· 20 września 2017

Pierwsza Polka poczęta dzięki metodzie AneVivo

W lipcu tego roku ku radości swoich rodziców i naszej, przyszła na świat Blanka, dziewczynka poczęta przy wsparciu AneVivo, nowej metody wspomaganego rozrodu dostępnej w naszej klinice.

AneVivo to nowość w leczeniu niepłodności w Polsce, dostępna w naszej Klinice od 2016 roku. Wymaga zastosowania specjalnego urządzenia, zaprojektowanego dedykowanie dla tej metody. To cylindryczna, silikonowa kapsułka o długości 1 cm długości i szerokości 1 mm, w której umieszcza się komórki jajowe oraz plemniki. Kapsułka ta wkładana jest do macicy pacjentki, gdzie w naturalny sposób dochodzi do zapłodnienia. Po 24 godzinach kapsułka jest wyjmowana. Następnie embriony w ciągu 2-4 dni są transferowane z powrotem do jamy macicy.

– AneVivo to metoda zapłodnienia, w której najważniejsze etapy rozwoju zarodka, w tym zapłodnienie, mają miejsce w ciele kobiety – „in vivo”, czyli wewnątrz żywego organizmu. Dzięki temu jest bardziej naturalna, zarówno dla zarodka, jak i dla organizmu matki – wyjaśnia dr n. med. Dariusz Mercik z kliniki Gyncentrum.

Nie bez znaczenia jest także aspekt psychologiczny oraz redukcja stresu u pacjentki, co potwierdza również pani Natalia. – Mieliśmy z mężem poczucie, że w pełni uczestniczymy w procesie zapłodnienia i że to zapłodnienie odbywa w ciele świadomej tego kobiety. Pozwoliło nam to na nawiązanie emocjonalnej więzi z dzieckiem już od pierwszych dni, dodało wiary w powodzenie oraz zwyczajnie napawało radością. Naszą ciążę prowadzili lekarze z Gyncentrum, mieliśmy więc poczucie, że cały czas jesteśmy pod troskliwą i profesjonalną opieką – mówi szczęśliwa mama.

Nasza klinika jest pierwszym ośrodkiem w Polsce i jedną z niewielu w Europie stosujących Anevivo w leczeniu niepłodności. Wśród par, które dotychczas poddały się leczeniu z zastosowaniem tej metody, udało się osiągnąć 50% skuteczność. Oznacza to, że aż połowa przeprowadzonych w Gyncentrum zabiegów zakończyła się ciążą.