· 7 kwietnia 2015

Badania płodności

To pierwszy tego typu projekt w Częstochowie, umożliwiający mieszkańcom diagnostykę płodności.

 

– W Częstochowie brakowało do tej pory inicjatywy, która w otwarty sposób zachęcałaby do wykonywania profilaktycznych badań oceny płodności oraz świadomego planowania rodzicielstwa – mówi dr n. med. Dariusz Mercik. – To bardzo ważne szczególnie, że dane dotyczące niepłodności w nie są optymistyczne, bowiem już ponad 8 tys. częstochowskich par ma problemy z poczęciem dziecka, a liczba ta stale rośnie – dodaje dr Mercik.

Świadczenia w ramach programu
W ramach programu każda z pań będzie mogła skorzystać z bezpłatnej konsultacji ginekologicznej, podczas której doświadczeni lekarze specjalizujący się w leczeniu niepłodności, odpowiedzą na pytania pacjentki oraz, jeśli zaistniej konieczność, zleci dalszą diagnostykę.
Mężczyźni będą mogli wykonać bezpłatne badanie nasienia. Jest to podstawowe badanie męskiej płodności, które udziela odpowiedzi na następując e pytania: Jakie są szanse na naturalne poczęcie dziecka? Czy plemniki są ruchliwe, jaką mają kondycję i czy jest ich dużo?

Kto może skorzystać z programu?
Program skierowany jest do kobiet i mężczyzn w wieku 20-40 lat, bezskutecznie starających się zajść w pierwszą lub kolejną ciążę, a także odkładających decyzję o dziecku na później.

– Szczególnie pary, które mimo regularnego współżycia bez zabezpieczeń przez okres roku nie mogą zajść w ciążę, powinny zgłosić się do specjalisty zajmującego się leczeniem niepłodności oraz wykonać badania diagnostyczne – mówi dr Mercik. – Im wcześniej zostanie zdiagnozowana przyczyna problemu i zastosowana odpowiednia terapia, tym większe szanse na posiadanie biologicznego potomstwa – tłumaczy specjalista Gyncentrum.

Aby skorzystać ze świadczeń w ramach „Programu Profilaktycznych Badań Płodności dla mieszkańców Częstochowy” należy do 15 czerwca 2015r. umówić się na wizytę w Klinice Gyncentrum w Częstochowie przy ul. Kozielewskiego 9, dzwoniąc pod nr telefonu: 34 506 57 65.