· 19 marca 2024

Dofinansowanie do in vitro Sosnowiec – 25 marca rusza nabór do programu!

Już 25 marca rusza nabór wniosków do miejskiego programu in vitro dla mieszkańców Sosnowca na rok 2024, którego Klinika Gyncentrum jest realizatorem.

10 parom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 5 000 zł.

 

Zapraszamy do składania wniosków już teraz!

Wnioski do pobrania:

Pobierz wniosek >>
Pobierz oświadczenie >>

 

Umów się na wizytę kwalifikującą
Skorzystaj z dofinansowania do in vitro w Sosnowcu

 

Warunki kwalifikacji do programu

 

Dofinansowanie do procedury in vitro przysługuje parom, które spełniają następujące kryteria:

 

  • Wiek kobiety mieści się w przedziale 23-40 lat wg. rocznika urodzenia.
  • Rezerwa jajnikowa mierzona stężeniem AMH wynosi powyżej 0,7 ng/ml
  • Zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii.
  • Pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim.
  • W dniu kwalifikacji co najmniej jedna z osób pozostających w związku małżeńskim lub partnerskim od roku zamieszkuje na terenie Sosnowca.
  • Posiadają potwierdzenie przeprowadzenia pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności, udokumentowane potwierdzenie trwałego uszkodzenia uniemożliwiającego naturalną koncepcję lub też są po roku bezskutecznego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego.

 

Z jakich procedur mogą skorzystać pary?

 

Para zakwalifikowana do Programu ma prawo do skorzystania z dofinansowania jednej zindywidualizowanej procedury medycznie wspomaganej prokreacji. Program umożliwia dofinasowanie do jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Procedury, które podlegają dofinansowaniu:

  • Procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie) – 5 000 zł dofinansowania.

 

Jak składać wnioski do programu in vitro w 2024

 

Rekrutacja do programu rozpocznie się 25 marca 2024 o godz. 8:00 w Sosnowcu, przy ul. Wojska Polskiego 8A oraz w Katowicach przy ul. Żelaznej 1.

Liczba miejsc w programie jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Pary zainteresowane udziałem w programie powinny zgłosić się do Kliniki Gyncentrum z wnioskiem oraz oświadczeniem zapoznania się z klauzulą informacyjną.

 

Więcej informacji o programie >> 

Obserwuj nas
Tematyka