· 17 kwietnia 2020

Testy na koronawirusa „drive-thru” dostępne na Śląsku

W obliczu rosnącej fali zachorowań Laboratorium Genetyczne Gyncentrum uruchamia specjalną strefę diagnostyczną COVID-19 „drive thru” dla osób prywatnych. Aby skorzystać z tej formy badania wystarczy wypełnić formularz on line i zgłosić się na pobranie wymazu w wyznaczonym przez konsultanta terminie. Proces pobierania materiału do badań został zorganizowany w taki sposób, aby wizyta przebiegała sprawnie i jak najkrócej, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie i apele Pacjentów o możliwość przebadania się w kierunku COVID -19 postanowiliśmy uruchomić punkt pobrań drive thru. Osoby, które podejrzewają, że mogły mieć kontakt z osobami zakażonymi i nie mają objawów chorobowych mogą się do nas zgłosić. Diagnozując nosicieli koronawirusa, którzy przebywają w przestrzeni publicznej i nieświadomie zarażają innych, możemy ograniczyć niekontrolowane rozprzestrzenianie się epidemii w naszym regionie – podkreśla dr n.med. Anna Bednarska – Czerwińska, Dyrektor Medyczny Gyncentrum.

Wymazy pobierane będą przez wykwalifikowany, odpowiednio zabezpieczony personel medyczny bez konieczności wysiadania pacjenta z samochodu. Zabezpieczona próbka trafi do pracowni wirusologii Laboratorium Genetycznego Gyncentrum i zostanie poddana testom genetycznym RT-PCR. Wyniki badań przesyłane będą drogą mailową.

Znajdź najbliższy punkt pobrań: wykaz punktów „drive thru”
Dowiedz się więcej: 32 506 50 86

 

Aby umówić się na badanie wypełnij formularz: covid19.gyncentrum.pl/

Wynik badania dostępny będzie na stronie: covid19.gyncentrum.pl/wynik

Wszelkich informacji na temat możliwości wykonania testu na koronawirusa udzielamy pod numerem telefonu 32 506 50 86.