Estetyka intymna Article · 9 maja 2017

Intymny anti-aging

Wiele kobiet boryka się z problemem wyglądu swoich okolic intymnych. Jest to spowodowane ciążą, menopauzą a czasem samą budową anatomiczną. Medycyna estetyczna okolic intymnych poradzi sobie z tymi problemami dzięki nieinwazyjnym zabiegom, które pomogą odzyskać kobiecie pewność siebie.

Intymny anti-aging

Intymny anti-aging

 

Wygląd okolic intymnych jest jeszcze dla wielu ludzi tematem tabu, podobnie jak nieinwazyjne zabiegi poprawiające ich wygląd. Coraz więcej mówi się o tym, czym jest intymny anti – aging i wiele kobiet decyduje się na tego typu zabiegi. Zabiegi odmładzające okolice intymne to trend nie tylko za granicą (do wykonania go przyznały się między innymi gwiazdy takie jak Sharon Osbourne, Julie Delpy czy Brandy Glanville) – chętnie decydują się na niego także Polki 40+ i 50+ ale także młodsze, np. po ciąży. Zabieg przede wszystkim przywraca pewność siebie i lepsze samopoczucie, a często także pozwala na powrót życia intymnego na właściwy tor.

 

Monalisa Touch

 

Jednym z najczęściej wybieranych przez Polki zabiegiem jest zabieg MonaLisa Touch. Polega on na obkurczaniu pochwy za pomocą lasera, dzięki czemu błona śluzowa pochwy odzyskuje napięcie i elastyczność. Laser wpływa także stymulująco na produkcję kolegenu, w efekcie czego śluzówka się regeneruje. Z zabiegu MonaLisa Touch chętnie korzystają kobiety cierpiące na VRS – zespół rozluźnienia pochwy, pojawiający się po porodzie lub w okresie menopauzy. VRS powoduje utratę napięcia śluzówki okolic intymnych, co przekłada się na brak satysfakcji podczas stosunku. Zabieg przywraca to napięcie, a także pozwala przywrócić doznania.

 

Vaginal Narrower

 

Popularnym zabiegiem jest także Vaginal Narrower, który pozwala odmłodzić okolice intymne. W okolice krocza wszczepia się nici nielizingujące, wzdłuż których następnie wytwarzają się włókna kolagenu i elastyny. To właśnie dzięki nim uzyskuje się efekt liftingujący – skóra i mięśnie odzyskują napięcie. Zabieg wykonują najczęściej Panie po porodzie, odczuwające luźność pochwy oraz te, u których doszło do nieprawidłowego zszycia krocza naciętego podczas porodu.

 

Rewitalizacja warg sromowych

 

Nieinwazyjną metodą poprawiającą estetykę miejsc intymnych jest rewitalizacja warg sromowych – ostrzyknięcie ich kwasem hialuronowym. Efektem zabiegu jest produkcja nowego kolagenu, co przekłada się na łagodzenie objawów starzenia skóry, przywrócenie elastyczności, odżywienie skóry oraz przywrócenie naturalnego nawilżenia pochwy.

 

Powiększanie warg sromowych

 

Do tego zabiegu także używa się płynnego implantu na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego z dodatkiem naturalnego antyoksydantu – mannitolu. Efektem jest wypełnienie warg sromowych oraz nawilżenie części intymnych. Wypełnienie pozwala uwypuklić oraz wymodelować wargi sromowe. Obok walorów estetycznych, zabieg ma także znaczenie zdrowotne, usuwając przykładowo defekt małych warg sromowych, powodujących ciągłe podrażnienia i infekcje.

Konsultacja merytoryczna
Pracownicy Gyncentrum 13 dr n. med. Anna Bednarska-Czerwińska
dr n. med. Anna Bednarska-Czerwińska
Ginekolog położnik, endokrynolog
Lekarz z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalista w zakresie leczenia niepłodności i endokrynologii rozrodu w Klinice Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum. Członek polskich i zagranicznych towarzystw ginekologicznych.
Tematyka
Estetyka intymna

Chcesz poznać więcej szczegółów?
Zapraszamy do kontaktu!