Nowoczesne technologie Article · 9 maja 2017

USG 3D/4D

Dzięki nowemu USG 3D/4D HD Live przyszli rodzice mogą zobaczyć miny malucha, rączki, buzię, a nawet to, czy śpi czy rozrabia. Jedno z pierwszych tego typu urządzeń w Polsce pracuje w naszej Klinice Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach.

 

USG 3D/4D

 

Czy wiesz, że przyszli rodzice już nie muszą czekać do narodzin dziecka, żeby zobaczyć czy jest podobne do mamy czy do taty? Dzięki obecnym możliwościom mogą podejrzeć malucha przed jego narodzinami. Wszystko dzięki specjalnemu USG, dającemu trójwymiarowy obraz dziecka. Dzięki niemu przyszli rodzice mogą zobaczyć miny malucha, rączki, buzię, a nawet to, czy śpi czy rozrabia. Jedno z pierwszych tego typu urządzeń w Polsce pracuje w naszej Klinice Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach. Wykorzystywane jest ono do bardzo precyzyjnej diagnostyki prenatalnej.

 

USG 3D/4D HD Live

 

Przyszli rodzice są bardzo ciekawi jak ich dziecko wygląda w brzuszku mamy i jak będzie wyglądało kiedy się urodzi. Z pierwszą ciekawością i dzięki nowoczesnej aparaturze nie muszą już czekać do dnia porodu, ponieważ mogą zobaczyć obraz dziecka w 3D/4D HD Live. Na monitorze aparatu ultrasonograficznego mogą podejrzeć malucha i wszystko co właśnie robi – jakie robi grymasy, jakie ruchy wykonuje. Obraz w naturalnych kolorach jest bardzo dobrej jakości, bardzo rzeczywisty. Obraz potrafi bardzo uspokoić przyszłych rodziców, którzy martwią się o zdrowie swojego dziecka.

 

Szczególnie ma to znaczenie przy ocenie twarzy płodu, służy też do dokładniejszej oceny kręgosłupa, kończyn i powłok brzusznych. Dzięki tej nowoczesnej technologii lekarz jest w stanie również obejrzeć serce nienarodzonego jeszcze dziecka w kilku płaszczyznach oraz ocenić jego ośrodkowy układ nerwowy. Ponadto badanie pozwala na rozpoznanie cech płodu, które mogą świadczyć o wadach genetycznych i wrodzonych dziecka, jak i wadach strukturalnych serca, które można zoperować po narodzeniu malucha.

 

Konsultacja merytoryczna
pracownik10 dr n. med. Wioletta Rozmus-Warcholińska
dr n. med. Wioletta Rozmus-Warcholińska
Ginekolog położnik, perinatolog
Specjalista Gyncentrum w zakresie diagnostyki prenatalnej. Członek Międzynarodowego Towarzystwa Ultrasonografii w Położnictwie i Ginekologii, londyńskiej Fundacja Medycyny Płodu oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.
Tematyka
Nowoczesne technologie

Chcesz umówić się na badanie USG 3D/4D?
Skontaktuj się z nami!