· 1 kwietnia 2015

Kody kreskowe

Gyncentrum jako pierwsza klinika w Polsce wdrożyła najnowocześniejszy system zabezpieczający procedurę in vitro OCTAX Ferti Proof.

OCTAX Ferti Proof to nowatorski system znakowania zarodków kodem kreskowym. Tego typu system eliminuje ryzyko wystąpienia błędu z winy człowieka poprzez konieczność skanowania każdego materiału przed jego wykorzystaniem.

Jak to działa?
Każdy pojemnik zawierający materiał rozrodczy oraz zarodki zostaje oznaczony specjalnym kodem kreskowym, przypisanym indywidualnie do każdej pary pacjentów. System dokładnie rejestruje drogę, jaką przebywa materiał. Przed każdą procedurą w laboratorium oraz zabiegiem z użyciem danego materiału, należy zeskanować kod. W momencie, gdy system wykryje jakąkolwiek niezgodność, uruchamia się alarm, co automatycznie blokuje dalsze czynności.

System OCTAX Ferti Proof eliminuje zatem ryzyko błędów, które mogą pojawić się z winy człowieka. Jest to rozwiązanie, z którego korzystają obecnie najlepsze kliniki IVF na świecie.

Wdrożenie systemu OCTAX Ferti Proof to kolejny krok, jaki podjęliśmy w kierunku jeszcze bezpieczniejszego i skuteczniejszego leczenia niepłodności.