Article · 17 lutego 2023

Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców Częstochowy w 2023 r.

Klinika Gyncentrum po raz kolejny znalazła się w gronie realizatorów programu „Leczenie Niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy”. Jesteśmy jedynym realizatorem, który świadczy usługi także w Częstochowie.
Dofinansowanie do in vitro Częstochowa

Do programu zostaną zakwalifikowane pary, które spełniają następujące kryteria

 

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat wg rocznika urodzenia – dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat ( wg rocznika urodzenia) jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
  • pozostają w związku małżeńskim lub w związku partnerskim,
  • są mieszkańcami zameldowanymi w Częstochowie,
  • poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
  • zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

 

Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 5 000,00 zł pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci. Liczba miejsc w programie jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Wnioski należy składać w sobotę 25 lutego br. od godz. 9.00 do 12.00 w holu na parterze Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13. Wnioski o objęcie dofinansowaniem wraz z oświadczeniami, dostępne są TUTAJ.

Obserwuj nas
Tematyka