Najnowsze na blogu

Oncofertility. Leczenie onkologiczne a płodność

Oncofertility to krioprezerwacja płodności, czyli zamrażanie komórek rozrodczych jeszcze przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego. Dotyczy zwłaszcza chemio- i radioterapii. Zabezpieczanie komórek jajowych oraz nasienia poprzez ich zamrożenie jest tematem, który budzi coraz większe zainteresowanie.

Smutna para po poronieniu

Poronienia – dramat, któremu można zapobiec

Smutek, gniew i pustka po utracie nienarodzonego dziecka to emocje, które towarzyszą poronieniom. To prawdziwa emocjonalna burza. Kobiety usiłują znaleźć odpowiedź na pytania „dlaczego moje dziecko, dlaczego ja?”.

Smutna para leży w łożku

„Emocje” niepłodności

Przychodzi taki moment w życiu, że posiadanie potomstwa staje się jednym z największych pragnień. Dbanie o siebie, inwestowanie w rozwój, kariera zawodowa, podróże, pasje… nagle przestają wystarczać. Wiele par zaczyna pragnąć czegoś więcej...

Stres zmniejsza szansę na ciążę!

Pokłócona para siedząca na kanapie

Stres wyzwala w organizmie reakcje, które mogą utrudniać zajście w ciążę. Nawarstwiające się problemy, własne ambicje i oczekiwania innych przekładają się na styl życia. Ten bywa chaotyczny i daleki od tego, który sprzyja płodności. Jak zatem poradzić sobie ze stresem i być o krok bliżej do spełnienia marzenia o ciąży?

Wybór ośrodka do badań prenatalnych

Badania prenatalne Katowice

Moment, w którym dowiadujesz się o ciąży jest zawsze magiczny. Radość, ekscytacja, milion myśli na minutę! Jedną z pierwszych jest najczęściej „umówienie wizyty do ginekologa”. Tak oto zaczyna się przygoda z badaniami prenatalnymi.