· 30 marca 2023

RUSZYŁY ZAPISY: Program in vitro Kraków

Skorzystaj z dofinansowania do 5.000 zł do procedury zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa. W Gyncentrum zbieramy zapisy do programu miejskiego. Nie zwlekaj - zgłoś się do nas!

Klinika Gyncentrum jest realizatorem „Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”. Program dofinansowany jest ze środków budżetu Gminy Miejskiej Kraków. Parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego.

Skontaktuj się z nami w sprawie
dofinasowania do in vitro w Krakowie!

Z jakich procedur mogą skorzystać pary?

 

  • Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie).
  • Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych od anonimowej dawczyni (dawstwo inne niż partnerskie).
  • Procedury adopcji zarodka (dawstwo inne niż partnerskie).

 

Warunki kwalifikacji do programu

Dofinansowanie do procedury in vitro przysługuje parom, które spełniają następujące kryteria:

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 20 – 42 lat (w/g rocznika urodzenia),
  • spełniają określone ustawą warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka,
  • są mieszkańcami Krakowa,
  • wyraziły zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów a także na ewentualne pokrycie kosztów kriokonserwacji oocytów.

Program dofinansowania do procedury zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa jest realizowany w naszych oddziałach w Krakowie oraz Katowicach. Zapraszamy!