· 26 czerwca 2024

Badania prenatalne na NFZ – dostępne w Gyncentrum Wrocław od 2.07!

Od 2 lipca br. badania prenatalne na NFZ dostępne są także w naszej klinice Gyncentrum we Wrocławiu. Zapraszamy do umawiania wizyt!

Jesteśmy wiodącym ośrodkiem diagnostyki prenatalnej w Polsce. Posiadamy zespół ekspertów w zakresie ginekologii i położnictwa, perinatologii oraz genetyki. Zapewniamy najwyższy standard opieki medycznej.

Komu przysługują bezpłatne badania prenatalne na NFZ?

 

Od 5 czerwca br. w Polsce weszły w życie nowe przepisy dotyczące bezpłatnych badań prenatalnych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia, wszystkie kobiety w ciąży, niezależnie od wieku, mają prawo do korzystania z bezpłatnych badań prenatalnych.

 

Co obejmuje program bezpłatnych badań prenatalnych na NFZ?

 

Program bezpłatnych badań prenatalnych finansowany przez Narodowy Fundusz zdrowia obejmuje: 

  • Dwukrotne USG płodu (wykonane pomiędzy 11. a 13.  (+6 dni) tygodniem ciąży oraz 18. a 23. tygodniem ciąży) oraz badania biochemiczne (wykonywane w zależności od wieku ciąży – PAPP-A, β -hCG, AFP, Estriol).
  • Poradę genetyczną w przypadku podejrzenia występowania u dziecka aberracji chromosomowej lub innej wady wrodzonej na podstawie wykonanych badań USG i testów biochemicznych.
  • Badania inwazyjne, takie jak amniopunkcja, biopsja trofoblastu, kordocenteza wraz z diagnostyką genetyczną (klasyczne badania cytogenetyczne i molekularne) – w zależności od wskazań medycznych oraz opinii lekarza genetyka.

 

Więcej informacji o badaniach >>

 

Jak umówić się na wizytę?

 

W celu umówienia wizyty, skontaktuj się z naszą infolinią pod numerem +48 735 122 777 lub wypełnij formularz na naszej stronie. Nasze konsultantki odezwą się w celu uzgodnienia dogodnego terminu wizyty.

Umów wizytę>> 

Obserwuj nas
Tematyka