kriokonserwacji oocytów.
 • Spełniają kryteria szybkiej kwalifikacji dla par ze schorzeniami onkologicznymi w celu zabezpieczenia płodności poprzez kriokonserwację gamet lub zarodków.

Z jakich procedur mogą skorzystać pary?

Para zakwalifikowana do Programu ma prawo do skorzystania z dofinansowania jednej zindywidualizowanej procedury medycznie wspomaganej prokreacji. Program umożliwia dofinasowanie do jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego lub jednej procedury adopcji zarodka. Procedury, które podlegają pod dofinansowanie:

 • Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie) – 8 000 zł dofinansowania;
 • Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych od anonimowej dawczyni (dawstwo inne niż partnerskie) – 8 000 zł dofinansowania;
 • Procedury adopcji zarodka (dawstwo inne niż partnerskie) – 4 000 zł dofinansowania.
 • Procedura zabezpieczenia płodności u pacjentek przed leczeniem onkologicznym wraz z ewentualnym zapłodnieniem pozaustrojowym z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie ) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie ) – 8 000 zł dofinansowania.

Składanie wniosków

Już teraz zapraszamy do składania wniosków do programu! Chcesz wiedzieć więcej o programie? Zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 735 122 777.

O kwalifikacji do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń (poprawnie złożonych wniosków) w miarę dostępności miejsc, przy jednoczesnym spełnieniu kryteriów włączenia i braku kryteriów wykluczających z programu.

Należy przy tym pamiętać, że złożony wniosek o dofinansowanie dotyczy wyłącznie  danego roku kalendarzowego co oznacza, że  w przypadku niezakwalifikowania z uwagi na brak miejsc należy w kolejnym roku złożyć nowy wniosek.

Pobierz wniosek >>

KLINIKI GYNCENTRUM

Oddziały realizujące program

Program realizowany jest w naszych oddziałach w Katowicach i Krakowie. Zapraszamy!

Gyncentrum Kraków

Klinika Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10

Więcej >>

Gyncentrum Katowice

Klinika Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1

Więcej >>

Gyncentrum Kraków

Klinika Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10

Więcej >>

Gyncentrum Katowice

Klinika Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1

Więcej >>

Interesuje Cię program in vitro Oświęcim?

Dowiedz się więcej.

  Dziękujemy za wypełnienie formularza

  Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

  Strona główna