In Vitro. Nauka czy cud?
To cykl dokumentalny, który w rzetelny sposób przedstawia, na czym polega procedura in vitro. Bohaterami programu są pary, które mimo przeciwności losu, podejmują walkę o marzenia – o to, aby zostać rodzicami. Pomagają im w tym lekarze z Kliniki Gyncentrum, a wspiera ich prowadząca program – Małgorzata Rozenek-Majdan. Czy pragnienia naszych bohaterów spełnią się?
Zapraszamy do oglądania!
Cykl dokumentalny
o procedurze in vitro,
nauce i marzeniach,
zwątpieniu i nadziei,
bólu i radości…
Dla milionów par metoda in vitro to jedyna szansa na spełnienie marzeń o rodzicielstwie. „In Vitro. Nauka czy cud? ” to rzetelny obraz procedury in vitro – zarówno z perspektywy lekarzy i specjalistów, którzy ciężko pracują, aby niepłodne pary mogły spełniać swoje marzenia o dziecku, jak i pacjentów, ich przeżyć i emocji.
O tym, jak trudno spełnić marzenie o zostaniu rodzicem przekonali się Jadwiga i Andrzej, Marta i Mateusz oraz Julia i Robert – bohaterowie pierwszej części „In Vitro. Nauka cud?”, która premierę miała w 2020 roku. Jak potoczyły się ich losy, czy zostali rodzicami możecie obejrzeć TUTAJ.
W drugim sezonie programu „In Vitro. Nauka czy cud? 2” poznajemy losy Jadwigi i Andrzeja – uczestników poprzedniego cyklu. Pojawiają się także 4 pary nowych bohaterów: Krystyna i Rafał, Karolina i Łukasz, Joanna i Paweł oraz Jadwiga i Mateusz. Uczestników ponownie wsparła prowadząca program – Małgorzata Rozenek-Majdan.
Ludzie, którzy podejmują walkę o największe marzenie – o dziecko
Oto bohaterowie drugiej części programu In Vitro. Nauka czy cud?
Krystyna i Rafał, dla których decyzja o posiadaniu dziecka nie była łatwa i oczywista. Krysia obawiała się, że mogłaby przekazać potomstwu chorobę genetyczną, na którą cierpi. Odkąd okazało się, że jest to mało prawdopodobne, usiłuje zajść w ciążę, ale nieskutecznie. To właśnie w tym cyklu dokumentalnym podda się pierwszemu zabiegowi in vitro.
Karolina i Łukasz, którzy od 5 lat starają się o dziecko. Małżonkowie badali się w klinice leczenia niepłodności i konsultowali z immunologiem. Mają za sobą już jedną, niestety nieudaną, próbę in vitro. W programie, podejmą się kolejnej.
Joanna i Paweł, którzy przeszli długą drogę w staraniach o potomstwo i są już po dwóch procedurach in vitro. Nie poddają się w walce o marzenia i są gotowi na kolejne podejście.
Jadwiga i Mateusz z 13-letnim stażem małżeński, którym do pełni szczęścia brakuje tylko dziecka. Mimo wszelkich starań, Jadzi nigdy nie udało się zajść w ciążę. W programie po raz pierwszy podda się metodzie in vitro.
Zespół specjalistów Gyncentrum
Wybitni specjaliści z Kliniki Leczenia Niepłodności Gyncentrum połączą siły, wiedzę i doświadczenie z nauką i najnowocześniejszymi technologiami, aby spełnić marzenie bohaterów programu. Zrobią wszystko, co w ich mocy, aby Krystyna i Rafał, Karolina i Łukasz, Joanna i Paweł oraz Jadwiga i Mateusz doświadczyli cudu, którego tak bardzo pragną – narodzin dziecka. Przeprowadzą ich przez cały proces leczenia – od stymulacji, poprzez punkcję jajników, zapłodnienie in vitro, transfer zarodków, ciążę, aż do porodu. Będą dla nich źródłem wiarygodnej wiedzy oraz wsparciem. Robią to codziennie dla tysięcy par leczących się w Klinikach Gyncentrum.
Małgorzata Rozenek-Majdan
w roli prowadzącej program
Dla Małgorzaty Rozenek-Majdan tematyka in vitro nie jest obca. Sama mierzyła się z wieloma przeciwnościami, aby dziś cieszyć się obecnością swoich trzech synów, którzy przyszli na świat dzięki metodzie in vitro. Dlatego od wielu lat walczy o dostęp do leczenia dla wszystkich par, które zmagają się z niepłodnością oraz przywrócenie refundacji in vitro. Jest autorką książek „In vitro. Rozmowy intymne” i „Świadoma mama”, a także założycielką Fundacji MRM, która wspiera walkę z niepłodnością. W drugiej serii programu ponownie towarzyszy parom starającym się o dziecko dzięki metodzie in vitro i po raz kolejny stara się przybliżyć widzom ten istotny temat.