· 16 października 2022

Test na płodność z darmową konsultacją niepłodnościową

Od dłuższego czasu bezskutecznie staracie się o dziecko? A może dopiero rozpoczęliście starania lub chcielibyście decyzję o powiększeniu rodziny odłożyć na później?

Program darmowej konsultacji niepłodnościowej przy wykonaniu testu na płodność został zakończony.

 

Bez względu na to, na którym etapie właśnie jesteście, warto wykonać testy płodności, aby świadomie zaplanować rodzicielstwo i zwiększyć swoje szanse na spełnienie marzeń o dziecku. Teraz, gdy wykonacie kompletne badanie nasienia i badanie AMH będziecie mogli skorzystać z bezpłatnej konsultacji ze specjalistą leczenia niepłodności Gyncentrum. 

BADANIA PŁODNOŚCI

DLA NIEJ I DLA NIEGO

Bezpłatna konsultacja

Ocena płodności jest kluczowym elementem planowania rodziny. Stanowi tak naprawdę pierwszy krok do spełniania marzeń o dziecku! W przypadku mężczyzn podstawowym badaniem oceniającym płodność jest badanie nasienia, w przypadku kobiet ocenia się z kolei stężenie poziomu AMH.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przyszłych rodziców, przygotowaliśmy specjalną ofertę dla par: TEST NA PŁODNOŚĆ Z DARMOWĄ KONSULTACJĄ NIEPŁODNOŚCIOWĄ. Jeśli mężczyzna podda się kompleksowemu badaniu nasienia, a jego partnerka wykona badanie AMH, wówczas para otrzymuje w pakiecie darmową konsultację niepłodnościową z naszym specjalistą. Co ważne, partnerzy nie muszą wykonywać badania jednocześnie. Każde z nich może zgłosić się na nie w innym terminie.

 

Co daje konsultacja ze specjalistą leczenia niepłodności?

Taka konsultacja często okazuje się pierwszym krokiem do spełnienia marzeń o dziecku. W trakcie konsultacji para ma okazję zasięgnąć opinii lekarza, który specjalizuje się właśnie w niepłodności – wie wszystko na temat czynników, które ją powodują, wie jakie badania zlecić i jakie metody leczenia zastosować.

 

Jak przebiega konsultacja niepłodnościowa?

Konsultacja niepłodnościowa składa się z kilku etapów. W pierwszym kroku lekarz zbiera dokładny wywiad medyczny. Jest to bardzo ważny element konsultacji, ponieważ pozwala wstępnie określić możliwą przyczynę trudności z poczęciem dziecka u pary oraz obrać kierunek dalszej diagnostyki. Oprócz pytań o datę ostatniej miesiączki i długość cyklu lekarz może zadać pytania o choroby przewlekłe, przebyte w przeszłości choroby zakaźne, choroby występujące w najbliższej rodzinie, częstość współżycia, zażywane leki, stosowane metody antykoncepcyjne czy historię dotychczasowego leczenia. Zapoznaje się z również z wynikami wszystkich przeprowadzonych dotąd badań.

Następnie lekarz przechodzi do zbadania kobiety – wykonuje badanie ginekologiczne wraz z USG. Opierając się na zebranych informacjach, lekarz zleca ewentualnie dalszą diagnostykę oraz omawia z parą dostępne metody leczenia. Jest to również moment, w którym para może zadawać własne pytania, jeśli coś jest dla niej niezrozumiałe lub wzbudza wątpliwości.

 

Kompleksowe badanie nasienia – co obejmuje?

Badanie nasienia (seminogram) jest badaniem bezbolesnym, trwa ok. 15 minut i może dostarczyć wielu cennych informacji na temat płodności mężczyzny. W klinice Gyncentrum badanie nasienia wspomagane jest komputerowo przy użyciu metody CASA (ang. Computer Assisted Semen Analysis) i systemu komputerowemu SCA (ang. Sperm Class Analyzer). Zarejestrowany kamerą wideo obraz mikroskopowy jest poddawany dokładnej analizie cyfrowej, co pozwala ograniczyć ryzyko pomyłki diagnostycznej do minimum. Nasienie może być badane pod kątem wielu parametrów.

