Zdobądź 8 000 zł dofinansowania
do in vitro!

Skorzystaj z dofinansowania do 8 000zł do procedury zapłodnienia pozaustrojowego dla osób zamieszkujących powiat oświęcimski .
W Gyncentrum zbieramy zapisy do programu na 2024 rok.

Nie zwlekaj – zgłoś się do nas już teraz!

 

PROGRAM IN VITRO OŚWIĘCIM

Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i kontakt z nami! 

Klinika Gyncentrum jest realizatorem programu „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego w latach 2024-2026

Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania w wysokości od 4 000 do 8 000 złotych w zależności od procedury.

Program finansowany jest z budżetu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

Zadzwoń teraz

Interesuje Cię dofinansowanie
do in vitro w Oświęcimiu?
Skontaktuj się z nami!

Warunki kwalifikacji do programu

Dofinansowanie do procedury in vitro przysługuje parom, które spełniają następujące kryteria:

 • W dniu kwalifikacji do Programu  są mieszkańcami powiatu oświęcimskiego (w tym przynajmniej jedna z osób rozlicza podatki na terenie powiatu oświęcimskiego) oraz złożyli wymagane dokumenty.
 • W dniu zgłoszenia do Programu wiek kobiety mieści się w przedziale 20 – 42 lat (wg rocznika urodzenia).
 • Spełniających określone ustawą warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka.
 • Mają stwierdzoną i potwierdzoną dokumentacją medyczną, bezwzględną przyczynę niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu, wraz ze wskazaniem do zapłodnienia pozaustrojowego.
 • Wyraziły zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów a także na ewentualne pokrycie kosztów kriokonserwacji oocytów.
 • Spełniają kryteria szybkiej kwalifikacji dla par ze schorzeniami onkologicznymi w celu zabezpieczenia płodności poprzez kriokonserwację gamet lub zarodków.

Z jakich procedur mogą skorzystać pary?

Para zakwalifikowana do Programu ma prawo do skorzystania z dofinansowania jednej zindywidualizowanej procedury medycznie wspomaganej prokreacji. Program umożliwia dofinasowanie do jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego lub jednej procedury adopcji zarodka. Procedury, które podlegają pod dofinansowanie:

 • Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie) – 8 000 zł dofinansowania;
 • Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych od anonimowej dawczyni (dawstwo inne niż partnerskie) – 8 000 zł dofinansowania;
 • Procedury adopcji zarodka (dawstwo inne niż partnerskie) – 4 000 zł dofinansowania.
 • Procedura zabezpieczenia płodności u pacjentek przed leczeniem onkologicznym wraz z ewentualnym zapłodnieniem pozaustrojowym z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie ) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie ) – 8 000 zł dofinansowania.

Składanie wniosków

Już teraz zapraszamy do składania wniosków do programu! Chcesz wiedzieć więcej o programie? Zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 735 122 777.

O kwalifikacji do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń (poprawnie złożonych wniosków) w miarę dostępności miejsc, przy jednoczesnym spełnieniu kryteriów włączenia i braku kryteriów wykluczających z programu.

Należy przy tym pamiętać, że złożony wniosek o dofinansowanie dotyczy wyłącznie  danego roku kalendarzowego co oznacza, że  w przypadku niezakwalifikowania z uwagi na brak miejsc należy w kolejnym roku złożyć nowy wniosek.

Pobierz wniosek >>

KLINIKI GYNCENTRUM

Oddziały realizujące program

Program realizowany jest w naszych oddziałach w Katowicach i Krakowie. Zapraszamy!

Gyncentrum Kraków

Klinika Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10

Więcej >>

Gyncentrum Katowice

Klinika Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1

Więcej >>

Gyncentrum Kraków

Klinika Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10

Więcej >>

Gyncentrum Katowice

Klinika Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1

Więcej >>

Interesuje Cię program in vitro Oświęcim?

Dowiedz się więcej.

  Dziękujemy za wypełnienie formularza

  Niebawem skontaktujemy się z Tobą.

  Strona główna