Estetyka intymna Article · 21 września 2017

Jak poprawić komfort życia seksualnego?

Furtką do spełnienia marzeń o idealnych proporcjach stała się medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna. Oferta w tym zakresie jest przebogata i dotyczy praktycznie każdej partii ciała, również… narządów intymnych.

Jak poprawić komfort życia seksualnego?

Współczesne wzorce wyglądu i kanony piękna kreowane są przez media. Celebrytki z okładek magazynów mają perfekcyjne ciało, wyróżniają się idealnymi proporcjami, a na ich twarzach nie widać zmarszczek i niedoskonałości. Taki obraz piękna budzi skrajne emocje. Z jednej strony zdajemy sobie sprawę, że media ukazują nierealny obraz kobiety idealnej, z drugiej poddajemy się tym wzorcom. Furtką do spełnienia marzeń o idealnych proporcjach stała się medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna. Oferta w tym zakresie jest przebogata i dotyczy praktycznie każdej partii ciała, również… narządów intymnych.

 

Współczesne kobiety, świadome swojego ciała oraz potrzeb, coraz częściej decydują się na zabiegi okolic intymnych. Chcą czuć się pięknie i czerpać jak największą przyjemność z życia seksualnego. Niejednokrotnie, obok względów estetycznych, to często sposób na poprawę komfortu i jakości ich życia. Poznaj najpopularniejsze zabiegi okolic intymnych.

 

Plastyka warg sromowych

 

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych polega na korekcji warg sromowych mniejszych. Ich przerost występuje wtedy, gdy wargi sromowe mniejsze nie są schowane w wargach większych. Nie ma jednego, prawidłowego wzorca, jak powinny wyglądać wargi sromowe. Bywają duże, małe, symetryczne i asymetryczne. I każdy z tych przypadków mieści się w normie, przy zachowaniu jednego warunku – komfortu kobiety. Problem pojawia się wówczas, gdy anatomia warg sromowych wpływa negatywnie na samopoczucie i jakość jej życia seksualnego. Bywa, że są tak duże, że utrudniają codzienne funkcjonowanie. Uniemożliwiają uprawianie sportu, powodują ból, prowadzą do otarć i infekcji intymnych. Ponadto wszelkie asymetrie oraz deformacje warg sromowych mogą wpływać negatywnie na doznania intymne kobiety i być źródłem niezadowolenia. Dla wielu są przyczyną kompleksów, wstydu i problemów w sferze seksualnej.

 

Labioplastyka polega na usunięciu zbędnej tkanki i nadaniu wargom sromowym pożądanego kształtu. Dzięki temu zyskują one estetyczny wygląd i nie ograniczają aktywności seksualnych kobiety. Zabieg jest małoinwazyjny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

 

Rewitalizacja okolic intymnych

 

Upływający czas odciska swoje piętno nie tylko na naszych twarzach. Strefy intymne również poddane są działaniu czasu. Suchość pochwy, swędzenie, pieczenie okolic intymnych to tylko niektóre z nieprzyjemnych objawów. Za te dolegliwości odpowiedzialne są procesy starzenia się, związane ze spadkiem produkcji kolagenu oraz estrogenu. Dochodzi wówczas do utraty elastyczności w obrębie błony śluzowej i spadku nawilżenia. Przykrą konsekwencją są podrażnienia, urazy, a zdarza się nawet częściowy lub całkowity zanik warg sromowych mniejszych. To zarówno problem stricte natury medycznej, jak również estetycznej – wpływający na samopoczucie i jakość życia seksualnego kobiety.

 

Rewitalizacja okolic intymnych to zabieg wykonywany najczęściej w celu odmłodzenia pochwy. Decydują się na niego również młodsze panie, szczególnie te, które rodziły silami natury. Poród naturalny zwiększa ryzyko uszkodzenia narządów intymnych kobiety. Zbyt luźne mięśnie pochwy oraz jej suchość, to tylko kilka z dolegliwości młodych mam.