Kompleksowe badanie nasienia obejmuje:

 • całkowita liczba plemników w ejakulacie
 • koncentracja plemników (liczba plemników przypadająca na 1 ml nasienia)
 • ruchliwość plemników
 • objętość nasienia
 • upłynnienie ejakulatu
 • barwa ejakulatu
 • odczyn pH nasienia
 • lepkość ejakulatu
 • stopień aglutynacji i agregacji spermy
 • morfologia plemników
 • żywotność plemników – ocenianą za pomocą testu eozynowego
 • liczba aktywnych leukocytów – ocenianą za pomocą testu POX
 • obecność przeciwciał przeciwplemnikowych klasy IgG na powierzchni plemnika – oceniana przy pomocy MAR- test- IgG

 

Jak wygląda badanie nasienia i jak się do niego przygotować?

Po przybyciu do kliniki pacjent otrzymuje sterylny pojemnik na nasienie i udaje się do specjalnie przygotowanego, komfortowego pokoju, w którym poprzez masturbację oddaje nasienie do pojemnika. Aby wynik seminogramu odzwierciedlał rzeczywiste parametry nasienia, przed planowanym terminem badania pacjent powinien zachować 3-5-dniową abstynencję seksualną. Zbyt krótka abstynencja może obniżyć koncentrację plemników, z kolei zbyt długa zmniejszyć ich ruchliwość.

 

Badanie AMH – czym jest?

 

Badanie AMH ocenia stężenie hormonu anty-Mülerowskiego i służy do oceny rezerwy jajnikowej, która jest jednym z najważniejszych wskaźników kobiecej płodności. W przypadku kobiet w wieku rozrodczym poziom AMH nie powinien osiągać wartości niższej niż 1,0 ng/ml. Taki wynik świadczy bowiem o obniżonej rezerwie jajnikowej. Wysokie stężenie AHM u kobiety może natomiast sugerować zespół policystycznych jajników (PCOS), Badanie AMH pozwala przewidzieć moment wejścia w okres menopauzy. Jego wynik informuje, czy kobieta ma szansę zajść w ciążę, a jeśli tak, to ile mniej więcej pozostało jej na to czasu.

Rezerwa jajnikowa oznacza bowiem liczbę pęcherzyków jajnikowych, z których może powstać dojrzała, zdolna do zapłodnienia komórka jajowa. W odróżnieniu od mężczyzn, u których plemniki produkowane są przez całe życie, kobiety rodzą się z określoną liczbą pęcherzyków, których ubywa z każdym kolejnym cyklem. Ocena rezerwy jajnikowej jest więc niezwykle istotna z punktu widzenia świadomego planowania macierzyństwa. Może bowiem pomóc uniknąć sytuacji, w której kobieta zbyt późno zdecyduje się na dziecko.

 

Jak wygląda badanie AMH i jak się do niego przygotować?

 

Badanie AMH jest badaniem wykonywanym z krwi i nie wymaga od pacjentki żadnych przygotowań. Ponieważ stężenie hormonu anty-Mülerowskiego nie jest zależne od cyklu menstruacyjnego, badanie może być wykonane w dowolnym dniu, a także w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

 

Gdzie można wykonać badanie płodności?

 

Badanie płodności Katowice

ul. Żelazna 1
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]

Badanie płodności Kraków

ul. Mehoffera 10
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]

Badanie płodności Bielsko-Biała

ul. Komorowicka 140
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]

Badanie płodności Częstochowa

ul. Kozielewskiego 9
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]

Badanie płodności Lublin

ul. Zana 32A
tel. +48 735 122 777
e-mail: [email protected]

 

Program darmowej konsultacji niepłodnościowej przy wykonaniu testu na płodność został zakończony.

Sprawdźcie
swoją płodność!

Sprawdźcie
swoją płodność
i skorzystajcie 
z darmowej konsultacji 

  Dziękujemy za wypełnienie formularza

  Niebawem skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy dogodny termin badania.

  Umów badanie