Akupunktura

Skuteczna i bezpieczna metoda wspomagania płodności

Akupunktura to starożytna chińska metoda terapeutyczna polegająca na precyzyjnym nakłuwaniu ciała cieniutkimi igłami wzdłuż kanałów energetycznych tzw. meridianów, co stymuluje organizm do samouzdrawiania.

Akupunktura poprawia ukrwienie, korzystnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych, wspomaga odnowę komórkową i układ odpornościowy, a także minimalizuje stres i poprawia nastrój.

akupunktura

Chcesz lepiej przygotować się do inseminacji lub transferu?
Umów się na zabieg akupunktury 

Akupunktura a terapia niepłodności

Już kilka tysięcy lat temu akupunktura uznawana była za skuteczną i bezpieczną metodę wspomagania płodności. Obecnie naukowcy z Uniwersytetu Southampton i miejskiego szpitala Princess Anne z Wielkiej Brytanii udowodnili, że zabiegi akupunktury stanowią także doskonałą terapię uzupełniającą leczenia niepłodności oraz zwiększają szanse powodzenia procedury in vitro aż o 59%.

Psychika i samopoczucie

Problem niepłodności oraz długotrwałe leczenie jest ogromnym obciążeniem psychicznym i źródłem stresu dla obojga partnerów. Akupunktura łagodzi skutki stresu, obniża napięcie, pozwala się zrelaksować i wyciszyć. Jest to bardzo istotne na każdym etapie leczenia niepłodności.

Niepłodność kobieca

Akupunktura reguluje gospodarkę hormonalną, pobudza jajniki do intensywnej pracy i produkcji komórek jajowych oraz zwiększa ukrwienie narządów rodnych powodując wzmożoną ich aktywność i podatność na zagnieżdżenie się zarodka.

Niepłodność męska

Akupunktura wpływa pozytywnie na parametry nasienia, czyli ilość, jakość i morfologię plemników.  

Przygotowanie do inseminacji lub transferu zarodków

Zabiegi akupunktury przygotowujące do procedury inseminacji oraz embriotransferu stwarzają optymalne warunki do zagnieżdżenia się zarodków w jamie macicy, poprzez pobudzenie krążenia krwi oraz odżywienie i dotlenienie tkanek narządów rodnych, a także intensywniejsze ukrwienie endometrium.

Na życzenie pacjentów zabiegi w Klinice Gyncentrum poprzedzane są akupunkturą, która korzystnie wpływa na samopoczucie pacjentki oraz na przepływ krwi w ściance macicy, co zwiększa skuteczność zabiegu.