Estetyka intymna Article · 15 grudnia 2017

Uwaga strefa intymna!

Zastanawiałaś się kiedyś, jakby to było, gdyby Twój biologiczny zegar zatrzymał się w miejscu, w którym odczuwałaś 100% komfortu intymnego? Ponieważ wiemy, że czas na nasze życzenie nie stanie w miejscu, wszyscy szukamy sposobu na opóźnienie procesu starzenia.

Uwaga strefa intymna!

Zastanawiałaś się kiedyś, jakby to było, gdyby Twój biologiczny zegar zatrzymał się w miejscu, w którym odczuwałaś 100% komfortu intymnego? Ponieważ wiemy, że czas na nasze życzenie nie stanie w miejscu, wszyscy szukamy sposobu na opóźnienie procesu starzenia. Co więcej! Interesują nas rozwiązania, które odwrócą skutki upływającego czasu, abyśmy mogły czuć się atrakcyjne i spełnione , również seksualnie, najdłużej jak to możliwe.

 

Dlaczego wraz z wiekiem zdrowie intymne i jakość życia seksualnego się pogarszają?

 

Strefy intymne kobiety, tak samo jak twarz, dekolt, biust, dłonie etc., są narażone na działanie czasu. Dodatkowo zmiany hormonalne, które zachodzą w ciągu życia kobiety oraz porody siłami natury,  pozostawiają ślad w postaci wielu dolegliwości. Utrata elastyczności oraz nawilżenia pochwy, osłabienie mięśni dna miednicy, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie całego układu moczowo-płciowego oraz nietrzymanie moczu – to tylko niewielka część problemów z jakimi niejednokrotnie muszą się mierzyć kobiety, nie tylko te dojrzałe. Dlatego im wcześniej zaczniemy działać, tym łatwiej będzie nam trzymać pod kontrolą upływający czas i długo cieszyć się zdrowiem intymnym.

 

Tabu przełamane – Polki poprawiają strefę intymną

 

Współczesna medycyna estetyczna od dawna doskonale radzi sobie ze skutkami upływającego czasu. W ostatnich latach także zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej zyskały wiele zwolenniczek. Wynika to ze większej świadomości kobiet, które coraz bardziej dbają o swoje zdrowie oraz wygląd. Intymne zabiegi estetyczne mają tę zaletę, że niwelują zarówno dolegliwości zdrowotne, jak i defekty estetyczne narządów i okolic intymnych. Kobiety otwarcie mówią o problemach, często omawiając swoje oczekiwania. Te dotyczą zarówno konkretnych problemów zdrowotnych tj. nietrzymanie moczu, suchość pochwy lub są ściśle związane z jakością współżycia. Po za biegu nie dość, że pacjentki pozbywają się uciążliwych dolegliwości, to jeszcze zyskują atrakcyjniejszy wygląd okolic intymnych. Ginekologia estetyczna, bo o niej mowa, choć szybko zyskuje na popularności, to nadal warto komunikować i uświadamiać panie, że niektóre problemy można pokonać… jednym zastrzykiem.

 

Top 5 zabiegów estetyki intymnej!

 

  1. Laserowa rewitalizacja pochwy i okolic intymnych
  2. Nici Vaginal Narower
  3. Rewitalizacja za pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego
  4. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego
  5. Leczenie nietrzymania moczu

 

Laserowa rewitalizacja pochwy i okolic intymnych

To najmniej inwazyjny i kompleksowo działający zabieg. Obecnie najskuteczniejszym na rynku urządzeniem jest laser MonaLisa Touch TM, który został stworzony specjalnie z myślą o zdrowiu i pięknie intymnym kobiety. Już podczas jednego zabiegu narządy intymne kobiety zostają wyraźnie zregenerowane i odmłodzone. Przywrócona zostaje także elastyczność i odpowiednie nawilżenie pochwy, ustępują dolegliwości takie jak świąd, pieczenie, infekcje intymne, ból podczas stosunku. Podczas zabiegu dochodzi także do obkurczenia oraz wzmocnienia ścianek pochwy, co ma szczególne znaczenie w przypadku pań z problemem tzw. rozluźnienia pochwy.  90% pacjentek, które poddały się zabiegowi rewitalizacji laserem MonaLisa Touch twierdzi, że ich okolice intymne odzyskały dawny wygląd. Ustąpiły również wszelkie dolegliwości zdrowotne. Znacząco wzrosła również satysfakcja seksualna. Poczucie atrakcyjności bezpośrednio przełożyło się na pewność siebie oraz doznania… własne oraz partnera.

