Witryfikacja zarodków i oocytów

Najskuteczniejsza metoda mrożenia gamet i zarodków

W Klinice Gyncentrum kriokonserwacja oocytów i zarodków w ciekłym azocie dokonywana jest metodą witryfikacji (zeszklenie), która w przeciwieństwie do mrożenia klasycznego charakteryzuje się szybkim tempem schładzania materiału biologicznego w obecności krioprotektorów. Obecność tych ostatnich umożliwia wytrącenie się kryształów lodu, które mogłyby spowodować uszkodzenie delikatnej struktury komórek jajowych lub zarodków.

Witryfikacja to obecnie najskuteczniejsza metoda mrożenia gamet i zarodków, gwarantująca ich przeżywalność na poziomie 95%.

witryfikacja zarodków i oocytów

Chcesz wiedzieć więcej o witryfikacji zarodków?
Umów się na konsultacje

Witryfikacja oocytów

Zastosowanie metody witryfikacji ma szczególne znaczenie w przypadku mrożenia komórek jajowych, które ze względu na swoją delikatną budowę są narażone w szczególny sposób na uszkodzenia podczas procesu zamrażania. Witryfikacja gwarantuje wyższą skuteczność względem metod mrożenia klasycznego pod względem przeżywalności komórek jajowych oraz ich zdolności do zapłodnienia.

Metodę tą poleca się szczególnie:

  • kobietom przed leczeniem onkologicznym, które w przyszłości rozważają zajście w ciążę z witryfikowanych oocytów
  • pacjentkom po stymulacji hormonalnej, u których uzyskano zbyt wiele dojrzałych komórek jajowych (witryfikacja oocytów pozwala ominąć proces stymulacji hormonalnej przed kolejnym in vitro)
  • pacjentkom, które źle znoszą stymulację hormonalną
  • kobietom, które z przyczyn osobistych lub zawodowych chcą odłożyć w czasie decyzję o macierzyństwie

Witryfikacja zarodków

Dla zwiększenia szans na udaną ciążę niemal w każdym cyklu in vitro zapładnia się większą liczbę komórek jajowych. Po transferze 1-2 zarodków pozostałe w hodowli embriony można poddawać procesowi kriokonserwacji na dłuższy lub krótszy okres. Przechowywane w ciekłym azocie zarodki można wykorzystywać w kolejnych próbach in vitro. Transfer rozmrożonych zarodków daje szansę na potomstwo w chwili, gdy pierwsza próba zajścia w ciążę nie powiodła się lub gdy para planuje posiadanie kolejnego potomka w przyszłości.

Procedura kriokonserwacji

Pacjenci, którzy decydują się na kriokonserwację zarodka lub zarodków podpisują Umowę kriokonserwacji (witryfikacji) embrionów oraz opłacają z góry roczny okres ich przechowywania. Okres przechowywania powierzonego Klinice Gyncentrum materiału biologicznego można wydłużać na dowolnie długi okres. Każdorazowo informujemy o możliwości lub konieczności prolongowania przechowywania dysponentów oocytów, zarodka lub zarodków. W przypadku, gdy para posiada już wymarzoną ilość potomstwa, może zamrożone zarodki przeznaczyć do programu dawstwa – dobrowolnego oddania embrionów parom borykającym się z problemem niepłodności. 

Umów się na konsultację i dowiedz się więcej o witryfikacji zarodków i oocytów!

Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum Katowice
ul. Żelazna 1
tel. 32 506 57 77
e-mail: info@gyncentrum.pl

Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum Kraków
ul. Mehoffera 10
tel. 12 306 73 77
e-mail:infokrakow@gyncentrum.pl

Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum Bielsko-Biała
ul. Komorowicka 140
tel. 32 506 57 77
e-mail: infobielsko@gyncentrum.pl

Klinika Leczenia Niepłodności Gyncentrum Częstochowa
ul. Kozielewskiego 9
tel. 32 506 57 77
e-mail: infoczestochowa@gyncentrum.pl

Witryfikacja zarodków i oocytów cena

Interesuje Cię koszt witryfikacji zarodków i oocytów? Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem lub kontaktu z infolinią Gyncentrum pod nr telefonu 32 506 57 77.

Witryfikacja zarodków i oocytów cennik >>