· 16 marca 2021

Dofinansowanie do in vitro dla mieszkańców Radomska

Klinika Gyncentrum znalazła się w gronie realizatorów programu pn. „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Radomska na lata 2021 – 2023”.

 

Pary zainteresowane udziałem w programie zapraszamy na wizytę kwalifikacyjną do oddziału Gyncentrum w Częstochowie.

 

Warunki kwalifikacji

 

Do programu zostaną zakwalifikowane pary, które spełniają następujące kryteria:

 

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 20 – 40 lat, które w ocenie biochemicznej i ultrasonograficznej mają szansę na wyidukowanie mnogiego jajeczkowana (AMH powyżej 0,7 ng/ml, co najmniej trzy pęcherzyki w jajniku)
  • warunkowo kobiety do 42 roku życia, jeżeli stężenie AMH przekracza 1,5 ng/ml i liczba pęcherzyków w jajnikach jest powyżej 5
  • pozostają w związku małżeńskim
  • w dniu kwalifikacji do programu posiadają miejsce zamieszkania w Radomsku
  • szybkiej kwalifikacji podlegają pary ze schorzeniem nowotworowym w celu zachowania płodności – mrożenie gamet lub zarodków

 

Kwota dofinansowania to 5 000 zł do jednego zabiegu, a maksymalna liczba zabiegów, do których przysługuje dofinansowanie to 2 zabiegi. Liczba miejsc w programie jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń do podmiotu leczniczego.

 

Jak przebiega kwalifikacja do programu?

 

1. Umów wizytę kwalifikacyjną w Gyncentrum, dzwoniąc pod nr tel. 32 506 57 77. Na wizytę koniecznie zabierz dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia.

 

2. Wypełnij: Oświadczenie o spełnieniu warunków uczestnictwa w programie oraz Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Podpisane oświadczenia zabierz ze sobą na wizytę kwalifikacyjną. Formularze możesz wypełnić także w Klinice Gyncentrum bezpośrednio przed wizytą.

 

3. Na wizycie kwalifikacyjnej powinni być obecni obydwoje partnerzy. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi z Wami wywiad medyczny, zapozna się z dotychczasową dokumentacją medyczną. Może on także przeprowadzić badanie ginekologiczne oraz zlecić wykonanie dodatkowych badań, potrzebnych do kwalifikacji.

 

5. Lekarz dokonuje kwalifikacji medycznej do programu oraz wypełnia wniosek.

 

6. Klinika Gyncentrum wysyła wniosek do Urzędu Miejskiego w Radomsku, gdzie wydawana jest ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu pary do programu.

 

 

Zapraszamy!