Nowoczesne technologie
Sonda MLPA® to szybka, wysokoprzepustowa technika do badania liczby kopii i analizy metylacji sekwencji genomowych. Technika ta może stanowić alternatywę dla innych technik diagnostycznych.
Mikromacierze aCGH stosowane są obecnie do identyfikacji niezrównoważenia genomu u pacjentów z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, cechami dysmorfii lub wadami wrodzonymi.
NGS to zbiór technologii, które pozwalają na równoległe przetwarzanie na dużą skalę kilkuset tysięcy matryc DNA. Sprawia to, że technologie tego typu idealnie nadają się do sekwencjonowania dużych genów oraz dużej liczby genów.
Test ERA bada receptywność endometrium na podstawie analizy ekspresji 238 genów. W rezultacie badanie to pozwala określić indywidualne dla każdej pacjentki okno implantacji.
System całodobowego monitoringu jakości powietrza LOG & GUARD Vitrolife zapewnia optymalizację warunków panujących w laboratorium in vitro, w tym właściwych parametrów powietrza.
System bezpieczeństwa OCTAX Ferti Proof to nowatorski system znakowania materiałów rozrodczych i zarodków kodem kreskowym. System eliminuje ryzyko błędów ze strony człowieka.
Specjalne głośniki umieszczone w inkubatorze hodowlanym grają znajdującym się tam embrionom muzykę. Dźwięki powodują delikatne drgania kropel pożywek hodowlanych, w których znajdują się zarodki.
EmbryoGen to pierwsze podłoże z GM-CSF do hodowli zarodków zwiększające szanse na utrzymanie ciąży. Dedykowany jest pacjentkom, które w przeszłości doświadczyły poronień.
Podłoże EmbryoGlue stosowane w procedurze in vitro w Klinice Gyncentrum to innowacyjna metoda naśladująca naturę, której skuteczne działanie zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.
Oosight IS pozwala na precyzyjne określenie jakości osłonek oocytu oraz lokalizację wrzeciona podziałowego. Ułatwia to wybór najlepszego oocytu do zabiegu IMSI.
Dzięki wykorzystaniu kamer, umieszczonych w inkubatorze, możemy stale śledzić rozwój zarodków i w dniu transferu do jamy macicy dokonać ich oceny morfologicznej.
Fertile Chip (ang. Microfluidic Sperm Sorting Chip) to nowatorska metoda selekcji nasienia, umożliwiająca pozyskanie plemników o największym potencjale do zapłodnienia.
Kriokonserwacja oocytów i zarodków w ciekłym azocie dokonywana jest metodą witryfikacji (zeszklenie). Metoda ta jest skuteczna i gwarantuje ich przeżywalność na poziomie 95%.
Assisted hatching to technologia zwiększająca skuteczność in vitro. Przed transferem do jamy macicy osłonka zarodka zostaje nacięta w celu ułatwienia jego implantacji w błonie śluzowej macicy.
Zapłodnienie metodą IMSI (ang. Intracytoplasmic Morphologically Selected Sperm Injection) to metoda polegająca na docytoplazmatycznej iniekcji wyselekcjonowanych plemników.
Komputerowa analiza nasienia w systemie CASA (ang. Computer Assisted Semen Analysis) ogranicza do minimum możliwość pomyłki diagnostycznej. Umożliwia precyzyjną ocenę parametrów nasienia.