Hymenotomia

Hymenotomia – 10-20 minut i po problemie.

Na zabieg hymenotomii decydują się młode kobiety, które nie mogą współżyć ze względu na odczuwany ból. Wówczas nacina się zbyt grubą i niepodatną błonę dziewiczą, co umożliwia im inicjację seksualną. Zabieg wykonywany jest nieinwazyjnie, laserowo i w znieczuleniu miejscowym. Hymenotomię poleca się również kobietom, które ze względu na strach przed rozerwaniem błony dziewiczej, nie rozpoczęły jeszcze współżycia seksualnego. Jej nacięcie umożliwia więc bezbolesną inicjację seksualną.

Hymenotomia

Odzyskaj komfort życia oraz satysfakcję i pewność siebie, umów się na konsultację!

Przygotowanie do zabiegu

Podstawą jest konsultacja z lekarzem ginekologiem, który ocenia stan zdrowia pacjentki, jej motywację do wykonania zabiegu, a także zleca wykonanie niezbędnych badań ginekologicznych i cytologicznych. Jeśli pacjentka kwalifikuje się do hymenotomii, wówczas powinna pamiętać, by w dniu zabiegu pojawić się na czczo na minimum 6h przed zabiegiem. Na trzy dni przed operacją należy również ograniczyć palenie papierosów, a na dwa tygodnie przed odstawić witaminę E i niektóre leki, które zostaną wskazane przez specjalistę, jak np. leki przeciwgrypowe i przeciwkaszlowe. Istotne jest również informowanie lekarza o przebytych infekcjach w ostatnich tygodniach przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa zaledwie 10-20 minut i odbywa się wyłącznie w znieczuleniu miejscowym oraz przy pomocy lasera. Lekarz wykonuje nim nacięcie błony dziewiczej. Czasem samo nacięcie okazuje się niewystarczające i wówczas wycięta zostaje część fałdu błony. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności. Po około 1-2 miesiącach odzyskuje całkowitą aktywność seksualną.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegu nie powinno wykonywać się wówczas, gdy:

  • kobieta jest w trakcie menstruacji,
  • choruje na cukrzycę,
  • cierpi na chorobę nowotworową,
  • posiada zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • pojawiły się u niej infekcje w obrębie okolic intymnych.

Hymenotomia cena

Interesuje Cię koszt zabiegu? Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem lub kontaktu z infolinią Gyncentrum pod nr telefonu 32 506 57 77.