 

Ginekologia estetyczna oferuje współczesnym kobietom wiele zabiegów rewitalizacyjnych. Najbardziej uniwersalnym jest rewitalizacja pochwy za pomocą lasera MonaLisa Touch TM. Dzięki dwóm rodzajom wiązek lasera dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek i produkcji włókien kolagenowych, co z kolei prowadzi do uelastycznienia i napięcia tkanek oraz zmniejszenia wejścia do pochwy.

 

Kwas hialuronowy

 

Dla pań, które chcą przywrócić młodzieńczy wygląd miejsc intymnych odpowiedni jest kwas hialuronowy. Wypełnia się nim wargi sromowe większe i ściany pochwy celem poprawy komfortu współżycia. Kwas pełni funkcję łącznika dla włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej. Wypełnia przestrzeń międzykomórkową naskórka oraz wiąże i zatrzymuje wodę w skórze. Po zabiegu skóra okolic intymnych jest bardziej nawilżona i napięta. Tkanki są wzmocnione i bardziej odporne na uszkodzenia. Pacjentka bezpośrednio po zabiegu może wrócić do swoich normalnych aktywności. Efekty widoczne są już po pierwszym tygodniu od zabiegu i utrzymują się przez ok. 12 m-cy.

 

Osocze bogatopłytkowe

 

Kolejnym zabiegiem, który odmłodzi strefy intymne jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego do rewitalizacji pochwy i sromu. To zabieg od dawna wykorzystywany w medycynie estetycznej, a od jakiegoś czasu także ginekologii estetycznej. Osocze bogatopłytkowe to autologiczny, czyli pochodzący od pacjentki, koncentrat aktywnych biologicznie płytek krwi. Szczególnie polecany Paniom, które chcą dłużej cieszyć się młodymi, wygładzonymi i jędrnymi okolicami intymnymi. Osocze bogatopłytkowe regeneruje i rekonstruuje tkanki pobudzając procesy wytwarzania nowego kolagenu. Wykonanie zabiegu nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji immunologicznej.

 

Powiększanie punktu G

 

Sfera seksualna jest bardzo ważnym aspektem życia, samopoczucia oraz relacji w związku. Niestety bywa również powodem niezadowolenia i niespełnienia. Wśród Pań są takie, których anatomia przeszkadza w osiągnięciu zadowalających je doznań seksualnych . Przyczyna często tkwi w małym lub słabo uwydatnionym punkcie G. Jego powiększanie to zabieg, dzięki któremu kobiety mogą odzyskać radość z seksu. Augmentacja (powiększenie) punktu G polega na jego ostrzyknięciu preparatem przygotowanym na bazie kwasu hialuronowego. Dzięki temu, jedno z najbardziej erogennych miejsc kobiecego ciała, zostaje uwydatnione i ujędrnione, a brak orgazmu nie stanowi już problemu…

 

Wszystkie zabiegi, które oferuje współczesna ginekologia estetyczna prowadzą do poprawy jakości życia seksualnego oraz komfortu psychicznego kobiety. Dzięki estetyce intymnej infekcje, dyskomfort, ból i suchość pochwy oraz brak satysfakcji seksualnej nie są już kłopotem. Kobiety mogą być aktywne, uprawiać sporty i wieść udane życie seksualne.

Konsultacja merytoryczna
Pracownicy Gyncentrum 13 dr n. med. Anna Bednarska-Czerwińska
dr n. med. Anna Bednarska-Czerwińska
Ginekolog położnik, endokrynolog
Lekarz z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalista w zakresie leczenia niepłodności i endokrynologii rozrodu w Klinice Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum. Członek polskich i zagranicznych towarzystw ginekologicznych.
Obserwuj nas
Tematyka
Estetyka intymna

Chciałabyś poprawić wygląd miejsc intymnych?
Umów konsultację ze specjalistą