centrum-leczenia-endometriozy-gyncentrum

Centrum Leczenia Endometriozy

Centrum Leczenia Endometriozy Gyncetrum to jeden z największych ośrodków w Polsce specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu endometriozy.

Pozbądź się bólu, odzyskaj zdrowie i komfort życia!

W Gyncentrum stosujemy najnowocześniejsze metody skutecznego leczenia endometriozy.

Zmagasz się z bólami brzucha, obfitymi krwawieniami miesiączkowymi, nieregularnymi cyklami? A może bezskutecznie starasz się zajść w ciążę? Późne rozpoznanie lub niewłaściwe leczenie endometriozy może prowadzić do wielu powikłań. Nieleczona endometrioza wiąże się z różnymi dolegliwościami oraz utrudnia, a czasem również wyklucza, zajście w ciążę.

W Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum metoda leczenia dobierana jest indywidualnie z uwzględnieniem lokalizacji, rozległości i głębokości ognisk endometriozy, a także obecności torbieli jajników czy zrostów. Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody i najwyższej klasy sprzęt medyczny umożliwiający skuteczne leczenie endometriozy, m.in. nóż plazmowy będący obecnie najlepszym narzę­­dziem umożliwiającym chirurgom precyzyjne usunięcie zmian endometrialnych.

Specjaliści Gyncentrum czekają na Ciebie w Katowicach.

Umów się na konsultację
z lekarzem specjalistą Gyncentrum

+48 735 122 777

  PROGRAM 36,6 produkcji TVN

  Endometrioza a niepłodność

  Jedną z przyczyn, dla których pary starające się o dziecko nie mogą cieszyć się upragnioną ciążą, jest endometrioza. W wielu przypadkach pomocna okazuje się laparoskopia z użyciem noża plazmowego, która pozwala na usunięcie zmian endometrialnych. Zachęcamy do zobaczenia fragmentu programu 36,6 produkcji TVN prowadzonego przez Ewę Drzyzgę, w którym nasz specjalista lek. Arkadiusz Kucharek opowiada o skutecznym leczeniu tego schorzenia. Poznajcie również historię Pani Barbary, która dzięki zabiegowi laparoskopii jest dziś szczęśliwą mamą.

  Kompleksowa diagnostyka i leczenie endometriozy w ramach jednego ośrodka

  W Polsce na endometriozę choruje ponad 1 milion kobiet w wieku rozrodczym. To choroba wiążąca się z bólem, często będąca przyczyną niepłodności oraz wymagająca indywidualnego podejścia. Zazwyczaj jednak leczy się ją dwutorowo – farmakologicznie oraz operacyjnie. W Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum oferujemy kompleksową diagnostykę i leczenie endometriozy. Korzystamy z laparoskopii diagnostycznej i operacyjnej, leczenia operacyjnego nożem plazmowym, farmakoterapii oraz innowacyjnych terapii.

  Dowiedz się więcej na temat leczenia

  OBJAWY CHOROBY, STOPNIE ZAAWANSOWANIA

  O endometriozie

  Endometrioza to przewlekła choroba, w przebiegu której tkanka wyścielająca macicę – endometrium – obecna jest poza jamą macicy. Może być umiejscowiona na jajowodzie, jajnikach, otrzewnej, jelitach, pęcherzu moczowym, a nawet w miejscach tak odległych od układu rozrodczego, jak płuca czy mózg.

  Co najmniej 1 na 10 Polek może cierpieć z powodu bólu, który nie pozwala jej normalnie funkcjonować lub też jest przyczyną niepłodności.

  Więcej
  SPRAWDŹ, CZY TO ENDOMETRIOZA

  Diagnostyka endometriozy

  Późne rozpoznanie lub niewłaściwe leczenie endometriozy może prowadzić do wielu powikłań. Nieleczona endometrioza utrudnia, a czasem również wyklucza, zajście w ciążę.

  Wiarygodną metodą diagnostyczną jest laparoskopia. Jest to metoda, która umożliwia, dokładną ocenę narządów miednicy mniejszej, ocenę drożności jajowodów oraz lokalizację ognisk endometriozy, zrostów, czy mięśniaków. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, laparoskopia daje jednoczasową możliwość usunięcia ognisk chorobowych.

  Więcej
  SKUTECZNE METODY LECZENIA

  Leczenie endometriozy

  Mimo licznych badań, nie odkryto jeszcze „leku na endometriozę”. Leczenie endometriozy polega na terapii farmakologicznej oraz operacyjnym usuwaniu zmian endometrialnych.

  W Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum stosujemy najnowocześniejszy system do cięcia tkanek. Nóż plazmowy to obecnie najlepsze narzę­­dzie, które umożliwia chirurgom precyzyjne usunięcie zmian endometrialnych, ograniczając przy tym ryzyko powikłań pozabiegowych.

  Więcej
  WSPOMAGAMY PROCES LECZENIA

  Dieta w endometriozie

  Zmiana nawyków żywieniowych i właściwie opracowany plan dietetyczny przeciwdziała zaostrzeniu i reemisji choroby oraz przyspiesza powrót do zdrowia po zabiegu.

  Dietetycy Centrum Leczenia Endometriozy Gyncentrum opracowali pakiet dedykowany kobietom cierpiącym na endometriozę. W ramach pakietu Panie otrzymują wsparcie dietetyka klinicznego oraz indywidualny plan żywieniowy.

  Więcej

  Szukasz skutecznej
  metody leczenia endometriozy?

  Umów się na konsultację
  ze specjalistą Gyncentrum!

   Dziękujemy za wypełnienie formularza

   Już niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin wizyty.

   Powrót na stronę