 

Nici Vaginal Narower

Drugim na liście zabiegiem jest odmładzanie okolic krocza za pomocą wchłanialnych nici. Są one stosowane są u pacjentek, u których zdiagnozowano uszkodzenie i rozluźnienie tkanek krocza, a także pań, które chcą odmłodzić swoje okolice intymne. Jest to małoinwazyjna metoda polegająca na umieszczeniu samokotwiczącej nici w tkankach krocza. Efekt w postaci zwężenia wejścia do pochwy i poprawy wyglądu okolic krocza, widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Nici pobudzają także syntezę włókien białkowych, które zapewniają odpowiednie napięcie tkanek pochwy i okolic krocza, nawet kilka lat po zabiegu.

 

Rewitalizacja za pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym składnikiem skóry, odpowiedzialnym za prawidłowe jej nawilżenie oraz jędrność. Jednak z wiekiem ubywa go, co  prowadzi do zwiotczenia skóry, ubytków i asymetrii. U dojrzałych kobiet dochodzi do zwiotczenia skóry sromu oraz zaniku warg sromowych. Ostrzyknięcie stref intymnych preparatem na bazie kwasu hialuronowego intensywnie regeneruje skórę okolic intymnych, nawilża, a także zwiększa elastyczność i sprężystość śluzówki.  Bezpośrednio po zabiegu pacjentka odczuwa znaczną poprawę stanu zdrowia intymnego, ustępują dolegliwości podczas współżycia i wraca komfort życia.

 

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe to najbardziej naturalny preparat odmładzający i regenerujący, który jest wykorzystywany w ginekologii estetycznej. Źródłem osocza bogatopłytkowego, w tym czynników wzrostu i komórek macierzystych, jest własna krew pacjentki, co wyklucza reakcję immunologiczną organizmu. Zabieg przeznaczony jest dla pań, które chcą odmłodzić swoje miejsca intymne lub borykają się z suchością pochwy, swędzeniem i pieczeniem okolic krocza. Lekarze polecają to rozwiązanie także kobietom, u których tkanka lub śluzówka została uszkodzona w wyniku porodów i zabiegów chirurgicznych. Cudowne właściwości osocza bogatopłytkowego sprawiają, że poprawie ulega ukrwienie, elastyczność i napięcie skóry. Możliwa staje się też regeneracja i rekonstrukcja uszkodzonych tkanek i ubytków.

 

Leczenie nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to dyskomfort, który potrafi wykluczyć kobietę z życia społecznego. Problem, który zignorowany może doprowadzić do poważnych konsekwencji, a co najważniejsze – nie zniknie sam. Wymaga ingerencji medycznej! Pacjentki, u których dochodzi do nietrzymania moczu skarżą się na częste infekcje układu moczowego, podrażnienia i odparzenia okolic intymnych, a także trudności z utrzymaniem higieny w tych. Do tego dochodzą problemy natury psychicznej, wstyd, spadek pewności siebie, co znacznie pogarsza jakość życia i  negatywnie wpływa na relacje z otoczeniem. Co ważne, problem nietrzymania moczu dotyczy kobiet w każdym wieku. Istotne zatem jest wczesne przeciwdziałanie, gdyż z czasem dolegliwości te nasilają się. Najmniej inwazyjną metodą poradzenia sobie z problemem jest laserowe leczenie nietrzymanie moczu. Terapia laserem MonaLisa Touch TM polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu przedniej części ściany pochwy oraz okolic ujścia cewki moczowej. Wzmocnieniu ulegają także mięśnie dna miednicy podtrzymujące cały układ moczowo-płciowy. W ten sposób przywrócony zostaje odpowiedni kąt nachylenia cewki moczowej, uniemożliwiający niekontrolowany wyciek moczu.

Obserwuj nas
Tematyka
Estetyka intymna

Zainteresował Cię któryś z zabiegów?
Przejdź do cennika lub skontaktuj się z infolinią