LOG & GUARD Vitrolife
Całodobowy monitoring jakości powietrza w laboratorium in vitro
Laboratorium in vitro Gyncentrum jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Wykonuje zapłodnienia pozaustrojowe metodami IVF, PICI, ICSI oraz IMSI. Tutaj też przechowuje się w specjalnych inkubatorach embriony przed transferem do macicy. Laboratorium wyposażone jest w nowoczesne mikroskopy, manipulatory z igłami, inkubatory, lasery, naczynia hodowlane z odżywkami. Wszystkie procedury zapłodnienia pozaustrojowego odbywają się przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i czystości.
Ze szczególną starannością dbamy o to, by wyeliminować wszystkie czynniki zewnętrzne, które mogłyby negatywnie wpłynąć na przebieg procedury i rozwój zarodków.
Bezskutecznie próbujesz zajść w ciążę?
Umów konsultację niepłodnościową w Gyncentrum
Monitoring jakości powietrza 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
Laboratorium in vitro Gyncentrum jest pierwszym i jedynym w Polsce laboratorium wyposażonym w kompleksowy system całodobowego monitorowania jakości powietrza LOG & GUARD Vitrolife. Jednostka centralna systemu bezpieczeństwa wyświetla odczyty i zapisuje je w trybie ciągłym. W czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, specjalistyczne czujniki monitorują wszystkie krytyczne dla hodowli zarodków parametry środowiska. Jakiekolwiek odchylenia od normy uruchamiają system alarmowy. Możemy kontrolować i reagować na zmiany parametrów powietrza w laboratorium przez całą dobę, nawet będąc poza nim. Dzięki temu mamy pewność, zespół embriologów Gyncentrum pracuje w warunkach optymalnych dla rozwoju hodowli. Informacja o przekroczeniu dopuszczalnych stężeń substancji przekazywań jest automatycznie i daje możliwość natychmiastowej reakcji, gdy w powietrzu pojawiają się szkodliwe substancje.
Bez zanieczyszczeń, bakterii i LZO
System składa się z sieci niezależnych, precyzyjnych czujników temperatury, CO2, O2, pH, wilgotności. Wykrywają one również niemetanowe lotne związki organiczne (VOC), których obecność jest toksyczna dla embrionów. Lotne związki organiczne (LZO lub VOC) to substancje powszechnie występujące w pomieszczeniach zamkniętych, szkodliwe dla zdrowia człowieka. Już w temperaturze pokojowej mogą przedostawać się do powietrza, którym oddychamy. LZO można znaleźć w szeregu produktów tj.: farby, klaje, tynki, dywany, fotokopiarki, produkty czyszczące czy odświeżacze powietrza. Możliwość monitoringu poziomu stężenia tych związków w środowisku, w którym przeprowadza się zapłodnienie pozaustrojowe ma niebagatelne znaczenie dla stworzenia idealnego środowiska dla rozwoju zarodków.
Korzyści całodobowego monitoringu jakości powietrza LOG & GUARD Vitrolife
- optymalizacja warunków panujących w laboratorium in vitro
- zapewnienie właściwych parametrów powietrza na każdym etapie procesu zapłodnienia pozaustrojowego in vitro
- zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa procedur in vitro
- pełna informacja o negatywnych zmianach parametrów powietrza, niekorzystnych dla hodowli zarodków w czasie rzeczywistym
- możliwość natychmiastowej interwencji, gdy którykolwiek z parametrów przekroczy obowiązujące normy
Nasze oddziały